Şimdi Ara

Çizim ve tasarım için iPad Pro (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
2
Favori
10.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pupa'dan hala ses yok. Cumartesi de çalışmıyorlar. Siparişi iptal ettim. 2 ye 5 kala Escmarket'i arayıp ürünün ellerinde olduğunu onaylattım, kargonun saat 2 de geldiğini öğrenip satın aldım. İşlem biter bitmez tekrar aradım. Gelen kargo elemanını bekleyip teslim ediyorlardı.

Pupana kına yak popodankapınıza

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni bir şey keşfettim. Kalemi ipad'e bluetooth ile bağladığınızda işiniz bittikten sonra bluetooth kapatmayı unutursanız eğer kalem hareketsiz kalırsa kendini uyku moduna alıyor. Kalemi elinize aldığınız anda uyku modundan çıkıyor.
  • aa bak bu süpermiş hocam.nasıl farkettin bunu?bende şarj dan yer korkusuyla kapatıyorum sürekli:) bu arada Procreate güzel bir yazılım fakat Photoshop'u arıyor insan.Apple dan umutluyum.Umuyorumki şuan pro ve ileride çıkaracakları pro serisi cihazlar için touch arayuzu bulunan bir osx yazıyorlardır.bunun olmasını cok istiyorum.Macbook um yok ve astropad kullanmak istiyorum fakat malesef windows vrsiyonunu çıkarmayacaklarmış.Duet diye bir yazılım satın aldım.Ondada pen pressure desteği yok.Mail attım adamlara cevap yok.Şuan cihazda adam akıllı bir Procreate var.Umuyorum bununla sınırlı kalmaz.Hafifden şevkim kırılır gibi oluyor.Umarım yanlış yapmamışımdır bu cihazı almak ile.
  • Macos yüklü gelse idi yada dual boot ile ios ve mac yüklü olsaydı alırdım. Bir ara düşündüm şirkete almayı ama gerwksiz buldum vazgeçtim sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: atillakurt

aa bak bu süpermiş hocam.nasıl farkettin bunu?bende şarj dan yer korkusuyla kapatıyorum sürekli:) bu arada Procreate güzel bir yazılım fakat Photoshop'u arıyor insan.Apple dan umutluyum.Umuyorumki şuan pro ve ileride çıkaracakları pro serisi cihazlar için touch arayuzu bulunan bir osx yazıyorlardır.bunun olmasını cok istiyorum.Macbook um yok ve astropad kullanmak istiyorum fakat malesef windows vrsiyonunu çıkarmayacaklarmış.Duet diye bir yazılım satın aldım.Ondada pen pressure desteği yok.Mail attım adamlara cevap yok.Şuan cihazda adam akıllı bir Procreate var.Umuyorum bununla sınırlı kalmaz.Hafifden şevkim kırılır gibi oluyor.Umarım yanlış yapmamışımdır bu cihazı almak ile.

açıkcası ara sıra bende acaba almasamıydım ki diye düşünmüyor değilim. Çizim yapmak çok zevkli. Fakat ne kadar iyi iş çıkartılır bilmem. Bununla ilgili bir şeyler söylemek için erken diye düşünüyorum. Birkaç deneme yapacağım. Linkini verdiğim çizimlerimde ki gibi bir çizim yapmayı deneyeceğim.

https://www.behance.net/gallery/27589323/Swamp

https://www.behance.net/gallery/27472851/War

• Tim cook baba da açıklama yapmış macbook ve ipad farklı cihazlar.Böyle bir planımız yok diye.Birazonce okudum.Aslında şu duet yazılımına astropad deki gibi pressure koysalar benim için olay biticek.cihazı pc ye bağlamadıgım zamanlarda basic sketch yapabilicem.Bağladıgımdada şirket içi işleri photoshop da rahatlıkda halledebilicem.

asrus03:valla çok şüphedeyim.aslında kendimle çelişkideyim.daha öncesinde photoshop üzerinde bir çok işimi hallediyordum.tabi birde zbrush tarzı yazılımlar felan.benim almam saçma olmus olabilir belki.ama sırf resim çizmek için bence yeterli gibi.gönderdiğin linkdeki işleri rahatlıkla yaparsın.çok kararsız kaldım.birde ürünü black friday den dolayı ocak 20 sinemi ne iade edebiliyorum.yada bunun yanına ufakda olsa bi intuos serisinden bişey mi almak mantıklı.ipad de sketch i yapıp photoshopda detay vs.bilemiyorum çok kafam karışık.
  • Bu arada Duet firmasından mailime cevap geldi.2016 öncesi pen pressure desteği getiriceklermiş.bu haber beni biraz rahatlattı şimdi.

Mailin kopyası;

Hi there,

Thank you for contacting us!

Yes we do, we're planning on implementing support on early 2016!

If you have any other questions, please don't hesitate to contact us!

My regards,

Joseph
  • quote:

Tim cook baba da açıklama yapmış macbook ve ipad farklı cihazlar.Böyle bir planımız yok diye.Birazonce okudum.Aslında şu duet yazılımına astropad deki gibi pressure koysalar benim için olay biticek.cihazı pc ye bağlamadıgım zamanlarda basic sketch yapabilicem.Bağladıgımdada şirket içi işleri photoshop da rahatlıkda halledebilicem.

asrus03:valla çok şüphedeyim.aslında kendimle çelişkideyim.daha öncesinde photoshop üzerinde bir çok işimi hallediyordum.tabi birde zbrush tarzı yazılımlar felan.benim almam saçma olmus olabilir belki.ama sırf resim çizmek için bence yeterli gibi.gönderdiğin linkdeki işleri rahatlıkla yaparsın.çok kararsız kaldım.birde ürünü black friday den dolayı ocak 20 sinemi ne iade edebiliyorum.yada bunun yanına ufakda olsa bi intuos serisinden bişey mi almak mantıklı.ipad de sketch i yapıp photoshopda detay vs.bilemiyorum çok kafam karışık.

bahsettiğin programı bilmiyorum bir inceleyim :)

• quote:

Bu arada Duet firmasından mailime cevap geldi.2016 öncesi pen pressure desteği getiriceklermiş.bu haber beni biraz rahatlattı şimdi.

Mailin kopyası;

Hi there,

Thank you for contacting us!

Yes we do, we're planning on implementing support on early 2016!

If you have any other questions, please don't hesitate to contact us!

My regards,

Joseph

bu duet programı baya pahalıymış. Fakat işimi görecekse alabilirim. Bazı resimlerin etrafını photoshopta kesmem gerekiyor. Kalemle daha rahat olur. Yapabilir miyim?
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azteca huapango -- 12 Ocak 2016; 0:23:31 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azteca huapango -- 12 Ocak 2016; 0:24:06 >
  • asrus03; Duet çok basit ve işlevsel bir yazılım.bence mutlaka elinde bulunmalı.hem windows içinde mevcut.yazılımı açıp kabloyu takınca tak diye 2.monitor oluveriyor.Hatta kalemi bile kullanabiliyosun.işde bu yuzden mail attım adamlara.tek eksik kalemin baskı degerlerini algılamaması.buda olursa ki adamlar yapıyoruz dediler.benim için olay biter:)çünki o zaman hem bir cintiq hemde tablet oluvericek.

azteca; bütün çizim yazılımlarını satın aldım neredeyse:) sketchbook da iyi fakat bir Procreate değil malesef.layer limiti ve çözünürlük limiti var.buda yazılımın stabilitesinde kaynaklanıyor.sketckbook çok daha fazla ram kullanıyor ve bu nedenle Procreate gibi 16 k sayfa açamıyorsun.

Bu arada arkadaşlar benim cihazdanmı yoksa kalemdenmi çok merak ediyorum.çizerken biraz fazla bastırmam gerekiyor.pressure sensiyivity ayarı sadece Procreate de var.normalde o ayarı yapmazsam ondada cok bastırmam gerekiyor bazen.hatta öyleki ekranda bazen bastırmadan dolayı hafif renk cümbüşleri oluşuveriyor.bu normalmi?siz karşılaştınızmı boyle bişeyle?

• Bu arada nedemek istediği anlamak için Astropad yazılımını inceleyebilirsin.hatta macbook felan varsa elinde düet i salla direk baysettiğim yazılımı al.bende apple ecosystem olmadığından bi işime yaramıyor.ama çok başarılı yazılım bi incele.
  • Fiyatı ne kadar kalemlerin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • atillakurt kullanıcısına yanıt
    Çokmuş ucuz bişi olsa alırdım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

asrus03; Duet çok basit ve işlevsel bir yazılım.bence mutlaka elinde bulunmalı.hem windows içinde mevcut.yazılımı açıp kabloyu takınca tak diye 2.monitor oluveriyor.Hatta kalemi bile kullanabiliyosun.işde bu yuzden mail attım adamlara.tek eksik kalemin baskı degerlerini algılamaması.buda olursa ki adamlar yapıyoruz dediler.benim için olay biter:)çünki o zaman hem bir cintiq hemde tablet oluvericek.

azteca; bütün çizim yazılımlarını satın aldım neredeyse:) sketchbook da iyi fakat bir Procreate değil malesef.layer limiti ve çözünürlük limiti var.buda yazılımın stabilitesinde kaynaklanıyor.sketckbook çok daha fazla ram kullanıyor ve bu nedenle Procreate gibi 16 k sayfa açamıyorsun.

Bu arada arkadaşlar benim cihazdanmı yoksa kalemdenmi çok merak ediyorum.çizerken biraz fazla bastırmam gerekiyor.pressure sensiyivity ayarı sadece Procreate de var.normalde o ayarı yapmazsam ondada cok bastırmam gerekiyor bazen.hatta öyleki ekranda bazen bastırmadan dolayı hafif renk cümbüşleri oluşuveriyor.bu normalmi?siz karşılaştınızmı boyle bişeyle?

Uygulamayı satın aldım çok iyi oldu ya işlerimi rahatça yaparım artık. Basınçta geldimi tadından yenmez. Fakat ekran da görüntü kalitesinde bir bulanıklık var gibi tam çözemedim. Çözünürlüğü de ayarladım halbuki. Kalemin basıncı gayet iyi bende bazı brushlar çok basmayı gerektiriyor bazılarıda çok daha hassas oluyor. Ama ben öyle çok fazla bastırdığımı hatırlamıyorum. Ben ekrana cam kapladım. O yüzden zaten ekrana ne kadar bastırsamda basınç yaptığım alanda renklenme olmuyor.

• Görüntü kalitesi malesef ama çok sıkıntı yaratmıyor.Yani gündelik işler için gayet başarılı.Bu arada ekrana bende geçenlerde cam kaplatmıştım.Felaket yansıma yaptı söküp çıkardım.Pro nun ekranı çok iyi.Cam takınca renkler ölüyor ve felaket yansıma almaya başlıyor.O nedenle cıkardım ben.Ama kalemin ekrana sürtünme hissiyatı için cam önemli.Belki bu seffaf yapılı korumalardan cıkarsa taktırabilirim.Benim taktırdıgım baya 1mm kalınlıgında felandı herhalde :D çıkıntı yapmıştı.
  • bu arada çözünürlüğü düşürürsen gecikme olayı çok azalıyor.tepki süresi çok iyi.
  • atillakurt kullanıcısına yanıt
    Valla program çok eksik. Buna rağmen baya pahalı. O kadar para verdiğimize değer umarım zamanla düzeltirler. Mesela ben video falan açamadım oynatmıyor ekran siyah kalıyor. Çözünürlüğü düşürüp denerim. Ben zaten pc de photoshop u sadece kıyafet giymiş modellerin kıyafetlerini kesip renklerini değiştirmek için kullanıyorum şimdilik. Bunuda rahatlıkla yaptırdı bana.

Eksikleri;

Basınca duyarlılık özelliği.

Çözünürlük ve görüntü kalitesi sorunu.

Ufak gecikme sorunu.

Bunları çözerlerse süper olur :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.