Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.865
Cevap
80
Favori
1.592.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: green82

Merhabalar Arkadaşlar sizlere birşey soracam Teyp ile ilgilide. Yeni bir Teyp Aldım arabama da bu kendi orjinal teybi söküp bu aldığım Teybi kendim takabilirmiyim ? Ayrıca Nasıl sökebilirim Acaba bu Orjinal kendi teybini arabamın. 2002 Model Clio HB 1.4 16v arabam bu arada.Bilen arkadaşlar yada uygulayanlar varsa içinizde yardımcı olabilirmi acaba ?

Teybin ön panelinin köşelerinde küçük delikler var, bu deliklere tornavida vb. bir aleti sokunca kilit mekanizması açılıyor. Aleti sokunca teybi bir şekilde kendine doğru çekmen gerekiyor ki mekanizma yeniden kilitlenmesin. Ben alyan anahtarını sokuyorum deliklere çıkartmak için, çok kolay oluyor. Anten kablosunun soketini çıkartmak için açmıştım. Anten kablosunu çıkartınca İstanbul vb. büyük şehirlerde FM Transmitter sorunsuz çalışmaya başladı. Hiçbir radyoyu çekmiyor şu anda, sadece FM transmitteri çekiyo. Çızırtı falan da kalmadı.

• Anladım bu teybi çıkartma işinide.Dediğiniz gibi bu ön arka kolonların bağlantıları filan dikkat edilecek şeyler.Şimdi yapıyım derim birde daha da bozmayalım :D Oto Teyp vs. anlayana gitsek acaba kaç TL ister 50-100 TL isterse okadara da yaptırmam yani .Neyse saolun yaa.Bakalım nasıl halledicez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filmdükkanı

quote:

Orijinalden alıntı: coachya

quote:

bu kaportadaki siyah noktacıklar için ne yapıcaz....illa ki macun mu çekmemiz gerekiyor, başka pratik yol düşünen yada uygulayan var mı?
    ön kaput siyah siyah minicik noktalarla dolu :(

Ben aracı aldığımda üstünde bir kaç bölgede vardı bu siyah noktalar. Bezle uzun süre sabırla sildiğimde yok oluyorlardı. Aynı kaynak sebepli kirler mi benimkiyle bunlar bilmiyorum.

denerim...bezde şampuan mı var yoksa alkol içeren başka bir şey mi?

Yanlış hatırlamıyorsam sadece ıslak bez kulanmıştım. Fiber bezlerden. Belli bir süre hatta hiç etki görmüyor gibi oluyordum ama uzun süre silince geçiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin1073

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım inş. da bundan sonrada aranızda olacağım 19 yaşındayım eskişehirde ikamet ediyorum inşallah yakın bir zamanda da clio sahibi olacağım fazla uzatmıyım 1.6 dynamıgue 2002 2004 clio hb düşünüyorum bazı merak ettiğim kafamda soru işaretleri var
    sağlamlığı sorunsuzluğu olarak clio hb ler nasıldır sorun yaşarmıyım bilindik kronik bir arızası varmı dır motor sağlamlığı olsun parça kalitesi olsun nasıldır alfa romeo düşünüyorum da arasında git geldeyim 156 1.6 motor fazla yakıyormuş beni o araçtan uzaklaştıran bu bilindiği gibi benzin çoktan 4 lirayı geçti
    diğer merak ettiğim ise yol tutuşu nasıldır virajlarda olsun yüksek hızda kullanımda olsun güven verirmi bazı arkadaşlar 120 den sonra yavaştan güven vermediğini söylüyor
    bunlar aklıma takılan sorular arkadaşlar burdaki abilerime sormak istedim yardımçı olursanız teşekkür ederim
    (hızı severim:D)

Alfa 156 arkadaşımda vardı. Geçen sene tüpte şehir içinde 300 ün altına düşüremeyince sattı. Siz motorun 1.6 olduğuna bakmayın. 135 beygirdi arkadaşınki. Zaten buji değiştirmeye gittiğinde anladı arkadaş nasıl bir araba aldığını. Araba 4 değil 8 tane buji var ve 4ü küçük 4 ü büyük. Bir buji değiştirme işi bile olay oluyor onda. Ama çok iyi gidiyordu.

• arkadaşlar clio hb orjinal fransız olanlar için söylüyorum bagaj kilit motorunuz arızalanmasın bugun reno yetkili servisi fiyat verdi kdv dahil 168 TL kıbrıstaki reno ise 320 TL fiyat vermişti.Aynı işi yapan clio sybollerin bagaj kilit motoru ise serviste 36 TL dışarda 5 TL bu fiyatlara işçilik dahil değil dikkatinizi çekerim.Birde bu kilit motoru o kadar dandik ki en önemli vazifeyi yapan bütün yükü kaldıran plastik bir tırnak kırıldımı 168 + işçilik 200 mal olacak nası para fransız kafayı çalıştırmış değilmi arkadaşlar bizzat renodaki ustaya sordum usta bu parça plastik olurmu diye para kazamak için yapmışlar dedi resmen yazıklar olsun renoya başka birşey demiyorum...200 üstüne biraz daha koysak arka bagaj kapağı komple değişir bir işin bu boyutu var.
  • 1 haftadır arabamı görmüyorum. Konya'da arkadaşın 2010 corsa ile yattik kalktık bolca. Önceki il dışı görevde eşim anahtar ve gaz pedalı takılma sorunu yaşamisti. Umarım bir sürpriz yaşamam yarın. Orijinal jantlar boyanacaktı ve 2 adet lastik almam gerekiyordu. Sabah 6'da eve varıp 9-10 gibi de servise gideceğim galiba.
  • Benim araçta araç içi hava sirkülasyonunu açıp kapatan sistemde sorun vardı. Araç içi hava sirkülasyonu düğmesine bastığımda tıkır tıkır sesler geliyor ama klima sürekli araç içi hava sirkülasyonu modunda çalışıyordu. Dışarıdan hava emiş moduna geçmiyordu. Servise gittiğimde sistemi açıp kapatan elektirik motorunun dişlisinin sıyırmış olabileceğini söylediler. Komple değişecek dediler 950 TL gibi bir fiyat çekmişlerdi. Sonra elle sistemi dışarıdan hava emiş moduna çevirttim 10 TL işçilik bedeliyle ve bu şekilde kullanıyorum. Çanakkale'deki Bosch Car Servisindeki usta bir gün bırakırsın ona göre bir dişli uydururuz demişti ama fırsat olmadı daha. Bu sorunla karşılaşan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan.rxt

Benim araçta araç içi hava sirkülasyonunu açıp kapatan sistemde sorun vardı. Araç içi hava sirkülasyonu düğmesine bastığımda tıkır tıkır sesler geliyor ama klima sürekli araç içi hava sirkülasyonu modunda çalışıyordu. Dışarıdan hava emiş moduna geçmiyordu. Servise gittiğimde sistemi açıp kapatan elektirik motorunun dişlisinin sıyırmış olabileceğini söylediler. Komple değişecek dediler 950 TL gibi bir fiyat çekmişlerdi. Sonra elle sistemi dışarıdan hava emiş moduna çevirttim 10 TL işçilik bedeliyle ve bu şekilde kullanıyorum. Çanakkale'deki Bosch Car Servisindeki usta bir gün bırakırsın ona göre bir dişli uydururuz demişti ama fırsat olmadı daha. Bu sorunla karşılaşan var mı acaba?

klima benim için tamamen bir sürpriz. Alırken de gazı olmadığı için test edememiştim.acemilik işte git koydur gazını bak çalışıyor mu çalışmıyor mu? sadece bildiğim klimayı açınca AC tuşu turuncu bir ışık veriyor ve çalışmıyor gazı olmadığı için.şimdi kompresörde bir arıza olsa 1100 lira bugün istanbul çok yağışlı ama işten çıkınca klimacıya gitmek istiyorum. hayırlısı artık. Özkan çok geçmiş olsun ama servis yerine iyi bir radyatörcü/klimacı tamiri ile uğraşan bir usta bulsan da baktırsan derim ben. bu arabaları servise triger değişiminden başka bir şey haricinde sokmamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: leki

1 haftadır arabamı görmüyorum. Konya'da arkadaşın 2010 corsa ile yattik kalktık bolca. Önceki il dışı görevde eşim anahtar ve gaz pedalı takılma sorunu yaşamisti. Umarım bir sürpriz yaşamam yarın. Orijinal jantlar boyanacaktı ve 2 adet lastik almam gerekiyordu. Sabah 6'da eve varıp 9-10 gibi de servise gideceğim galiba.

herhalde şu ara servistesin :) motrio bulursan banada 2 adet alsana İstanbul'da kalmamış :))
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bu kaportadaki siyah noktacıklar için ne yapıcaz....illa ki macun mu çekmemiz gerekiyor, başka pratik yol düşünen yada uygulayan var mı?
    ön kaput siyah siyah minicik noktalarla dolu :(

Ben aracı aldığımda üstünde bir kaç bölgede vardı bu siyah noktalar. Bezle uzun süre sabırla sildiğimde yok oluyorlardı. Aynı kaynak sebepli kirler mi benimkiyle bunlar bilmiyorum.

denerim...bezde şampuan mı var yoksa alkol içeren başka bir şey mi?

Yanlış hatırlamıyorsam sadece ıslak bez kulanmıştım. Fiber bezlerden. Belli bir süre hatta hiç etki görmüyor gibi oluyordum ama uzun süre silince geçiyordu.

bunlar parmağımla dokunduğumda pıtır pıtır hissettiriyor. Akşam bezle denedim, şu nano teknolojik bezlerden almıştım 6 ay önce bastıra bastıra denedim ama işe yaramadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssmm

arkadaşlar clio hb orjinal fransız olanlar için söylüyorum bagaj kilit motorunuz arızalanmasın bugun reno yetkili servisi fiyat verdi kdv dahil 168 TL kıbrıstaki reno ise 320 TL fiyat vermişti.Aynı işi yapan clio sybollerin bagaj kilit motoru ise serviste 36 TL dışarda 5 TL bu fiyatlara işçilik dahil değil dikkatinizi çekerim.Birde bu kilit motoru o kadar dandik ki en önemli vazifeyi yapan bütün yükü kaldıran plastik bir tırnak kırıldımı 168 + işçilik 200 mal olacak nası para fransız kafayı çalıştırmış değilmi arkadaşlar bizzat renodaki ustaya sordum usta bu parça plastik olurmu diye para kazamak için yapmışlar dedi resmen yazıklar olsun renoya başka birşey demiyorum...200 üstüne biraz daha koysak arka bagaj kapağı komple değişir bir işin bu boyutu var.

http://www.maisyedekparca.net/sd/ bir de buradan bak ssmm...

• quote:

bunlar parmağımla dokunduğumda pıtır pıtır hissettiriyor. Akşam bezle denedim, şu nano teknolojik bezlerden almıştım 6 ay önce bastıra bastıra denedim ama işe yaramadı.

Aracı yıkadıktan sonra kurulerken uygulamıştım bu yöntemi. Benimde elime pütürlü geliyordu. Geçmiş zaman hatırlayamıyorum tam. Yalnız ben aracı yıkarken arap sabunu kullanıyorum. O belki çözünmesine yardımcı olmuştur.
  • quote:

quote:

Aracı yıkadıktan sonra kurulerken uygulamıştım bu yöntemi. Benimde elime pütürlü geliyordu. Geçmiş zaman hatırlayamıyorum tam. Yalnız ben aracı yıkarken arap sabunu kullanıyorum. O belki çözünmesine yardımcı olmuştur.

saolasn denerim...
  • :) evet, sabah servise gittim ama maalesef burada da kalmamış lastik. geçen hafta 2 takım satmışlar, siparişini vermişler hemen, pazartesi gelir dediler telefonda. jantlarım da pırıl pırıl olmuş, ama lastik olmadığı için eve getirmek zorunda kaldım. bozuk olan ön takımı da yaptıracağım lastikleri taktırırken. viraj demir lastikleri ve amortisör üst takozu siparişi de verdim.
    3-4 aydır bozuktu ön takım, bakalım sesleri kaybedebilecekler mi..

quote:

herhalde şu ara servistesin :) motrio bulursan banada 2 adet alsana İstanbul'da kalmamış :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: leki

:) evet, sabah servise gittim ama maalesef burada da kalmamış lastik. geçen hafta 2 takım satmışlar, siparişini vermişler hemen, pazartesi gelir dediler telefonda. jantlarım da pırıl pırıl olmuş, ama lastik olmadığı için eve getirmek zorunda kaldım. bozuk olan ön takımı da yaptıracağım lastikleri taktırırken. viraj demir lastikleri ve amortisör üst takozu siparişi de verdim.
    3-4 aydır bozuktu ön takım, bakalım sesleri kaybedebilecekler mi..

quote:

Leki senin gibi müşterisi olsun renonun :)) hocam valla devamlı para harcıyosun araca, bende seni takip ediyorum ama açık ara öndesin :)

şaka bir yana , insan otomobile devamlı para harcayınca keyfi kaçıyor, Jantlarını ve yeni lastiklerini güle güle kullanman dileğiyle.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nhtckr

ben anadolu yakasındayım nerde o radyatörcü klimacı? servis 70 civarı alıyomuş polen filtresiyle beraber.senin klimacı ne alır acaba

Tepe Natilius'un tam arkasında...üsküdar istikametine giden yolun sağ tarafında kalıyor. O sırada bir kaç tamirci var zaten mutlaka görürsün. Radyatörcü bir tek o var. Adını unuttum tamirhanenin :) Cumartesi gideceğim ben öğleden sonra, istersen ben bi gideyim fiyatı öğreneyim sana telefon edeyim ona göre gelirsin.

keşke msjını zamanında görseydim öğlen işten çıkınca gelirdim:( sen ordasın sanırım.neyse bende haftaya giderim

natilüsü biliyorum da.üsküdar yolunu çıkartamadım.k.köyde çalışırken natilüsün önünden geçiyodum eve dönerken otobüslerinde kullandığı yol e5,e bağlıyo hatta reno dakik var nissan servisi var ladacı var o yoldamı.tepretoğullarının ordan e5,e bağlanıyodu o yoldamı acaba.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nhtckr

ben anadolu yakasındayım nerde o radyatörcü klimacı? servis 70 civarı alıyomuş polen filtresiyle beraber.senin klimacı ne alır acaba

Tepe Natilius'un tam arkasında...üsküdar istikametine giden yolun sağ tarafında kalıyor. O sırada bir kaç tamirci var zaten mutlaka görürsün. Radyatörcü bir tek o var. Adını unuttum tamirhanenin :) Cumartesi gideceğim ben öğleden sonra, istersen ben bi gideyim fiyatı öğreneyim sana telefon edeyim ona göre gelirsin.

keşke msjını zamanında görseydim öğlen işten çıkınca gelirdim:( sen ordasın sanırım.neyse bende haftaya giderim

natilüsü biliyorum da.üsküdar yolunu çıkartamadım.k.köyde çalışırken natilüsün önünden geçiyodum eve dönerken otobüslerinde kullandığı yol e5,e bağlıyo hatta reno dakik var nissan servisi var ladacı var o yoldamı.tepretoğullarının ordan e5,e bağlanıyodu o yoldamı acaba.

• hep söylediğim bir şey var, araba konusunda acayip şanssız biriyim ben. kimsenin başına gelmeyen şeyler gelir başıma. kıbrısta 2002 hondamız var, güya hiç masraf çıkarmaz ama ben o arabanın da motorunu yakmayı başardım kışın ortasında. 600 euro masraf çıktı. 5-6 yıldır kullanılan arabanın ilk ve tek masrafı buydu, o da beni buldu.
    ama bu kez hırsızın da suçu var. yollarımız berbat durumda ve ben o yollardan devamlı geçmek zorundayım. şu ana kadar bana en normal gelen arızası ön takımın bozulması oldu.
    benim keyfim olası şeylerden değil, hiç olmayacak şeylerden kaçıyor en çok.

jantları takınca resim koyarım, iyi dileklerin için teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

Leki senin gibi müşterisi olsun renonun :)) hocam valla devamlı para harcıyosun araca, bende seni takip ediyorum ama açık ara öndesin :)

şaka bir yana , insan otomobile devamlı para harcayınca keyfi kaçıyor, Jantlarını ve yeni lastiklerini güle güle kullanman dileğiyle.

• MERHABALAR ARKADAŞLAR 2001 CLİO HB RTA ARACIM VAR... VE LPG DÖNÜŞÜMÜ YAPTIRMAK İSTİYORUM SİZLERİN DENEYİMLERİNDEN FAYDALANMAK İSTERİM TAVSİYENİZ ÖNERİLERİNİZ NELER..?? ŞU AN İÇİN AKLIMDA BRC MARKA KİT VAR... BANA BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM....SAYGILAR.....

2001 CLİO HB RTA GRİ
  • aynı arabadan bitanede bende var.atiker var bende 0 problem.maşallah
  • 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.