Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.466
Cevap
47
Favori
928.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2011 1.5 dci 85 hp clio 3 grandtour aracımda son bir haftadır farkettiğim bir sorun var, yaklasık 5-10 km gittikten sonra (motor ısındıktan sonra) özellikle 1 ve 2. viteslerde gazdan ayağımı cektiğim anda bir ses var. Metal sürtünme sesine benzer bir ötme sesi, balataları oten araclarda cıkan sese cok benzer 1 sn süren bir ses. Gazdan ayağımı cekip debriyaja bastıgım andan geliyor, Bir kaç denemede gaz ve debriyaj ile bağımsız ilişkili bir ses olmadıgı kanısına vardım. 1 veya 2. viteste hızlanma ile oluşan ivmelenmeden sonraki vites geçisi boslugunda aracın ivmelme kaybettiği kısa surede öne dogru olusan ivme kaybında bu ses cıkıyor, nerden olabilir , böyle bir sorunla karsılasan var mı,
  • quote:

Orijinalden alıntı: spyhonor

Sevgili arkadaslar
    2011 1.5 dci 85 hp clio 3 grandtour aracımda son bir haftadır farkettiğim bir sorun var, yaklasık 5-10 km gittikten sonra (motor ısındıktan sonra) özellikle 1 ve 2. viteslerde gazdan ayağımı cektiğim anda bir ses var. Metal sürtünme sesine benzer bir ötme sesi, balataları oten araclarda cıkan sese cok benzer 1 sn süren bir ses. Gazdan ayağımı cekip debriyaja bastıgım andan geliyor, Bir kaç denemede gaz ve debriyaj ile bağımsız ilişkili bir ses olmadıgı kanısına vardım. 1 veya 2. viteste hızlanma ile oluşan ivmelenmeden sonraki vites geçisi boslugunda aracın ivmelme kaybettiği kısa surede öne dogru olusan ivme kaybında bu ses cıkıyor, nerden olabilir , böyle bir sorunla karsılasan var mı,
    Hocam sesin bir çok sebebi olabilir. Öncelikle sadece 1-2 vitesler arasında mı oluyor, diğer hızlar da olmuyor mu? Debriyaja basınce ya da boş vites de giderken aynı ses geliyor mu? Bu soruları cevaplarsanız, fikirlerimi belirtirim.
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam, ses sadece durur vaziyetten 1 le kalkıp ikiye geçiş anında 2 de hızlandıktan sonra 3 e geçiş anında oluyor. bu aralıklarda, vites değisikliği oncesi gazdan ayagı cekip debriyaja bastıgımız ivme kaybı olusan anda zayıf ve 1 sn süren bir metal metale sürtünme sesine benzer bir otme sesi seklinde geliyor, debriyaj veya gaz pedallarındaki yaylardan mı diye kontrol etmek için bostayken gaza bastıgımda ses gelmiyor aynı sekilde debriyajı kontrol etmek icin gaz vermeden bas cek yaptıgımda ses yine oluşmuyor hocam, bosta giderken bir ses olusmuyor hocam sadece o bahsettigim anda geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: spyhonor

Merhabalar hocam, ses sadece durur vaziyetten 1 le kalkıp ikiye geçiş anında 2 de hızlandıktan sonra 3 e geçiş anında oluyor. bu aralıklarda, vites değisikliği oncesi gazdan ayagı cekip debriyaja bastıgımız ivme kaybı olusan anda zayıf ve 1 sn süren bir metal metale sürtünme sesine benzer bir otme sesi seklinde geliyor, debriyaj veya gaz pedallarındaki yaylardan mı diye kontrol etmek için bostayken gaza bastıgımda ses gelmiyor aynı sekilde debriyajı kontrol etmek icin gaz vermeden bas cek yaptıgımda ses yine oluşmuyor hocam, bosta giderken bir ses olusmuyor hocam sadece o bahsettigim anda geliyor
    Hocam ilginç, aklıma motor kulağı olabilir mi acaba? Vites geçişi yaparken devirin düşmesi ile birlikte, motor kulağı sürtme yapıyor olabilir, başka hiç bir şey aklıma gelmiyor, öncelikle buna bir baktırın diye tavsiye ederim.
    Öngörünüzü üzerine motor kulagını kontrol etmeye calıstım motor biraz fazla hareket ediyor gibi hocam
  • Merhaba arkadaşlar. Aracıma yağı kendim almaya karar verdim fakat doğru yağı seçmek için ne mobiloilde ne shellde aracın modelini bulamıyorum.
    Araç Renault Clio III 1.5 dci authentique, 2008 model, 65 kw, dizel.

Shell ve Mobil1 marka hangi yağı almalıyım? Bu iki websitesinde listeden hangi model aracı seçmeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhalok -- 16 Mayıs 2018; 14:28:11 >
  • muhalok kullanıcısına yanıt
    Aynı modelin 2007si var 3 yi önce özel servis de elf yağ filiterler 250tl almışlardı sonraki yıl kendim aldim mobil 1

5w40 hepsi 180 tl tutmuştu çok bir fark yoktu bu yıl castrol edge 5W40 aldım 260 tl ye hallettim 100km de 4.9 gözüküyordu şimdi aynı yolda hizda 4.5 é düştü motor daha sessiz gidişı hızlanmasi 65 lik demesiniz

Sizde markayı aracın km si bulunduğunuz ile göre secebiirsinir

RN 720 onaylı olmali ben degiseli 1 ay oldu memnunum bakalım eksilme olucakmı onu bilmiyorum

Mobil 1 3000 5 W 40 4+1 litre alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killforyou1981 -- 16 Mayıs 2018; 23:8:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalok

Merhaba arkadaşlar. Aracıma yağı kendim almaya karar verdim fakat doğru yağı seçmek için ne mobiloilde ne shellde aracın modelini bulamıyorum.
    Araç Renault Clio III 1.5 dci authentique, 2008 model, 65 kw, dizel.

Shell ve Mobil1 marka hangi yağı almalıyım? Bu iki websitesinde listeden hangi model aracı seçmeliyim?
    Hocam diğer forumda da cevap yazdım, bir kere daha tekrar edeyim, aracınız Euro 4 motor, bu motorda, Renault kesinlikle 05 40 yağ kullanmasını istiyor (Turbo yüzünden), çok soğuk bir şehirde yaşıyorsanız, 0 40 da kullanabilirsiniz. Yağ Markası olarak, ne Castrol, ne Mobil, ne de ELF, kullanacağınız yağ MOTUL veya Lique Moly olsun, ben MOTUL marka kullanıyorum, diğer yağ markalarından 2 gömlek daha üst düzey bir yağdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killforyou1981

Aynı modelin 2007si var 3 yi önce özel servis de elf yağ filiterler 250tl almışlardı sonraki yıl kendim aldim mobil 1

5w40 hepsi 180 tl tutmuştu çok bir fark yoktu bu yıl castrol edge 5W40 aldım 260 tl ye hallettim 100km de 4.9 gözüküyordu şimdi aynı yolda hizda 4.5 é düştü motor daha sessiz gidişı hızlanmasi 65 lik demesiniz

Sizde markayı aracın km si bulunduğunuz ile göre secebiirsinir

RN 720 onaylı olmali ben degiseli 1 ay oldu memnunum bakalım eksilme olucakmı onu bilmiyorum

Mobil 1 3000 5 W 40 4+1 litre alabilirsiniz
    Hocam aracınız Euro 4, bu yüzden Renault onay numarası RN0700 ve RN 0710 dur, RN 0720 Euro 5 motor DPF li motorlar içindir. Mobil 3000 serisi yağlar kaliteli yağ değildir, ancak standartı karşılar, ELF yağ da keza öyle. Aracınız için gerçekten çok kaliteli bir yağ istiyorsanız, yukarıda ki arkadaşa tavsiye ettiğim gib, MOTUL X-CESS 05 40 yağı kullanın, aracınız da ki farkı görünce, neden tavsiye ettiğimi anlayacaksınız.
    Aynen 710 du birdahakine motul u deneriz

• arkadaşlar clio3 1.2 motorun alternatör(v kayışı) setinin numarasını bilen varmı.kayışın numarasını üzeride gördümde bilyeyi bilmiyorum.bu kayışın olduğu bölgede 2 bilyemi var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

Hocam aracınız Euro 4, bu yüzden Renault onay numarası RN0700 ve RN 0710 dur, RN 0720 Euro 5 motor DPF li motorlar içindir. Mobil 3000 serisi yağlar kaliteli yağ değildir, ancak standartı karşılar, ELF yağ da keza öyle. Aracınız için gerçekten çok kaliteli bir yağ istiyorsanız, yukarıda ki arkadaşa tavsiye ettiğim gib, MOTUL X-CESS 05 40 yağı kullanın, aracınız da ki farkı görünce, neden tavsiye ettiğimi anlayacaksınız.

Alıntıları Göster
    tefennili hocam benim aracımda clio3 1.5dci extrem edition 2012 model.ben surekli 5.30 kullanıyorum ustanın tercıhıyle.5 40 mı kullanmak gerekiyo.5 30 kullansak nasıl bi zararı olabililr.bırde bu aracta dpf var dedıler.euro 4 dıyende var 5 dıyende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadMen

tefennili hocam benim aracımda clio3 1.5dci extrem edition 2012 model.ben surekli 5.30 kullanıyorum ustanın tercıhıyle.5 40 mı kullanmak gerekiyo.5 30 kullansak nasıl bi zararı olabililr.bırde bu aracta dpf var dedıler.euro 4 dıyende var 5 dıyende.

Alıntıları Göster
    Hocam, aracınız Euro 5 (DPF) li ise zaten mecburen 05 30 kullanmak zorundasınız, Euro 4 ise 05 40 kullanılmasını istiyor Renault, ustanız doğru yapıyor.
  • quote:

Hocam, aracınız Euro 5 (DPF) li ise zaten mecburen 05 30 kullanmak zorundasınız, Euro 4 ise 05 40 kullanılmasını istiyor Renault, ustanız doğru yapıyor.

Alıntıları Göster
    tsk ederim cvb için hocam.Peki 5.30 olarak elf kullanıyorum.10 binde bir değişiyorum.Daha iyi dediğiniz bir yağ varmı.Mobil yada Motul kullansam Elf ten daha faydalı olurmu.
  • quote:

tsk ederim cvb için hocam.Peki 5.30 olarak elf kullanıyorum.10 binde bir değişiyorum.Daha iyi dediğiniz bir yağ varmı.Mobil yada Motul kullansam Elf ten daha faydalı olurmu.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle MOTUL Hocam, kalite olarak ELF ya da diğer bir marka yağ ile mukayese bile edilemez. Aracınıza MOTUL yağ koyduğunuz zaman, aracın sesini duyunca, aracınızı tanıyamayacaksınız. Bir de şu tavsiyeyi vereyim, bakım malzemelerinde kesinlikle orjinal "Renault Mais"kullanın, ya da "MANN" Marka filtre kullanın, başka hiç bir marka kullanmayın. Bu konu da ustanızın insafına bırakmayın, internetten kendiniz satın alın.
  • quote:

Kesinlikle MOTUL Hocam, kalite olarak ELF ya da diğer bir marka yağ ile mukayese bile edilemez. Aracınıza MOTUL yağ koyduğunuz zaman, aracın sesini duyunca, aracınızı tanıyamayacaksınız. Bir de şu tavsiyeyi vereyim, bakım malzemelerinde kesinlikle orjinal "Renault Mais"kullanın, ya da "MANN" Marka filtre kullanın, başka hiç bir marka kullanmayın. Bu konu da ustanızın insafına bırakmayın, internetten kendiniz satın alın.

Alıntıları Göster
    Tşkler hocam.İnternette de sahteleri cok var deniyo filtreler için.İnsan tereddütte kalıyo.En iyisi yetkili servisten almak zannedersem
  • quote:

Tşkler hocam.İnternette de sahteleri cok var deniyo filtreler için.İnsan tereddütte kalıyo.En iyisi yetkili servisten almak zannedersem

Alıntıları Göster
    yetkili servisden alabilirsiniz, internetten de "Parça filosu", "Alo Parça" gibi siteler de, garantili orjinal parçalar satar buralardan da alabilirsiniz.
  • arkadaslar merhaba. clio 3 1.4 2006 model alma arifesindeyim. arac 70.000 km de ... boyasiz hatasiz.. dinamik modeli.. sizce alinir mi? 33 bine anlastik gibi.. sizce alinir mi?

• Merhaba arkadaslar. Clio 3 12 model aracim var. Kapi hoparlorleri sanirim aldigim adam tarafindan degistirilmis. İkiside birbirinden farkli keyf vermiyor. Yeni hoparlor alsan bu orjinal teyb i cok gucsuz hic bir fark olmaz diyorlar. Ben teyb degistirsem konsolun ustundeki ekran kullanilmayacak degil mi ? Kafam buna takiliyor. Sadece turuncu isik yanmasi canimi sikar. Var mi baska cozumu. Tesisat felan dusunmuyorum.

• Arkadaşlar merhaba, 2012 clio III facelift extreme edition aracım var. Teyp bi kaç gündür çalışmıyo, açama tuşuna baaıyorum ama hiç bişey olmuyor. İçine cd yi alıyo, açma tuşuna basınca cd yi geri veriyor. Bugünde ekranda I-nav yazısı çıkmaya başladı. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

• 
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.