Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (373. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.865
Cevap
80
Favori
1.592.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servis elf 5-40 kullanıyor. Önceleri 10-40 kullanıyorlardı şimdi değiştirdiler. Dizel araçlarda hava şartlarına göre 5-40 ideal. Ancak benzinli için durum nedir bilemiyorum tam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leki

115bin'de ağır bakım var, 3bin km kaldı.
    triger seti değişecek, servise söylersem dikkate alırlar mı bilmiyorum. marka elf olur da o kodlar belki tutar.
    deneyenlerin yorumlarını dinlemek gerek.

5W40 attılar benimkine...valla 10W40 daha iyi çekiş sağlıyordu bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorAsi

yağ konusunda servis elf kullanıyor, yada ellerinde ne varsa onu kullanıyorlar ...

fiyatta fazla yazıyorlar , total istasyonlarında elf satılıyor, servisteki fiyattan daha ucuza alınıyor ...

115 bindeyse araba muhtemelen 10w40 yarı sentetik yağ kullanacaklardır ...

nasıl yani aracın km göre kodları değişir mi yağların? benim araç 168bin, 5W40 attılar, çekişten de düştü biraz, acaba yanlış yağ mı attılar..
  • yok öyle degil ... 5w40 yağda araba yağ eksiltiyorsa bir dahakine 10w40 yağ koydurabilirsin ufuk ...

quote:

Orijinalden alıntı: filmdükkanı

quote:

yağ konusunda servis elf kullanıyor, yada ellerinde ne varsa onu kullanıyorlar ...

fiyatta fazla yazıyorlar , total istasyonlarında elf satılıyor, servisteki fiyattan daha ucuza alınıyor ...

nasıl yani aracın km göre kodları değişir mi yağların? benim araç 168bin, 5W40 attılar, çekişten de düştü biraz, acaba yanlış yağ mı attılar..
  • quote:

yok öyle degil ... 5w40 yağda araba yağ eksiltiyorsa bir dahakine 10w40 yağ koydurabilirsin ufuk ...

quote:

quote:

tamam anladım şimdi...eksiltme falan yok şükür...saolsn bora.

• bende geçen ay yetkili serviste değiştirdim yağı şhel 5w40 yağ koydular niye 5w40 diye sordum cevap çok komikti. bu mevsimde bu koyulur dedi:)sanki mevsimlik yağ değiştiriyoruz ben 10bin km yi bir senede yapıyorum bütün mevsimler bu yağla geçiyo dangalak dedim tabi içimden:)
  • Evet arkadaşlar clio dan palio ya geçmiş bulunmaktayım :)
    biliyorum gülüyorsunuz sizde nerdeeen nereye diyorsunuz ama denk geldi diyelim fiyat olarakta uygun arabada oldukça temiz kullanılmış,yarın satışdada bir sıkıntı olmaz ise aracı aldım.
  • merhaba arkadaşlar, benim arabanın (2006 clio II) bagajı kilitlendi açılmıyor...acaba sorun ne olabilir? fazla masraf çıkarır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nhtckr

bende geçen ay yetkili serviste değiştirdim yağı şhel 5w40 yağ koydular niye 5w40 diye sordum cevap çok komikti. bu mevsimde bu koyulur dedi:)sanki mevsimlik yağ değiştiriyoruz ben 10bin km yi bir senede yapıyorum bütün mevsimler bu yağla geçiyo dangalak dedim tabi içimden:)

• quote:

Orijinalden alıntı: emdbrs

Evet arkadaşlar clio dan palio ya geçmiş bulunmaktayım :)
    biliyorum gülüyorsunuz sizde nerdeeen nereye diyorsunuz ama denk geldi diyelim fiyat olarakta uygun arabada oldukça temiz kullanılmış,yarın satışdada bir sıkıntı olmaz ise aracı aldım.

hayırlısı olsun, 2006 1,3 Multijet klimalı ben kullanmıştım, hatta" 0 "olarak şirkete alım işini ben halletmiştim..Gerçekten Fiat motoru çok kuvvetli bir motor..1,3 Dizel olmasına karşın çok rahattı kalkışlarda, köprüde 1 kez 200 göstermiştik şirketten bir arkadaşla gece yarısından sonra, tabi hafif araba olduğu için pek güven vermedi çabucak düşürmüştük hızımızı...Seri bir araç, trafikte akrobasi seviyorsan -ki tavsiye olarak algılanmasın kesinlikle- her yola gelir bir araç..Ama genel olarak çok memnunduk performansından, hele de kliması gerçekten de mükemmel diyebilrdim...hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın, kazasız belasız sürüşler...

• quote:

Orijinalden alıntı: mandarin

merhaba arkadaşlar, benim arabanın (2006 clio II) bagajı kilitlendi açılmıyor...acaba sorun ne olabilir? fazla masraf çıkarır mı?

muhtemelen kilit mekanızmasının içindeki parça arızalandı....bizim modellerde 10 lira gibi bir şey parçacılarda, 2006 model için de fazla bir fiyat olacağını sanmam...ama kesinlikle serviste yaptırma, 10 lira 100 lira olabilir..geçmiş olsun.
  • İzmir'in Konak ilçesinde sabah saatlerinde park halindeki bir otomobilde çıkan yangın, çevrede büyük telaşa sebep oldu. Kısa sürede yandaki başka bir otomobile de sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.
    Halide Edip Adıvar Bulvarı, yan yol park alanında, brandayla örtülü 35 RU 582 plakalı otomobilde henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Sıçrayan alevler, yaında park halinde bulunan 35 YA 330 plakalı otomobile de sıçradı. Vatandaşların bildirmesiyle kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, her iki otomobile de müdahale ederek yangını söndürdü. İlk otomobil tamamen kullanılamaz hale gelirken diğerinde büyük çapta maddi hasar oluştu. Polis ekipleri, durumundan şüphelendikleri bir kişiyi gözaltına aldı. Zanlının, karakola götürülerek ifadesinin alınacağı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sabah büyük bir gürültüyle uyandık..patlama evimin tam karşısında oldu..okuldan gelince inceledim,araç uzun süredir orda duruyordu.lpg tankı parçalanmış haldeydi..uzun süredir hareketsiz duran aracın böyle patlaması ilginç...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mandarin

merhaba arkadaşlar, benim arabanın (2006 clio II) bagajı kilitlendi açılmıyor...acaba sorun ne olabilir? fazla masraf çıkarır mı?

muhtemelen kilit mekanızmasının içindeki parça arızalandı....bizim modellerde 10 lira gibi bir şey parçacılarda, 2006 model için de fazla bir fiyat olacağını sanmam...ama kesinlikle serviste yaptırma, 10 lira 100 lira olabilir..geçmiş olsun.

teşekkür ederim, servis meselesinde haklısın

• quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

Sabah büyük bir gürültüyle uyandık..patlama evimin tam karşısında oldu..okuldan gelince inceledim,araç uzun süredir orda duruyordu.lpg tankı parçalanmış haldeydi..uzun süredir hareketsiz duran aracın böyle patlaması ilginç...

Durup dururken olduğu pek sanmıyorum. LPG nin alev alması için kıvılcım ve benzeri bir durumun olması gerekir. Aklıma gelen ihtimal soğuk kış günlerinde tamamiyle doldurulmuş olan LPG havanın ısınmasıyla genleşmeye çalışmış ancak hacimsel değişiklik olmadığı için basınç tankın dayanabileceği eşik değerini aşması sonucu patlama olmuş olabilir. Patlamanın etkisiyle de kıvılcımlar oluşup yanmasına sebep olmuş olabilir.
  • mrb arkadaşlar ..
    2000 model 120 000 km de kazasız boyasız triger bakımı yapılmış tüplü 1.4 rta hb araç almayı düşünüyorum ...aracın değeri nedir siz clio kullanıcısı olarak tavsiye edermisiniz..yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
  • yardımcı olabilecek arkadaş yok mu durum biraz acil de ...yani yarın bakacağım araca,kaç bin tl verilir böyle bir araca ...beyaz. çelik jant mercekli far yok ... :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: coachya

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

Durup dururken olduğu pek sanmıyorum. LPG nin alev alması için kıvılcım ve benzeri bir durumun olması gerekir. Aklıma gelen ihtimal soğuk kış günlerinde tamamiyle doldurulmuş olan LPG havanın ısınmasıyla genleşmeye çalışmış ancak hacimsel değişiklik olmadığı için basınç tankın dayanabileceği eşik değerini aşması sonucu patlama olmuş olabilir. Patlamanın etkisiyle de kıvılcımlar oluşup yanmasına sebep olmuş olabilir.

Genelde uzun süreli olarak park halinde bırakılan araçlar fareler için ideal bir yaşam ortamı oluşturuyor. Geçenlerde tanıdığım birinin Doğan marka aracı motor aksamındaki elektrik kablolarının kısa devre yapması sonucu durduğu yerde yandı. Araç kapalı garajda duruyordu. Kayınpederin Broadway'inin de benzin hortumu farelerin gazabına uğradı. Uzun süre kullanılmamıştı araç.

Lpg tankına gelince; tankların tam doldurulmasına izin verilmiyor zaten. Benim 35 litrelik tank 27-28 litre gaz alıyor. Yasal sınır olarak %20'si boş olması gerekiyor bildiğim kadarıyla. Sıcaklık farkından dolayı o denli büyük sıkışma olacağını sanmıyorum. Yaz aylarında 27 litre alan tank kış aylarında en fazla 28 litre kadar alıyor. Farelerin yediği kablolar havanın da ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan nem ile birleşince kısa devre oluşma olaslığı artıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emdbrs

Evet arkadaşlar clio dan palio ya geçmiş bulunmaktayım :)

hayırlısı olsun, 2006 1,3 Multijet klimalı ben kullanmıştım, hatta" 0 "olarak şirkete alım işini ben halletmiştim..Gerçekten Fiat motoru çok kuvvetli bir motor..1,3 Dizel olmasına karşın çok rahattı kalkışlarda, köprüde 1 kez 200 göstermiştik şirketten bir arkadaşla gece yarısından sonra, tabi hafif araba olduğu için pek güven vermedi çabucak düşürmüştük hızımızı...Seri bir araç, trafikte akrobasi seviyorsan -ki tavsiye olarak algılanmasın kesinlikle- her yola gelir bir araç..Ama genel olarak çok memnunduk performansından, hele de kliması gerçekten de mükemmel diyebilrdim...hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın, kazasız belasız sürüşler...

Öncelikle güzel dileklerin için teşekkür ederim.
    İlk amacım seri bir araba olmasıydı,fakat palio hiç aklıma gelmedi desem yanlış olmaz.
    Forumlardan baktım evet herkez seriliğinden memnun(benim gibi düşünenler tabii)
    özellikle 1,6 16 valf seçtik.
    Sevdiğim şeye gelince akrobasi değilde daha çok uzun yolda önümdeki aracın tamponuna tanponumu dayayıp yol istemek :)

• quote:

Orijinalden alıntı: stilist07

yardımcı olabilecek arkadaş yok mu durum biraz acil de ...yani yarın bakacağım araca,kaç bin tl verilir böyle bir araca ...beyaz. çelik jant mercekli far yok ... :(

RTA lar bildiğim kadarı ile enalt versiyon.Yani klima vs. yok,Kanımca max.1100-11500 tl.

Düzenleme;İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Microsoft Edge -- 22 Mart 2011; 19:46:06 >
  • bizimkide rta klima falan var.daha doğrusu rta nın klimalısı var klimasızı var.en düşüğü rta değil bi düşüğü daha var rn olması lazım.kliması falan varsa kaza boyada yoksa lpgde varsa rahat 13bin eder.ki ben 13e vereceğim ilanı verdim
  • 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.