Şimdi Ara

Clio Dizel QUICK SHIFTE 35 Verilir mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

Orijinalden alıntı: phoenix1905

quote:

Orijinalden alıntı: metbey

quote:

ya şu forumda bir gün birisi çıkıp dese ki, hocam çok iyi etmişsiniz hayırlı olsun alın, dişimi kıracağım, memlekette en iyi araba herkesin kendi arabası ya da kendi markası zaten

biri sıfır b sınıfı alacağım der, hemen oradan birisi damlar ikinci el c sınıfı şunu alın der,
    biri ikinci el c sınıfı alacağım, bir başkası atlar, o paraya sıfır b sınıfı araç önerir
    dizel isteyene benzinli al tüp taktır, benzinli isteyene dizel önerilir
    sedan alacak adama hb ya da tersi.....vs

herkesin kişisel tercihleri farklıdır, adam sıfır km ve donanımlı araç istiyorsa az yaksın istiyorsa parası da o kadarsa suç mudur yani?

yok ikinci elde değer kaybedermiş, parası senden mi çıkıyor sanki, araba binmek için alınır satmak için değil, satmak için alana galerici denir

yukarıdaki arkadaşların mantığıyla zaten 0 km araç almak mantıksızlık, herkes ikinci el alsın iyi hoş da, bu otomobil firmaları bu satış rakamlarını nasıl yapıyorlar hayır yani kim alıyor bu araçları? sen almıyorsun ben almıyorum o almıyor da kim?

ayrıca ikinci el temiz araç bulmanın zorluğunu bilen var mı?

Özellikle şu sınıf olayına sinir olmaya başladım... Biri diyor acemiyim diyor bir araba alcam diyor, ben öneriyorum jazz al diyorum hem sürüşü koaly hem az yakar hem de sürüşü kolaydır diyorum, hem de C sınıfı kadar ferahtır diyorum hem de fun donanım c sınıfıfnın tüm donanımlarını içeriyor diyorum ama ordan millet hemen atlıyor o paraya c sınıfı araç alınır bilmem vs...

hakkaten zor iş bu araba almak, ama clio almak mantıklı geliyor bana. Bir kere alacağım araba otomatik olmalı, yoksa mis gibi civic'im var elimde, ama köprü trafiğinden dolayı araba kullanmaktan soğudum. her gün 50 km yapacağım, az yaksın istiyorum. araba almışken de donanımlı olsun istiyorum. Ama arkadaş bana düz vites, içi bomboş auris al diyor
    geçen gün lancer'lara baktım, 1.5 A/T inform'u sanırım 35 civarına bırakırlar, hadi bilemedin 35,5. Pek donanımlı değil ama o motoru ve konforu yeter. Yakıt verisi ş.içi 8,8 lt ki mitsu'larda yakıt verisi hemen hemen aynı çıkar kullandığınızda. Kafam karıştı. Arabamı satayım da hayırlısıyla bakacağız. Tertemiz civic'i koydum sahibin.com'a, herşeyini de bir bir anlattım, şusu var busu var diye, 1 kişi aramadı daha, pahalı yazmadım diye düşünüyorum ama bakalım.

hayırlı olsun linkini buraya da ekler misiniz, bence araçlarla test sürüşü yapın, gerçekten fikirleriniz değişebiliyor

bu arada yeni b sınıfı araçlar resmen b sınıfında çığır açtılar, peynir ekmek gibi satan fiesta'ya yeni fiesta, eski corsa'yla şimdiki corsa karşılaştırılmayacak kadar farklı araçlar bence, motorlar falan aynı olabilir ama tasarım donanım konfor çok arttı

linkihttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-civic-ilk-sahibi-bankacidan-temiz-2004-model-70-binde-servis-bakiml-32843201/detay

maalesef fotolar çok albenili değil, biraz pisti araba, açık yıkamacı bulamadım.

B sınıfı araçlar hakkıdna ise çok haklısınız. Gerçekten harika araçlar var. Eğer düz vites alacak olsaydım yelpaze çok genişliyor, fiesta'nın dizelleri var mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: toyyarisçi

bahsettiğiniz aracı(clio hb 1.5 85 bvr)1 yıdır kullanıyorum.1500tl yakıt almışım bu güne kadar km 11000 civarında.ilk bakımı 300 tl civarı.onun dışında hiç servise gitmedim.frenleri ve yol tutuşu en çok sevdiklerim.vitesi,farları,silecekleri,kliması otomatik.arayacağınız kişinin ismini söylerseniz onuda otomatik arıyor sadece alttaki tuşa bir kez basıyorsunuz.sevmediklerim:torpidoda ışık yok,camın birinden çıtırtılı bir ses geliyor açıp kaparken yakında göstereceğim servise.
    birde gaz pedalının altında bir düğme var.gaza sonuna kadar basarsanız sizi koltuğa yapıştırıyo bu özelliğe bayılıyorum.

şanzımandan yana bir sıkıntınız oldu mu? balata kokusu vs.? şanzımandan memnun musunuz?
  • olmadı.1 saat sıkışık trafikte dur kalk yaptım ikaz ışığı yanmadı.bazılarında yanmış.o durumdada manuel kullanıma geçersiniz.şanzıman gaza basma şiddetine göre aracı nasıl kullanmak istediğinizi anlıyor ve ona göre vites değiştiriyor.uzun bir konu bu.
    cc 'de giderkende daha vitesi 4'e düşürecek bir yokuş bulamadım.hiç dörde atmadı daha.motoru çok güçlü bunu size hissettiriyor.yokuşta bu aracı geçecek benzinli(1.6 dan büyük olmayan) çok az araç var.
  • 35 bine 1-2 yaşında donanımlı c sınıfı araç alınır clioya o kadar para verilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

quote:

Orijinalden alıntı: tuuberk

Clio'nun ikinci elde kaybettirmeyecegi konusunda buyuk bir yanilgi icerisindesiniz... 2006-2007 Clio'lar 16-17bin TL'den satiliyor... Az kilometreli ikinci el Focus HB, Auris tarzi araclara yonelirdim yerinizde olsam.

Hocam komşumuzda 2007 yılında sıfır aldığı Clio 1.5 DCI Extreme Sedan var bu aracın aynısı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-clio-ilk-sahibinden-48-000-km-de-1-5-dci-extreme-hatasizz-32921495/detay

22.000 den aşağı vermem diyor 20 bin dese bir müdür arkadaş hemen alacak aracı

buyrun güncel fiyat listesi

http://www.sahibinden.com/search.php?a=8&&b[search]=renault&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=23611&c=23611&sKlasik=1&b[page]=1&c=7227&c2=7227

Komsunuz 2007modelini 22.000e satarsa ne mutlu ona. 2008modelleri 20.000TL civarinda alici buluyor hem de 80hp olanlari. 2.el sitelerindeki fiyatlarin cogu sisirme fiyatlar. Ayrica araci da iyi taniyorum, 80hp'lik symbol de elimizde var sirket arabasi olarak.

• Bir sene önce eşime 2. el olarak 3 bin km.'de aldım.Şu ana kadar 12 bin km. yapmışız ama hiç sorunla karşılaşmadım.Arkadaşımızın dediği gibi 300 küsüre bakımı yapıldı.Üst sınıf dediğiniz araçların hiç birinde olmayan özellikler var,zaten yok yok.Özellikle CC kullanmak harika.Otomatikte giderken elden hızı ayarlıyorsunuz sonra bakın keyfinize,acayip eğlenceli...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metbey

quote:

ya şu forumda bir gün birisi çıkıp dese ki, hocam çok iyi etmişsiniz hayırlı olsun alın, dişimi kıracağım, memlekette en iyi araba herkesin kendi arabası ya da kendi markası zaten

biri sıfır b sınıfı alacağım der, hemen oradan birisi damlar ikinci el c sınıfı şunu alın der,
    biri ikinci el c sınıfı alacağım, bir başkası atlar, o paraya sıfır b sınıfı araç önerir
    dizel isteyene benzinli al tüp taktır, benzinli isteyene dizel önerilir
    sedan alacak adama hb ya da tersi.....vs

herkesin kişisel tercihleri farklıdır, adam sıfır km ve donanımlı araç istiyorsa az yaksın istiyorsa parası da o kadarsa suç mudur yani?

yok ikinci elde değer kaybedermiş, parası senden mi çıkıyor sanki, araba binmek için alınır satmak için değil, satmak için alana galerici denir

yukarıdaki arkadaşların mantığıyla zaten 0 km araç almak mantıksızlık, herkes ikinci el alsın iyi hoş da, bu otomobil firmaları bu satış rakamlarını nasıl yapıyorlar hayır yani kim alıyor bu araçları? sen almıyorsun ben almıyorum o almıyor da kim?

ayrıca ikinci el temiz araç bulmanın zorluğunu bilen var mı?

Özellikle şu sınıf olayına sinir olmaya başladım... Biri diyor acemiyim diyor bir araba alcam diyor, ben öneriyorum jazz al diyorum hem sürüşü koaly hem az yakar hem de sürüşü kolaydır diyorum, hem de C sınıfı kadar ferahtır diyorum hem de fun donanım c sınıfıfnın tüm donanımlarını içeriyor diyorum ama ordan millet hemen atlıyor o paraya c sınıfı araç alınır bilmem vs...

hakkaten zor iş bu araba almak, ama clio almak mantıklı geliyor bana. Bir kere alacağım araba otomatik olmalı, yoksa mis gibi civic'im var elimde, ama köprü trafiğinden dolayı araba kullanmaktan soğudum. her gün 50 km yapacağım, az yaksın istiyorum. araba almışken de donanımlı olsun istiyorum. Ama arkadaş bana düz vites, içi bomboş auris al diyor
    geçen gün lancer'lara baktım, 1.5 A/T inform'u sanırım 35 civarına bırakırlar, hadi bilemedin 35,5. Pek donanımlı değil ama o motoru ve konforu yeter. Yakıt verisi ş.içi 8,8 lt ki mitsu'larda yakıt verisi hemen hemen aynı çıkar kullandığınızda. Kafam karıştı. Arabamı satayım da hayırlısıyla bakacağız. Tertemiz civic'i koydum sahibin.com'a, herşeyini de bir bir anlattım, şusu var busu var diye, 1 kişi aramadı daha, pahalı yazmadım diye düşünüyorum ama bakalım.

hayırlı olsun linkini buraya da ekler misiniz, bence araçlarla test sürüşü yapın, gerçekten fikirleriniz değişebiliyor

bu arada yeni b sınıfı araçlar resmen b sınıfında çığır açtılar, peynir ekmek gibi satan fiesta'ya yeni fiesta, eski corsa'yla şimdiki corsa karşılaştırılmayacak kadar farklı araçlar bence, motorlar falan aynı olabilir ama tasarım donanım konfor çok arttı

linkihttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-civic-ilk-sahibi-bankacidan-temiz-2004-model-70-binde-servis-bakiml-32843201/detay

maalesef fotolar çok albenili değil, biraz pisti araba, açık yıkamacı bulamadım.

B sınıfı araçlar hakkıdna ise çok haklısınız. Gerçekten harika araçlar var. Eğer düz vites alacak olsaydım yelpaze çok genişliyor, fiesta'nın dizelleri var mesela.

2003'ünde ilk makyajlanan modelin (sinyalleri sarı olan) ES versiyonundan kuzene almıştık 2005'te hala da kullanıyor, bu modelin de otomatik şanzımanı çok başarılıdır, aslında otomatiğinin temizi bulunsa lpg ile binilebilir gerçi şartlarınızı bilmiyorum da ayrıca ES modeli de çok dolu bir araç, ses sistemine bayılıyorum, radyodan cd çalardan gelir gibi net ses geliyor, göstergeleri sürüşü de çok güzeldir bu honda'ların, uzun yolda ya da şehir içinde baya kullanmıştım, yakıt tüketimi de baya ekonomik

tekrar hayırlı olsun umarım istediğiniz fiyata satarsınız

• B sınıfı hiç bir araç , gozumde 35 -40 bin arası etmez. C sınıfı HB bi araç alınması cok daha mantıklı auris gibi astra gibi.
  • Clio'ya o para verilir mi verilmez mi tartışmasına girmeyeceğim. Beğendiyseniz bal gibi de verilir bence. Sadece alternatif olması bakımından hem de Honda kullanıyorsunuz neden Jazz'ı düşün müyorsunuz? Alt donanım olan joy+ ve i-shift bahsettiğiniz araç ile aynı fiyatta. Tamam benzinli ama inanın dizel kadar az yakıyor. Bende önceki kasa Jazz CVT var şehir dışında 100 km hızı geçmemek şartıyla 5.1 lt şehir içinde de 7 litre yakıyor. Bu yeni kasa Jazzlar daha da az yakıyor. Hem içi geniş ve donanımlı (ESP dahil) hem de bir C segmenti araç kadar bagajı var ve arka koltuk zemini düz olduğu için çok da rahat arkası... Bir düşünün derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 20 Ekim 2010; 11:01:58 >
  • 35 alırsın 15 e satarsın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gooogle96

35 alırsın 15 e satarsın :)

kaç defa clio alıp sattınız çok merak ettim, evet haklısın bir 8-9 sene sonra 15'e satar
  • quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

Clio'ya o para verilir mi verilmez mi tartışmasına girmeyeceğim. Beğendiyseniz bal gibi de verilir bence. Sadece alternatif olması bakımından hem de Honda kullanıyorsunuz neden Jazz'ı düşün müyorsunuz? Alt donanım olan joy+ ve i-shift bahsettiğiniz araç ile aynı fiyatta. Tamam benzinli ama inanın dizel kadar az yakıyor. Bende önceki kasa Jazz CVT var şehir dışında 100 km hızı geçmemek şartıyla 5.1 lt şehir içinde de 7 litre yakıyor. Bu yeni kasa Jazzlar daha da az yakıyor. Hem içi geniş ve donanımlı (ESP dahil) hem de bir C segmenti araç kadar bagajı var ve arka koltuk zemini düz olduğu için çok da rahat arkası... Bir düşünün derim..

evet haklısınız, ben de ciddi ciddi jazz düşünüyorum. hatta cumartesi görmeye gideceğim.

• bende jazz'dan son anda dönmüştüm.içi ,dışı ,cam tavanı clioyu ikiye katlıyor.fakat iş yakıta gelince cliodan yüzde elli fazla yakıyor.yokuşlardada geri kalıyor.malum ülkemiz engebeli bir araziye sahip.clioda yokuşu falan hissetmiyorsunuz.daha 4 üncü vitese geçmedi araba hiçbir yokuşta.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.