Şimdi Ara

clio symbol dci motor ömrü ne kadar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün öğleden sonra bir abimiz geldi iş yerimize. Dizel bir araba almayı düşünüyormuş. Bayilerden biri dizel motorların ömrünün benzinlilerden daha kısa olduğunu ve daha çabuk motor istediğini (ortalama 100 bin km de) biniciler için masraflı olduğunu eğer yılda 20000 km civarı yapmıyorsa ve 50000-60000 de elinden çıkarmayı düşünmüyorsa benzinli tavsiye ettiğini söylemiş. Bana sordu ben böyle birşey duymadığımı 2005 mayısından beri bindiğimi ve aracımdan memnun olduğumu şu an 21000 bin de olduğumu ve daha değiştirmeyi düşünmediğimi söyledim. Benim kafama takılan motor ömrü benzinli motorlara göre hakikaten azmı yoksa dobloya(yaklaşık 1300 kg boş ağırlık) takılan 1.3 multijet veya 307 1.4 hdi70(boş ağırlık 1200 kg) gibi kasa ağır motor hafif kalıyor yada ağık yük taşımacılığında kullnılanlar var o tiplerdenmi bahsetmiş. Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• dizellerin motor ömrü periyodik bakımlarını yapıldıgı sürece uzundur arkadasımda 300 bin küsür km de passat tdi war araba gayet saglıklı calısıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: expert09

Dün öğleden sonra bir abimiz geldi iş yerimize. Dizel bir araba almayı düşünüyormuş. Bayilerden biri dizel motorların ömrünün benzinlilerden daha kısa olduğunu ve daha çabuk motor istediğini (ortalama 100 bin km de) biniciler için masraflı olduğunu eğer yılda 20000 km civarı yapmıyorsa ve 50000-60000 de elinden çıkarmayı düşünmüyorsa benzinli tavsiye ettiğini söylemiş. Bana sordu ben böyle birşey duymadığımı 2005 mayısından beri bindiğimi ve aracımdan memnun olduğumu şu an 21000 bin de olduğumu ve daha değiştirmeyi düşünmediğimi söyledim. Benim kafama takılan motor ömrü benzinli motorlara göre hakikaten azmı yoksa dobloya(yaklaşık 1300 kg boş ağırlık) takılan 1.3 multijet veya 307 1.4 hdi70(boş ağırlık 1200 kg) gibi kasa ağır motor hafif kalıyor yada ağık yük taşımacılığında kullnılanlar var o tiplerdenmi bahsetmiş. Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

bayi iyi sallamış
    300000 de daha motor yapılmamış çok taksi gördüm(kangoo ve doblo)
  • Normal bakımları düzenli yapılmış ve düşük kükürt oranına sahip kaliteli mazot kullanmış bir dizelin 100.000 Km'de ömrünün dolması çok düşük bir olasılıktır. Zannediyorum size tavsiyede bulunan arkadaşımız, piyasada dizel motorlu araçların yakıt kalitesi oranında uzun ömürlü olacağı, yüksek kükürt oranına sahip normal mazotun eurodizel mazota göre daha ucuz olması sebebiyle sıklıkla kullanıldığı, bunun özellikle yeni nesil turbo dizel araçlar için risk teşkil ederek kısa zamanda yakıt sistemini oluşturan parça/parçaların arızalanmasına neden olacağı ve piyasada bir çok aracın anılan riskleri taşıdığı anafikrine binaen görüşlerini bildirmiş...
  • renault mastaşa arabayı servise götürmüştüm gözüme taksi takıldı renault megane dcı 260 binde idi motorunu değiştiriyolardı. taksi olduğu halde 260 çok iyi bir rakam. hususi ve temiz kullanılsa 300 bini bence geçer
  • Düzenli bakım yapılan bi araç ister benzinli ister dizel olsun en az 250 - 300 bin km. gider..bizim işyerinin bir resmi aracı var..belki inanmazsınız ama 96 toros 560 bin km de..daha motor inmemiş..ama kullanan şoför hep aynı ve işinin ehli bir arkadaş...arabaya gözü gübü bakar..
  • Bi symbol takside 230000 küsür görmüştüm motor yapıldımı diye sordum yok daha tık demedi motor dedi şöför helal olsun dedim bende
  • en az 300.000 km yapacağına adım gibi eminim ama hararet veya conta yakma vs. olursa 5000 km dede motor iner bu her araba için geçerlidir , uzun yolda yüksek devirlerde uzun süre kullanmadığın sürece birde sabah motor soğukken motora yüklenmessen bakımlarınıda zamanında yaparsan hiç korkma 500.000 km bile yapar çünkü dci teknolojisi motorlar çok kaliteli aliminyum bloklar kullanılarak üretilmiş ve piyasaya sunulmuştur zaten o motorlar arabanın en can alıcı noktasıdır ve bir çok dizeli geride bırakacak kadar çevik ve ekonomiktir ancak kaporta vs çok vasat renaultlarda ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.