Şimdi Ara

Clio Grand Tour (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.856
Cevap
17
Favori
395.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iki aracı da kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim. clio gt, lineaya göre performans ve yakıt olarak daha avantajlıdır, ama diz mesafesi yetersizdir. ayrıca linea daha gürültülü çalışır, yol tutuşu iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adliyeci

Katip 1; öncelikle yeni aracın hayırlı olsun, kazasız belasız kullanman dileği ile. Bende şuan 2000 model opel corsa var ve oğlum olduktan sonra bagajdan dolayı iyice sıkıntı çekiyoruz. Değiştirmem lazım, limitim maksimum 32 gibi... Linena 1.3 multi jet ile grantoru arasında kararsız kaldım. Linea kullanan 2 arkadasımdan mutlaka al, klasik az yakan bagajı büyük memur arabası şeklinde övgü aldım. Performans bekleme, atak araba değil dediler o da benim için sorun değil. Birde aklıma bu grantourlar takıldı, 1.5 dizelinin temizini bulursak nasıl olur acaba ? 1.2 benzinli kesinlikle almam.. Ama 1.5 dizeller nasıldır, burada kullanan bir tanıdıgım olmadıgı için foruma yazayım dedim. 3 kişilik bir aileyiz, oğlan ufak oldugu için eşim oglanla arkada oturuyor. Diz mesafesi nasıl, yakıt olayı nedir ? Bagajı gayet iyi onu biliyorum sadece :) Birde son olarak, linealar peynir ekmek gibi üretilip satılıyor ama grantour'un sıfırının üretimi yok, oda ayrı bir soru işareti ? Yorumlarını merakla bekliyorum

Teşekkür ederim. Lineada kullanılan 1.3 multijet motordan çok daha başarılı bir motordur 1.5 dci euro 5 "90" beygir motor ayrıca aile aracı arıyorsanız station wagon araçlar sedanlara oranla her daim aile aracı olarak daha fazla ilgi görmüştür. Grand tour tavsiye ederim arka koltukları yatırınca 2 kişilik bir yatak olur bagaj kapasitesini buradan hesaplayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Adliyeci

Katip 1; öncelikle yeni aracın hayırlı olsun, kazasız belasız kullanman dileği ile. Bende şuan 2000 model opel corsa var ve oğlum olduktan sonra bagajdan dolayı iyice sıkıntı çekiyoruz. Değiştirmem lazım, limitim maksimum 32 gibi... Linena 1.3 multi jet ile grantoru arasında kararsız kaldım. Linea kullanan 2 arkadasımdan mutlaka al, klasik az yakan bagajı büyük memur arabası şeklinde övgü aldım. Performans bekleme, atak araba değil dediler o da benim için sorun değil. Birde aklıma bu grantourlar takıldı, 1.5 dizelinin temizini bulursak nasıl olur acaba ? 1.2 benzinli kesinlikle almam.. Ama 1.5 dizeller nasıldır, burada kullanan bir tanıdıgım olmadıgı için foruma yazayım dedim. 3 kişilik bir aileyiz, oğlan ufak oldugu için eşim oglanla arkada oturuyor. Diz mesafesi nasıl, yakıt olayı nedir ? Bagajı gayet iyi onu biliyorum sadece :) Birde son olarak, linealar peynir ekmek gibi üretilip satılıyor ama grantour'un sıfırının üretimi yok, oda ayrı bir soru işareti ? Yorumlarını merakla bekliyorum

Bu konuyu açan ve ilk mesajı yazan kişi olarak şunu söylemek istiyorum. aracım 140.000'e yaklaştı. Halen Kullanmaktayım. Şu ana kadar rutin bakımları dışında bir sorun çıkarmadı çok şükür. 2008'de bu arabayı alacağım esnada arkadaşlarla lineayı da kullanmıştık. onların da biraz yönlendirmesiyle Grand Tour'dan yana seçimimi yapmıştım. Linea'yı uzun süre kullanmadığım için burada yanlış bir yorumda bulunmak istemem ama grand tour bagajıyla ekonomikliğiyle mutlu eder. 1.5 dci motorlusunu tavsiye ederim. Bu arada grand tour'un clio 4 serisindeki yeni ismi clio Sport tourer.

• Bagajın eni ve boyunu ölçebilir misiniz?
     Clio Grand Tour
  • merhabalar...
    clio grandtour 1.5 dci executive ile peugeot 301 1.6 hdi arasinda kaldim sizce konfor surus kalitesi yol tutusu saglamlik ses yalitimi guvenlik acisindan ikisini de test eden arkadaslar yorum yapabilir mi?
    yardimlarinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010 model clio grand tour, 1.5 dinamik, 80 beygir, 75 bin kilometrede. kazası değişeni boyası yok. çiziği bile yok. çok temiz kullanılmış. sahibi en son 35 bine kadar indi. alınır mı?
  • merhabalar..
    dizel grandtour 2011-12 temiz donanimli model aracini satacak arkadas var mi?

• 2010 model executive var. aracımda hız sabitleyici yok. sonradan servisinde taktırmak mümkün mü? orjinali gibi olur mu?
  • Görünen o ki tam bir memur ve aile aracı :) Yıl sonuna doğru almayi planlıyorum. Takipteyim

• Merhaba arkadaşlar, bende 2001 clio 1.4 16v rxt hb vardı çocuk olunca artık zaten ufak olan araba iyice bize küçük geldi ve aracımı 1 hafta önce sattım şimdi clio gt bakıyorum dikkat etmemiz kronik sorunu olan noktaları nelerdir 2. elde nelere dikkat etmemiz lazım deneyimli ve tecrübeli arkadaşlardan tavsiyeler bekliyoruz. cevap için şimdiden teşekkürler..
  •  Clio Grand Tour

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmed ali -- 14 Ekim 2016; 10:32:59 >
  • mehmed ali kullanıcısına yanıt
    Allah kaza bela göstermesin hocam :)
    1.2 motor benzinli değil mi? Çekişi nasıl araç tam doluyken? 2 çocuklu bir aile için yeterli mi? Ve şehiriçi ne kadar yakıyor? Teşekkür ederim şimdiden :)

• by_efendy34 kullanıcısına yanıt
     Clio Grand Tour

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmed ali -- 14 Ekim 2016; 10:33:40 >
  • mehmed ali kullanıcısına yanıt
    Yakıtı iyiymiş hocam. Ben 1.5 dci düşünüyorum her ne kadar sizinkiyle yillik vergi farkı 300 tl civari olsa da. Yilsonuna doğru almayi düşünüyorum Allah nasip ederse. 2.el fiyatları uçmuş gerçi. Bakalım yilsonuna inşallah düşer.

• Clio Gt alacaksan night&day serisi kesinlikle mükemmel. Ama 1.2 motor şehiriçi için,uzunyolda aşırı rahatsız bir motor. Lpg tüketimi 20 krş civarı

• maverick8141 kullanıcısına yanıt
    Extreme modeli ile arasında ne gibi farklar var üstad?

• Night&Day gerçek full modeldir.8 airbag, dijital tam otomatik klima, aynalar tamponun belirli kısmı ve portbagler gri, hız sabitleyici&sınırlayıcı, deri kumaş karışımı koltuk, komple deri kaplama ön göğüs vs.

• maverick8141 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirme için. Şimdi bu özellikleri gördükten sonra extreme bana boş gibi geldi :)

• Bende yaklaşık 1 yıldır Clio Grand Tour Extreme Edition 1.5 dCi 90bg araç sahibiyim. Araçla ilgili soruları olanlara yardımcı olabilirim.

Bu araca sahip olan arkadaşlara bir sorum var. Aracınızda ön fren kaliperleri ses yapıyor mu? Araç park halindeyken yumruğunuzun kenarı ile ön lastiğe vurduğunuzda lank lank diye ses geliyorsa fren kaliperi, kaliper kipine vuruyor demektir. Sonuçlarınızı merak ediyorum.

İyi akşamlar...
  • 2011 sonunda (aralık) sıfır aldım, 2012 sonunda sattım. 60k deydi satarken. Hiç öyle bir ses duymadım. 55k da ağır bakıma girdim (triger dahil) ve ilk o zaman ön balataları değiştirdim. Ondan önce 3 kez bakıma girdim ve hep ön balatalar yeni gibi cevabını aldım. Bence orjinal parça değil kullandığınız

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.