Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.466
Cevap
47
Favori
929.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • araba yıkamasını çok çok severım yıkamacsıya o zevkı tattırmam

sevket benım için çekmöıstı resımler sağolsun

yıkamada kullandığım oyle şampuan falan almadım valla sevket yerıde soyledı ama

ben bulasık deterjanı kullanıyorum valla bıde mis gibi sunger sizce zzararı olurmu kı ama şimidye kadarkı butun arabalrımız oyle yıkadım bı sorun yoktu yanı ama bu araba acar ya bırsey olur mu kııı?

• Ersin valla ben Ankaradayım Ankaralıyım biliyorsun ve tam 18 yıldır arabamız vardır çeşitli modellerde, şunu söyleyim hiç kimse kendisinin olmayan arabaya kendi arabası gibi özen göstermez, o yüzden ben mümkün olduğunca kendi arabamı kendim yıkarım yıllarca, ama büyükşehirlerde imkanlar biraz kısıtlı ama hiç yoktan silmeyi yapabiliyorum ve ayda bir de kendim bir köy pınarında mis gibi şampuanlı ve işi uzata uzata yıkıyorum büyük bir zevkle.

Bulaşık deterjanı uzun vadede zarar verebilir çünkü onun amacı kirleri ve yağları sökmek o yüzden kuvvetli bir temizleyici , bizim araçların boyasına zarar verebilir bende car jack ın şampuanını kullanıyorum iyi geliyor, pahalıya almamıştım 3-4 bişey heralde, gerisini su hallediyor. Birde basta cilayı kendim çektim geçen ay şu an üzerinde su durmuyor. Pasta cila kuş pisliklerinede etkili, etkisini azaltıyor veya boyaya geçmesini engelliyor.İz burakmasını engellediği söyleniyor.

• arkadaşlar,
    malesef kürsad arkadaşımızın bahsettiği imza sitilleri "2 - İmzadaki resim kuralları İmzada yalnızca tek bir (1 adet) resim bulunabilir " kuralından dolayı kural dışı sayılıyor.
    en iyisi kullanmak isteyenler dh kulüp renault olarak kullansınlar

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

imzalarımızı ekleyen arkadaşlar bir kez daha değişiklik yaptık eğer imzanızda kulüprenault simgesiyle birlikte aracınızın temsili resmi varsa değiştirmeyin ama yoksa tekrardan kontrol edin

bu arada ben bu yazıyı yazarken fenerbahçe 1-0 maçı bitirmek üzere çok mutluyum

oooooooooooollllllllllllllleeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyy maç bitti

bu arada beşiktaş'ın başındaki teknik direktör olacak sayın Tigana 'ya bu korkak oyun anlayışı yüzünden tesüflerimi sunarım

• murat abi;benım arabayı yıkamacıya vermem için çok acayıp yorgun olmam gerek yada hiç vaktımın olmamamsı gerek yanı benim için araba yıkacam hobi arkadas çok seviyorum arabamı arabamı yıkamayı

ha bakın şunu yapıyorumm petrole gıttıgımde tazzikli suyla yıkatıyorum kırleri kabası gıdıyor sonra ileri ye çekıyorum boyle super bı manzaraya karsı bır yer sonra bide kendım orda bulasık deterjanıyla yıkıyorum sonra da suyla bır guzel rotus ondan sonra siliyorum ohhhh mıs gıbı....

sonra da boyle kırmızıda flan boyle hızlı bır kalkıs bır kaç makas daha sonrada guzelceee eve varmak yorgun numarası yapmak acaayıp guzel oluyorr.....
  • arkadaşlar merhaba bir konu hakkında sizden bilgi almak istiyorum. benim 1.2 clio Ath. 75 bg aracım var da bu aracı kullanırken devir göstergesini kaç aralığında kullanmam gerekiyor nelere dikkat etmem gerekiyor yeni aldım bu aracı o yüzden soruyorum kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wicked

arkadaşlar,
    malesef kürsad arkadaşımızın bahsettiği imza sitilleri "2 - İmzadaki resim kuralları İmzada yalnızca tek bir (1 adet) resim bulunabilir " kuralından dolayı kural dışı sayılıyor.
    en iyisi kullanmak isteyenler dh kulüp renault olarak kullansınlar

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

imzalarımızı ekleyen arkadaşlar bir kez daha değişiklik yaptık eğer imzanızda kulüprenault simgesiyle birlikte aracınızın temsili resmi varsa değiştirmeyin ama yoksa tekrardan kontrol edin

bu arada ben bu yazıyı yazarken fenerbahçe 1-0 maçı bitirmek üzere çok mutluyum

oooooooooooollllllllllllllleeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyy maç bitti

bu arada beşiktaş'ın başındaki teknik direktör olacak sayın Tigana 'ya bu korkak oyun anlayışı yüzünden tesüflerimi sunarım

evet öyleymiş ben o kuralı bilmiyordum neyse şimdi yeni bir imza peşindeyiz umarım istediğimize ulaşacağız benim yüzümden uyarı alan bütün arkadaşlardan özür dilerim

• BEN BU İMZA İSİNİ ANLAMADİM ..DEDİGİNİZİ YAPTIM UYARIDA ALMADIM ...ŞİMDİ İMZAMA BAKMAK İÇİN YAZIYORUM
  • quote:

Orjinalden alıntı: sporcu22

BEN BU İMZA İSİNİ ANLAMADİM ..DEDİGİNİZİ YAPTIM UYARIDA ALMADIM ...ŞİMDİ İMZAMA BAKMAK İÇİN YAZIYORUM

imzadan kaldır renaultla ilgili olan resimleri yoksa uyarı alabilirsin
  • tamam....sadece resmi kaldırıyorum o zaman .........

e neden uyarılıyoruz ki renaultun resmini kullanmak yasakmıymış...

SİMDİ OLDUMU ............................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sporcu22 -- 6 Mayıs 2007; 21:35:02 >
  • arkadaşlar merhaba bir konu hakkında sizden bilgi almak istiyorum. benim 1.2 clio Ath. 75 bg aracım var da bu aracı kullanırken devir göstergesini kaç aralığında kullanmam gerekiyor nelere dikkat etmem gerekiyor yeni aldım bu aracı o yüzden soruyorum kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
  • Aynı araçtan bende de var. 2000-3000 devir normal ve kullanırken benzin harcama göstergesine de bakıp kullanabilirsiniz

quote:

Orjinalden alıntı: alper_kizil

arkadaşlar merhaba bir konu hakkında sizden bilgi almak istiyorum. benim 1.2 clio Ath. 75 bg aracım var da bu aracı kullanırken devir göstergesini kaç aralığında kullanmam gerekiyor nelere dikkat etmem gerekiyor yeni aldım bu aracı o yüzden soruyorum kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
  • Clio III 1.2 16V Authentique ..bendede aynısı var .....2500-3000 devir arası değiştirebilirsin ....fazla zorlama ...ama biraz sert kullanmak istersen ...3000-3500 arasıda olabilir ama benzine zam geldi unutma ....

ayrica anlik yakit tuketimi varya ona bakarak kullanmaya çalış....anlık yakıt tüketiminde 5-6 ya da 6.5 arası surmeye dikkat et ...o zaman tasarruflu suruse ulasabilirsin ....ben genelde anlık tüketimde ...5.5 lt gecirmemeye calisiyorum..kalkışlar ve hızlanma hariç.....ve 90 km genelde ya da 95 yada 100 ....100km yi hic gecmek yok ...benzine zam geldi unutma ...:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sporcu22 -- 6 Mayıs 2007; 22:15:00 >

• Bugün bir yere gittim biraz uzun bir yokuş vardı araba bayağı bir zorlandı çıkamadım yakıt göstergesinde 15, 15.6 gibi değerlere çıktı, 2. vitese alıyorum yine orada 3. vitese alıyorum yine orada 4. aldım hiç gitmedi arabanın motoru küçük çok yakıyor diye düşündüm ama bayır aşağı inerken güzel hiç yakmıyor, ne yapmam lazım nelere dikkat etmem lazım, bir de başka ayarlamam gereken özellik veya tavsiye edebileceğiniz birşeyler varmı daha 2 haftalık araç.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alper_kizil

Bugün bir yere gittim biraz uzun bir yokuş vardı araba bayağı bir zorlandı çıkamadım yakıt göstergesinde 15, 15.6 gibi değerlere çıktı, 2. vitese alıyorum yine orada 3. vitese alıyorum yine orada 4. aldım hiç gitmedi arabanın motoru küçük çok yakıyor diye düşündüm ama bayır aşağı inerken güzel hiç yakmıyor, ne yapmam lazım nelere dikkat etmem lazım, bir de başka ayarlamam gereken özellik veya tavsiye edebileceğiniz birşeyler varmı daha 2 haftalık araç.

kardeş aracın anladığım kadarıyla daha yeni biraz km yapınca performansı artacak, daha az zorlanacak.
    yokuş yukarı çıkarken anlık değerlerin 15-16 lt lerde olması normal devir kazandıktan sonra ayağını biraz gazdan çekersen yakıt tüketimi azalır. normal yolda giderken ben genelde önce biraz basarım devir aldıktan sonra gaza çok az basarım böylece 3,5-4 lt anlık tüketimlere ulaşabiliyorum. yol bilgisayarın her zaman anlık tüketimde olsun kendini ona göre ayarlarsın.

• modifiyeli arkadas resimler nerde çok merak edıyoruzz
  • neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee mooooddiiiiiiiifffiiiiiiiiyeeeellllllllliiiiiiiiiiiii araçmı var ...benim neden haberim yok ...nerde modifiyeli araç hadi bende bekliyorum .....arkadaslar bende bu hafta içinde film çektirecem camlar .....bi tavsiyeniz varmı ...diyecek bişeyiniz ....şuna dikkat et buna dikkat et gibi ...

1-film kaliteli olmalı
    2-kapı kenarlarındaki ufak vida kapaklarını sökecem söz ...methen bu sana metiiiiiiiiiiinnn
    bunlardan başka ....olsun lütfen ....
  • arkadaşlar bizim clionun sitesinde clioyu park etme oyunu var.ben bir türlü beceremedim bakalım park edebilecekmisiniz.
    burada;
    http://www.yeniclio.com/html/toplagel/index.htm
  • oh be çarpa çarpada olsa 3-4 kere park edebildim. 6000 puan almışım.
  • kardeş arabanın motorunu da yazarsan tam bilgi verebiliriz.

örneğin benim araba 1.2 benzin
    110 km yol aldım 30 km si şehir içi 80 km si şehirler arası
    ortalama 5.9 gösteriyor şu an

evet yanlış duymadınız 5.9 ben de çok şaşırdım açıkçası daha önce 6.6 idi.

quote:

Orjinalden alıntı: mertyenisoy

Nihayet sürekli 5.2 olan 100/L 5.1 oldu sonra tekrar 5.2 oldu. Acaba düzeldimi. Arıza yokmu?
  • evet arkadaşlar söz verdiğim gibi pazar gecesi vidyoyu hazırladım ve sizlere sunuyorum.

umarım işe yarar tıkırtı problemi yaşayanlara.

ayrıca imzamada ekleyeceğim ki her zaman ulaşabilesiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=U3fiRoDIEvs
  • 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.