Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (485. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.858
Cevap
80
Favori
1.592.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 hafta önce anadolu yakası e5 karayolunda ortalama 50-60km/h ile gidiyorken aracımın önünde3 sanki bir güç frenliyormuş gibi hissetmeye başladım. Önceleri rüzgardan olduğunu düşündüm.Çünkü şiddetli lodos vardı. ama bu problem devam etti. sağa çektim. arabam gaz yemiyordu.ama kontak kapatıp açınca düzeliyordu.ama bu da kısa sürdü. sinir stres halinde ustama götürdüm bir de kendisi test etti ve problemi gördü. Benzin ile alakalı bir şey söyleyeceğini beklerken "büyük ihtimalle fren müşürü arızalanmıştır. araba frenliyormu gazlıyormu anlayamıyor o yüzden böyle problem olmuştur artık eskisi gibi kullanacaksın" dedi

Artık bir problemim yok şükürler olsun Sizinde aklınızın bir köşesinde bulunsun
    Bir musibet bin nasihatten yeğdir

Hayırlı sürüşler

• quote:

Orijinalden alıntı: leki

quote:

Orijinalden alıntı: judex

Arkadaşlar bu makyajlı kasa clio hb lerde 1.2 16v araçlarda iki çeşit motor var bunlar arasında fark varmı ?

alttaki sağ direksiyon clio'nun.

seninki hangisinden? muhtemelen motorlar aynı ama kapakları farklı.

bu da benim motor, 1.2 16v ama senin resimdekilerden farklı.

CLIO II SAHİPLERİ

Leki ustadım yeni gordum mesajını kusura bakma. Benim motor 2.ci resimde olan ( mavi renkli olan arac) daki ile aynı. Senin motora az biraz daha olsun benzeyen :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi judex -- 7 Ocak 2012; 11:07:40 >

• Merhaba değerli arkadaşlar;

yeni aldığım 2005 clio II 1.4 16V dynamic (bva) arabamla aranıza katıldım...

ilk işim 156 sayfayı bulan başlığın son 7-8 sayfasını okumak oldu. (ancak o kadar okumaya vaktim oldu) daha şimdiden edindiğim bilgilerden dolayı leki, çumralı ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim. epey bir fikir sahibi oldum... paylaşımlarınızdan dolayı Allah razı olsun...

bir şey sorsam; ilk 500 km de arabanın istanbul şehir içi yakıt tüketimi 36 kuruş. Bu makul bir rakam mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fentek57

Merhaba değerli arkadaşlar;

yeni aldığım 2005 clio II 1.4 16V dynamic (bva) arabamla aranıza katıldım...

ilk işim 156 sayfayı bulan başlığın son 7-8 sayfasını okumak oldu. (ancak o kadar okumaya vaktim oldu) daha şimdiden edindiğim bilgilerden dolayı leki, çumralı ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim. epey bir fikir sahibi oldum... paylaşımlarınızdan dolayı Allah razı olsun...

bir şey sorsam; ilk 500 km de arabanın istanbul şehir içi yakıt tüketimi 36 kuruş. Bu makul bir rakam mı?

şahsım adına konuşayım. biz size teşekkür ederiz.
    forum zaten paylaşım alanı.aklınıza takılan ssorularda elden geldiğince yardımcı oluruz..

• Judex, aslında 1. Resim de bizim motor ama diğer resimlerde kapak var. Kapaklar ve hava filtre yerleri farklı sadece.
  • Fentek57 hoşgeldin arkadaşım.
    rica ederim, ben de clio 2 ile ilgili birçok şey öğrendim burada. arabayı sattım ama kopamadım buradan bir türlü :)
    İstanbul'da yaşayan Sinoplu bir fen ve teknoloji öğretmeni misin? Takma ad böyle çağrıştırdı. Ben sinop'ta yaşıyorum da, haliyle her 57'yi bizim 57 olarak görüyorum.
    Araban hayırlı olsun. Ben senin arabanın bir önceki versiyonu olan makyajsız kasa 1.4 16v BVA'yı 4 yıl kullandım. Yakıtı hiç kuruş hesabı ölçmedim, şehir içinde 9 civarlarında olurdu ortalama, şehir dışı da 5,6 falan olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leki -- 7 Ocak 2012; 21:41:03 >
  • quote:

Fentek57 hoşgeldin arkadaşım. İstanbul'da yaşayan Sinoplu bir fen ve teknoloji öğretmeni misin? Takma ad böyle çağrıştırdı. Ben sinop'ta yaşıyorum da, haliyle her 57'yi bizim 57 olarak görüyorum.
    Araban hayırlı olsun. Ben bir önceki versiyonunu 4 yıl kullandım. Yakıtı hiç kuruş hesabı ölçmedim, şehir içinde 9 civarlarında olurdu ortalama, şehir dışı da 5,6 falan olurdu.

Hemşeri buldum diye sevindin demi leki kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇUMRALI

:) e tabi ki. sinop küçücük bir yerdir ama dışarda yaşayanı çoktur. istanbul'da yaklaşık beşyüz bin civarı sinoplu olduğu söyleniyor.
    ben de aslında tam sinoplu değilim, evlendikten sonra sinopluyum demeye başladım :)
  • Vallahi tebrikler!

Clio sahibi arkadaşların paylaşım kültürü gibi tahmin kabiliyetleri de mükemmel! Sinoplu sayılırım, İstanbul dayım, fizik ile uğraşırım....
    Cümleten hoş bulduk...

Bugün arabayı ilk defa yağmurda kullandım ve 3 sileceğin de kullanım dışı olduğunu farkettim. Var mı özel bir tevsiyeniz... Yoksa gidip herhangi sileceklerle değiştirsem mi?
    Hürmetler.
  • quote:

Bugün arabayı ilk defa yağmurda kullandım ve 3 sileceğin de kullanım dışı olduğunu farkettim. Var mı özel bir tevsiyeniz... Yoksa gidip herhangi sileceklerle değiştirsem mi?
    Hürmetler.

bunun için birçok seçenek var,
    1: süpürgelerin üstünden penseyle lastikleri çıkarıp bir parçacıdan sadece lastikleri alıp süpürgeye monte edersin, bütün silecek masrafın 10 lira tutar ama 3-4 ay sonra gıcırdamaya ve iyi silmemeye başlar.
    2: çin malı muz silecekleri deneyebilirsin, tanesi 5 liradan başlar. ömrü çok uzun değildir.
    3: önde silbak marka yerli malı yurdun malı silecek kullanabilirsin, kalitelidir, ömrü de uzundur. çifti 25-30 lira civarında olması lazım.
    4: önde valeo, bosch ya da champion marka silecek kullanabilirsin, silbak'tan çok daha fazla kaliteli değildir ama fiyatları daha fazladır.
    5: yetkili servise gidip motrio marka silecek taktırırsın, 25 lira civarı olması lazım çiftinin, motrio marka arka silecek var mı bilmiyorum.

arka sileceği değiştirme konusunda marka bilgim yok, yani arka için özel silecek var mı bilmiyorum zira ben hep sadece lastiğini değiştirdim. süpürgesini çıkarıp lastiğini tutan demirleri penseyle gevşetip eski lastiği içinden aldım, düz durmasını sağlayan demirleri parçacıdan 2-3 liraya aldığım yeni lastiğe takıp eski süpürge üstüne geçirdim. clio2'lerde de böyle yaptım, clio3'te de. çok uzun ömürlü olmuyor ama ucuz olduğu için ve arka silecek çok kullanılmadığı için çok önemsemedim çabuk eskimesini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leki -- 8 Ocak 2012; 0:14:19 >

• quote:

quote:

Hürmetler.

1: süpürgelerin üstünden penseyle lastikleri çıkarıp bir parçacıdan sadece lastikleri alıp süpürgeye monte edersin, bütün silecek masrafın 10 lira tutar ama 3-4 ay sonra gıcırdamaya ve iyi silmemeye başlar.
    2: çin malı muz silecekleri deneyebilirsin, tanesi 5 liradan başlar. ömrü çok uzun değildir.
    3: önde silbak marka yerli malı yurdun malı silecek kullanabilirsin, kalitelidir, ömrü de uzundur. çifti 25-30 lira civarında olması lazım.
    4: önde valeo, bosch ya da champion marka silecek kullanabilirsin, silbak'tan çok daha fazla kaliteli değildir ama fiyatları daha fazladır.
    5: yetkili servise gidip motrio marka silecek taktırırsın, 25 lira civarı olması lazım çiftinin, motrio marka arka silecek var mı bilmiyorum.

arka sileceği değiştirme konusunda marka bilgim yok, yani arka için özel silecek var mı bilmiyorum zira ben hep sadece lastiğini değiştirdim. süpürgesini çıkarıp lastiğini tutan demirleri penseyle gevşetip eski lastiği içinden aldım, düz durmasını sağlayan demirleri parçacıdan 2-3 liraya aldığım yeni lastiğe takıp eski süpürge üstüne geçirdim. clio2'lerde de böyle yaptım, clio3'te de. çok uzun ömürlü olmuyor ama ucuz olduğu için ve arka silecek çok kullanılmadığı için çok önemsemedim çabuk eskimesini.

Çok teşekkürler leki sagolasin

• quote:

quote:

Hürmetler.

arka silecek laastiği bende baktım bizim ilçede yokmuş uygunu. Aksaray veya Konya seferi olursa oralarda sadece lastiğini alıp takıverecem. bir ara peugeot partnere yetkili serviste ön sileceğe 80 lira yazdılar. kendi arabamı aldığım gün akşamdı. yağmurda sileceği çalıştırdım. lastiğinin yarısı kopukmuş. 45 km yolu gelene kadar öldüm öldüm dirildim. yağmur sıkı yağıyordu. silecek silmiyor su çizglieri oluşuyordu. ilk işim ve masrafım 15 tl lik muz tipi silecek olmuştu.2 sene kullandım. bu sene 20 tl ye yeniledim.

• quote:

quote:

:) e tabi ki. sinop küçücük bir yerdir ama dışarda yaşayanı çoktur. istanbul'da yaklaşık beşyüz bin civarı sinoplu olduğu söyleniyor.
    ben de aslında tam sinoplu değilim, evlendikten sonra sinopluyum demeye başladım :)

• geçen hafta veya daha önceki hafta(arabaya az binince unuttum.)20 tl lik lpg aldım.
    litresi 2.43 tlden 8.230 litre lpg etmiş.
    geçen haftasonu 98.8 km yol yaptım. tüp bitmediydi.
    bugun kalan lpg ile 3.2 km daha yol aldım
    tüp komple bitti.
    102 km de benzine geçtim.
    yani 20 liraya 102 km yol aldım.

bu hesap Aksaray lpgsi olsaydı. (orada ucuz)
    20tlye litresi 1.88 tlden 10.638 litre lpg alacakmışım.
    100 kmde 8.068lt tüketimle 131.85 km yol gidecekmiş..

ne hesap yaptım bende akşam akşam.
  • Arkadaşlar , 2005 clio 2 hb(makyajlı kasa) için silecek ölçüleri nelerdir. Netten de sipariş verebilirim belki ama olculerinden tam emin değilim.

Ayrıca sis farı için servisten 250TL fiyat verdiler. İşçilik dahilmiş. İnternetten benim araca uyan sis farları için sipariş verip onları taktırabilirim. Bu konuda tavsiyeniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: judex

Arkadaşlar , 2005 clio 2 hb(makyajlı kasa) için silecek ölçüleri nelerdir. Netten de sipariş verebilirim belki ama olculerinden tam emin değilim.

Ayrıca sis farı için servisten 250TL fiyat verdiler. İşçilik dahilmiş. İnternetten benim araca uyan sis farları için sipariş verip onları taktırabilirim. Bu konuda tavsiyeniz nedir?

Silecek ölçüleri: Sol 53 cm, sağ 45 cm dir. Daha bugün taktım. Leki nin sunduğu alternatiflerden birini seçtim. Verdiğim ölçülerde olanların ikisini toplam 16 tl ye aldım.

Sis farını bilmiyorum...
  • günaydın.
    sis farı için fikir olsun diye bir adres veriyorum. sanayiden de fiyat alıp kıyaslama yaparsın.
    http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=search&sid=XGI5BLGJWK
  • quote:

çocukken hatırlarım, babam bin liralık benzin alırdı hacı murat'a, dolu dolu gezerdik.
    ehliyeti ilk aldığım zamanlarda iki ya da üç milyonluk benzin alırdım, çeyrek depo olurdu.
    ilk arabamı aldığım 2001 yılında 40 milyona falan depo dolardı. şimdi clio3 210 liraya doluyor.
    eskiden ne güzelmiş, hesap yapmak falan yok..
    gürcistan'da da hesap yapmaya gerek olmuyor, litresi 2.10 lari, yani 2.20 lira civarı.
    kıbrıs'ta da bir nebze ucuz, 3,10 olması lazım ama orada hesap yapmak gerekiyor çünkü arabasız iş halletmek imkansıza yakın. 3-4 sene öncesinde yarı yarıyaydı kktc-türkiye benzin farkı.

• quote:

quote:

çocukken hatırlarım, babam bin liralık benzin alırdı hacı murat'a, dolu dolu gezerdik.
    ehliyeti ilk aldığım zamanlarda iki ya da üç milyonluk benzin alırdım, çeyrek depo olurdu.
    ilk arabamı aldığım 2001 yılında 40 milyona falan depo dolardı. şimdi clio3 210 liraya doluyor.
    eskiden ne güzelmiş, hesap yapmak falan yok..
    gürcistan'da da hesap yapmaya gerek olmuyor, litresi 2.10 lari, yani 2.20 lira civarı.
    kıbrıs'ta da bir nebze ucuz, 3,10 olması lazım ama orada hesap yapmak gerekiyor çünkü arabasız iş halletmek imkansıza yakın. 3-4 sene öncesinde yarı yarıyaydı kktc-türkiye benzin farkı.

2001 De 10 liralık benzin 8 litre ederdi. litresi 1.25 liradan. hacı renault 1979 modeldi. 80 km yol giderdi bu benzinle. o sıra lpg takıldı 750 bin liraydı 0.75 tl ...yine 8litreye 80 km yol giderdi hacı renault..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇUMRALI -- 9 Ocak 2012; 9:14:26 >

• Değerli arkadaşlar,
    yeni aldığım 2005 clio mdan memenunum. lakin kronik olduğunu öğrendiğim su sızdırma (ya da sunroof) problemine ummadığım miktarda bir para harcayınca biraz burkuldum. sunroof fitili değişti. inşaallah bitmiştir... bu arada arabayı geçen hafta bana satarken bundan hiç bahsetmeyen eski sahibini de hayırla(!) yad ettim...
  • 
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.