Şimdi Ara

Clio 4 - Vites Kutusu & Egzos Emisyon Hatası Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
1.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracım 2013 model 36.000 binde 1.2 otomatik Clio Touch.

Dün aracı kullanırken birden 'vites kutusu kontrol ettirin' hatası verdi ve araçta vites geçişlerinde sorunlar olmaya başladı. Vites 1 den 2 ye geçemiyor ( biraz gaz verince sanırım direk 3 e geçiyor ) ve bu süreçte araç devrinde vites atamadığı için haliyle bağırttırıyor, R ye takıyorum araç gaz yemiyor ve geri gidemiyorum. Kontağı kapadım 10 dk sonra tekrardan denedim bu sefer hatayı vermedi ve bir kaç km sorunsuz deneme sürüşü yaptım. Bugün arac ile 3 4 km gittikten sonra tekrardan aynı hatayı ve sorunları yaşadım fakat bu sefer vites kutusunu kontrol ettirin hatasının yanında 'egzoz emisyonunu kontrol ettirin' hatası da eklendi. Sorun halen devam etmekte, kontak açıp kapamakla da çözülmedi. Bir kaç forum araştırmasında bunu yaşayan kişilere de rastladım fakat net çözüm yok gibi, gereksiz çok parça değiştirilmiş, kısa süreli çözümler olmuş vs vs.

Konu hakkında bilgisi olan yada daha önce yaşayan var mıdır ? Nasıl bir yol izlemem gerekir ? Tahmini masrafım ne kadar çıkar ? Anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz bir usta yada özel servis var mıdır ?

Teşekkürler,
    İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ram10 -- 20 Ağustos 2017; 19:51:23 >

• Merhaba hocam, bende de aynı sorun var :( Nasıl çözüm bulabildiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.