Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (573. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.466
Cevap
47
Favori
928.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

hocam geçen yıl mobil 5/40 yağ ngk buji takımı alıp filtreleride değiştirdim.sonra yasaklar başlayınca biyere çıkamadık arabayla 2 bin km civarı yol yapmışım.yağ bakımını 6 ay uzatsam olurmu sizce,triger bakımı yaptırıp kullanayım diyorum🤔

Ben açıkçaso kendi aracımda 10 bin km veya yıl dolar dolmaz yağ, yağ filtresi ve hava filtresini değiştiriyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracım 1.5 dci 2009 clio 3 178 km de .bakımına 4bin km kadar var ancak geçen gün ABS işareti ve arıza lambası yanıyor. Sorunu bilen var mı ? aracı tekrar çalıştırdığımda sönmedi.

• Merhabalar.

Araçta bir sorun oluştu. Bir gün çalıştırdığımda "vites kutusunu kontrol ettir" diye bir yazı çıktı. Neyse dedim, devam ettim. Sonraki birkaç kullanımda öyle bir hata görmedim.

O birkaç kullanımdan sonra bugün de kontağı ilk elektrik gelecek kadar çevirdim ama elektrik gelmedi. Zar zor gösterge ışıkları yanmaya çalışıyor ama yanmıyordu. Birkaç kez daha denedim yine olmadı. Aracı öyle bıraktım, acelem vardı.

Vites kutusu probleminin de akü nedeniyle olabileceğini, aslında vites kutusunda bir problem olmayabileceğini okumuştum. Bu hatayla da birlikte sorunun aküde olduğunu düşünmekteyim. Siz ne düşünüyorsunuz? Başına böyle hatalar gelen oldu mu?

Araç: 2012 model, Clio HB Extreme Edition 1.6 Otomatik

• Akü zayıflamıştır, bu tür uyarılar akü cansızlaşınca sıklıkla görülüyor... Gösterge ışıklarının durumu da buna işarettir...

Akü eski ise ilk iş aküyü değiştirmek, yeni ise oto elektrikçide vs. şarj ettirmeyi deneyin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2020 0,9 düz vites clio4 sahibiyim. Birkaç denemeden sonra eşimi düz vitese alıştırmanın mümkün olmadığını kabullendim. Parçaladığında daha az üzüleceğim araçlara bakıyorum. Clio3 lerin özellikle ithal olan ootmatik versiyonlarının şaşırtıcı donanımları var. Bunlardan kullanan arkadaşlarla biraz kritik yapabilir miyiz ?

•  Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu
     Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu

Merhaba arkadaşlar. Benim araç Renault clio 1.5 dci grandtour 2011. Araç 4 yıldır bende. Aracın bakımlarını yaptırıyorum. Fakat benim sorunum şu. Araç kullanırken son 3 aydır yani bu yaz başlarında bana hararet erken yükselmeye başladı gibi geliyor. Sizin araçlarda durum nedir bilmiyorum. Normalde 2. resimde göründüğü gibi hararet 2 çentik olurdu. kolay kolay 4 çentik olmazdı. Bazen araç yüklü yokuş çıkarken olurdu 4 çentik. Ama biraz sonra tekrar 2 çentik düşerdi. Şimdi ise 8-10 km gittiğimde hemen hararet 4 çentik oluyor. Fazla anlamam ama interneten baktığım şeyleri söylüyorum. Devirdayım çalışıyor, yağa su karışmıyor, 4 çentiğe geçtiğinde fan açıyor, antifiriz var, yağ ve yağ filtresi değişti, hava filtresi değişti aklıma gelen bunlar. Yaz mevsiminden şüpheleniyordum (Adıyaman malum 41-43 derece) ama havanın 25 derece olduğu sabah saatlerinde yaptı. Bilmiyorum belkide 4 çentik normaldir. Fikirlerini bekliyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

• 1 Haftadır kimse bir şey yazmadı

• Selam aleyküm arkadaşlar 2012 clio 1.5 dci Grandtour ile aranızda katıldım. Bagaj pandizotu, ön cam sağ sol direk plastikleri, hava filtresi çıkış hortumu lazım bu parçaları bulamadım nereden temin edebilirim şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firari_3427

Selam aleyküm arkadaşlar 2012 clio 1.5 dci Grandtour ile aranızda katıldım. Bagaj pandizotu, ön cam sağ sol direk plastikleri, hava filtresi çıkış hortumu lazım bu parçaları bulamadım nereden temin edebilirim şimdiden teşekkür ederim.

• Eyvallah satıcıya sorayım sürekli clio3 olarak baktım

• Arkadaşlar uzun zamandır araştırma yapıyorum fakat piyasada içime sinen carplay destekli bir teyp ya da multimedya ne deniyorsa bulamadım, fakat biraz daha derine girince Pioneer AVH-Z7200DAB ve Pioneer AVH-Z7250bt modellerini buldum ama kafamda bazı soru işaretleri mevcut bu modeller araç ile uyum sağlarmı kullanan arkadaşlar varsa bilgilendirebilirmi veya başka model varsa onuda söyleyebilirsiniz tek şartım kesip biçmesiz bişey olsun malum clio 3 modelleri adeta multimedia takmayalım diye tasarlanmış bir göğüs yapılmış  Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu 

• Arkafaşlar, resimlerdeki hataların çözümünü bilen arkafaşların yorumlarını bekliyorum.

• https://www.youtube.com/channel/UC_hAellkVzyWcX6Bt4BPysw Clio 3 için video çekiyorum. Trim parçaları nasıl çıkaracağınızı anlatıyorum. Yardımcı olabiliyorsam ne mutlu, hayırlı günler.

•  Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu

Slm Clio 3 aracımın egzoz monifoltunun bulunduğu vidanın olduğu yerden yağ sızıntısı oluyo ama yağda şuana kadar bir eksilme yok.birde monifolt bölgesinde yağ kanalı yok diye biliyorum acaba bu neden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirimm

• Yirmi dört Y kullanıcısına yanıt

Merhaba Hocam, Bizde 2009 Modelini 1 ay önce aldık ama kullanmak nasip olmadıç bugün kullanacaktık aynısı bizim başımıza geldi yolda. Siz bu sorunu nasıl çözdünüz yardımcı olabilir misiniz?

• akadirarik A kullanıcısına yanıt

Akü ile ilgili olabileceği yazıyor internette, akü zayıflayınca yaşanabiliyormuş. Kilometreye bağlı olarak basınç tüpü de arızalı olabilir 150bin km kullanım ömrü olduğu söyleniyor tüpün.

Merhaba. Mesajı yeni gördüm, şanzıman elektro pompa grubunun değişimi ile çözülmüştü sorun, parçayı kendim sıfır olarak 3000 TLye almıştım, Renault yetkili serviste parça değişti. 2021 yılında gerçekleşti. Bu robotize şanzıman sıkıntılı maalesef, benim ilk aracımdı, 3 yıl bende kaldı 10000 km yaptım, bu arızadan sonra yaptırıp, 6 ay binip sattım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirmi dört -- 1 Temmuz 2023; 0:41:56 >
    İlginize Çok Teşekkür Ederim hocam. Bizde hala güvenilir usta bulamadık duruyor garajda öyle. Dediğinizi söyleyeceğim tanıdık ustaya bakalım. Bizde yaptırınca binmeye mi çalışsak satsak mı bilemiyoruz zorla 15 yıl sonunda 1 araç alabildik ülkenin ekonomik zorluğundan maalesef.

İyi bayramlar dilerim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Ben ilk etapta şanzıman ustasına götürdüm, komple robot değişmeli dedi çıkma robotla değiştirecekti, ben istemedim, çalışır vaziyette götürmüştüm ustaya hiç çalışmıyordu artık, kızdım çekici çağırdım, Çorlu Renault yetkili servisine götürdüm, 3-4 gün sonra aradılar gittim, araba şu an çalışıyor ama aynı sorunları gene yapar dedi usta, pompa değişmeli ve parça stoklarımızda yok dedi, dışarıdan sıfır pompa bulursan biz değişim yaparız dedi, parçayı Hatay ilinden bir parçacıdan buldum ve aldım, değişim yapıldı 6 ay bindim bir problem çıkmadı, sattığım kişiden olumsuz bir geri dönüş almadım. Benim aracım 100 bindeydi tabi. Bu şanzıman dur kalk trafikli şehirlerde sık problem çıkarır, size tavsiyem yaptırıp elden çıkarmanız, bütçeyi biraz artırıp 2002 -2007 model aralığında benzinli Corolla düşünebilirsiniz, bu bütçelerde sorunsuz otomatik araç için en iyi alternatif olduğunu söylebilirim.

Teşekkürler hocam, bizde yaptırabilirsek mecbur elden çıkartacağız o zaman.
    Çünkü bizde benzer sorun yaşadık Yetkili Servise çalışır götürdük aldığımızda yürümez haldeydi. Bu araçtan anlamıyorlar bizim memlekette ustalar demek ki.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.