Şimdi Ara

Claud Butler Kullanıcıları Kulübü (Güncelleme: Türkiyede Bulunan Modellerin İncelemeleri) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
13
Favori
25.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bügün geldi benim bisiklet de. En yakın servis 40 Km uzakta olunca garantiyi yakıp kendim monte ettim.

Dışarıdan bakınca alımlı duruyor kadrosu. Fiyatı donanımdan kısmışlar, onları da yavaş yavaş değiştiririm artık.
    Öncelik sele de, 15-20 dakikalık deneme sürüşümde bile rahatsız etti. Uzun kullanım için kesinlikle değişmeli.
    Frenler hafif yumuşak geldi, bi kaç ince ayar daha yaparım. Olmazsa pabuçları değiştiririm.
    Dış lastiklerin kalitesinden pek anlamasam da fazlaca ucuz lastiğim diye bağırıyor şimdilik dursun seneye falan değiştiririm belki.
    Son olarak pedallar duruma göre değişebilir, pek tekin durmuyorlar.
    Neyini beğendin derseniz, ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı doların 3 lirayı geçtiği şu günlerde parasının hakkını veriyor bence.

Son not : Bisiklet yaklaşık olarak 14.7-14.8 kg.

Claud Butler Kullanıcıları Kulübü (Güncelleme: Türkiyede Bulunan Modellerin İncelemeleri)
     Claud Butler Kullanıcıları Kulübü (Güncelleme: Türkiyede Bulunan Modellerin İncelemeleri)

• Claud Butler urban 100 almayı düşünüyorum, Explorer düşünmüyorum, sabit maşa olması daha iyi olur. şehir içinde kullanacağım, bu modeli kullanan var mı, göbeklerin kalitesi nasıl, kaç kg, almalı mıyım, alternatif ne olabilir.

http://www.bisikletcim.com/claud-butler-urban-100-m-28-jant-bisiklet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben bir türlü lastikleri şişiremiyorum. Nerede yanlış yapıyorum sizin şişirdiğiniz pompalar nasıl?

• arkadaşlar birkaç gün içerisinde black hawk alacağım fakat almadan önce ürünün ufak bir videosunu izlemekistiyorum sahip olan arkadaşlardan birisi parçalarını ve sürüş videosunu eklerse yeni alacaklar için çok iyi olur youtube da hiçbir videosunu bulamadım
  • Oxford 700le araniza katıldım
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: SoftRock

Oxford 700le araniza katıldım

Hocam güle güle kullanın. Memnun musunuz acaba şu ana kadar?

Bir de nerden kaça aldınız acaba? İnternetten aldıysanız kurulumu nerde yaptırdınız?

Teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: suvari25

quote:

Hocam güle güle kullanın. Memnun musunuz acaba şu ana kadar?

Bir de nerden kaça aldınız acaba? İnternetten aldıysanız kurulumu nerde yaptırdınız?

Teşekkürler :)

Teşekkür ederim hepsiburada.com'dan aldım 299tlye şuan hâlâ 299tl. Kurulumu kendim yaptım hocam. Bisikletten gayet memnunum günde 35km yol yapıyorum dandik dağ bisikletleri ile arasında uçurumlar var. Kendim sepet ile km sayacı taktirttım. Bu fiyata daha iyisi yok. Almak istiyorsanız kaçırmayın derim.

• Arkadaşlar bisiklet hepsiburada da 299 sepete ekleyince % 20 indirim ile 239 liraya geliyor almak isteyen kaçırmasın ben 299 liraya aldım kargo şubesinde bekliyor birazdan gidip alacağım fikirlerimi paylaşırım daha sonra iyi günler.

• Claud Butler Urban 100 kullanan var mı acaba? Bisiklet hakkında yorum yapabilir mi?
  • Benide ekleyin dostlar, 2014 te kendime blackhawk, eşime safari almıştım. çok sık kullanmasamda genel olarak memnunum. Claud Butler Kullanıcıları Kulübü (Güncelleme: Türkiyede Bulunan Modellerin İncelemeleri)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ödemisli -- 23 Şubat 2017; 19:50:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Xanthochroid

Hayırlı olsun hocam. Ben de bir hafta önce oxford 700 modelini aldım. Finaller falan derken fazla binemedim, iyice kullandıktan sonra ben de tecrübelerimi paylaşırım burada isteyen olursa.

Hocam merhaba
    Kullandığınız Oxford 700'de arka bagaj delikleri mevcut mu acaba?
  • quote:

Hocam iyi günlerde kullanın, bir üst mesajda sorduğum "bagaj delikleri var mı?" sorusunu size de yöneltebilir miyim? Matara kafesi için delik de yokmuş galiba?
    Ağırlığı ne kadar? Ben bunun kadrosunu çok beğendim, kadro harici bütün parçaları daha kaliteli tur parçalarıyla değiştirmeyi düşünüyorum ama bagaj deliği ve çelik olması düşündürüyor biraz.
    Bir de İzmir'de olma ihtimaliniz var mı acaba? Birebir görüp incelemek istiyorum

• mrsmrc kullanıcısına yanıt
    Hocam bu bisikletten Tur bisikleti olmaz. Olursa çok güzel fixie olur. Bu bisikletin öyle aşırı ağır olmamasının nedenleri geri kalan her şeyin ucuz ve hafif olması. En basitinden bu bisiklete takacağınız 3 lü aynakol, 8 li ruble (beraberinde arka göbek) ve ağırlık taşımaya müsait kaliteli bir jant seti bile ağırlığı baya fark ettirecektir. Bu bisikletin tur bisikletine dönüştürürseniz elinizde neredeyse 20 kg.lik bir eşşek olur.

• SALIGIA kullanıcısına yanıt
    Güzel bir nokta, teşekkürler yorum için, dikkate alacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

quote:

Hocam iyi günlerde kullanın, bir üst mesajda sorduğum "bagaj delikleri var mı?" sorusunu size de yöneltebilir miyim? Matara kafesi için delik de yokmuş galiba?
    Ağırlığı ne kadar? Ben bunun kadrosunu çok beğendim, kadro harici bütün parçaları daha kaliteli tur parçalarıyla değiştirmeyi düşünüyorum ama bagaj deliği ve çelik olması düşündürüyor biraz.
    Bir de İzmir'de olma ihtimaliniz var mı acaba? Birebir görüp incelemek istiyorum

Bence kadro dışında herşey yenilenecek ise gayette güzel bir tur bisikleti olur.

• SoftRock kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yorum için
    Bagaj delikleri olması güzel oldu, hala araştırıyorum dönüşüm konusunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

Teşekkürler yorum için
    Bagaj delikleri olması güzel oldu, hala araştırıyorum dönüşüm konusunu

Rica ederim sizin yazınızı okuduktan sonra bende düşünmeye başladim. Bisikletçi ile bu konuyu konuşacağım. Önce çamurluklari çıkartıp gidonu değiştirmek istiyorum daha sonrada diğer parçaları.

• SoftRock kullanıcısına yanıt
    Ben de mevcut bisikletimi aldığım adamla konuştum, dedim böyle böyle bunu fuji touring'e benzetmek istiyorum. Maliyeti fazla olur demeye getirdi. Donanım orta seviye olsa hayli hayli yeter bana, bi maliyet tablosu da çıkarmam gerek.

Konuşursanız beni de bilgilendirin hocam
  • Merhabalar,
    Black hawk modeli ile aranızdayım. Hepsiburada.com sitesinde 469 liraya aldım.
    Fiyat/ Donanım olayı:
    Bu fiyata bu bisiklet bence çok çok uygun. Alüminyum kadro ve shimano vites seti bu fiyat için iyi bir donanım sayılır. Ingiltere modeliyle türkiye'ye gelen model arasında, claud butler'ın sitesine göre herhangi bir donanım farkı gözükmüyor. İngiltere fiyatına göre bisiklet güncel döviz kurundan hesaplarsak 700 küsür liraya gelmesi lazım, ki bu fiyat bu donanıma biraz yüksek gelirdi. Kısaca fiyat olayını çözemedim ama bize dandik donanım veriyorlardır diye düşünmeyin, ingiltereyle aynı donanım satılıyor.
    Kurulum/ Bakım/ Garanti olayı:
    Öncelikle bisikletin kurulumunu kendim yaptım. Çünkü garanti şartlarını karşılamak çok zor. Bisikletin türkiye garantisi salcano servisleriyle sağlanıyor. Her dört ayda bir bakıma gitmek lazım ve bu bakımları sadece ilki ve ikincisi ücretsiz diğerleri ücretli. Üstelik akort ayarı uygulaması da her koşulda ücretli. Bulunduğum şehirde iki yetkili servisin ikisi de sokak arası motosiklet tamircisi. Kanımca benim bisiklet bilgimden daha azına sahipler. Tabiki salcanonun da çoğu arızayı kullanıcı hatası deyip geri yolladığını duyuyoruz. Bu yüzden garantiden vazgeçip kurulumu ve bakımları yeterince tecrübem olduğunu düşünerek kendim yapmaya karar verdim.
    Donanım:
    Bisikletin ön ve arka vitesleriyle, ruble ve aynakolu shimano tourney.
    Vites kolları shimano revooshift çevirmeli. Zincir kmc, kaliteli bir marka sayılır.
    Jantlar aluminyum ve pek kaliteliye benzemiyor.
    Ön, arka ve orta göbekleri hakkında bilgim yok ancak akışkanlıkları iyi.
    Lastikler rubenanın fakir serisi ve aşırı yorucu sürüşe sebep oluyor. Toprak zeminde ve asfalt yolda frenlemede dişli mtb lastiği olmasına rağmen çok kötü. Ne asfaltta iş görüyor ne toprak zeminde. İlk iş lastiği değistireceğim.
    Frenlerin markasını göremedim muhtemelen dandik ama iş görüyor. Lastikleri değiştirince iş göreceğini düşünüyorum.
    Gidon boğazı sabit.
    Sele kötü duruyor ama beni rahatsız etmedi.
    Pedallar iş görür.
    Maşa, amortisör var desinler diye takılmış, konforu pek iyileştirmiyor ama hayati işlevini görüyor. Çukurlara ve tümseklerden zönk diye geçip zıplamıyorsunuz.
    Kısaca kadro ve vitesler iyi. Bunlar da bisiklette önemli ve pahalı parçalar.
    Bazı yerlerden kısmışlar normaldir.
    Tavsiyem:
    - Lastikleri değiştirmeniz hoş olacaktır.
    - Jantları ve göbekleri sık sık kontrol edin. Akort ayarı ve göbek boşluğunu kontrol edin.
    - Fren sistemini sık sık kontrol edin.
    - Arada pedalları kontrol edin, herhangi bir problemde fırsat bu fırsat deyip değiştirin.
    Çok büyük bir beklentiniz yok ise bu bisiklet gerçekten hoşunuza gidecektir.
    Grup sürüşlerinde sizi utandırmaz.
    Duruma göre kamplı turlarda dahi işinizi görür.
    Günlük işlerinizi görür.
    Bu arada kadroda suluk kafesi için vida delikleri var ancak arka bagaj için kadroda delik yok. Sele borusuna bağlanan arka bagajlardan kullanabilirsiniz.
    Bu arada kadronun rengi "mat siyah"
    Bunu seveceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erygnd -- 26 Ekim 2016; 18:47:28 >

• Oxford modelini alalı 2, 3 ay bir zaman oldu her gün mutlaka sürdüm gün içinde ortalama 15-20 km yol yaptım. Beni yol masrafından kurtararak parasının yarısını zaten çıkardı. Tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.