Şimdi Ara

Clio 4 baskı balata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2016 model Clio 4 1.5 DCI düz vites aracıma baskı balata ve debriyaj seti değişimi yaptıracağım. Yetkili servis fiyatı biraz uçuk ve araştırdığım kadarıyla Motrio isminde bir marka kullanıyorlar. Özel bir servis ile görüştüm Valeo marka kullanacağını söyledi ve fiyat neredeyse yarı yarıya, ikilemde kaldım bu konuda ne önerirsiniz, hangi markayı tercih etmeliyim?

• onatba O kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, acaba zf ya da Luk Renault a parça üretiyorlar mı? Ben biraz araştırdım ancak internette bulamadım bir bilginiz var mı?
  • valeo iyidir sorun çıkarmaz.

• Motrio Renault yönetiminde muadil parçalarla işlem yapan servis ağı... gönlün rahat tercih edebilirsin

stoklarımda Renault baskı balatası var ancak kutudan Valeo'da çıkabiliyor veya LUK'ta çıkabiliyor

2 firmaya'da üretimi var markanın... benzer kalitede ürünler... başın ağrımaz..

• Araç üzerinden ne çıkarsa aynısını taktırmak daha doğru olacaktır. (Valeo, Luk vb.)
  • Motrio OEM parçadır. Muadil parça değildir karıştırmayın. 4 yaş ve üzeri araçlarda daha uyguna kampanyalı bakım yapmak için OEM standartlarını karşılayan Motrio ürünleri kullanılır.

Parça fiyatı servis ile dışarısı çok farketmez. Fark işçilik ücretinde genel olarak. Şanzıman indirip baskı balata değiştirmek eğer düzgün yapılmazsa büyük sorunlara gebe bırakabilir.

Bizim başımıza geldi. Master minibüsü yetkili servis yerine dışarıda ustaya baskı balata değişimi yaptırdık. Şanzımanı indirirken karteri yamultmuş hıyar. Araç yine servise gitmek zorunda kaldı.

Bu ara serviste parça ve işçilik ücretlerinde indirimler mevcut. Biraz da pazarlık yaparsanız kafanız rahat olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.