Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (561. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.466
Cevap
47
Favori
928.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 559560561562563
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Egzoz ışığı yanıp sönmeye başladığı anda aracın kaputu açın ve LPG Regülatörüne dokunun. Eğer buz gibi ise su tesisatında problem var.

Eğer sıcak ise bobin-buji kontrol etmek gerekebilir. Yokuş kalkış ile alaka kuramadım ama..
  • h4rml3ss kullanıcısına yanıt
    Benzinde de aynı problemi yapıyor hocam bobin olma olasılığı var dediğiniz gibi ama bobin olsa sürekli yapmaz mı? Ustalara güvenim kalmadı her biri başka bisey söylüyor bobin sipariş edip değiştirir bakarım durumuna olmazsa...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.

Bende 2012 model logan 1.2 16 v var.5 yılda 40 bin km yaptım.

Daha önce kullandığım bi araçta debriyaj teli koptuğu için yolda kalıp birsürü uğraşmıştım.

Acaba teli değiştirsemmi diye düşünüyorum erkenmi paranoyamı yapıyorum.

Nette baktım uyumlu sadece cavo marka bulabildim.yada servistenmi alsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 13 Şubat 2017; 12:59:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşim icin sehiricinde kullanacagi bir araba ararken asagidaki arabayi gördüm.arada ben de kullanacagim, fazla beklenti yok.gidecegi en uzak mesafe 20 km.bu arabanin sanzimani nasildir, muadil yari otomatiklere göre konforu nasildir ? Ariza cikarir mi ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ogretmenden-temiz-otomatik-boyasiz-degisensiz-clio-3-397656466/detay

• Otomatik şanzıman nasıldır bilmiyorum ama pratik konforlu çok sorun çıkarmayan bir araç olduğunu söyleyebilirim, yalnız bu araç pahalı km çok benzinli ezik var 24-25 verilebilir arkadaş daha geçen hafta 40bine km si 75binde 2008 1.3 cdtı astar aldı kar lastik yanında hemde bayan kullanıcıdan hesabını sen yap

• killforyou1981 kullanıcısına yanıt
    Hocam 25e temiz duzgun varsa hemen alayim komple boyalisina bile daha fazla yazmislar.bu arabaya baktim araba asiri temiz.birkac cizik var ama rahatsiz eden hicbirsey yok.30 son dedi.

• 1.2 extreme otomatik 2009 modelleri nasıl bilirsiniz beyler

• Renji Abarai kullanıcısına yanıt
    otomatikler sorunlu be kardeşim. pek tavsiye edilmiyor. trafikte vites kutusunda aşırı hararet yüzünden yolda kalanları çok okudum. trafiği az olan bir şehirdeysen düşünülebilir. yoksa başka modellere bakmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeroDisquiet

otomatikler sorunlu be kardeşim. pek tavsiye edilmiyor. trafikte vites kutusunda aşırı hararet yüzünden yolda kalanları çok okudum. trafiği az olan bir şehirdeysen düşünülebilir. yoksa başka modellere bakmanı öneririm.

Cok tesekkur ederim

• killforyou1981 kullanıcısına yanıt
    O giderlerdeki plastik çıkıntıları çekip aldım.

Şimdi toz toprak çamur birikmiyor artık su akıp gidiyor..

Tavsiyem kimse o conta görünümlü çıkıntıları tutmasın yoksa silecek motorunu elinize alırsınız...

• quote:

Orijinalden alıntı: mst105

Kucagına alan gördünüz mü, duydunuz mu?

Ben de biliyorum riskli oldugunu,

Fakat motor kodum için avrupa da 160.000 km veya 6 yıl deniliyor.

Ben türkiye de ki renault un servis politikası olarak yorumluyorum bu işi biraz da.

O yüzden tecrübe sordum. Zamanın da değiştirmeyip de kucagına alan var mı diye.

Ya da ben 8 yıl bindim 150.000 de değiştirdim diyen var mı. Ben bunu merak ediyorum

Çooook insan var bi şey olmaz diyip sanayi de Kucak dansı yapan...

Ayrıca değiştirecek usta da çok önemli hatalı montaj sonrasında da risk devam ediyor....

Avrupa da bi çok aracın periyodik bakım aralıkları farklıdır bize göre...

Mazda Türkiye 10 bin km ya da 6 ayda bir gel diyor , git Mazda Usa ya 6 ayda bir gel diyeni döverler...

Triger sökülmeden durumu anlaşılacak bir parça değil, motor yağı değil ki bu çubuğu çekip bakasın eksik mi değil mi diye..

Riski severim , kaybedersem de servise bayılacak 4-5 bin TL fazla param var diyorsan fantezi yap Fransa Renault talimatlarına göre devam et hayatonına... Şansın iyi giderse 160 bin km ye kadar devam eder fantezi...

• ahocan_1992 A kullanıcısına yanıt
    Clio 3 için 20.yıl özel seri ve Night&Day serisi aracın top versiyonlarıdır ve her türlü konfor vardır.. Bazı araçlarda dahili navigasyon bile var.

İmkanınız varsa bu iki versiyondan bakın çok memnun kalırsınız... ikinci el sitelerinde 36-37 binden başlıyor düşük km olanları...

• arkadaşlar bende clio night&day modeli bir araç aldım bu modellerde triger kayış mı zincir mi birde debriyaj çok yukarda kavrıyor bunların hepsi böyle dediler bu konuda bilgi sahibi olan arkdaşlar yardımcı olabilir mi?
  • on1b1 O kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun öncelikle. clioların hepsinde triger kayışlıdır. 4 sene ya da 60.000km hangisi önce dolarsa değişmesi gerekir. debriyaj konusu hepsinde yukarıda kavrıyor. belki işinin ehli bir usta ayar çekerse biraz daha düzeltebilirisin.
  • ZeroDisquiet kullanıcısına yanıt
    eywallah teşekkürler bilgi için.birde araç 100binde acaba triger değişmişmişmidir.alıdğım kişide bilmiyor çok anlamıyo 65binde almış oda?
  • Renault&Dacia yedek parcalar icin YUCELPAR OTOMOTIV.

Adres:Tiryakihasanpasa cad 57/A Aksaray/Fatih/Istanbul

Telefon:02125295310

http://www.n11.com/magaza/yucelparotomotiv
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dyucel

Renault&Dacia yedek parcalar icin YUCELPAR OTOMOTIV.

Adres:Tiryakihasanpasa cad 57/A Aksaray/Fatih/Istanbul

Telefon:02125295310

http://www.n11.com/magaza/yucelparotomotiv

İlanlarda yok ama Clio 3 için vites topuzumu değiştirirken vites körüğünün dişlerini kırmışım. Vites körüğü bulunur mu, fiyatı nedir ?
  • Merhaba, n11 e yavas yavas urun ekliyoruz. Urun elimizde var 50 tl fiyati. Hesaba para cikartirsiniz yada mail order kartla cekeriz. Aninda kargolariz hemen ertesi gun elinizde olur.

• maşallah 303 bin km de..triger deiştik sıkıntı yok..
  • merhaba arakdaşlar bende clio 3 dizel var 6 ay oldu alalı bir sorunum var işin içinden çıkamadım başına gelen yada çevresinden duyan varsa yorum yaparsa sevinirim
    sorun vites geçişlerinin sertliği ile ilgili aracı aldım geçişler sert birde direksiyon kutusunda sorun vardı sağ taraftan ses yapıyordu,1 ay olmadı baskı balatayı değiştirdim vites geçişleri normale döndü derken 1 hafta geçti vites geçişleri yine sertleşti o arada direksiyon kutusunuda hallettik ve fren kaliperindede sorun varmış onuda hallettik sağdan gelen ses yine devam ediyor dün akşam farkına vardım araba boştan gelmiyor ama vitese takılıyken uğultu geliyor,baskı balata değiştiğinde kalkarken bir sürtme sesi ve titreşim geliyordu ama bu ses direksiyon kutusu halledilince geçti,şimdi sorun viteslerin sert olması ve sağdan gelen uğultu araç vitesteyken geliyor ama ustama dedim bak bu vites geçileri aldığımızda sertti ama baskı balata değişince yumuşadı ama şimdi yine sert önceden 1-2 çok sert iken şimdi 3-4 sert bu nasıl oluyor dedim cevap veremiyor arkadaşım zaten kendisi birde bu sağdan gelen ses araç vitesteyken direkt olayı şanzımana bağlıyor aklıma gelen tek şey baskı balata ile ilgili bir sorun olduğu ayırmıyor tam galiba ve ayırdığındada yerine tam oturmuyor

bu konuda bilgisi olan yorum yaparsa sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 559560561562563
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.