Şimdi Ara

:::Cliff Burton hayranları:::82 kişi olduk::GÜNCELLENDİ (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
11.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • efsane insan ölümsüz hippi Cliff Burton böyle bir adam daha bu dünyaya gelmez kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CELTIC FROST

efsane insan ölümsüz hippi Cliff Burton böyle bir adam daha bu dünyaya gelmez kardeşim

Böle bi bass gitar daha gelmedi Dünyaya Ne kadar velihat gibi gösterilsede trujillo Tutmuyor yerini
  • Trujillo 'da onun kadar yetenekli ama tabiki Cliff'in yerini tutamaz , 'tallica'nın en iyi albümleri ilk 3 albümdür ve bunların hepsinde de Cliff'in imzası vardır , ama o öldükten sonraki yapılan albümlerin diğerleriyle kıyaslayınca arada çıkan farkı biliyorsunuz.
  • ilk 3 albümün tamamını cliff'e yüklememek lazım,lk 2 albümde ki çoğu şarkıda mustaine imzası olmasını bırak çoğu mustaine bestesidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProtezBacak

ilk 3 albümün tamamını cliff'e yüklememek lazım,lk 2 albümde ki çoğu şarkıda mustaine imzası olmasını bırak çoğu mustaine bestesidir.

Arkadaşım birşeyi öğrenmeden yorum yapmak kolay. Bir araştır da öyle gel. Ayıp be!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProtezBacak

ilk 3 albümün tamamını cliff'e yüklememek lazım,lk 2 albümde ki çoğu şarkıda mustaine imzası olmasını bırak çoğu mustaine bestesidir.

tabiiki mustaine in besteleride var ama hepsi değil sonucta cliffdeki ruh mustainede olsa bu kadar megolaman olmazdı zaten Kimse Call Of Kuthulu ( yanlış yazdıysam düzeltin ) gibi bir parça yazamazdı zaten emin ol buna
    Haa Jason Newsted iyi basscıdır ama nedense cevremde tanıdığın Metallica Fanı adamlar onun gelmesinde Metallicanın yavaşladığını düşünürler tabii herkesin görüşü farklı ama bence jasondan önce daha farklı bir basscı lazımdı Metallicaya onuda bulamadım ben Robu da pek sevmiyorum adam neresi para getiriyorsa oraya giden bir adam gibi geliyor bana..Önceden Suicidial da calarken de sevmiyorum sonra baktı Ozzy çağırdı orada çaldı şimdi Metallicada ilginç bir herif
  • Şu ilk iki albümde Mustaine şarkı yazdı geyiği yıllardır anti-Metallica Megadethçilerin sıkça kullandığı bir argüman da,kimse Mustaine'nin katkılarını,Metallica dahil reddetmiyor ama iki albümü çoğunlukla Mustaine yazmadı.Tamamıyla kendisine ait olan bir The Mechanics vardı,Metallica'da o şarkıyı Mustaine'den sonra bayağı değiştirdi.Mustaine'in KEA'da dört şarkıda kredisi var.Mustaine'e göre KEA'da kendi katkısı olan kısımların kullanılmamasını istemiş,Hetfield ve Ulrich ise böyle birşeyin olmadığını söylemiştir.Ride The Lightning'de ise iki şarkı dışında kredisi yok ki zaten KEA ve RTL arasındaki farklar gayet belli...RTL çok daha oturaklı ve progresif bir albümdür.Sonuçta hala kesin olarak bilinmeyen bir argümanın peşinde koşmaya gerek yok,Metallica'dan nefret edenin çok olması nedeniyle sürekli bu boş tartışmalar oluyor.Resmi olarak elimizde olan bilgiler,Mustaine'ın bir dönem Metallica'ya belli bir katkısının olduğudur.Tamam.Dahasının da önemi yok.

Jason Newsted'in gelmesinin Metallica'nın yavaşlamasıyla alakası yok.Newsted en başından beri grupta en çok baskı gören ve katkıları minimize edilen adamdı.On beş sene boyunca üç şarkıda kredi aldı,ki Flotsam And Jetsam'ın ilk albümü Doomsday For The Deceiver'daki tüm parçaları yazan Newsted'dır.Metallica'nın Black Album ile Thrash Metal'den uzaklaşması tamamen Hetfield/Ulrich kaynaklıdır.Jason Newsted,grubun o dönemki durumuna en uygun isimlerden birisiydi.Les Claypool gibi bir adamı da denediler ama Hetfield,"Dostum sen bizim için fazla iyisin!" demişti.Metallica Newsted'dan hakkını vererek yararlanmadı.Bu adam,Metallica Thrash Metal'den uzaklaştığında Tom Hunting,Devin Townsend ve Andreas Kisser ile Thrash Metal demoları yapmıştı.Metallica'da yaratıcılığını gösteremediği için yan projelere zaman ayırıyordu.Hetfield ile bu yüzden ters düştüler.Metallica'nın nerelerden geldiğini unuttuğu doksanlar ortasında tek headbang yapan adam Jason'du.Ve Jason,Hetfield'in performansına destek açısından çok önemli elemandı.Şu an grupta canlı performanslar için geri vokal desteği çok zayıf,Kirk ve Rob bu işi yapamıyorlar.

Rob Trujillo'ya gelirsek,para neredeyse bu adam orada değil öyle basitinden...Suicidal Tendencies'den ne kadar para kaldırabilirdi ki?Ki Suicidal'de çaldığı dönem müziğe birebir etki etmişti.Ozzy Osbourne'un durumu ise farklıydı.Sharon Osbitch,Diary Of A Madmen ve Blizzard Of Ozz'daki bas ve davul kayıtları için yasal sorunlar yaşamış ve kafası pırıl pırıl olan Ozzy'ynin aklına girerek Mike Bordin ve Rob Trujillo'ya bu albümdeki bas ve baterileri tekrar kaydettirmişti.Metallica'ya da girdiğinde paranın dibine vuracağından haberi yoktu,gruba girdikten sonra Hetfield kendisi ne kadar para alacağını birebir söylemiştir.Some Kind Of Monster'ı izleyiniz.Ayrıca Trujillo,gayet iyi başçıdır.Sahne duruşu Jason'a göre zayıftır sadece...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ɛnslaved

Şu ilk iki albümde Mustaine şarkı yazdı geyiği yıllardır anti-Metallica Megadethçilerin sıkça kullandığı bir argüman da,kimse Mustaine'nin katkılarını,Metallica dahil reddetmiyor ama iki albümü çoğunlukla Mustaine yazmadı.Tamamıyla kendisine ait olan bir The Mechanics vardı,Metallica'da o şarkıyı Mustaine'den sonra bayağı değiştirdi.Mustaine'in KEA'da dört şarkıda kredisi var.Mustaine'e göre KEA'da kendi katkısı olan kısımların kullanılmamasını istemiş,Hetfield ve Ulrich ise böyle birşeyin olmadığını söylemiştir.Ride The Lightning'de ise iki şarkı dışında kredisi yok ki zaten KEA ve RTL arasındaki farklar gayet belli...RTL çok daha oturaklı ve progresif bir albümdür.Sonuçta hala kesin olarak bilinmeyen bir argümanın peşinde koşmaya gerek yok,Metallica'dan nefret edenin çok olması nedeniyle sürekli bu boş tartışmalar oluyor.Resmi olarak elimizde olan bilgiler,Mustaine'ın bir dönem Metallica'ya belli bir katkısının olduğudur.Tamam.Dahasının da önemi yok.

Jason Newsted'in gelmesinin Metallica'nın yavaşlamasıyla alakası yok.Newsted en başından beri grupta en çok baskı gören ve katkıları minimize edilen adamdı.On beş sene boyunca üç şarkıda kredi aldı,ki Flotsam And Jetsam'ın ilk albümü Doomsday For The Deceiver'daki tüm parçaları yazan Newsted'dır.Metallica'nın Black Album ile Thrash Metal'den uzaklaşması tamamen Hetfield/Ulrich kaynaklıdır.Jason Newsted,grubun o dönemki durumuna en uygun isimlerden birisiydi.Les Claypool gibi bir adamı da denediler ama Hetfield,"Dostum sen bizim için fazla iyisin!" demişti.Metallica Newsted'dan hakkını vererek yararlanmadı.Bu adam,Metallica Thrash Metal'den uzaklaştığında Tom Hunting,Devin Townsend ve Andreas Kisser ile Thrash Metal demoları yapmıştı.Metallica'da yaratıcılığını gösteremediği için yan projelere zaman ayırıyordu.Hetfield ile bu yüzden ters düştüler.Metallica'nın nerelerden geldiğini unuttuğu doksanlar ortasında tek headbang yapan adam Jason'du.Ve Jason,Hetfield'in performansına destek açısından çok önemli elemandı.Şu an grupta canlı performanslar için geri vokal desteği çok zayıf,Kirk ve Rob bu işi yapamıyorlar.

Rob Trujillo'ya gelirsek,para neredeyse bu adam orada değil öyle basitinden...Suicidal Tendencies'den ne kadar para kaldırabilirdi ki?Ki Suicidal'de çaldığı dönem müziğe birebir etki etmişti.Ozzy Osbourne'un durumu ise farklıydı.Sharon Osbitch,Diary Of A Madmen ve Blizzard Of Ozz'daki bas ve davul kayıtları için yasal sorunlar yaşamış ve kafası pırıl pırıl olan Ozzy'ynin aklına girerek Mike Bordin ve Rob Trujillo'ya bu albümdeki bas ve baterileri tekrar kaydettirmişti.Metallica'ya da girdiğinde paranın dibine vuracağından haberi yoktu,gruba girdikten sonra Hetfield kendisi ne kadar para alacağını birebir söylemiştir.Some Kind Of Monster'ı izleyiniz.Ayrıca Trujillo,gayet iyi başçıdır.Sahne duruşu Jason'a göre zayıftır sadece...

hocam Jasonla ilgili öyle düşünenlere bende karşıyım neye göre öyle düşünen insalar var onu da anlamış değilim zaten.Zaten Rob sonuçta Suicidial da cok para tabii kazanamaz o zamanlar o ruhla öyle bir düşüncede zaten olamazdı.Hani sonuçta bir Ozzy bir Metallicanın seyirci kitlesini ve sattığı albüm rekorlarını hasılatlarını vs tabiikide Rob biliyordur niye adam kendini riske atmak istesinki en iyisini yaptı bence bana da öyle bir fırsat gelse tabiiki kaçırmam o açıdan düşünmedim.Ama Rob biliyordur bunlar bence.Ben hep Metallicaya daha sert hırçın bir basscı gelmesinden yanayım..Tamam sonuçta herşey Ulrich ve Hetfieldın elinde besteler vs..Onlara daha da gaz verecek bir eleman daha katkısağlar bence Metallicaya..
  • Nasıl yokum ben burda :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::aLp:::

O adamları hiç dinledin mi? Victor wooten çalmaya 3 yaşında başlamıştır. Bilgi sahibi olmadan konuşmasak keşke.

3 yaşında bir çocuk, herhangi bir bas gitarı kaldıramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRojka -- 12 Ocak 2010; 2:54:15 >
  • Ayrıca harris 16 yaşında başlamış çalmaya, bu mantıkla ben harrisi öttürürüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Ayrıca harris 16 yaşında başlamış çalmaya, bu mantıkla ben harrisi öttürürüm.

• Fan başlığından ziyade tartışma başlığınadönmüş. Yanlız iyide olmuş bilmediklerimizin birazını daha ögrenmiş oldu. Jason ve Rob hakkında bişiler yazılmış, daha önceki yazımdada belirttim şu kızıldereli tipli rob'a bir türlü alışamadım ama Jason iyi adamdı.
    Nasıl bilirdiniz: iyi bilirdik.
  • benide ekleyin
  • Beni de eklerseniz sevinirim. Cliff Burnstein
  • ekleyebilirsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cliffburnstein

Beni de eklerseniz sevinirim. Cliff Burnstein

Cliff seviyorsun ama avatardaki Kirk degil mi
  • Beyler ben de Cliff hayranı sayılırım.
    Cliff Burton ve Randy Rhoads 'un yeri çok ayrıdır bende.

Fakat kafama takılan birşey var onu size sorayım dedim..

Cliff'in ölümü ile ilgili iki rivayet var ,

1-Kaza esnasında Cliff hayatını kaybetti

2-Cliff kazada yaralanmıştı.Onu kurtarmaya çalışırken otobüsü kaldırdılar.Fakat otobüs yere düştü ve Cliff'i ezip öldürdü..

Bunlardan hangisi doğru sizce ?
  • james'in röportajlarda söylediği, o otobüsten çıktıktan sonra ismini haykırmışlar cliff'in, ses gelmemiş, sonra bacaklarını görmüşler, hareketsiz ve bembeyazdı diyordu. bana kalırsa fırlayınca ölmüş ama belkide bayılmıştır, yani kesin bir cevabımız yok sanırım
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.