Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.850
Cevap
78
Favori
1.591.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bizim clio yu gecen gün bi hesapladık ş .ici 375 ykr yakmış bu normalmi 2.0 arabalar bu kadar yakıyo bizim ki fındık kadar motoruyla bunu yakayı bu neden olabilir
  • 37.5 YKr. çok fazla bi değer.Sanmıyorum zorlasanda sağlıklı bi Clio nun bu kadar yakacağını.Tatilde kiralamıştım 1.4 8V Symbol,benzin göstergesi yerinden oynamıyodu.Mutlaka göster iyi bi ustaya yada servise.
  • baya yüksek..bakım durumu nedir aracın?bujiler,filtreler yağ??
    quote:

Orjinalden alıntı: turkun oglu

arkadaslar bizim clio yu gecen gün bi hesapladık ş .ici 375 ykr yakmış bu normalmi 2.0 arabalar bu kadar yakıyo bizim ki fındık kadar motoruyla bunu yakayı bu neden olabilir
  • Benim aracım şehir içi 8 litre falan yakıyor.Ama sizin söylediğiniz 345 kuruş ; dediğiniz gibi clio için çok yüksek bir rakam.Motoru,aracın kilosunu düşünürsek ve her şeyden önce aracımızı tanıdığımız için bu şekilde yakması bence bir problem olduğunu gösteriyor.
  • Arkadaşlar Shell.com'dan bizim araçlarımız için tavsiye edilen yağ seçeneklerini motor çeşidine göre inceleyebilirsiz.

http://www.shell.com/home/page/tr-tr/app_profile/lubematch_2203.html

ÖRNEK: Clio II 1.2, -16V, -Campus (43/55kW)

Yağ / Kapasite Notları

x. Alternatif tavsiyeler, Motor (Benzinli), < Jan 2001: A2/A3/G5: -30°C ile >30°C arası , 5W-40; -30°C ile >30°C arası , 5W-50; -30°C ile 25°C arası , 5W-30; -20°C ile >30°C arası , 10W-30; -20°C ile >30°C arası , 10W-40; -20°C ile >30°C arası , 10W-50; A2/A3/G4: -15°C ile >30°C arası , 15W-40; -15°C ile >30°C arası , 15W-50

y. Alternatif tavsiyeler, Motor (Benzinli), > Jan 2001: A3B4, A5B5: ; >-30°C ile , 0W-30; >-30°C ile , 0W-40; >-25°C ile , 5W-30; >-25°C ile , 5W-40; >-25°C ile , 5W-50; >-20°C ile , 10W-30; >-20°C ile , 10W-40; >-20°C ile , 10W-50

• CLİO II SİNE LPG TAKTIRAN VAR MI...YAKITI NASIL OLUYOR O ZAMAN....
  • 1,4 16v 2002 model otomatik vites clio sürüşte çekişte bir sorun yok. şehir içi 1 depo ile(38 litre net) 280-300 km arası şehir dışı 330 km gidebildim. 5000 km kullandım şimdilik bir sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan34 -- 31 Temmuz 2007; 19:09:37 >
  • Arkadaşım eminmisin bu rakamlardan? Bende 1,4 8v clio sedan var şehir içi 600 km şehir dışı 750 km yapıyor bir depo (39-40 litre) ile. Tamam sendeki otomatik vites biraz fazla yakar ama bu kadar olacağını zannetmiyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: atilgan34

1,4 16v 2002 model otomatik vites clio sürüşte çekişte bir sorun yok. şehir içi 1 depo ile(38 litre net) 280-300 km arası şehir dışı 330 km gidebildim. 5000 km kullandım şimdilik bir sorun yok
  • quote:

1,4 16v 2002 model otomatik vites clio sürüşte çekişte bir sorun yok. şehir içi 1 depo ile(38 litre net) 280-300 km arası şehir dışı 330 km gidebildim. 5000 km kullandım şimdilik bir sorun yok

cok yuksek tüketim degerleri, kontrol ettirin
  • quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

quote:

Orjinalden alıntı: digitbook

rakam 17.500 ama muhtemelen 17.000 olacak.
    zaten olmazsa almamayı düşünüyorum.
    hatta 16.750 olursa tadından yenmez (gönlümden geçen) ama bakalım göreceğiz akşama...

Arabayi begenirsen 3 e 5 e bakma bence, 17.000 olursa da al, temiz arabaysa deger. Kismet, haberini bekliyoruz

merhaba cevap biraz geç oldu ama malesef o araç için anlaşamadık.
    sahibi çok titiz ve güzel bakmış aracına.
    hatta benim gittiğim gün araca boya koruma, antibakteriyel koltuk koruma, göğüslük koruma falan yaptırmış.
    araba çok iyi durumda idi.
    ama kesinlikle 17.500 den aşağıya düşmedi.

sağlık olsun, kısmet değilmiş dedik bizde eşimle.
    bakalım belki çok temiz başka bir araç bulabilirim belli mi olur...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

quote:

rakam 17.500 ama muhtemelen 17.000 olacak.
    zaten olmazsa almamayı düşünüyorum.
    hatta 16.750 olursa tadından yenmez (gönlümden geçen) ama bakalım göreceğiz akşama...

Arabayi begenirsen 3 e 5 e bakma bence, 17.000 olursa da al, temiz arabaysa deger. Kismet, haberini bekliyoruz

merhaba cevap biraz geç oldu ama malesef o araç için anlaşamadık.
    sahibi çok titiz ve güzel bakmış aracına.
    hatta benim gittiğim gün araca boya koruma, antibakteriyel koltuk koruma, göğüslük koruma falan yaptırmış.
    araba çok iyi durumda idi.
    ama kesinlikle 17.500 den aşağıya düşmedi.

sağlık olsun, kısmet değilmiş dedik bizde eşimle.
    bakalım belki çok temiz başka bir araç bulabilirim belli mi olur...

kısmet bi bakarsın beklemediğin zamanda karşına çıkar...
  • Clio privilage 1,4 16 walf ile 1depo ile (50) lt. 900-920 km uzunyol yol gidiyorum max hız 100 km/h.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 4 Ağustos 2007; 21:26:09 >
  • İŞÇİLİK KÖTÜ
  • Selam bende yaklaşık 1 ay önce 2001 model 57000 den clio aldım. 1.4 16V olanlarından stil paket varmış üzerinde öyle dedi sahibi ama ne olduğunu anlamadım ve bulamadım :D Expression anladığım kadarıyla sürücü airbag i, arka koltuk başlıkları ve ön sis farkları var. Birde ibrelerin arka planı beyaz hoş spor bir görünüş veriyor. İlk depomu fulldikten sonra 105 km yaptım ve benzinci zorlayarak 22 ytl lik benzin koydu :D şu anda çeyrek depo kaldı 350 km yaptım. Herhalde 500 km de depo bitecek. Bütün yolum şehir içinde. Üni. tepede olduğundan rampa çıkıp iniyorum. Sakaryada trafik ist. gibi değildir. genelde 2-3-4. vitesle falan gidiyorum. Bu yakıt tüketimi tahminimce iyi :D Sizce nasıl?
    Birde bu arabada bu yokuş aşağı inerken yakıt kesme olayı varmı acaba. Rampa inerken boşa almayayım :D

Bu araca lpg taktırmayıda düşünüyorum. Daha önce taktıranların fikrini ve yakıt değerlerini alabilirmiyim.

Jipsy

Not: Aracı alınca bir bakıma soktum sanayide. Ön fren balataları, hava/yağ/benzin filtrelerini değiştirdim, yağ komple değişti, sağ arka kapı otomatiği değişti, sol arka teker rulmanı değişti+işçilik 230 ytl verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jipsy -- 5 Ağustos 2007; 23:59:14 >
  • geçen hafta salı günü bursa-dikili araı gittim. max 110 km/s ile gittim ve full klima açıktı. tektim ve çanta bavulum yoktu. Ortalama 5,7 l/100 km yaktı.
    dönüş ilginçti çünkü eşimi aldım ve 1 de kocaman bir bavul. gece saat 12 de yola çıktım, serinlikte geldik klimaya ihtiyaç duymadık ve sonuç; 6,4 l./100 km.
    gerçi dönerken bastım sürekli çünkü radar yok+trafik tenha, 140-150 arası geldik. (4 saate varmadan gelmiştik bursaya).

bence yakıt tüketimi makul. araç üzmüyor. performans iyi, konfor iyi vs...

çevrenizde 2. el araç alacaklara rahatlıkla tavsiye edebilirsiniz.
  • dikkatli bir sürüşle yani kazı köklemeden aracı zorlamadan firene fazla basmamaya çalışarak klima acıkken kendi gaz rekorumu şehir içinde (38 lt lpg net) 340 km olarak kırdım üstteki yazımdaki değerler de doğru aracımdaki lpg tüketimi yüksekmi dersiniz ?
  • daha önce lpg ile olduğunu yazmamıştın sanırım. benim söylediğim değerler (1 depo ile 38-39 litre ile şehir içi 600 km, şehirler arası yolda 750 km) benzin ile yapılan mesafedir. Lpg ile yapılacak km yi bilemiyorum ama benzine göre lpg %10-20 kadar daha az km yapıyor diye biliyorum. Yani bu hesaba göre senin arabanın 38 litre lpg ile 470-490 km kadar yapması lazım. Sen lpg taktırmışsın ama eğer hesaplarsan hemen hemen benzinli araç kadar (şehir içi km de 17-18yrk) yakıyorsun yine de. Bu değerin yaklaşık olarak benzinli araca göre %50 daha az olması gerekir. Arabayı bir kontrol ettirsen iyi olur. Bir de benzinle dene ne kadar yakıyor bir bak bence.
    quote:

dikkatli bir sürüşle yani kazı köklemeden aracı zorlamadan firene fazla basmamaya çalışarak klima acıkken kendi gaz rekorumu şehir içinde (38 lt lpg net) 340 km olarak kırdım üstteki yazımdaki değerler de doğru aracımdaki lpg tüketimi yüksekmi dersiniz ?
  • dün 2005 model 1.5 dizel 65 beygirlik clio hb kullandım, benim aracımdan daha atak geldi bana, benim aracıım 75 beygir ama torku cok düsük, 105 nm, dizelin torkundan ve silindir hacminden dolayı daha atak sizlerin bu konudaki yorumu nedir?

1.5 dizel 65 bg clio hb, 1.2 16V 75 bg. benzinli clio hb i ezer gibi degil mi?
  • en_es kardeş senin clio otomatikmi? otomatikse yakıt tüketimin nasıl ?
  • otomatik vites cliosu olanların yakıt tüketimi nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan34 -- 8 Ağustos 2007; 13:00:15 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.