Şimdi Ara

Sid Meier's Civilization V (2010) [ANA KONU] (144. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.953
Cevap
28
Favori
198.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alpertr35

Büyük İskender Yunandır zaten. Tarihsel olan makedonya ile şuan ki makedonyanın yer dışında bir alakası yok. Şuan ki makedonya slav asıllı. En azından şu söylenebilir ki İskender Yunan değilse Slav hiç değildir.

İskender Yunan devletlerini birleştirip sefere çıkmıştır. Hatta Yunanistan, Makedonya kurulduğundan beri protestolar yapıyor Makedonya'nın adını değiştirmesi için. Sırf bu yüzden Yunanistan Makedonyayı AB ye ve Natoya sokturtmuyor, veto ediyor.

Yunanlılar seviyorlar şımarık çocuğu oynamayı.

Hayır İskender Yunan değildir. Yunanları birleştirip sefere çıkması ayrı olay. Döneminde Yunanlar tarafından Yunan olarak görülmediği gibi başlarına zorla gelmiş yabancı bir tiran olarak görülmekteydi. Şimdi sahip çıktıklarına bakma. Önemli adam ya hemen çöktü Yunanlar. Spartalılar meselesi de öyle. Bunlara da Yunan derler ama aslında Sparta halkı Dorlardan oluşur.Ayrıca mevzu Slavlıksa İlber Ortaylıya göre günümüzdeki Yunanlar da çoğunlukla Slavdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 27 Şubat 2018; 7:59:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MANGUTAY kullanıcısına yanıt
    Hocam bende zaten diyorum hani Yunan değilse Slav da değildir. Ama bu tabi ne kadar yaygın görüş batıya baksan Attila bile Türk değil, o yüzden Yunanlıların şımarıklığı zaten bitmiyor. Ama hani CİV 5 de bir ırka bir medeniyete koyulacaksa Yunan medeniyeti yanlış bir adres değil. Sonuç olarak ister zorla ister severek sonuçta Yunanları birleştirip bir sefere çıktığı için. CİV5 de ayrı bir Antik Makedon ırkı olsa oraya koyulması gerekirdi. Mısırlılar gibi kaybolan eriyen bir millet var ortada aslında.
  • Hocam Civ 6 ya hiç bakma fırsatın oldu mu bilmiyorum ama mesela orada Yunanların başında Pericles falan var. Adamlar bazı hususlara dikkat etmişler 6. oyunda. Ama Civ 5 dediğim gibi tarihsel sıkıntıları çok fazla olan bir oyun.

• Oyunu yaklasık 5 yıldır oynuyorum, tecrübelerime dayanarak söylüyorum singleplayer ve multiplayer birbirinden cok farklı mekaniklere sahip ve singleplayer sizi bir süre sonra tatmin etmeyecektir, multiplayer oynamak cok ayri bir deneyim; yakindiginiz konu ise oyunculardan kaynakli bir durum degil modsuz oyun yani tüm ek paketler dahil olan tamamen bir savas oyunu. Oyunda bazi uygarliklar tanking icin uygun babylon, korea vs. bazi uygarliklar ise erkenden savasa gittiginiz taktirde getirisi olan bir mekanige sahip huns, rome vs. dolayısıyla warrioru buldugu ruinle battering ram olan bir oyuncu 20. turda size saldirir, bunun icin elestirmeniz yanlis ayrica bu oyunda en iyi savas stratejileri kültürle yapilir inanin bana iki bin saate yakın multiplayer oynadim faith, gold, culture hepsi eninde sonunda savasmak icin. Multiplayer ise ülkemizde pek iyi durumda degil 4-5 saat oynayabilecek vefali oyuncular bulmak zor dolayisiyla ben No Quitters grubunu öneriyorum, 10k'ya yakin üyeleri var ve bu oyuncular arasinda Civ'in ünlü streamerleri da oynuyor Babayetu, Anzleon, Filthyrobot vs. Oyun süresi on bin saati gecen insanlara denk geldigim oldu. Grup Nq modu kullaniyor ki o tamamen ayri bir konu, reddit sayfaları var inceleyebilirsiniz, modsuz oyun sayamayacagim kadar sacmaliklarla dolu ispanyayla el dorado bulmanizindan tutun tradition ve rationalism karsisinda diger politikalarin zayifligina kadar. Uzun bir yazi oldu konusacak cok sey var aslinda :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dcfg123 -- 27 Şubat 2018; 22:51:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dcfg123

Oyunu yaklasık 5 yıldır oynuyorum, tecrübelerime dayanarak söylüyorum singleplayer ve multiplayer birbirinden cok farklı mekaniklere sahip ve singleplayer sizi bir süre sonra tatmin etmeyecektir, multiplayer oynamak cok ayri bir deneyim; yakindiginiz konu ise oyunculardan kaynakli bir durum degil modsuz oyun yani tüm ek paketler dahil olan tamamen bir savas oyunu. Oyunda bazi uygarliklar tanking icin uygun babylon, korea vs. bazi uygarliklar ise erkenden savasa gittiginiz taktirde getirisi olan bir mekanige sahip huns, rome vs. dolayısıyla warrioru buldugu ruinle battering ram olan bir oyuncu 20. turda size saldirir, bunun icin elestirmeniz yanlis ayrica bu oyunda en iyi savas stratejileri kültürle yapilir inanin bana iki bin saate yakın multiplayer oynadim faith, gold, culture hepsi eninde sonunda savasmak icin. Multiplayer ise ülkemizde pek iyi durumda degil 4-5 saat oynayabilecek vefali oyuncular bulmak zor dolayisiyla ben No Quitters grubunu öneriyorum, 10k'ya yakin üyeleri var ve bu oyuncular arasinda Civ'in ünlü streamerleri da oynuyor Babayetu, Anzleon, Filthyrobot vs. Oyun süresi on bin saati gecen insanlara denk geldigim oldu. Grup Nq modu kullaniyor ki o tamamen ayri bir konu, reddit sayfaları var inceleyebilirsiniz, modsuz oyun sayamayacagim kadar sacmaliklarla dolu ispanyayla el dorado bulmanizindan tutun tradition ve rationalism karsisinda diger politikalarin zayifligina kadar. Uzun bir yazi oldu konusacak cok sey var aslinda :))

Hocam zaman ayırıp yazdığın için öncelikle teşekkür ederim. Benim asıl yakındığım konu 20. turda saldırmaları değil, 20. turda saldırsın eyvallah ama mesela adam saldırıyor, kaybeden taraf hemen oyundan çıkıyor halbuki altı üstü 1 şehir kaybetti oynamaya uğraşmıyor, çaba göstermiyor, saldıran adam da "hehehhehe ben kazandım" moduna girip quit atıyor gel de çıldırma yani bu durumda 5 kişi girdiysek 2 kişi kendi arasında early'de savaşıyorlar ve oyun bitmiş gibi davranıp çıkıyorlar eee geriye kalan 3 kişi **ç mi yani?

Belki düşüncem yanlış olabilir ama zamanımın çalındığını düşünüyorum, saldırıp saldırmamaları önemli değil dediğiniz gibi saatlerce oynamak yerine hemen oyundan çıkmaları deli ediyor.
  • Bu konuda katiliyorum oyunun kazanani konusunda tüm oyuncuların hemfikir olmasi gerekiyor ama maalesef oyuncu profili bu sekilde diger oyuncularin da vaktinden caliyorlar. Sizin gibi düsünen oyuncularla bir civ grubu kurmamiz gerekiyor aslinda bu sekilde daha kaliteli oyunlar cevirebiliriz; forumdan ilgilenenler olursa gelecek ay multiplayer etkinligi düzenleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dcfg123 -- 27 Şubat 2018; 23:20:37 >
  • quote:

Bu konuda katiliyorum oyunun kazanani konusunda tüm oyuncuların hemfikir olmasi gerekiyor ama maalesef oyuncu profili bu sekilde diger oyuncularin da vaktinden caliyorlar. Sizin gibi düsünen oyuncularla bir civ grubu kurmamiz gerekiyor aslinda bu sekilde daha kaliteli oyunlar cevirebiliriz; forumdan ilgilenenler olursa gelecek ay multiplayer etkinligi düzenleyebiliriz.

Hocam bana her zaman ulaşabilirsiniz ve her zaman müsaitim zaman konusunda sıkıntım yok aktif biriyim. Böyle bir etkinlik olursa seve seve katılırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

quote:

Bu konuda katiliyorum oyunun kazanani konusunda tüm oyuncuların hemfikir olmasi gerekiyor ama maalesef oyuncu profili bu sekilde diger oyuncularin da vaktinden caliyorlar. Sizin gibi düsünen oyuncularla bir civ grubu kurmamiz gerekiyor aslinda bu sekilde daha kaliteli oyunlar cevirebiliriz; forumdan ilgilenenler olursa gelecek ay multiplayer etkinligi düzenleyebiliriz.

Hocam bana her zaman ulaşabilirsiniz ve her zaman müsaitim zaman konusunda sıkıntım yok aktif biriyim. Böyle bir etkinlik olursa seve seve katılırım.

Tamam hocam kesin gibi bir şey, nisanda yapacagiz umarim katilim olur. Burada konusunu da acacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

dlclerin toptan satıldığı paket yok heralde. ayrı ayrı alacaksın. o zamanda complete den daha pahalı oluyor
    alacaksan indirim bitmeden al

Şimdi oynayamam zaten hocam yazın oynayabilirim onun için yazın complete almam daha mantıklı.

Akalim gece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinde dünya haritası modu olan var mı? Olan varsa lütfen upload edip paylaşabilir mi?
  • Arkadaşlar bu cuma multiplayer oynamayı düsünüyoruz, nq mod ve hb map pack kullanacagiz katilmak isteyenler iletisime gecebilir.

• arkadaşlar herkes 5 mi oynuyor 6 oynayan yok mu?
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Hocam cuma günü 5 kisiyle ilk oyunumuzu bitirdik, cumartesi de yani bu aksam da oynamayi düsünüyoruz ilgilenenler bana ulasabilir.

• quote:

Hocam cuma günü 5 kisiyle ilk oyunumuzu bitirdik, cumartesi de yani bu aksam da oynamayi düsünüyoruz ilgilenenler bana ulasabilir.

Hocam forumda banlıydım bu yüzden size dönüş yapamadım banım daha yeni bitti kusura bakmayın. Bir dahaki etkinlikte beni yine mentionlarsanız hem konudan haberim olur hem de katılmış olurum.
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    hocam buradan haberleşelimhttps://discord.gg/cdgcQ5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dcfg123 -- 3 Nisan 2018; 0:37:41 >
  • Arkadaşlar çalışmayı durdurdu hatası hala çözümlenmedi değil mi...
  • Sarper 77 S kullanıcısına yanıt
    Hiç almadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarper 77

Arkadaşlar çalışmayı durdurdu hatası hala çözümlenmedi değil mi...

Bu sorun yuzunden civ v oynamiyorum

Okadar kasmisim 2000 yil gitmisim çat crash hatasi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Oyununuz korsan ya da modlu mu? Yoksa öyle bir sorun yok. Karşılaşsanız bile ayarlardan autosave yi kapatmazsanız sadece bir kaç turn kaybetmiş olursunuz.
    Steamden dosyalari dogrulayip uyumluluk modunu w7 veya w8'e göre ayarlayın ve direct9 ile kullanın.
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.