Şimdi Ara

Clash Of Clans Oyununu Bilgisayarda Oynama Yöntemi [Resimli Anlatım] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
691
Cevap
28
Favori
450.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet aşağıdaki uyarıyı da remind me later-sonra tekrar hatırlat seçip geçiyorum, bu kısmı güncelleme yapmadığımı göstermek için dahil ettim ekran görüntüsüne.
    Sürekli veriyor maalesef bir kez değil hatayı da. Win7 ile de denedim. Benim şansıma mı artık bilemedim. Denemediğim kurulum paketi kalmadı.
  • aRŞ-ı aZaM kullanıcısına yanıt
    Bir version buldum çalıştırdım. Fruit ninja kurdum oynadım ilk olarak:) Clash of clans arıyorum fakat bulmuyor bile... Daha doğrusu arama fonksiyonu çalışmıyor. Yine başıma gelmişti. Neyse, ben telefondan oynamaya devam edeceğm...

Clash Of Clans Oyununu Bilgisayarda Oynama Yöntemi [Resimli Anlatım]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jpetrucci -- 1 Ocak 2014; 16:19:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jpetrucci

Bir version buldum çalıştırdım. Fruit ninja kurdum oynadım ilk olarak:) Clash of clans arıyorum fakat bulmuyor bile... Daha doğrusu arama fonksiyonu çalışmıyor. Yine başıma gelmişti. Neyse, ben telefondan oynamaya devam edeceğm...

internetten clash of clans dosyasını bul. İlla program içerisinden yüklemeye gerek yok.

• sürekli 2.hatayı alıyorum olmuyor..
    Denedim kardeş ama maalesef sürüm eski olduğunda old sdk uyarısı verdi. Neyse, internette bir method buldum deniyorum. Olursa yazarım.
  • Evet sonunda kuruyorum. Win8 pro 64bit... Kurulum tamamlansın, oyuna giriş yapayım nasıl başarılı kurulum olduğunu anlatacağım. Çok uğraştırdı yahu...

Edit : Çalıştı. Yarın installer'ı update edeceğim(Offline installer). Temizlemeniz gereken bir kaç klasör var. Ayrıca başarısız kurulum sonrası regedit temizlemesi yapmak gerekiyor(bunun için de ufak bir script paylaşacağım)

%100 çalışıyor.

Konuyu açan arkadaşa da tekrar teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jpetrucci -- 1 Ocak 2014; 22:06:05 >

• quote:

Evet sonunda kuruyorum. Win8 pro 64bit... Kurulum tamamlansın, oyuna giriş yapayım nasıl başarılı kurulum olduğunu anlatacağım. Çok uğraştırdı yahu...

Edit : Çalıştı. Yarın installer'ı update edeceğim(Offline installer). Temizlemeniz gereken bir kaç klasör var. Ayrıca başarısız kurulum sonrası regedit temizlemesi yapmak gerekiyor(bunun için de ufak bir script paylaşacağım)

%100 çalışıyor.

Konuyu açan arkadaşa da tekrar teşekkürler...

Anlatımı yaptığında konuya ekleriz. Senin adına sevindim.

• Milyon tane kurulum denedikten sonra %100 başarılı bir yolu paylaşıyorum arkadaşlar(Win7 Ultimate 32bit 2GB RAM Nvidia Ekran kartı ve Win8 Pro 64bit 4GB RAM Ati Ekran kartı, iki farklı pc ile denedim çalışıyor);

İlk olarak Bluestacks programını kurduysanız yapacaklarınız;

1-) Bluestacks'ı Uninstall yapın control panelden(app player ve notification iki tane kurulum olması gerekiyor).
    2-) Task Manager'e girip bluestack ile ilgili olan her şeyi(win7 ve win8 de farklı service isimleri vardı o yüzden açıklamalarına bakın) stop yapın eğer varsa hala.
    3-) C:\Program Files\ altında bluestacks klasörü varsa silin
    4-) **C:\ProgramData\BlueStacks ve C:\ProgramData\BlueStacksSetup klasörlerini silin
    5-) **C:\Users\KullanıcıAdınız\AppData\Local\Temp klasöründeki içeriği tamamen temizleyin(silemediğiniz bazı dosaları olabilir, çok mühim değil. Bluestacks ile ilgili temp'de kalanlar silinecektir)

** ProgramData ve AppData klasörleri gizli klasörlerdir bu yüzden gizli klasörleri-dosyaları göster seçeneğinizin açık olması gerekir.
    Gizli dosyaları gösterme

3-4-5. adımları yapamadıysanız ya da hata verdiyse, uninstall sonrası restart yapıp öyle silmeyi deneyin tekrar.

6-) Bluestacks Registry Cleaner ***TIKLA*** dosyasını indirip masaüstüne kopyalayın ve çalıştırın. Registry'den bluestacks ile ilgili kayıtları temizleyecek. Masaüstüne kopyalayın ya da İşletim sistemi'nin yüklü olduğu sürücüde çalıştırın diğer türlü kayıtları temizlemez.

7-) CCleaner sitesinden programının son versionunu indirip kurduktan sonra, Registry altında Scan for issues butonuna tıklayın ve bulduğu sonucları Fix selected issues - No(registry yedeğini almak ister misiniz diye soruyor ben hiç almadım bu zamana kadar, isteyen alabilir) - Fix All Selected Issues - Close tıklayın ve programı kapatın.

8-)BlueStacks Offline Installer ***TIKLA*** dosyasını indirin(masaüstünde ya da C klasöründe izinler ile ilgili sıkıntı çıkarabiliyor, farklı bir sürücünüz varsa oraya indirin)

9-) Bilgisayara restart atın.

10-) BlueStacks_HD_AppPlayerPro_setup_REL.msi kurulum dosyasını çalıştırın ve kurulumu tamamlayın. Kurulum bittikten sonra, "C:\Program Files\BlueStacks\HD-StartLauncher.exe" dosyasına sağ tıklayıp, properties-compatibility-Run as administrator seçin.

Eğer program düzgün çalışmadıysa(yükleniyor ekranında takılı kaldıysa) sağ alttaki ikona tıklayıp restart seçin düzgün çalışacaktır eğer yine çalışmadıysa pc'yi baştan başlatın kesin çalışıyor.

11-) Bluestacks açıldıktan sonra sol üst köşedeki search'e basıp Clash of Clans'ı arattığınızda, yükleme yapmadan Android'i güncellemeniz istenecektir; market'i bulamıyor ve güncelleme yapmanız isteniyor OK seçin(Fotolar ekte mevcuttur).

Geri kalan adımlarda, konuyu başlatan arkadaşın anlattıklarını uygulayabilirsiniz.

İyi oyunlar herkese

Clash Of Clans Oyununu Bilgisayarda Oynama Yöntemi [Resimli Anlatım] Clash Of Clans Oyununu Bilgisayarda Oynama Yöntemi [Resimli Anlatım]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jpetrucci -- 2 Ocak 2014; 16:14:43 >

• quote:

Milyon tane kurulum denedikten sonra %100 başarılı bir yolu paylaşıyorum arkadaşlar(Win7 Ultimate 32bit 2GB RAM Nvidia Ekran kartı ve Win8 Pro 84 bit 4GB RAM Ati Ekran kartı, iki farklı pc ile denedim çalışıyor);

İlk olarak Bluestacks programını kurduysanız yapacaklarınız;

1-) Bluestacks'ı Uninstall yapın control panelden(app player ve notification iki tane kurulum olması gerekiyor).
    2-) Task Manager'e girip bluestack ile ilgili olan her şeyi(win7 ve win8 de farklı service isimleri vardı o yüzden açıklamalarına bakın) stop yapın eğer varsa hala.
    3-) C:\Program Files\ altında bluestacks klasörü varsa silin
    4-) **C:\ProgramData\BlueStacks ve C:\ProgramData\BlueStacksSetup klasörlerini silin
    5-) **C:\Users\KullanıcıAdınız\AppData\Local\Temp klasöründeki içeriği tamamen temizleyin(silemediğiniz bazı dosaları olabilir, çok mühim değil. Bluestacks ile ilgili temp'de kalanlar silinecektir)

** ProgramData ve AppData klasörleri gizli klasörlerdir bu yüzden gizli klasörleri-dosyaları göster seçeneğinizin açık olması gerekir.
    Gizli dosyaları gösterme

3-4-5. adımları yapamadıysanız ya da hata verdiyse, uninstall sonrası restart yapıp öyle silmeyi deneyin tekrar.

6-) Bluestacks Registry Cleaner ***TIKLA*** dosyasını indirip masaüstüne kopyalayın ve çalıştırın. Registry'den bluestacks ile ilgili kayıtları temizleyecek. Masaüstüne kopyalayın ya da İşletim sistemi'nin yüklü olduğu sürücüde çalıştırın diğer türlü kayıtları temizlemez.

7-) CCleaner sitesinden programının son versionunu indirip kurduktan sonra, Registry altında Scan for issues butonuna tıklayın ve bulduğu sonucları Fix selected issues - No(registry yedeğini almak ister misiniz diye soruyor ben hiç almadım bu zamana kadar, isteyen alabilir) - Fix All Selected Issues - Close tıklayın ve programı kapatın.

8-)BlueStacks Offline Installer ***TIKLA*** dosyasını indirin(masaüstünde ya da C klasöründe izinler ile ilgili sıkıntı çıkarabiliyor, farklı bir sürücünüz varsa oraya indirin)

9-) Bilgisayara restart atın.

10-) BlueStacks_HD_AppPlayerPro_setup_REL.msi kurulum dosyasını çalıştırın ve kurulumu tamamlayın. Kurulum bittikten sonra, "C:\Program Files\BlueStacks\HD-StartLauncher.exe" dosyasına sağ tıklayıp, properties-compatibility-Run as administrator seçin.

Eğer program düzgün çalışmadıysa(yükleniyor ekranında takılı kaldıysa) sağ alttaki ikona tıklayıp restart seçin düzgün çalışacaktır eğer yine çalışmadıysa pc'yi baştan başlatın kesin çalışıyor.

11-) Bluestacks açıldıktan sonra sol üst köşedeki search'e basıp Clash of Clans'ı arattığınızda, yükleme yapmadan Android'i güncellemeniz istenecektir; market'i bulamıyor ve güncelleme yapmanız isteniyor OK seçin(Fotolar ekte mevcuttur).

Geri kalan adımlarda, konuyu başlatan arkadaşın anlattıklarını uygulayabilirsiniz.

İyi oyunlar herkese

Clash Of Clans Oyununu Bilgisayarda Oynama Yöntemi [Resimli Anlatım] Clash Of Clans Oyununu Bilgisayarda Oynama Yöntemi [Resimli Anlatım]

Anlatım için teşekkürler. Konuya ekleniyor.

Rica ederim.Bu yöntemi ve kurulum dosyalarını üste alabilirsen hatta daha iyi olur zira ilk anlatımda çoğu kişi problem yaşıyor. En problemsiz kurulum deneyimi bununla oldu bende iki bilgisayarımda da... Kaldı ki yeteneksiz bir adam değilim ama dosyalarda bir sıkıntı var sanırım :) Şöyle söyleyim, CentOS linux kurulumu+BIND DNS+MySQL+PHP+Apache+Fail2Ban kurulumunu daha kısa sürede bitirdim bu kurulumdan... GErisini siz anlayın :)
  • jpetrucci kullanıcısına yanıt
    jpetrucci Merhabalar,

Anlatımın için çok teşekkürler, Eline sağlık.

Benim sorunum biraz çözümsüz kaldı. :) Yukarıda ki cevaplarda da yazmıştım.

Error 25000. Bluestacks currently doesn't recognize your graphic card. It is possible your graphics drivers may need to be updated. Please update them and try install again. Hatasını çözemediğim için içim içimi yiyor, Tüm driver uygulamaları denedim, Ekran Kartımın Sürücüsü son sürüm. Bu hatanın çözümü hakkında bilgin var mı?
  • fat347 F kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

http://support.amd.com/en-us/download adresinden Desktop graphics seçip, auto detect & install seç bakalım ne bulup yükleyecek var mı güncel uygulama?
    Ati catalyst control center yüklü mü? Orada ek paketler vs. de yüklüyor onlarla alakalı bir durum olabilir.
  • quote:

Rica ederim.Bu yöntemi ve kurulum dosyalarını üste alabilirsen hatta daha iyi olur zira ilk anlatımda çoğu kişi problem yaşıyor. En problemsiz kurulum deneyimi bununla oldu bende iki bilgisayarımda da... Kaldı ki yeteneksiz bir adam değilim ama dosyalarda bir sıkıntı var sanırım :) Şöyle söyleyim, CentOS linux kurulumu+BIND DNS+MySQL+PHP+Apache+Fail2Ban kurulumunu daha kısa sürede bitirdim bu kurulumdan... GErisini siz anlayın :)

Tamam yukarıya alıyorum :)
    Süper:) Bir de " Win8 Pro 84 bit " yazmışım 64bit olacak o:)
  • Teşekkürler
  • calışıyor teşkkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hucjo kullanıcısına yanıt
    Rica ederiz.

• ben de yaptım dediklerinizi uyguladım sanırım emin de değilim ama o yükleniyor ekranında kalıyor biraz uzun sürer demişsin ama 30 dk kadar falan bekledim tık yok yapabilceğimiz bi şey var mı ?
  • Mükemmel Paylaşım
  • BlueDangeR kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.