Şimdi Ara

clio dizel otomatikler nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
10.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dizel ve yarı otomatik araç araştırıyorum

dizel yarı otomatik cliolar ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?
    kullananların memnun olduğu/olmadığı hususları paylaşabilirmisiniz?
    şanzıman, dizel motor performansı, ses yalıtım ve yakıt tüketimi hassas olduğum konular.

• Ayrı soruyu bende soruyorum :)
    Yarı otomatik dizel clio almayı planlıyorum
    kimisi çok iyi derken
    kimisi geri kaydırma önleme özelliği ve ESP olmadığı için alınmaz diyor
  • dizel, y.otmtik, olacak esp olacak, geri kaydırmayacak, b sınıfı olacak.bu özellikte kaç tane araç var?
  • espden emin degilim ama puntolarda hill holder var.
  • hill holder=yokusta kaydirmama geri kaydirmama
  • arkadaşlar bende var 2011 clio 3 bvr(yarıotomatik vites) dizel..araç yokuşlarda geri atıyor.kalkarken ya el freni ile kalkacaksınız yada frene basacak ayagınızı hemen kaldırıp gaza basacaksınız.100/6.9 litre yakıyor.ama ben aracı sakin kullanmıyorum,göstergeyi sıfırlayıp sakin kullandığımda 4.5 litre yakıyor.Viteste N(BOŞ) R(GERİ) A(OTOMATİK) +(İLERİ VİTES) -(GERİ VİTES) bunlar var.diğer otomatiklerdeki gibi P(park) S(sport) yok.araçtan inerken el frenini çekmeyi unutursanız gider :D..Çok şükür aracımdan memnunum şu ana kadar bir sorun çıkartmadı umarım çıkartmazda..
  • Vites geçişleri nasıl arkadaşım, sarsıntılı mı? Yada söyle sorayım, yarı otomatik tabii ki tam otomatik gibi değil, mutlaka vites geçişleri hissediliyor, Rahatsız edecek kadar sarsıntılı mı? yoksa alışınca problem yaratmıyor mu? Özellikle 1 de 2 ye geçerken???
  • bulduğunuz veya almayı planladığınız araç yarı otomstikse uzak durun derim.
    ben kullandım. vitesi büyütürken bilhassa yokuşta afallıyor. neredeyse duruyor.
    karşı yola taliden çıkarken kaza riski söz konusu.

o yüzden satıp manuelini aldım.
  • triptronik kullanmayı bilmiyorsanız sizin dediğiniz gibi olur.. öğrenince merak etmeyin benim diyen manuel yanına gelemez ;) ehliyet aldığımdan beri otomatik veya triptronik kullanan biri olarak diyorum bunları
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.