Şimdi Ara

§§§ CLIO 1 CILER BURADA TOPLANALIM §§§ (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.971
Cevap
30
Favori
195.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam aleyküm 98 otomatik vites cliomla aranıza katılım 78 binde bi araç ama araçta sıkıntı var geriye kaçırma yok şanzımanı yaptırdım ama yokuşta kalkmıyor kalıyor acaba sorun ne ve çöüm yolu ne sayın ustalarım ve abilerim
  • cesur_0342 kullanıcısına yanıt
    Orjinal benzinli arac ve teşekkür ederim bilgi için aracın tüm bakımları 2 ay önce yapılmış fatura ve servis fişi elimde hatta aldığım adam söz verdi onun ustasında yaptırıcam sorunu ve üçret ödemeyeceğim :) birde km altındaki yol kmresi sorunsu atmıyor yaptırmaya kalksak olur mu pahalı bişimi acaba
  • bateristcate B kullanıcısına yanıt
    Onu bence oto elektrikciler anlar bilirler. Ama umarim komple degistirecen demezler. Cunku orjinali muhtemelen yoktur getirtecegi de pahaliya mal olur. Belki r 19 lar uyumlu olabilr yinede ama muhtemelen icinin acilip tamirini yapacak bir elektrikci bulamazsin. Yinede sansini dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yardımcı olacak kimse yıkmu yada başına gelen
  • uğurdnmz kullanıcısına yanıt
    Otomatik vitesle ilgili cevabı bulman biraz zor burada. Otomobil yardım bölümüne konu aç derim.

nasıl oluyor 17.5 kuruş nasıl bir ayar yapıldı ben çok ugraştım fakat 225-27 den asağı düşmedi ayardamı sıkıntı var acaba ? ankarada bu ayarı iyi yapabilecek bir usta tanıyormusunuz yardımcı olursanız sevinirim
  • metnyilmaz M kullanıcısına yanıt
    Kuruş hesabına değilde kaç litre yakıyor önemli olan budur. Çünkü lpg fiyatları bir çok yerde farklı.
    Normal bi ayarla 9-10 lt LPG yakmanız gerekiyor.
    Yakıtı arttıran bir çok etmen var. Trafik, kullanım alışkanlığı, bakımları, kısa mesafe kullanımı, lastik basıncı vb şeyler yakıtı çok etkiliyor.
    Bunların ayarı gayet basit. Makinesine bağladıktan sonra 4 tane değeri yeşil yanana kadar ayarını yapıyor, belki istediğinize göre ayarını kısıp açabilirler.

• Kasto_37 kullanıcısına yanıt
    1.99 tlden 23 litre alıyor depo şehir içi 175 km gidiyor tam, aracın bakımları yeni,yalnız sabah ve akşam işe gidip gelirken 3 er km lik alanda daha cok kullanıyorum malum ankara yokusta fazla,çok yüklenmemeye çalışıyorum ama 20 krş civarı olsa güzel olur.ayarı hiç makineden yapmadı lpgyi takdırdığım usta gerek yok diyerek elle yapıyor makine ayarımı daha sağlıklı olur sizce ?daha yeni aldım aracı ve ilk kez lpg takıldı araca tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Kısa mesafe ve yokuşu bol yerde biraz fazla yakar. Bi de sabah daha serin olmasıda bi etken.
    Makinesinde ayar yapılması taraftarıyım. Makine en optimum ayarı verir. Büyük ihtimalle elle ayarladığı için üst limit ayarı fazladır. Bu yakıtı arttırır ve motor daha geç ısınır, daha fazla yakmaya başlar. Bu başıma geldiği için biliyorum.
    Lpg ayarını tahminimce 20 tl ye yaparlar. Ayarlanınca 10lt (+-1 lt) şeklinde yakması lazım.
    En son fullediğimde 10,20 lt yakmıştı ama iyi ayar yapamamıştı lpg ci, co değeri fazla çıkmıştı. Yeniden ayar yaptırdım, cumartesi fulleyince tekrar paylaşırım tüketimimi.

• Değerleriniz gerçekten iyi bende makineden bir ayara yaptırim ama lpgyi ilk taktırdıgımda baya bir problem yaşadım karbüratör alt takozları hava kaçırıyormus sürekli stop ediyordu araç orjinali bulamadım yada çıkmasını altına ve üstüne conta kestirdik sorun çözüldü 33 kuruşlardsan 26-27 ye düşürdük stop etmede yok daha uğraşmim dedim açıkcası korktuğumdan denemeye değer
  • quote:

Orijinalden alıntı: metnyilmaz

Değerleriniz gerçekten iyi bende makineden bir ayara yaptırim ama lpgyi ilk taktırdıgımda baya bir problem yaşadım karbüratör alt takozları hava kaçırıyormus sürekli stop ediyordu araç orjinali bulamadım yada çıkmasını altına ve üstüne conta kestirdik sorun çözüldü 33 kuruşlardsan 26-27 ye düşürdük stop etmede yok daha uğraşmim dedim açıkcası korktuğumdan denemeye değer

O zaman bizim ustalarin bulamadigi sorun karbinatorun alt takozlarinin hava kacirmasi mi acaba ki bence mantikli geliyor. Bi sormak ve baktirmak lazim.

ben araca 154000 de taktırdım ilk lpgyi ilk sahibinden almıştım 1000 km civarı benzinle kullandım sonra lpg taktıdrım stop etme sorunu ozaman basladı herhalde lpg takılırken alt takozu çatlattılar zaten eskiymişte baya,aramadığım yer kalmadı işin kötü yanı reno21 in bile var alt takozları bir tek clio 1 in yok sonunda conta kestirdi ustam yapıştırdı güzelce şuan hiç stop etme problemi yok sadece 26 krş yakması problem onada çok takılmıyorum çünkü araçta yığılma hiç yok bastığımda benzinli gibi performansı uzun yolda da beklentimi karşıladı o yüzden lpg ayarını karıştırmicam.sizinde öyle ise eğer lpg ustanıza gösterin gerekirse conta kestirin çünkü takozları bulma şansınız yok gibi bulursanız bir takımda ben alırım inş probleminiz çözülür
  • Tamam ustama sorucam bunu gidince tesekkur ederim

• selam aleyküm abilerim kardeşlerim 1.4 otomaik vites clio var tesisatta problem var elektirik tesisatı şablou yada kitabcık olan varmı
  • Merhaba Ankarada cilio 1 den iyi anlayan cakal olmayan usta veya servis öneriniz varmidir?

15 bine mal oldu 192 bin de

• Ernefes E kullanıcısına yanıt
    ivedikte recep usta var bakar ne gerekiyorsa onu yapar fazla ücrette almaz istersen numarasını veririm sana benim aracında bakımlarını o yapıyor motor ustası
  • Tesekkur ederim paylasorsan sevinirim iyi haftalar.

• arkadaslar araclarınız rolantide çalışırken vites ara ara aşırı derecede gidip geliyor tekleme mi oluyor vuruntumu anlamadım özellikle motor sogukken oluyor normal mi başınıza böyle bir durum geldimi ?
  • Arkadaslar benim aracin debriyajinin sonuna kadar basinca ancak rahat vites degistirebiliyorum. Birde debriyaj çok sert bunun problemi ne olabilir. Onceki ustam debriyaj sonda alinca debriyaj balatasinin iyi oldugunu gosterir demisti. Yeni ustam tam tersi sonunda kavramasinin bitmis olabilecegini soyledi. Sizce durum ne

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.