Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.864
Cevap
80
Favori
1.592.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: filmdükkanı

quote:

Orijinalden alıntı: coachya

Arkadaşlar titreşimli hafif bozuk yollarda direksiyonun solunda kalan göğüs kısmından bir titreşimden kaynaklanan bir zırıltı sesi duyuyorum sürekli. Oradaki bütün parçaları elimle tutup denediğim halde ses kesilmiyor. Hava kanalının yönlendiricisini de tutuyorum ama ses kesilmiyor. Çok aşırı bir ses değil ama arabadan başka ses gelmediği için kulağımı baya rahatsız ediyor. Sizce neyden olabilir?

olur da bu kadar olur aynı sesi bende duyuyorum aynı sol uç göğüste ayna ayar kolunun yanındaki kalorifer ızgarasından geldiğini buldum ben, muhtemeln senin de aynı yerden geliyor...içinde toz pislik birikmiş ama çıkarıp temizlemedim temizlenirse belki kurtulabiliriz bu sesten zırıltı şeklinde rahatsız ediyor...sol cama sıcak hava vurması için ufak bir ızgara var, o ızgaradan geliyor..göğüse bile bir kaç kez şiddet uyguladım bana mısın demedi en sonunda o ızgaraya bir tane çakınca bir ara kesildi ama şimdi yine var, temizlenmesi gerek kanımca...

Sonunda sesin asıl kaynağını buldum ve nasıl fark edemedim diye hayıflandım. Arkadaşlar sesin kaynağı üstünde farların yükseklik ayarının olduğu direksiyonun sağında hafif altta kalan plastik bölme. Bu plastik parçada hafif bir boşluk var ve bu yüzden titriyor.

• öncelikle herkeze slm arkadaşlar.araba almayı düşünüyorumda size sunacagım araba hakkında kullananların yorumlarını bekliyorum.alacagım araba 2002 model clio 125bin kmde dizel arabada boya yok sedan fiyatta 12.500tlye anlaştık gibi birşey arkadaştan alınacak.sizce bu fiyata bu araba alınırmı birde dizel olduğu için bu km de olması beni endişelendirmelimidir . cevap veren tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür edrim....
  • Öncelikle dizel motorların ömrü benzinli motorlardan daha uzundur. Bu yüzden dizel alamnızda bir sakınca kesinlikle yok. Ancak dikkat edilmesi gerekenler aracın sizden önceki sahiplerinin aracı kullanım şekli. Dizeller ne düşük deviri ne de yüksek deviri sevmez. Özellikle yüksek deviri hiç sevmez. Yüksek devirli kullanılan diz<ellerde turbo ve üst kapak contasından yağ kaçırma gibi sorunlar baş gösterebiliyor. Yalnız bu olumsuzluklar benzinli motorlarda da farklı şekillerde mevcuttur. Dizel özellikle yüksek torkdan dolayı memnun da bırakır. Piyasada rektefe edilmeden 400 bini bulmuş bir benzinli otomobile rastlamadım. Ancak 400 binde dizel c5'e 520 binde hiç rektefe edilmemiş dizel dacia logan(renault motoru) taksiye binmişliğim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bu_rock01

öncelikle herkeze slm arkadaşlar.araba almayı düşünüyorumda size sunacagım araba hakkında kullananların yorumlarını bekliyorum.alacagım araba 2002 model clio 125bin kmde dizel arabada boya yok sedan fiyatta 12.500tlye anlaştık gibi birşey arkadaştan alınacak.sizce bu fiyata bu araba alınırmı birde dizel olduğu için bu km de olması beni endişelendirmelimidir . cevap veren tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür edrim....

motoru iyi kontrol ettirin, dizel motorların bakımı ve kullanım şekli benzinlilere nazaran daha özen istiyor...km fazla önemli değil, çünkü benzinlilerden daha çok dayanır dizeller...hayırlı olsun.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar titreşimli hafif bozuk yollarda direksiyonun solunda kalan göğüs kısmından bir titreşimden kaynaklanan bir zırıltı sesi duyuyorum sürekli. Oradaki bütün parçaları elimle tutup denediğim halde ses kesilmiyor. Hava kanalının yönlendiricisini de tutuyorum ama ses kesilmiyor. Çok aşırı bir ses değil ama arabadan başka ses gelmediği için kulağımı baya rahatsız ediyor. Sizce neyden olabilir?

olur da bu kadar olur aynı sesi bende duyuyorum aynı sol uç göğüste ayna ayar kolunun yanındaki kalorifer ızgarasından geldiğini buldum ben, muhtemeln senin de aynı yerden geliyor...içinde toz pislik birikmiş ama çıkarıp temizlemedim temizlenirse belki kurtulabiliriz bu sesten zırıltı şeklinde rahatsız ediyor...sol cama sıcak hava vurması için ufak bir ızgara var, o ızgaradan geliyor..göğüse bile bir kaç kez şiddet uyguladım bana mısın demedi en sonunda o ızgaraya bir tane çakınca bir ara kesildi ama şimdi yine var, temizlenmesi gerek kanımca...

Sonunda sesin asıl kaynağını buldum ve nasıl fark edemedim diye hayıflandım. Arkadaşlar sesin kaynağı üstünde farların yükseklik ayarının olduğu direksiyonun sağında hafif altta kalan plastik bölme. Bu plastik parçada hafif bir boşluk var ve bu yüzden titriyor.

benim ses kendi kendine gitti :)) far ayar düğmesi de direksiyonun solunda yer alıyor bende, yinede bir bakayım...sorunu hallettiğine sevindim...
    bende bu sabah gelirken garç gurç diye sesler duydum hafif tümseklerde, amortisörlerden olabilir mi acaba...ama içeriden geliyormuş gibiydi sesler, ve o kadar da rahatsız edici değildi, ama zamanla yükselebilir gibi..

• quote:

Öncelikle dizel motorların ömrü benzinli motorlardan daha uzundur. Bu yüzden dizel alamnızda bir sakınca kesinlikle yok. Ancak dikkat edilmesi gerekenler aracın sizden önceki sahiplerinin aracı kullanım şekli. Dizeller ne düşük deviri ne de yüksek deviri sevmez. Özellikle yüksek deviri hiç sevmez. Yüksek devirli kullanılan diz<ellerde turbo ve üst kapak contasından yağ kaçırma gibi sorunlar baş gösterebiliyor. Yalnız bu olumsuzluklar benzinli motorlarda da farklı şekillerde mevcuttur. Dizel özellikle yüksek torkdan dolayı memnun da bırakır. Piyasada rektefe edilmeden 400 bini bulmuş bir benzinli otomobile rastlamadım. Ancak 400 binde dizel c5'e 520 binde hiç rektefe edilmemiş dizel dacia logan(renault motoru) taksiye binmişliğim var.

cvblarınız ıcın tesekkur edrım arkadslar fıyat sızce nasıl ve tamırcıye gosterıcem yarın ıste arcta boya olmaması cok ıyı bence

• quote:

quote:

quote:

quote:

benim ses kendi kendine gitti :)) far ayar düğmesi de direksiyonun solunda yer alıyor bende, yinede bir bakayım...sorunu hallettiğine sevindim...
    bende bu sabah gelirken garç gurç diye sesler duydum hafif tümseklerde, amortisörlerden olabilir mi acaba...ama içeriden geliyormuş gibiydi sesler, ve o kadar da rahatsız edici değildi, ama zamanla yükselebilir gibi..

Kusura bakma yanlış yazmışım benimkide solunda direksiyonun. Hafif bir boşluk var far ayar düğmesinin takılı olduğu plastikte. Bazen sıkışıyor ses vermiyor ama bazen de boşluğa geliyor yine ses yapıyor. İnce bir zırıltı. Sesi yok etmesi kolay gibi geliyor hafta sonu uğraşıcam bakalım.

Amartisör olma ihtimali var tabi kontrol ettirmek gerekir. Sürekli gittiğin servis varsa Parasız bir kontrol ettir. Ben ufak tefek işleri bedavaya yaptırıyorum servise. Sağolsunlar bu tür sıkıntıları tespit ediyorlar hemen.

• quote:

cvblarınız ıcın tesekkur edrım arkadslar fıyat sızce nasıl ve tamırcıye gosterıcem yarın ıste arcta boya olmaması cok ıyı bence

Aracın donanımı nedir? Aut. mi extreme mi? Fiyat makul gibi sahibindenki ilanlarla mukayese edince. Boya yok demişsin değişeni var mı? Akradaşınız arabayı kullanımı nasıl. Mesela benim bir arkadaş var. Ben onun aracını asla almam. Dizel arabayı 1000 devirlerde kullanıyor. Yakında motor sıkıntı çıkarak nerdeyse. Daha araba 45binde ama yoruyor çok. Renault un1.5 DCI motorunu 1600 ile 3000 devir aralığında kullanan kişilerden almakta bir sakınca yok bence. Altı veya üstü devirlerde kullananlardan uzak durmak lazım.
  • fiyat için sahibinden.com a bak oradaki emsallerinden 1000 tl ucuza almaya bak orada herkes uçuyor fiyatta, ikincisi pazardan, galeriden,internetten almaktansa arkadaştan bildigin arabayı almak daha iyidir her zaman, bu arada otomobil şans işidir sıfır araba bile insanı üzebiliyor , aracın kliması varmı havayastıgı kaç adet ?
    quote:

öncelikle herkeze slm arkadaşlar.araba almayı düşünüyorumda size sunacagım araba hakkında kullananların yorumlarını bekliyorum.alacagım araba 2002 model clio 125bin kmde dizel arabada boya yok sedan fiyatta 12.500tlye anlaştık gibi birşey arkadaştan alınacak.sizce bu fiyata bu araba alınırmı birde dizel olduğu için bu km de olması beni endişelendirmelimidir . cevap veren tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür edrim....
  • selam
    bugün yine yollardaydık, samsun'a gidip geldik, şu ana kadarki en düşük tüketimi gördüm bugün arabada. samsun'a 5,4 ortalamayla gittik, şehir içinde 5,7'ye kadar çıktı, gelirken bir ara 5,5'e kadar düştü, evin önünde 5,6 idi. birkaç gün önce bir arkadaşa demiştim rekorum 5,8 diye, artık benim de 5,6 sinop samsun gidiş geliş yolunda samsun şehir içi ve anayoldaki ışıklarda dur kalk dahil. yolun 3 km'lik kısmı 10km hızla gidilebiliyor, tarla resmen.

bu az tüketim galiba karbon temizliği ve gaz kelebeğinin temizliğiyle ilgili.

anahtarla ilgili sıkıntı vardı, onu çözdürmeye çalıştım, kısmen çözebildiler ancak. iki anahtardan birinin kumandası çalışmıyor, diğeri de arabayı çalıştırmıyordu. arabayı çalıştırma işini çip kopyalayarak halletti ama kumandanın şifresini çözüp yeni şifre yükleyemedi. eğer istersen orijinalinin yanına başka uzaktan kumanda ayarlarım 100 liraya dedi, biz de tek kumanda idare etsin şimdilik dedik, 50 lira çip parası verdik ve oradan ayrıldık.

yarın akşam da konya'ya yola çıkıyorum, turnedeyim bir hafta :p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leki -- 25 Mart 2011; 20:07:33 >

• Selam Arkadaslar ben Rsi hastasıyım arabama elımden geldıgınce bıseyler yaptım ama maddı ımkansızlıkdan dolayı artık bırsey yapamıyorum nakıt ıhtıyacım var o yuzden satıyorum Rsi bilen ancak anlar rsi den ilgilenen olursa goruselım.

Levent Demir istanbul beykoz
    05306403044

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-hem-ucuz-hem-kucuk-hemde-etkili-olmak-istiyorsan-bakmalisin-45574008/detay

CLIO II SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lewend22 -- 25 Mart 2011; 20:34:03 >

• quote:

quote:

Aracın donanımı nedir? Aut. mi extreme mi? Fiyat makul gibi sahibindenki ilanlarla mukayese edince. Boya yok demişsin değişeni var mı? Akradaşınız arabayı kullanımı nasıl. Mesela benim bir arkadaş var. Ben onun aracını asla almam. Dizel arabayı 1000 devirlerde kullanıyor. Yakında motor sıkıntı çıkarak nerdeyse. Daha araba 45binde ama yoruyor çok. Renault un1.5 DCI motorunu 1600 ile 3000 devir aralığında kullanan kişilerden almakta bir sakınca yok bence. Altı veya üstü devirlerde kullananlardan uzak durmak lazım.

malesef bu arba bana gelmezmıs bızım bu ınsanımız artık ne kadar cok dalavereyle ugrasıyor anlamıs degilim.bir araba alalım dedik donmeyen dolap kalmamıs buı ıste sıze soledıgım aracın km si ile oynanmıs 125bıne düşürülmüş. oncekı oynanmamis halıyle toplamda 250bn kmdeymiş arac. tabi dizel olunca bence 250bin km cok fazla bır deger olarak geldi benim içiin

• quote:

Orijinalden alıntı: leki

selam
    bugün yine yollardaydık, samsun'a gidip geldik, şu ana kadarki en düşük tüketimi gördüm bugün arabada. samsun'a 5,4 ortalamayla gittik, şehir içinde 5,7'ye kadar çıktı, gelirken bir ara 5,5'e kadar düştü, evin önünde 5,6 idi. birkaç gün önce bir arkadaşa demiştim rekorum 5,8 diye, artık benim de 5,6 sinop samsun gidiş geliş yolunda samsun şehir içi ve anayoldaki ışıklarda dur kalk dahil. yolun 3 km'lik kısmı 10km hızla gidilebiliyor, tarla resmen.

anahtarla ilgili sıkıntı vardı, onu çözdürmeye çalıştım, kısmen çözebildiler ancak. iki anahtardan birinin kumandası çalışmıyor, diğeri de arabayı çalıştırmıyordu. arabayı çalıştırma işini çip kopyalayarak halletti ama kumandanın şifresini çözüp yeni şifre yükleyemedi. eğer istersen orijinalinin yanına başka uzaktan kumanda ayarlarım 100 liraya dedi, biz de tek kumanda idare etsin şimdilik dedik, 50 lira çip parası verdik ve oradan ayrıldık.

hayırlı, kazasız belasız, az benzin kullanımlı yolculuklar kardeşş...:)

bu kadar yolculuk yapacaksan bence bir dizel de sen araştır levent :)

• quote:

quote:

quote:

malesef bu arba bana gelmezmıs bızım bu ınsanımız artık ne kadar cok dalavereyle ugrasıyor anlamıs degilim.bir araba alalım dedik donmeyen dolap kalmamıs buı ıste sıze soledıgım aracın km si ile oynanmıs 125bıne düşürülmüş. oncekı oynanmamis halıyle toplamda 250bn kmdeymiş arac. tabi dizel olunca bence 250bin km cok fazla bır deger olarak geldi benim içiin

dizellerde km pek önemli değil. kullanım şekli önemli. ama tabi km siyle oynanmış bir araç alınmaz.kim bilir başka neleri ile de oynanmıştır.piyasa maalesef böyle, o yüzden çakaldan çok çakal olmak gerekiyor...ben bir clio bakmıştım, adam tek sol çamurluk boyalı demişti...özel servise soktum aracı tavan hariç her yeri boyalı çıktı...tavan da da lokal boya vardı. genleşme kabı çatlaktı.motor üflüyordu...ama ilanda bunların hiçbiri yoktu.

• -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ycirak -- 26 Mart 2011; 11:03:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ycirak

Herkese merhaba,

2005 Clio'ya bisiklet taşıma apartı takmayı planlıyorum. Fakat aracın bagaj kapısı üstündeki yer plastik. bu aparatlarla bisiklet taşımak o bölgeye zarar verir mi? kullanan veya bilgisi, yorumu olan var mı?

İyi akşamlar...

Günceldir. bilgisi olan varsa yanıt bekliyorum.
  • focus ve megane dada plastik onlara takıldıgını gördüm
    quote:

quote:

Herkese merhaba,

2005 Clio'ya bisiklet taşıma apartı takmayı planlıyorum. Fakat aracın bagaj kapısı üstündeki yer plastik. bu aparatlarla bisiklet taşımak o bölgeye zarar verir mi? kullanan veya bilgisi, yorumu olan var mı?

İyi akşamlar...

Günceldir. bilgisi olan varsa yanıt bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leki

selam

Memleketimiz Konya'da seni görmekten mutluluk duydum leki kardeş. Konya Merkez'mi İlçe'mi acaba geleceğin yer?

• Uzak yerlere arabayla gitmek biraz masraflı oluyor. Sinop Konya 670 km. Otobüsle gideceğim. Selçuklu merkez ilçede olacağım, özkaymak otelde kalacağım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BorAsi

yağ konusunda servis elf kullanıyor, yada ellerinde ne varsa onu kullanıyorlar ...

fiyatta fazla yazıyorlar , total istasyonlarında elf satılıyor, servisteki fiyattan daha ucuza alınıyor ...

115 bindeyse araba muhtemelen 10w40 yarı sentetik yağ kullanacaklardır ...

nasıl yani aracın km göre kodları değişir mi yağların? benim araç 168bin, 5W40 attılar, çekişten de düştü biraz, acaba yanlış yağ mı attılar..

Geçen sene banada 5W-40 koymuşlardı bana görede çekiş düştü üstüne üstlük bu yağ soğutm suyunada sızmış servis contaya kabahat buluyor ama benim şüphelerim var şimdi yağ değişim zamanaı geliyor ne koyacağım bilmiyorum doğrusu: Güya 5W40 daha ince tasarruf ve performan daha iyi olur demişlerdi. Ayrıca çif tırnaklı bujileri tek tırnağa çevirdim araba biraz rahatladı. Bu arada bobini bir tanesi telef oldu bunu da sorumlusu buji diye düşünüyorum. Motor şimdiye kadar neye alışmışsa ona devam etmeli yoksa veriştiyor. Aynı sigara gibi belli bir markayı yıllar boyu içip değiştirdiğin zaman adamı öksürtüyor dimi :)) Bu biraz düz mantık oldu ama idare edin arkadaşlar içimi döküyorum size.

• 
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.