Şimdi Ara

Çizim ve tasarım için iPad Pro (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
2
Favori
10.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azteca huapango -- 12 Ocak 2016; 0:20:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asruh03

Procreate de video kayıt etme özelliğide var çok zevkli arkadaşlar. Bu gün yaptığım kısa bir çalışmadan örnek göstereyim.

Çizim ve tasarım için iPad Pro

https://youtu.be/IulRjZMjBgw

Çizim çok güzel olmuş, beğendim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• azteca huapango A kullanıcısına yanıt
    Aman hocam eğer elinde osx bi sistem varsa Astropad e bak.bende mac olmadıgı için(yukarıdada bahsetmiştim) duet le idare ediyorum.Astropad şu an en iyisi.windows kullanıcısı degilseniz duet e bakmayın.

Yazılım konusunda acıkcası ben oyle dusunmuyorum.birden fazla yazılıma ihtiyaç olmamalı gibi geliyor bana.en iyi concept artistler bile concept art'larını ya painterda yada photoshop da yapıyorlar.yazılımın işlevselliği çok önemli bu anlamda.yani teknik çizimi bir diğer programda boyamasınıda 2-3 programda yapmak bence dogru değil gibi.yani bunu şundan dolayı soyluyorum.bir amator olarak kendimde sezinlediğim yazılımdan yazılıma geçildiğinde motivasyon düşmesi vs gibi etkenler olabiliyor.alışmış oldugun tool'ları kullanmak ve rahat çalışmak varken omuydu bumuydu diye vakit kaybetmemek lazım.bu genel bir sıkıntı aslında.iş dünyasındada böyle malesef.herhangi bir konuda uzmanlaşmaya gidemiyoruz.yani en azından ben.çok fazla araç gereç var ve aslında hepsini biliyorum derken hiçbirşey ögrenemiyoruz malesef.yanlış anlamayın sakın kendimi örnek veriyorum.birazda iş dünyasında mesleğim adına gördüklerim bunlar.ama malesef şartlar bazen bunu gerektiriyor.onada yapabilecek pek birşey yok.burası Türkiye diyip sıyrılmak isterdim ama iş bizde bitiyor malesef.

Umarım dediğiniz gibi iyi yazılımlar gelir.ama bu cihazı iosla limitlemeleri benim hoşuma gitmedi.ibm le yazılım konusunda işbirliği yapmışlar.ileride neler bekliyor bizleri bakalım.umarım verdiğimiz paraya değer.yoksa biz cihaza uyum saglamak zorunda kalabiliriz ki en son istediğim şey bu:)

• Evet özelliklerine göre gerçekten pahalı ama 3 aşağı 5 yukarı iş goruyor:) zaten astropad den sonra en iyisi bu,başka yok gibi.bu video olayı aklıma takıldı şimdi.ama pc yi açasım yok yattıgım yerden yazıyorum suan:) zaten bu cihaz geldiginden beri pc de yazışma yapmaz oldum.bu video olayına yarın bi bakarım nedir neyin nesidir ama sanki sıkıntı olmadıgını hatırlar gibiyim.yinede bakarım bi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atillakurt

Evet özelliklerine göre gerçekten pahalı ama 3 aşağı 5 yukarı iş goruyor:) zaten astropad den sonra en iyisi bu,başka yok gibi.bu video olayı aklıma takıldı şimdi.ama pc yi açasım yok yattıgım yerden yazıyorum suan:) zaten bu cihaz geldiginden beri pc de yazışma yapmaz oldum.bu video olayına yarın bi bakarım nedir neyin nesidir ama sanki sıkıntı olmadıgını hatırlar gibiyim.yinede bakarım bi.

sıkıntı kullandığım video programındaymış. Gom player nedense videoları oynatmamaya başladı. Ses var görüntü yok :)

Bende bir mail attım.

Gelen mailde apple pencil için özellikle uğraştıklarını söylüyorlar. ayrıca gecikmeler ve görüntüdeki bozuklukları da gidermeye çalıştıklarını söylediler.

Umarım zamanla oturur program :) En azından şimdilik günü kurtarıyor :)

• atillakurt kullanıcısına yanıt
    Bugün bir sorunla karşılaştım. Ipad'i duet programı ile laptopuma bağladığıktan sonra laptopumu televizyonuma bağlayamıyorum laptopum reset atıyor. Pc sanki hala ipad'e bağlıymış gibi görüyor sanki. İmkanınız varsa bir dener misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haydaa cok garip.bende masaustu pc var.bizdeki tv tüplü:)deneyemem muhtemelen fakat dos ekranı felan geliyormu?yoksa hiçmi goruntu gelmiyor?duet yapıyor olabilir.duet den cıktıkdan sonra monitor ayarları kısmında başka cihaz gozukmediğine emin ol hocam.oyle bir sapıtma olabilir.birde hdmi mı yolsa farklı bir bağlantı türümü deniyorsun?yapmaması lazım aslında.herhangi bir çözüm bulursan paylaş hocam belki aynı sıkıntıyı yaşayan başka arkadaşlar vardır.bu arada diğer sorunun hallolmasına sevindim.yazılımı tavsiye ettiğime pişan oldum şimdi heheh:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atillakurt

Haydaa cok garip.bende masaustu pc var.bizdeki tv tüplü:)deneyemem muhtemelen fakat dos ekranı felan geliyormu?yoksa hiçmi goruntu gelmiyor?duet yapıyor olabilir.duet den cıktıkdan sonra monitor ayarları kısmında başka cihaz gozukmediğine emin ol hocam.oyle bir sapıtma olabilir.birde hdmi mı yolsa farklı bir bağlantı türümü deniyorsun?yapmaması lazım aslında.herhangi bir çözüm bulursan paylaş hocam belki aynı sıkıntıyı yaşayan başka arkadaşlar vardır.bu arada diğer sorunun hallolmasına sevindim.yazılımı tavsiye ettiğime pişan oldum şimdi heheh:)

yok yazılımın bana faydası oldu fakat bu durum can sıkıcı.

Duetten dolayı olduğuna eminim. Çünkü her gün kullandığım tv'yi duetten sonra ilk denemem de kullanamadım. HDMI ile bağlıyorum. Laptop çözünürlüğü 1920x1080, tv çözünürlüğüde aynı. Fakat laptopun kafası duete gidiyor ve retina çözünürlük yada çok düşük bir çözünürlük vermeye çalışıyor ve reset atıyor gibi geliyor bana. Çünkü laptopa hiç bir şey bağlamayıp ekranları çoğalt dediğimde laptop ekranı 1024x bilmem kaç oluyor diğer ekran retina çözünürlüğünde gözüküyor. Ne yapıcam bilemedim :D

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azteca huapango -- 12 Ocak 2016; 0:19:27 >
    Merhaba, photoshop güzel bir program olsa bile tabi ki de kullanım alanı gereği bazı alanlarda çok da verimli kullanılamıyor. Arz-talep meselesi. Eğer ihtiyaç olmasaydı sketchbook, manga studio gibi programlar ortaya çıkmaz, çıksa da tutunamazdı. Hepsinin kendi alanında çok faydalı olan noktaları var. Örneğin manga studio da parçacık fırça sistemi var. Bu bir çok konuda hız kazandırıyor. Yani günümüz piyasada bütün işler '' abi şu şu şu acil lazım hemen yapmamız lazım abi '' diye konuşmaları herkes duyuyor, bende dahil. Sabahtan akşama kadar çalışırsın, akşam bir telefon. '' Çok acil çok önemli hemen yapılmalı'' derler ve o andan itibaren pratik düşünmek zorundasın. Çok hızlı yapmalı ve iyi yapmalısın. Bu aşamada hangisi seni daha hızlı yönlendirirse o programı kullanırsın. Çünkü zaten yoruldun, gece ilerledikçe enerjin bitecek, kahveler yetmeyecek ve yanlışlar yapmaya başlayacaksın.

Uzun lafın kısası hangi program daha kolay ve hızlı yaptırıyorsa işini onu kullanırsın :D

Ipad proya gelince. Programlar eğer gelişirse veya duet programı gelişirse her türlü iş görür.

(Cintiq 24HD yi özlüyorum :) - renkleri doğru vermiyor laptopum büyük sorun oluyor artık :( )

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azteca huapango -- 12 Ocak 2016; 0:24:36 >
    https://youtu.be/vHzd8Fvd8DY

Portre çiziminde Sketchbook ile procreate arasında ki farkı görmek için üstünkörü hızlıca bir deneme yaptım. Sketchbook başta kafa karıştırıcı olsada sonradan faydasını gösteriyor. Fakat procreate gibi akıcı değil. Simetrik çizilmesi gereken şeyleri sketchbook ile yapıp procreate ile düzenlemek doğru olacaktır bence.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azteca huapango -- 12 Ocak 2016; 0:18:41 >
  • Arkadaşlar müjdemi isterim :) Pro için adam gibi ilk yazılım geliyor artık galiba.Bu yazılımın şuanda pc versiynunu kullanıyorum.Pro'ya aynını port etmiş herifler.Şans eseri acaba yapılıyormudur diye Paintstorm ipad pro diye aradım ve kendi sitelerinde şununla karşılaştım.

http://www.paintstormstudio.com/ipadpro.html

25$ ı bastım ve şubatı bekliyorum:)valla iyi oldu bu.demekki daha neler neler gelir bu cihaza.
  • Of ya ipad pro vatanda 2540 lira yılbaşı indirimi varken alamadım kaçırdım
    Şuan çok pişmanım almadığım için tekrar bi indirim olurmu acaba

Umarım başarırlar bu Rus arkadaşlar bu işi.

Güzel umarım iyi bir program olur. Ben sattım ipadi arkadaşlar :D

Şimdi bir açıklama yapmak gerekirse ipad pro alacaklar şunu dikkatle okusunlar.

Eğer profesyonelseniz, piyasaya iş yapıyorsanız. Bu yaptığınız işleri ipad ile yapmayı beklemeyin ve sakın bu amaç için bu cihazı satın almayın.

Eğer çizimi hobi olarak yapıyorsanız ve cintiq almaya gücünüz yetmiyorsa ( ki ipad parasına cintiq 13hd alınabiliyor ) o zaman hobi amaçlı alabilirsiniz. Aynı zamanda çizime yeni başlayan arkadaşlar da başlayabilir.

Eğer profesyonel çizim yapıyorsanız ve çok paranız varsa arada ipadde eskiz yaparım diyorsanız alabilirsiniz.

Ben neden sattım? Çünkü işlerimi profesyonel bir şekilde yapamıyordum. Şimdi gittim 8450tl verdim Cintiq 27QHD aldım ve inanılmaz memnunum.

Cintiq ile ipadin farklarını açıklayım.

Cintiq avantajları;

Pc ye bağlandığından dolayı adobe uygulamaları, manga stuido gibi programlarda üst seviye işler çıkartabilmek.
    Monitor olarak kullanabilmek.
    Doğru renkler ile çalışmak ( baskıya iş gönderenler için )
    Şarjsız silgili, tuşlu pro pen.

İpad avantajları;

kalem basıncı ve tilt özelliği nispeten cintiqden çok az daha iyi.
    kalem ekrana daha yakın bu yüzden kağıda çizer hissi veriyor ( cintiq de kalemi koyduğunuz cam ile görüntünün arasında boşluk var. )
    kucağınıza alıp çalışabiliyorsunuz ( ki cintiq companion modelleri ile de bu yapılabiliyor )
    dokunmatiği bariz şekilde cintiq den daha iyi.

Sadede gelecek olursak kimler ipad pro alsın?

sadece çizim bazında konuşacağım.

Çizim yapmayı sevenler, öğrenecekler, eskiz yapmak isteyenler alsın. Fakat profesyonel iş yapacağım diyen sakın almasın çünkü gerçekten çok fazla eksiği var. Programlar çok ama çok eksik. Ha şu olabilir. Sen 15-20 yıllık bir ustasındır. O zaman paintte bile çizim yaparsın. O yüzden sen ipad alırsan al. Fakat giriş ve orta seviyede ki arkadaşlar almasın iş için.

Ben her zaman ki gibi ipad in reklamlarına kanıp 1 ayda 1000tl zarar ettim. Önemli değil. Buradan söylüyorum.

IPAD TAMAMEN TÜKETİM İÇİN ÜRETİLMİŞTİR, ÜRETİM AŞAMASINDA ÇOK BÜYÜK SANCILAR ÇEKERSİNİZ. GERÇEK İŞLER ÜRETMEK İÇİN BU İŞİN PİRİ OLAN WACOM DAN VAZGEÇMEYİN.

( Eper apple ilerde macbooklarını surface book gibi yapar ve apple pencili daha iyi tasarlarsa inanılmaz bir devrim olur bunuda söyleyim. )

• "Eğer apple ilerde macbooklarını surface book gibi yapar ve apple pencili daha iyi tasarlarsa inanılmaz bir devrim olur bunuda söyleyim"

benim beklediğim şeyde bu tam olarak. wacom markası appledan bile kazık bari kazıklanacaksak applea kazıklanalım diyorum. en azından kafamız rahat olur. birgün böyle bir macbook çıkarsa wacoma göre çok daha avantajlı olacaktır. Ha olmadı gene surfacebook alınabilir daha ileri modelleri çıkınca.
  • Ben bulamıyorum apple pencil i ya. Karaborsa ya mı düştü bu meret. Ne zaman gelecek resmi olarak.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.