Şimdi Ara

Sid Meier's Civilization V (2010) [ANA KONU] (141. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.952
Cevap
28
Favori
198.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • steam workshop'ta çok güzel modlar vardı. böyle eski uygarlıkları falan ekliyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

civilizations arkadaşlarla oynamayacaksan tam zaman kaybı ya, çok basit olduğundan ve random harita olayı sayesinde çok bağımlılık yapıyor resmen zaman emiyor, bir işe de yaramıyor.

tropico güzel espirili ama o da tam tersine 1-2 oyundan sonra sıkıyor. kurduğun şehirler çok basit kaçıyor bir de. zoo tycoon gibi şehri yapıyorsun.

age of veya total war diyecem dövmezler umarım

8 zorluk sevıyesı var 8.sevıyede oynayıp basıt kacıyor dıyorsan bravo...
  • quote:

Orijinalden alıntı: omurozsoy

quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

civilizations arkadaşlarla oynamayacaksan tam zaman kaybı ya, çok basit olduğundan ve random harita olayı sayesinde çok bağımlılık yapıyor resmen zaman emiyor, bir işe de yaramıyor.

tropico güzel espirili ama o da tam tersine 1-2 oyundan sonra sıkıyor. kurduğun şehirler çok basit kaçıyor bir de. zoo tycoon gibi şehri yapıyorsun.

age of veya total war diyecem dövmezler umarım

8 zorluk sevıyesı var 8.sevıyede oynayıp basıt kacıyor dıyorsan bravo...

kolay demedim canım kardeşim basit dedim. europa universalis ile civilization aynı kalibre mi bir bak bakalım

oyunu öğrenmek çok kısa sürüyor işte

• 6 yıl sonra civ 6 pıyasada
  • Ya Dünde beri çok sinir oldugum bir durum var.Söyleki
    Mısırın Memphis sehrini ele gecirmek istiyorum ordularımı etrafında topluyorum.
    Sonra saldırıya geciyorum sehirin 3-4 vurusta mancınıklarla hpsini bitiriyorum.Tekrar 0 hpden dolduruyor rahat 1 saat böyle vurdum devamlı sehre bir türlü ele geciremedm
    Neyi yanlıs yapıyorum neden memphisi savasarak alamıyorm?
  • hp 0 olunca kara bırlıklerını o shre sokman gerekıyor buna ragmen alınmıyorsa ya cıv 6 ya ozel bır durum vardır ya da bug
  • quote:

Orijinalden alıntı: GenghisKhan87

Ya Dünde beri çok sinir oldugum bir durum var.Söyleki
    Sonra saldırıya geciyorum sehirin 3-4 vurusta mancınıklarla hpsini bitiriyorum.Tekrar 0 hpden dolduruyor rahat 1 saat böyle vurdum devamlı sehre bir türlü ele geciremedm

Mancınıklarla şehri dövüp hp'sini düşürdüğünüzde bir piyadeyi şehre sormanız gerek ele geçirmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anatolium67

quote:

Ya Dünde beri çok sinir oldugum bir durum var.Söyleki

Mancınıklarla şehri dövüp hp'sini düşürdüğünüzde bir piyadeyi şehre sormanız gerek ele geçirmek için.

Okcular vardı aslında sehrin içinde piyade mızrakcı yada piyada minuteman gibi herhangi bir kara birligi olcak yani dimi?
    Yada illa piyade olmasına gerek yok bir Uzun Kılıçcı yada Arbaletci okcuyuda soksam sehre elegecirebilirm?
  • GenghisKhan87 kullanıcısına yanıt
    Okçularla ele geçiriliyor muydu hatırlamıyorum. İstersen dene. Sanırım olmuyordu. Şu kılıçlılar, mızraklılar falan var ya onlardan biri şehre sokunca alırsın şehri.

• quote:

Okçularla ele geçiriliyor muydu hatırlamıyorum. İstersen dene. Sanırım olmuyordu. Şu kılıçlılar, mızraklılar falan var ya onlardan biri şehre sokunca alırsın şehri.

Aynen okcuyu sehre sokmaya calıstm girmedi hicbise yapamıyor.Kılıççıyı sehre ilerlettim direk sehrin içine girdi:D Oh be 1.5 saattir ugrasıyorm Dünya kadar askeri birimim yok oldu.
    Son olarak Sehirin kaynaklarından faydalanmak adına "Kukla sehir " yapmaktan baska avantajımız yok dimi? Diger secenekler cunku cok buyuk -ler dezavantajlar verıo .Sanırım sadece kukla sehir yapmak için ele geciriyoruz.
  • quote:

quote:

Aynen okcuyu sehre sokmaya calıstm girmedi hicbise yapamıyor.Kılıççıyı sehre ilerlettim direk sehrin içine girdi:D Oh be 1.5 saattir ugrasıyorm Dünya kadar askeri birimim yok oldu.
    Son olarak Sehirin kaynaklarından faydalanmak adına "Kukla sehir " yapmaktan baska avantajımız yok dimi? Diger secenekler cunku cok buyuk -ler dezavantajlar verıo .Sanırım sadece kukla sehir yapmak için ele geciriyoruz.

O oyundaki durumuna, mutluluk gibi etkenlere bakıyor. Fazla şehir ele geçirdiysem ben de kukla yaparım genelde. 3-4 şehri yönetip gerisin kukla yapıyordum. O kukla şehirlere de işçi getirip topraklarını geliştirebilirsin bu arada. Oynadıkça öğrenirsin, çok zevkli oyundur.

• civ 6 icin turkce yama calısması basladı..yardımcı olmak ısteyenler ;

http://www.civilization-tr.com/civilization-6-turkce-yama-duyurusu/
  • Arkadaşlar ideolojiler ve kültürel baskı hakkında birkaç sorum olarak yardımcı olursanız mutlu olurum.Civilization 5 brave new oynuyorum.
    Ben özgürlük ideolojisini benimsiyordum diğer birçok devlet gibi bu 2 devlette otokrasiyi benimsiyorlardı.Dünya kongresinde, dünya ideolojisini özgürlük olarak oyladım ve diğer ülkelere diplomat göndererek bir şekilde ikna ettim(Server harcadım:D) ve dünya ideolojisi özgürlük oldu.Haliyle otokrasi ideolojisini benimseyen ülkeler aniden özgürlüğe geçmek zorunda kalınca ülkelerinde büyük mutsuzluklar oluştu ve biranda benden çok alakasız yerdeki birer devletlerini ele geçirdim. Nasıl olduğunu anlayamadım biranda şehri ele geçirdiniz yazdı yukarıda ve bu 2 devletle savaşta değildim.Turizim simgesinin ordaki kültürel baskı yerindeki incelemelerimde % 21 ve % 25 kültürel baskı ile etkilemişim bu devletleri bu yüzden mi şehirlerini ele geçirdim biranda.Detaylı olarak neler olduğunu öğrenmek istiyorum bu kadarını çözdüm.Yardımcı olursanız mutlu olurum.
    Not: Hatırladığım kadarıyla ideoloji değiştirirken çok mutsuzluk vardı -40 -50 o ara çok barbar vardı şehirlerinin etraflarında o barbarlarmı ele geçirdi acaba şehri?

Bu arada özgürlük ideolojisini sadece ben benimsiyordum.Diğer bütün ülkeler ya otokrasi yada düzen(order) ideolojisini benimsiyorlardı fakat mutsuz olan sadece 2 devlet oldu.Diğer devletlerde ideolojisini değiştirirken kesinlikle mutsuz olmaları gerekmiyor mu ? Veya oyun içerisinde bir bağlantımı var ? Mesela otokrasiden, bağımsızlığa geçerken şu kadar mutsuzluk veya düzenden, bağımsızlığa geçerken şu kadar mutsuzluk oluşur gibi ? Çünkü bir başka devlet iran otokrasiden, bağımsızlığa geçtikten sonra 50 mutluluğa sahipti ki birsürü şehirleri(Nüfusu) vardı.
    Bilen arkadaşlar yardımcı olsun lütfen
    Neyi nasıl yaptığımı bilerek oynarsam daha keyifli oluyor.Teşekkürler.
  • Ricardo Quaresma kullanıcısına yanıt
    İdeolojisi değiştikten sonra o ülkede mutsuzluk varsa isyanlar patlak göstermiş gibi görebilirsin, barbarlar da bir nevi isyancılar gibi bir şey oluyor orada. Anarşizm baş gösteriyor. Devleti bölüp sana katılıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 11 Kasım 2016; 11:13:57 >
  • quote:

İdeolojisi değiştikten sonra o ülkede mutsuzluk varsa isyanlar patlak göstermiş gibi görebilirsin, barbarlar da bir nevi isyancılar gibi bir şey oluyor orada. Anarşizm baş gösteriyor. Devleti bölüp sana katılıyorlar.

Peki neden bana katılıyorlar? veya neden sadece o şehirlerini ele geçirdim?
  • Ricardo Quaresma kullanıcısına yanıt
    Sanırım barbarlar o şehirleri ele geçiriyorlar. Bir süredir oynamadığım için hatırlayamadım. Herhalde bu sebep.

Sana katılmalarının sebebi o ideolojide öncü olman veya en fazla mutluluğa sahip olman olabilir. Tam bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 11 Kasım 2016; 11:21:20 >
  • quote:

Sanırım barbarlar o şehirleri ele geçiriyorlar. Bir süredir oynamadığım için hatırlayamadım. Herhalde bu sebep.

Sana katılmalarının sebebi o ideolojide öncü olman veya en fazla mutluluğa sahip olman olabilir. Tam bilmiyorum.

Cevap verdiğin için teşekkürler.Daha net nasıl olduğunu özellikle kültürel baskı ile nasıl şehir ele geçirilir bilen varmı yazsın lütfen.
  • Oyunda kültür galibiyeti nasıl oluyor ? Bizim kültürümüz diğer devletlerin turizimini geçerse o şekilde kültürel olarak etkilemiş mi oluyoruz. Bir rehberde kültürü attack turizmi defence olarak okumuştum.
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.