Şimdi Ara

Çizgi elektronik ilginç tavır (Sonuç Başarılı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
118
Cevap
2
Favori
8.110
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> Çizgi elektronik ilginç tavır (Sonuç Başarılı)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2234 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

Anakartı göndermeden önce resmini çekseydin bunlar başına gelmezdi

Bu tür kartlarda kesinlikle resmini çekip göndereceksin çünkü kullanıcı hatası olmasa bile firma size her türlü kartı kitler

Geçmiş olsun

Valla tecrübe oldu
    |
    |
    yok yaptıysan adamlar iyilik yapmış...
    |
    |
    Anakartı 2. kez yolladım bios güncelleme + yeniden kuzey köprüsünü onardıktan sonra bugun elime geçti. Yaklasık 9 saatlik kullanımdan sonra şuan laptopdan yazıyorum. Anakartımın yine ram slotları patladı. Yarın arayıp derdimi anlatıcam yine gönderin dicekler eminim. Bu 3. kez gönderişim olacak artık ne yapmam gerekiyor bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stormeagle2 -- 23 Aralık 2011; 2:23:06 >
    |
    |
    |
    |
    çingenelik yapana çingenelik yapacaksınız. kural bir böyle söyler garantiden servis işlerinde.
    |
    |
    Ramlerin dokundugu pinlerin birbirine degmesi veya ram'in elektriksel olarak bozuk olmasi gerekiyor. Bu da zaten kullanici ile ilgili bisey degil..
    Anakart bile artik cok tak calistir duruma geldi.. Overclock desen, belirli degerlerin uzerinde zaten anakart acilmaz, korumaya alir diyecem bir bakima..
    |
    |

Sistem: AMD Phenom II x4 940 3,0ghz defult; Sapphire AM2RX780; Kingston HyperX 2x2kit 5CL 1066mhz; Sapphire HD5770 1gbx2 Crossfire ; 80gb Samsung Sata2 NCQ+ 1TB Samsung Sata2; Cooler Master HAF 912 Plus; Tagan 600w Dualforce 2......
  • Yarbay
    6118 Mesaj
    Sana şöyle anlatiyim. Günlerden bir gün 2011 yazında kaşınaraktan bir asus anakart aldım. 1 ay geçmeden güney köprüsü bozuldu, disk sürücü kontrolleri sapıtıp duruyordu. Mavi ekran çakıyordu.
    iki kere gönderdim ve sonunda toplam 40 günü geçti ben o süreçte anakartsızdım. Gerçi ilk seferde hepsiburada üzerinden gönderdim ve uzunluğun nedenlerinden en büyüğü buydu.

Adamlar anakartı her seferinde standart bir test prosedürüne sokuyorlardı ama arıza bulunamıyordu. 2. seferden sonra en sonunda tepem attı delirerekten PSU, hard disk, Anakart, Ram çetesini topladım
    koyuldum mecidiyeköy yoluna. Beni içeri aldılar orda parçaları bağladılar ben de ayarları gösterdim durumu 3'üncüde ve son olarak yüz yüze sözlü açıkladım. Eve gittim mail gelmiş; Evet cihazınız yarım saatte çakıldı!!
    Ulan biz ne diyorduk zaten nerenizle test ediyordunuz cihazı?? Her seferinde diyordum PRIME 95 ve AIDA Testlerine sokun ikisi çalışsın sistem baskıya gelsin göreceksiniz diye ama illa adamlar
    kendi bildiklerini okuyorlardı.

İşin trajikomik yanı Anakartı süngerlerle baloncuklarla kenarlardan darbe almayacak şekilde bombaya karşı dayanıklı olarak paketledim gönderdim ama bana ilk seferden
    dönüşünde kart düşüp yamulmuştu. Kim yaptı bilemedim Çizgi elemanı elinden yere düşürmüş de olabilirdi, hepsiburada nakil ederken düşürmüş olabilirdi, kargocular
    kolileri hunharca fırlatıyor hepsiburada korumasız göndermişse ondan da olabilirdi. Tek bildiğim şey kart ps/2 portu üstüne doğru çapraz düşmüş ve acaip yamulmuştu.
    Adamlar kartıma garanti dışı kaldı diyerekten damga vurdular ama halen daha tamir prosedürüne de devam ettiler. Yenisini vermemek içinde kartı güç bela tamir ettiler.

Bundan sonra nah Asus alırım. Hard diskde de Samsung felan almıyorum. Hep garanti süresi dolunca çok kısa süre içinde gümlüyor sanki içinde timer var.
    |
    |

• Yarbay
    2234 Mesaj
    Cizgi elektronik için hep iyi duymuştum o yüzden asus tercih etmiştim. Traeji komik tarafı konuştuğum RMA teknik servis elemanı diyor ki; kuzey köprüsü veri yolu yanığı herşeyden olabilir yüzlerce sebebi vardır bunun anakartdaki yanlış lehimlenme buna yol açabilir zamanla diyor. E bunun kullanıcı hatası neresinde, kartın üstüne çıkıp tepinmedim ki... Bugun cizgi elektroniği arayıp sölicem. Nasıl olsa kargo ücreti onlardan ödeniyor sonuna kadar göndericem garantiye, pes edene kadar.
    |
    |
    Biraz önce konuşmam gerçekleşti, teknik servis şefi ile hararetli bir görüşme geçirdim. Tarafımı haklı buldular ancak anakartımı + işlemcimi + ram lerimi kendilerine göndermelerini istiyorlar. Bunun sonucunda çareyi bulacaklarını sölediler. Şimdi korkum aacaba işlemciyle ramı yollarsam onlarında başına bişey gelip bana geri mi gönderirler.
    Yıılar önce benımde başıma geldi böyle bir olay.p5nt ws anakrt bios hatalıydı.Bios çipinin ynaındaki çipin biri yanmış.(aldığımdan beri böyLeydi)tam 7 sefer gitti çözemediler.kullanıcı hatası diyip kestirip attılar.Bnede aradım telefonu bastım kalayı .1 saat sonra baktım garantiye alınmış.Sonra yenisini gönderdiler.BaĞır çağır etkisi oluyor.Ama trdeki en iyi servistir kendileri
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

Biraz önce konuşmam gerçekleşti, teknik servis şefi ile hararetli bir görüşme geçirdim. Tarafımı haklı buldular ancak anakartımı + işlemcimi + ram lerimi kendilerine göndermelerini istiyorlar. Bunun sonucunda çareyi bulacaklarını sölediler. Şimdi korkum aacaba işlemciyle ramı yollarsam onlarında başına bişey gelip bana geri mi gönderirler.

İşlemcini ramini seri nolarını yaz bi yere bendende istedilerdi.
    |
    |
    Benim Foxconn

Intel Xeon E5 2660 2.2 GHz 20MB Cache 8 core/16 Thread - Huanan X79 Deluxe - Samsung 4x4 GB Quad 1600 MHz ECC REG Bellek - Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 4 GB - Adata XPG Gammix S11 Pro 256 GB NVMe SSD - 2x WD Blue 1 TB 128 MB Cache 2.5" 5400 Rpm HDD (RAID 0 Mode) - Aerocool AERO-300 Kasa - High Power Element Smart 650W Moduler Power Supply - Samsung 23.5" Curved CF390 Monitör
  • Yarbay
    2234 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Want to

Benim Foxconn

halla halla... senin kart alalı ne kadar oldu ? Benimkide aynı sebebpten gitti ram yolunda yanık diye çat diye garanti dışı bıraktılar. Seninkini garantide tutmuşlar ilginç.

Orijinalden alıntı: stormeagle2

quote:

Orijinalden alıntı: Want to

Benim Foxconn

halla halla... senin kart alalı ne kadar oldu ? Benimkide aynı sebebpten gitti ram yolunda yanık diye çat diye garanti dışı bıraktılar. Seninkini garantide tutmuşlar ilginç.

Ekim Ayınada aldım.
    |
    |

Intel Xeon E5 2660 2.2 GHz 20MB Cache 8 core/16 Thread - Huanan X79 Deluxe - Samsung 4x4 GB Quad 1600 MHz ECC REG Bellek - Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 4 GB - Adata XPG Gammix S11 Pro 256 GB NVMe SSD - 2x WD Blue 1 TB 128 MB Cache 2.5" 5400 Rpm HDD (RAID 0 Mode) - Aerocool AERO-300 Kasa - High Power Element Smart 650W Moduler Power Supply - Samsung 23.5" Curved CF390 Monitör
  • Yarbay
    2234 Mesaj
    sizinki muhtemelen 2 aylı kkart diye garantiden cıkarılmadı. benimki 9. ayında garantiye gitti ve garanti dışı bırakıldı. ilginç
    |
    |
    benimde asus marka anakartım var 2 ram slotu çalışmıyordu. İki gün önce de masa üstündeyken ekran boyunca çizgiler oluştu siyah beyaz ve bilgisayar dondu kaldı. Bende reset attım fakat bilgisayar çalışmadı. Başlarken işlemciden seste gelmiyor.Yarın garanti vereceğim on board ekran kartında sorun var diye düşünüyorum. Umarım hallolur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcanology -- 23 Aralık 2011; 23:14:20 >
    | ASUS M5A97 EVO R2.0 | AMD Phenom II X4 955 Black Edition | Sapphire R9 285 DUAL-X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 | Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 | | Corsair RM1000 1000 Watt Gold Power Supply | Sandisk 240GB Extreme SATA 3.0 SSD | | Samsung 1TB 7200RPM 32MB SATA | Cooler Master Hyper 212 Evo İşlemci Soğutucusu | Dark Knight HotSwap Disk Yuvalı ve USB 3.0 Destekli Oyuncu Kasası |
    | volcanology |
  • Yüzbaşı
    448 Mesaj
    Benim kartı da garanti dışı bırakırlarsa bidaha asus mu elbette hayır

Asus anakartların veri yolları kopuk ram problemleri çok fazla
    |
    |
    | ASUS M5A97 EVO R2.0 | AMD Phenom II X4 955 Black Edition | Sapphire R9 285 DUAL-X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 | Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 | | Corsair RM1000 1000 Watt Gold Power Supply | Sandisk 240GB Extreme SATA 3.0 SSD | | Samsung 1TB 7200RPM 32MB SATA | Cooler Master Hyper 212 Evo İşlemci Soğutucusu | Dark Knight HotSwap Disk Yuvalı ve USB 3.0 Destekli Oyuncu Kasası |
    | volcanology |
  • Yarbay
    3276 Mesaj
    Asus anakartlarda çok sorun Oluyor boşa demiyoruz asus anakart almayın diye nasıl teknik servisi olursa olsun gönderilen ürünü tamir ettikten sonra ne anladım bu işten sat o anakartıda bakalım kaç liraya satabilceniz burda çizgiyi savunucu mesaj atan arkdşlar var.
    |
    |
    Bir yıldır sadece anakartla uğraşıyorum sürekli sorun çıkarıyordu sonunda kurtuldum muhtemelen banada garanti dışı diyecekler halbuki masa üstünde çizgiler oluştu ve öyle kaldı. Ayrıca yanlış anlaşılmasın ama ben bu ürünleri harçlıklarımı biriktirerek alıyorum. Bundan sonra dediğim gibi teknik serviside böyle yaparsa asus almam, kimseye de tavsiye etmem
    | volcanology |
  • Yarbay
    3276 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: volcanology

Bir yıldır sadece anakartla uğraşıyorum sürekli sorun çıkarıyordu sonunda kurtuldum muhtemelen banada garanti dışı diyecekler halbuki masa üstünde çizgiler oluştu ve öyle kaldı. Ayrıca yanlış anlaşılmasın ama ben bu ürünleri harçlıklarımı biriktirerek alıyorum. Bundan sonra dediğim gibi teknik serviside böyle yaparsa asus almam, kimseye de tavsiye etmem

Valla dostum bende asus anakartla ilgili sorun yaşadım Burdaki Leon.x Nicklide asus anakart önermiyor genelde bende önermiyorum eminim daha başka insanlarda önermiyordur bir bildiğimiz varki söylüyoruz ama insanlr öyle diyince tepki veriyorlar Kim nederse desin asusn her ürününü alırım ama Anakartını Kullanmam çünkü hep sorunlu.anakartta önce gigabyte sonra Msi şaşmıcaksın.
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
üniversite
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.