Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (786. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.850
Cevap
78
Favori
1.591.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    filtre temizliği,boğaz kelebeği temizliği,rölanti motoru bakımı isteyebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkur ederim ayni zamanda yag degisim zamanimda geldi daha once elf 10w 40 kullaniyordum internette castrol magnetec 10w 40 indirime girmis kullansam bi sorun olurmu aracim 180.000 de 1.6 2000 model hb Ayrica bulundugum bolgede petrol ofisinin yagi var o nasildir acaba kullanan varmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anrsg -- 31 Temmuz 2019; 19:33:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence hangi yağı aldığın değil,yağı ne zaman değiştirdiğin önemli.
    Yani iyi yağı 20000 de değiştireceğine normal yağı max 7500 de değiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: anrsg

Tesekkur ederim ayni zamanda yag degisim zamanimda geldi daha once elf 10w 40 kullaniyordum internette castrol magnetec 10w 40 indirime girmis kullansam bi sorun olurmu aracim 180.000 de 1.6 2000 model hb Ayrica bulundugum bolgede petrol ofisinin yagi var o nasildir acaba kullanan varmi
    Çalıştığım fabrikada dizel iş makinalarında ve kendi aracımda PO MAXIMA 10w40 yağ kullaniyorum. Sorunsuz hiçbir olumsuzlugu yok.

• Yağ bakımını bizzat kendim yapiyorum. 8.000 km de bir. Yağ ve yağ flitresi, 15,16.000 km de hava filtresi, 25.000 km mazot ve polen filtresi degistiriyorum

• Uygun fiyat bulursam getzden vazgeçip clio 2 alabilirim. Acemi adam için yeterli gibi duruyor.

• Merhabalar benim bir kaç sorum olacak 1.4 rxt 2002 model 16 valf otomatik clio sahibiyim benim bir kaç sorunum var aküm zayıf ilk önce onu belirtmek isterim marş basma esnasında voltaj 7.5 seviyelerin de oluyormuş. Sıkıntılarım aracım trafiğe girdiğinde dur kalklı yolda stop ediyor yada düşük hızlar da stop ediyor bu neden olabilir. İkincisi aracım stop edecekmiş gibi ateşliyor kendini sonradan alıyor rolantisini bir diğeri ise yokuş yukarı da sanki çekmiyor 1.4 16valf gücü değil gibime geliyor bu arada aracım lpgli
  • Akü sabah ya basar ya basmaz.Basmaz ise değiştirirsin.
    Anlattığın sorunlar lpg kaynaklı.
    Gaz filtre temizliği,boğaz kekebeği temizliği.Hava filtresi kontrol.

• symbolcu S kullanıcısına yanıt
    Ama tek lpg de olmuyor aynı durum benzin de de geçerli
  • quote:

Orijinalden alıntı: İssizİnsan

Ama tek lpg de olmuyor aynı durum benzin de de geçerli
    sen yeni bir akü al tak. birde manyetik kaptörü değiştir..
  • ketoral K kullanıcısına yanıt
    manyetik kaptör dediğiniz krank sensörü mü acaba ? elektiriçiye gitsem makineye bağladığın da gösterir mi herhangi bir hata kodu sadece düşük devir de stop problemi başlıyor devir dalgalanması bile olmadan direksiyon ağırlaştı mı hissediyorum stop ettiğini
  • quote:

Orijinalden alıntı: İssizİnsan

manyetik kaptör dediğiniz krank sensörü mü acaba ? elektiriçiye gitsem makineye bağladığın da gösterir mi herhangi bir hata kodu sadece düşük devir de stop problemi başlıyor devir dalgalanması bile olmadan direksiyon ağırlaştı mı hissediyorum stop ettiğini
    evet krank sensörü. bilgisayarda arıza çıkmayabilir. genelde cliolarda bu sensör yüzünden stop etme geç çalışma sıkıntıları çıkıyor. ama senin araç için detaylı başka yönlerede bakılmalı..
  • CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Po maxima 10w 40 koydurdum bugün ilk izlenim sanki elften daha iyi geldi bana arac bariz sessizleşti ama yağ yeni olduğundan olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: anrsg

Po maxima 10w 40 koydurdum bugün ilk izlenim sanki elften daha iyi geldi bana arac bariz sessizleşti ama yağ yeni olduğundan olabilir
    PO el değiştirdikten sonra yağ ve akaryakıtlarındaki kaliteyi 1 tık artırdı. Allahtan keyifli sürüşler dilerim.

• Arkadaslar selamlar forumun gucune inanarak sizlerden cok muzdarip oldugum bir konu hakkinda yardim istiyorum aracimin oksijen sensoru binsekilde yere surtunmus ve kablolar kopmus motor isareti yaninca gordum ama kablo renkleri birbirini tutmuyor iki tane beyaz bir siyah bir gri kablo var diger tarafta tamamen farkli renkler var sizden biri su kardesinize o kablolarin takili haldeki renkleri gorunecek sekilde soketin fotografini yollayabilir mi ? Gezmedigim elektrikci kalmadi ..2004 clio 2 hb 1.4 16v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torunoglu55 -- 10 Ağustos 2019; 0:40:32 >
  • Arkadaşlar iyi bayramlar, 2015 symbolüm var 1.2 16 v, buna hangi antifirizi koymamız gerek acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: gökhan0180

Arkadaşlar iyi bayramlar, 2015 symbolüm var 1.2 16 v, buna hangi antifirizi koymamız gerek acaba?
    şuan içindeki kırmızı renk ise petrol ofisi kırmızı antfiriz veya başka marka koytabilirsin.. içindeki mavi-yeşil renk ise ona göre aynısını koyarsın.
  • Arkadaşlarım iyi günleri Clio 2 1.6 hb 2000 model arabaya sahibim aracımın aşağıda fotoğrafta belirttiğim yerinden yağ geliyor sabah arabanın altına yere baktığımda yağ damlatmış olarak görüyorum. Arabanın yağını sürekli olarak kontrol ediyorum eksiltme yok gibi hatta yağ çubuğunun biraz üzerinde bile yani fazla bile Bu problem yağ değişiminden sonra meydana geldi filtredendir diye filtreyi değiştirdik ama yağ filtreden değil daha üst bölgeden yağ geliyor. Sorum sizce bu problem neden kaynaklanıyordur. Birde daha önce foruma yazmıştım yağ olarak Elf 10w 40 yerine Petrol ofisini 10w 40 yağını koyduk. Sorun yağ kaynaklımıdır (Yağ markası yada yağın fazla konulmasımı) yoksa daha ciddi bir problemmidir.

Bu arada arabanın yağ Çubuğundaki yağ miktarı aşağıdaki resimdeki gibi Fotoğraf temsili Ancak benim arabadaki yağ çuğundaki seviye ile aynı seviyede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anrsg -- 21 Ağustos 2019; 20:57:53 >
  • ketoral K kullanıcısına yanıt
    Bu arada aracta daha once antifiriz kullanilip kullanilmadigina bakmak gerek.Antifiriz kullanilmayan araca bi anda antifiriz kullanirsaniz bu zamanla contalarda olusan korozyonu cozecektir. Bu durum motor bloguna su girmesine sebep olacaktir bilginize.

• 2000 Clio HB 1.6 8V LPG mevcut 154 bin km de.
    Bakım icin 5-40 mi 10-40 mi önerirsiniz?
    Genelde 10-40 kullanılıyor ama 5-40 daha iyi olur diye düşünüyorum. Acaba eksiltme yağ yakma filan yapar mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trktlh -- 22 Eylül 2019; 10:6:27 >
  • 
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.