Şimdi Ara

Clio IV 1.5 dCi 75 hp 60.000 bakımı hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

aracımın (2016 Clio IV 1.5 dCi 75 hp) 60 bin bakımını yaptıracağım, aracın garantisi bittiği için ve aldığım kaskodan auto king'de ücretsiz filtre/yağ değiştirme hakkım olduğu için internetten filtre bakım seti ve motor yağı alıp auto kingde yaptıracağım.

yaklaşık 1 saattir filtre bakım setlerini inceliyorum çeşitli sitelerde ancak kafama takılan şeyler oldu, mesela mais/bosch marka yağ/hava/polen/mazot filtresi bir mağazada 120 lirayken diğerinde 280 lira. aynı şekilde 4-5 litre yağ alacağım ama onda da aynı durum söz konusu bir yerde ucuzken diğer mağazada 2 katından fazla.

alacağım ürünün orjinal olup olmadığını nasıl teyit edebilirim?

ayrıca filtre seti ve motor yağı olarak hangi markayı tavsiye edersiniz?

bu arada bir süredir foruma çok giremiyorum eski dostlara selam olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0x -- 21 Eylül 2020; 22:27:45 >

• aracın motorunu yazarsanız daha iyi yardımcı olunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: predator93

aracın motorunu yazarsanız daha iyi yardımcı olunur.
    👍
  • Anadolu Sigorta kasko. Bende de var mıdır aynı mevzu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garanti sonrası Clio4 te Bosch filtre seti kullanıyordum, son bakımda Mann kullandım. Dışarıda orjinal mais diye satılan ürünlerin büyük çoğunluğu taklit, sahte... O yüzden Mann filtre seti tavsiye edeceğim... (Mann+Hummel resmi bayisidir:https://www.filtremarketim.com/kategori/1-5-dci-55kw-75hp-6

Elf Evolution Full-Tech FE 5W-30... (Motor yağını elden alıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi websosyal -- 21 Eylül 2020; 22:46:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• @jademugla valla poliçeyi okurken tesadüfen fark ettim bende, bir göz at belki vardır. +motor temizliği ozon temizliği falanda varmış iyi oldu.
    bu arada belkide parçaları da kendileri satıyordur, benim götürdüğüm parça kabul olmaz orası da var.

Clio IV 1.5 dCi 75 hp 60.000 bakımı hk.

@websosyal bende tam mann'ı araştırıyordum, yorumlar çok iyi. bosch filtrelerde herhangi bir sorun yaşadınız mı bu arada?

@predator93 teşekkürler👍

• Filtreleri yetkili servisten veya arkadaşın dediği gibi yetkili bayilerden mann marka alabilirsiniz. Motor yağınıda hepsiburada üzerinden elf marka alabilirsiniz. Motor yağı konusu çok önemli satıcıların tek tek yorumlarını okuyun sahte ürün olmamasına dikkat edin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bosch filtrelerle ilgili bir sorun sıkıntı yaşamadım. (bosch car servis periyodik bakım) sonrasında farklı bir yerde bakım yaptırmaya başladım.. (mann filtreler, elf fulltech fe yağ) gayet memnunum ve yaklaşık 8000 km oldu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mais parça konusunda N11 ve Gittigyor gibi yerler biraz sıkıntılı, orjinal mais isterseniz tanoto (renaulttoptancısı.com) akbay otomotiv (akbayrenault.com) gibi yerlerden güvenle alabilirsiniz.
  • Mazot filtresini delphi ya da mais alın. Maisler genelde Efi marka oluyor. Efi bulursanız o da olur.

• Çevrenizdeki bir yedek parçaçıyı arayın(Yoksa istanbuldaysanız sanayi olan çakmak veya kadosandaki yerlere bakın) hocam RN720 5lt DPFLİ ELF YAĞ , HAVA,POLEN,MAZOT FİLTRESİNİ ALIN (MAN,dephi,WUNDER,BOSCH VS GİBİ KALİTELİ YAN SANAYİLER KULLANABİLİRSİNZ )

Bu arada yaptırdınız mı bilmiyorum ama ;

80.000km veya 4 yılda bir (sizin yıl olarak dolmuş çatlaklar başlamıştır ) ; Triger Seti + Devirdaim(3lt antifriz) + Vkayışı + Vkayış gergisini mutlaka değiştirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4153B7648 -- 23 Eylül 2020; 12:39:11 >
  • size tek tavsiyem mann marka filtre kullanmanız.

çok kaliteli filtreler üretiyorlar. çocugunuz veya alerjiniz var ise antibakteriyel polen filtrelerini öneririm.

mann yetkili satıcısı kaymazlar otomativ

https://www.filtremarketim.com

ekleme: motor yağ olarakta shell ect c3 öneiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 23 Eylül 2020; 12:53:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.