Şimdi Ara

Çizim hobisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öylesine hobi olarak profesyonel değil çizim yapmak istiyorum önerebileceğiniz ince uçlu kalın uçlu çizim kalemleri defterleri var mı? veya neler kullanabilirim

• Merhaba. Ben de hobi olarak çiziyorum. Kalem olarak Faber Castell’in çeşitli yumuşaklıklardaki (HB, 2B, 4B, 6B, 8B) kalemlerinden ve Artline’ın yine kendime uygun kalınlıklarından kullanıyorum.
    Defter olarak suluboya vs yapmayacaksanız Alex Schoeller’in eskiz defterleri güzeldir.
    Sulu çalışacaksanız da farklı gramajlarda, farklı pürüzlülüklerde (cold press&hot press), pamuk içerikli suluboyaya özel defterler var. En bilinen iyi markalar da Arches ve Canson. Ben şahsen Arches’in 300gr. Hot press defterini kullanıyorum çünkü suda yamuluvermiyor ve yüzeyi cold pressler kadar çok pürüzlü değil, daha kolay ve detaylı çizim yapılıyor üstünde.
    Bence yakınlarınızda büyük bir kırtasiye varsa gidip bizzat görerek&dokunarak almanız en güzeli. Ben de deneye yanıla kendi tarzıma ve çizgime en yakın olan malzemeyi kendim buldum açıkcası dediğim gibi uzmanı değilim 😄

• Eğer kendini gelistirmeyi düşünüyorsan twich.tv de canli yayayinda cizim yapan yayincilar oluyor izleyebilirsin
  • Elimde Singapur'dan sipariş ettiğim grafik tablet var. Satıyorum. Çizim yeteneği olanlara duyurulur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.