Şimdi Ara

Çivili Lastik Önerisi (Resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
56.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bikaç ay önce yine lastikle ilgili bi konu açmıştım kafam çok karışmıştı. Kararımı çivili lastik olarak kesinleştirdim. Çünkü çok kar ve buz üstünde dik yokuşlar çıkmam gerekecek.
    Çivili olarak aşağıdaki markalar arasında kararsız kaldım.
    Fiyatları üç aşağı beş yukarı birbirine yakın

Fulda Kristall İce

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fulda Kristal İglu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Goodyear UG500 (Satışı durdurulmuş olabilir.)

Pirelli Winter Carving

Sava Eskimo İce

brigestone Ice Cruiser 5000

NOKIAN HAKKAPELIITTA 2

(Üstteki Modellerin Hepsi Çivilidir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendboxer -- 23 Eylül 2009; 14:32:13 >

• ben pek anlamam ama en iyisi nokian HKPL (hekkapeliitta) 2 ve 4 derler..
  • Goodyear UG500 deseni güzelmiş
  • Goodyear ve Fulda'nın kanal yapıları daha iyi görünüyor. Bu iki arasından hamuru yumuşak olanı tercih ederdim.
  • hiç kullanmadım ama ice cruiser için güzel diye duymuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

ben pek anlamam ama en iyisi nokian HKPL (hekkapeliitta) 2 ve 4 derler..

nokianın belli bir sıcaklığın altına düştüğünde üzerindeki çiviler dışarı çıkan bir lastiğini görmüştüm bir zamanlar sitesinde. yani gerektiği yerde çivili, gerektiği yerde çivisiz hemde otomatikman ama Türkiyede varmıdır, varsa fiyatları kim bilir nedir orası muamma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

nokianın belli bir sıcaklığın altına düştüğünde üzerindeki çiviler dışarı çıkan bir lastiğini görmüştüm bir zamanlar sitesinde. yani gerektiği yerde çivili, gerektiği yerde çivisiz hemde otomatikman ama Türkiyede varmıdır, varsa fiyatları kim bilir nedir orası muamma.

nokianlar fabrikasyon çivilenen tek lstikmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

benim söylediğim hekkapeliita işte...kedi patisi gibi lastik tutmayınca, yayılınca çiviler çıkıyormuş..
    ben kullanmadım bilmiyorum

• listeye ekledim nokian ı da
  • Bu lastikler kar-buz olmadığı zaman sıkıntı yaşatıyor mu acaba?Çivileri otomatik çıkan lastiklerde pek sorun olmaz gibi ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackEdition

Bu lastikler kar-buz olmadığı zaman sıkıntı yaşatıyor mu acaba?Çivileri otomatik çıkan lastiklerde pek sorun olmaz gibi ama...

evet asfaltta fren mesafesini uzatıyor ve aracı kaydırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

quote:

Orijinalden alıntı: BlackEdition

Bu lastikler kar-buz olmadığı zaman sıkıntı yaşatıyor mu acaba?Çivileri otomatik çıkan lastiklerde pek sorun olmaz gibi ama...

evet asfaltta fren mesafesini uzatıyor ve aracı kaydırıyor.

Demekki sert koşullar olmayan bölgelerde gereksiz(marmara gibi).
  • SAVA Eskimo kullandım daha önce, vakumlu modelini (çivisiz).. Tekerden memnun kaldım açıkcası, vakumluda olmasının etkisiyle gerçekten iyi bir kış lastiğiydi.. Çivili modelini bilemem fakat dediğim gibi SAVA iyi sayılabilecek bir marka.. Fakat belirtiyim ondan önce Michelin Alpin kullanıyordum, ona alternatif olarak önermişlerdi bahsettiğim SAVA'yı, ama tam olarak yerini tutamadı Michelin'in, bilginiz olsun..

Bu arada neden çivili tercih ettiğinizi tam olarak anlayamadım, çok buzlu ve karlı yolda gidiyorum yazmışsınız fakat bence buzlu yolda nekadar gideceğinizi iyice hesaplayarak bir tercih yapın.. Karlı yolda çivinin bir yararı olmaz çünkü, çivili lastiklerde çok kullanışlı değil açıkcası bence.. Size tavsiyem MICHELİN ALPİN vakumlu tekerleri kullanmanızdır..
  • hocam geçen sene arabamda hankookların bu modelini çivisiz kullnadım ve her gün işim gereği bursadan buz üstünde uludağa otellere çıktım sonuç çivisiz haliyle mükemmel ve fiyatta çok iyiydi 90 milyona almıştım 185 60 15 şiddetle tavsiye ederim

http://www.youtube.com/watch?v=mLn9Gqvj-4c bu videodaki benim lastikler hankook w 409 ı pike saygılar...

• kalite sirasina gore

good year > fulda > sava > debica

ayni firmanin urunu, ayni fabrikalarda uretiliyor.

zaten good year ile fuldanin hemen hemen tum desenleri ayni.

fiyat farki cok yoksa nokian tercih edilesi duruyor; ben kendi aracimda fulda 4 mevsim kullaniyorum memnunum sikinti yaratmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokko16

hocam geçen sene arabamda hankookların bu modelini çivisiz kullnadım ve her gün işim gereği bursadan buz üstünde uludağa otellere çıktım sonuç çivisiz haliyle mükemmel ve fiyatta çok iyiydi 90 milyona almıştım 185 60 15 şiddetle tavsiye ederim

http://www.youtube.com/watch?v=mLn9Gqvj-4c bu videodaki benim lastikler hankook w 409 ı pike saygılar...

Sanırım buda çivilenebiliyor. Bu arada sesin güzelmiş video yu izledim.

• UG500 üretimden kalktı.ama çok iyi bir lastikdir.Şuan UG7 satılıyor.
    ben pirelli winter carving kullandım geçen kış.gayet güzeldi.
  • ug 7 çivisiz diye biliyodum buradaki bayiyi aradım ug7 nin yeni serilerine çivi çakılabiliyo dedi ama pek güvenemedim sitesindede yazmıyo zaten.
  • Pirelli Winter Carving olan modelin 4 adetini 350 tl ye aldım. Yorum yapan herkeze teşekkürler.
  • Arkadaşlara karlı ve buzlu yolda hangi lastik diye sorduğumda HANKOOK W 409 modelini tavsiye ettiler ve 01/2010 da 4 adet HANKOOK W 409 185/60/15 aldım tanesi 95 tl ye geldi.Aldığımın ertesi günü işimden dolayı dağa çıktım yollar cam gibi buz tutmuş gidiş imkansız bir hale gelmişti yolda çıkamayan araçlar sağa çekmiş bekliyorken ben dacıa ambiance pack 1400 aracımla hiç durmadan kaymadan sorunsuz olarak çıktım.Banamısın demedi.Tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.