Şimdi Ara

Clio III Arıza ışığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
51.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar, clio 3 lerde yağını serviste değiştirince yol bilgisayarını cihaza bağlayıp resetliyolar. Ve resetlendikten snra 1 yıl yada 15000 km olunca arıza ışığı yanmaya başlıyor. Benimde arıza ışığı 3 aydır yanıyor, 1 yılı dolmuştu ama km si daha 9binlerde ve yağı 1 kaç ay daha değiştirmek istemiyorum. Bu ışığı söndürmenin yolunu bilen varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deu_mak -- 1 Temmuz 2012; 14:56:19 >

• Cevabı bilen yok sanırım
  • Yagi degistir bence 15 uzun bir sure yag degisimi icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum yag göstergesine geldiğin zaman yol bilgisayarının 2 tuşuna da uzunca basılı tut km yi sıfırla bu kadar
  • Randycate
    dostum dediğini denemiştim, onu sıfırlayınca değiştirdiğim yağ ile kaç km gittiğimi sıfırlıyor ve buda 15bin km olmadığı için ışık sonmuyor, yanma nedeni 1 yılı gectiği için, bu her yıl kronik yanıyor yani, yıla bağlı.

TiFoSi_BJK
    yağın elle kontrolunde fena durmuyor yağın durumu, en olmadı servise gidip yağı değiştirip ışığı söndürcem, ama bu ışık söndürmenin alternatifini bulmak istiyom, her yıl her yıl aynı...
  • yagı degişidr söner
  • quote:

Orijinalden alıntı: forever_king

yagı degişidr söner

bence yağı serviste değiştirmezsem gene sönmez..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deu_mak

quote:

Orijinalden alıntı: forever_king

yagı degişidr söner

bence yağı serviste değiştirmezsem gene sönmez..

hazır servise görürmüşken adam aklı baktırsın arabaya
  • bende de bugün ışık yandı anahtar ışığıyla su damlası gibi bişey yol bilgisayarının içinde bi ışık beraber yanıyo su koydum yağ eksilmemiş yağ değişimi için mi yanıyo ayrıca ışığı söndürmek için servise gitmeye gerek yok sanayiide makinası olan tamirciler 5-10 liraya söndürür bende 206 varken sanaiideki elemana söndürtüyodum ordan biliyorum başka bi sıkıntı olduğu için yanmıyodur inş
  • sorun çözüldü yağ değişim zamanı gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: eto177

bende de bugün ışık yandı anahtar ışığıyla su damlası gibi bişey yol bilgisayarının içinde bi ışık beraber yanıyo su koydum yağ eksilmemiş yağ değişimi için mi yanıyo ayrıca ışığı söndürmek için servise gitmeye gerek yok sanayiide makinası olan tamirciler 5-10 liraya söndürür bende 206 varken sanaiideki elemana söndürtüyodum ordan biliyorum başka bi sıkıntı olduğu için yanmıyodur inş

bende oyle tahmın ediyorum, aletle sondurmeye 15Tl istiyolar burdada.. yapcak bısey yok..
  • quote:

quote:

bende de bugün ışık yandı anahtar ışığıyla su damlası gibi bişey yol bilgisayarının içinde bi ışık beraber yanıyo su koydum yağ eksilmemiş yağ değişimi için mi yanıyo ayrıca ışığı söndürmek için servise gitmeye gerek yok sanayiide makinası olan tamirciler 5-10 liraya söndürür bende 206 varken sanaiideki elemana söndürtüyodum ordan biliyorum başka bi sıkıntı olduğu için yanmıyodur inş

bende oyle tahmın ediyorum, aletle sondurmeye 15Tl istiyolar burdada.. yapcak bısey yok..

ben koldaki tuşla çözdüm yol bilgisayarından yağ değişimi zamanına getir alt üst yaparak ---- çizgi çizgi olmuş km dolunca alt tuşa 10000 yazıp yazı sabit kalana kadar basılı tut olursa olur olmazsa da daha ciddi bişey değildir inş benimkinde böyle düzeldi

• quote:

quote:

quote:

ben koldaki tuşla çözdüm yol bilgisayarından yağ değişimi zamanına getir alt üst yaparak ---- çizgi çizgi olmuş km dolunca alt tuşa 10000 yazıp yazı sabit kalana kadar basılı tut olursa olur olmazsa da daha ciddi bişey değildir inş benimkinde böyle düzeldi

Kardeşim ben daha önce basılı tutarak falan denemiştim, ama senin dediğin gibi ---- olup bende 15000 yazısı cıkıyor o sabit olana kadar denememiştim, şimdi buna dikkat ettim ve arıza ışığı bir anda gidiverdi, cok sevindim :) Allah razı olsun kardeşim, cok sinirimi bozuyodu bu ışık, birde gören arıza var sanıyo arabada. Cok iyi oldu bu

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kardeşim ben daha önce basılı tutarak falan denemiştim, ama senin dediğin gibi ---- olup bende 15000 yazısı cıkıyor o sabit olana kadar denememiştim, şimdi buna dikkat ettim ve arıza ışığı bir anda gidiverdi, cok sevindim :) Allah razı olsun kardeşim, cok sinirimi bozuyodu bu ışık, birde gören arıza var sanıyo arabada. Cok iyi oldu bu

eyw sende saol sentetik yağ kullanıyosan castrol magnatec veya edge onlarda 5-10 yağ değişimi için erken çünkü bu yağlar sentetik zaten aracın kaç model bilmiyorum ama bende 2006 10000km diye programlanıyo yağ değişimi sende niye 15000 dimi ayrıca katkı maddesi kesinlikle kullanmayın yağı bozuyomuş... bencede sen kışa kadar bekleme konusunda da rahat ol bence acele etme

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

eyw sende saol sentetik yağ kullanıyosan castrol magnatec veya edge onlarda 5-10 yağ değişimi için erken çünkü bu yağlar sentetik zaten aracın kaç model bilmiyorum ama bende 2006 10000km diye programlanıyo yağ değişimi sende niye 15000 dimi ayrıca katkı maddesi kesinlikle kullanmayın yağı bozuyomuş... bencede sen kışa kadar bekleme konusunda da rahat ol bence acele etme

Bendekide 2006 model, ama ---- den sonra 15000 cıktı ve sabıtlendi, aceba bu ayarı 10bin yapabilirmiyim diyede uğraştım ama değerle oynayamadım. daha yağı değişeli 9bin olduğu için 1kaç bin daha gidim ondan sonra değiştircem, tam sentetik yağ kullanıyorum, ve evet haklısın katkı maddesı bozuyor. Uyarın ve hersey için sağol

• MRB bende 2007 clio 3 var. Aynı ışık bendede mayıs haziran aylarında yandı. Sanayiye götürdüm yağı değişecek baya eskimiş dediler. Serviste değiştirdim. Yağ değiştikten sonra hala yanıyordu lamba. Test sürüşüne çıktık ustayla dedim bu lamba hala yanıyor. Arabayı kullanırken koldaki tuşlara bastı bi saniyede söndürdü adam :) ...
  • bazen koltuğun altındaki hava yastığı kabloları birbirne temaz edebilyor.
  • quote:

Arkadaslar, clio 3 lerde yağını serviste değiştirince yol bilgisayarını cihaza bağlayıp resetliyolar. Ve resetlendikten snra 1 yıl yada 15000 km olunca arıza ışığı yanmaya başlıyor. Benimde arıza ışığı 3 aydır yanıyor, 1 yılı dolmuştu ama km si daha 9binlerde ve yağı 1 kaç ay daha değiştirmek istemiyorum. Bu ışığı söndürmenin yolunu bilen varmı?

bakım konumuna getir dügmeden... bakım zamanı yazısını gorunce düğmeye uzun bir süre bas.... yanıp sonecek sonra bakıma 15000 km kaldı yazacak....

bilgisayara baglama gibi bir durum yok... arabanın yagını filtrelerini herseyini kendim degistiriyorum... bu şekildede sıfırlıyorum

yanlız yag maksimum 20binde degisir bunuda soyleyeyim... ama 10binde degistirsen de olur 15binde degistirsende...

mazot filtreside 40bin km diyor renault ama turkiyede 30binde degistiriyorlar... bende 40bin km yaptım simdi degistiricem...

• 2007 1.5 clio 3 daha 1 hafta önce aldım şu damlasi ışığı ve arıza ışığı yandı ne demek istiyo bana bu alet
     Clio III Arıza ışığı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volguu V kullanıcısına yanıt
    mazot filitresinde su var diyor, yakın zamanda filitre değişmemişse değiştirin diyor yada suyunu boşaltın diyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.