Şimdi Ara

Sid Meier's Civilization V (2010) [ANA KONU] (142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.953
Cevap
28
Favori
198.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • steam de complete edition (tum dlc ler)21 tl suan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omurozsoy -- 28 Kasım 2016; 22:6:16 >
  • oyunu steam kampanyası tüm dlcler dahil satın aldım biraz tuhaf geldi alışmam biraz aman alacak sanırım.

Steam id: anjq

yeni başlayan varsa ekleyebilir.
  • Brave new world'un Türkçe yaması çıkmış.https://forum.donanimhaber.com/civilization-5-brave-new-world-turkce-yama-yayinlandi--123053581#123053581

Ben yeni Civ'i oynamayı düşünmüyordum.Bu dlc'nin Türkçe yamasının çıkması çok iyi oldu.Oyunun orjinali var bende.G2A' Brave New World dlc'si 24 tl,en kısa zamanda alıp oynayayım
  • Oyunda yeni amiral veya generaller nasıl ortaya çıkarılıyor?Şehir devletlerinden ikisi bunlardan birini çıkarmamı istiyor.
  • savastikca onlar cikar, ilerlemesini menulerden biyerden goruyorsun. amiral icin gemi savasi yapman, general icin ise ordu savasi yapman gerekiyor. bazi durumlarda ve liderlede bonuslaniyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laat Dovahkiin

Oyunda yeni amiral veya generaller nasıl ortaya çıkarılıyor?Şehir devletlerinden ikisi bunlardan birini çıkarmamı istiyor.

Büyük insanlar (great persons) ilgili oldukları politikaları seçtiğinizde (adopt policy) doğmaya başlıyorlar. Bazı dünya harikalarını inşa etmek bu ihtimalleri yükseltiyor. Şehirlerin üzerine tıklayıp hangi büyük insanın doğacağını görebilirsiniz.

Diğer yandan inancı yüksek tutarsanız tamamen açtığınız bir politikayla ilgili olan büyük insanı inanç puanı harcıyarak satın alabiliyorsunuz.

Örneğin Onuru tamamen açarsanız büyük general, Rasyonalizmi açarsanız bilim insanı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 16 Şubat 2017; 7:12:7 >
  • arkadaşlar seçeneklerden yeryüzüyü işaretliyorum fakat yeryüzü haritası değil sanki ve seçtiğim ülkelerde farklı yerlerde çıkıp duruyor

aynı total war gibi gerçek dünya haritası ve ülkelerinde gerçekte olduğu yerde çıktığı bi ayar varmı bu oyunda?
  • ssdsadas S kullanıcısına yanıt
    yet not another earth map mod bu bence oyunu boyle oynamak guzel degil ama haritada dagilim adaletsiz.avrupa daki devletler cok sikidik amerika kitadi bombos vs

• Oyunun orijinal steam sürümüne sahip olan bir arkadaşımız iletişime geçebilir mi?

Türkçe yama için son bir test gerçekleştireceğiz.

https://forum.donanimhaber.com/civilization-vi-nxtime-ceviri-durumu-tamamlandi-test-asamasinda--123852302
  • Ben bunu steam indiriminde almıştım ama 50 dakika baktım çıktım normalde Ageof oynuyorum (hala ageof oynarım) Civ5 e başlamadan Civ vi alıp onu mu oynasam yoksa bu yeterlimidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Betfair

Ben bunu steam indiriminde almıştım ama 50 dakika baktım çıktım normalde Ageof oynuyorum (hala ageof oynarım) Civ5 e başlamadan Civ vi alıp onu mu oynasam yoksa bu yeterlimidir?

Civilization V hala güzel oyundur. Alırsanız tüm Complete Edition alın, yani tüm dlc paketleri ile birlikte alınmalı.

Civilization VI için de şahsen tüm dlc paketleri çıkmış, oyunun tamamlanmış halini bekliyorum. Ve yeni bilgisayar edinmeyi. :) Yine de siz bilirsiniz. Civ V hala ve uzun bir süre oynanabilecek bir oyundur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayatımda ilk defa strateji oynayacağım,ekonomi ayarlama-din işleri-asker üretimi-kaynak üretimi gibi şeylerle uğraşmayı seviyorum.Daha çok diplomasi tarzı şeyleri seviyorum sürekli savaştansa.Sizce hangisini tercih etmeliyim?Civilization 5 complete edition mu yoksa civ 6'mı yoksa şu oyun daha çok sana göre dediğiniz başka bir oyun var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

hayatımda ilk defa strateji oynayacağım,ekonomi ayarlama-din işleri-asker üretimi-kaynak üretimi gibi şeylerle uğraşmayı seviyorum.Daha çok diplomasi tarzı şeyleri seviyorum sürekli savaştansa.Sizce hangisini tercih etmeliyim?Civilization 5 complete edition mu yoksa civ 6'mı yoksa şu oyun daha çok sana göre dediğiniz başka bir oyun var mı?

suphesiz civ 5 mevcut civ 6 dan iyi
  • Ben zamanında kendime Complete Edition almıştım, şimdi bir arkadaşıma alıcam ama oyunun o versiyonunu Steam'de göremedim kalktı mı acaba? O sürümü alabilmemin bir yolu var mı acaba
  • sehirlerdeki avoid growth tam olarak neye yariyor ?

bir de oyunu en zor seviyede bitirebilen oldu mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan1581

sehirlerdeki avoid growth tam olarak neye yariyor ?

bir de oyunu en zor seviyede bitirebilen oldu mu ?

Avoid Growth şehirdeki nüfus artışını durduruyor. Mesela 1 mutluluğunuz var ve gelecek 1 nüfus ile mutluluğun sıfıra düşmesini istemiyorsunuz. O zaman şehirlerdeki nüfus artışını durdurabilirsiniz geçici olarak. Mutluluğunuz artınca Avoid Growth'u kapatırsınız. Bayadır oynamadım ama böyle hatırlıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Online Civ V Brave New World oynayan varsa özelden ulaşsın bana bişey sorcam
  • bu oyunda dost olma diye bir şey yok mu yav adama ne iştediyse verdim dost olalım diye kandırdım seni arkadaş göründüm dedi savaş açtı :/
  • Şu oyunu hala tam anlamıyla çözemedim. Kapsamlı rehber lazım.
  • Steam da indirime girdi 12 küsür tl

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.