Şimdi Ara

Clio 3 145bin bakımı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar merhaba ;15bin bakımını 11 bin km de yapmaya karar verdim ve aşağıdaki parçaları aldım

Motrio 10w/40 4lt 50tl (yarım litre eksik kaldı 4,5 bizim için ideal) (11bin km önce değişti)
    Renault polen filtresi 15tl (60bin km den beri ilk defa değişti)
    Renault hava filtresi 20tl (60bin km den beri ilk defa değişti)
    Renault yağ filtresi 15tl (11bin km önce değişti)
    Delphi mazot filtresi 110tl (45bin km önce değişti)(İçinden ne ararsan çıktı pislik olarak hayret ettim)

Gel gelelim yağ eksiltme yok ve kayganlığı çok iyi olmasına rağmen değiştirelim gitsin dedik...

İşçilik olarak bi 40 lira falan veririm herhalde... toplam 250 liraya falan gelecek...

• bu araca 10w40 yag konulmaz eger motorun durumu iyi ise 5w40 koy zaten kitapcigindada bu yaziyor ben 5w40 motul yag 5lt ve mazot filtresi haric tum filtreler orjinal 140tl verdim,mazot filtresi yeni degismis gerek gormedim ama yan sanayi taktilarsa yinede degistirecegim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yağın daha adisini bulamadınız mı?
  • adi derken ? renault serviste aynı yağı kullanıyor ... üretim yerine bakınız !!!

Clio 3 145bin bakımı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 25 Ocak 2017; 12:32:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

adi derken ? renault serviste aynı yağı kullanıyor ... üretim yerine bakınız !!!

Clio 3 145bin bakımı...

Peki hiç merak ettiniz mi? Renault 0 dan 3 yaşa kadar araçlarda Orjinal diye sınıflandırılan Renault yedek parçaları kullanırken, 3 yaş yukarı araçlar da neden bu Motrio marka yedek parçaları kullanıyor??? Ya da şöyle sorayım Castrol Edge 05-40 5 Litresi 140 TL civarıyken, Motrio 05-40 5 litre neden 85 TL???

• tefennili kullanıcısına yanıt
    castrol edge 115 lira
    castrol magnatec 85 lira

motrio 5-40 85 lira (5lt çünkü bizim araçların yağ deposu 4,5lt)

DİKKAT EDERSEN BEN YEDEK PARÇAYI MOTRİO FALAN KULLANMIYORUM SADECE YAĞ MOTRİO !!!

MAZOT FİLTRESİ VALEO DİĞER BÜTÜN HEPSİ RENAULT BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ ???

AYRICA İNATLA BURAYA HALEN 5-40 YAZMAYIN BENİM ARACIM 10-40 KULLANIYOR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 26 Ocak 2017; 11:33:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.