Şimdi Ara

Civic mi, Cruze mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
1.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar araba alma arefesindeyim. Bugün 38000 liraya, 2012 model, hatcback, Cruze Lt Plus lpg'li bir aracı inceledim. Aracı beğendim ve danışmak için eniştemi aradım. O da istediğim takdirde elindeki Civic'i aynı paraya bana vereceğini söyledi. Şimdi seçeneklerim:

1. Chevrolet Cruze Lt Plus Hb

*Prins marka Lpg
    *Tam donanım (dijital klima yok)
    *35000 km
    *Değişen yok, 2 parça lokal boya.
    *2012 model

Fiyat 38000 lira

2. Honda Civic Dream

*Brc marka lpg
    *Baz donanım(dijital klima var)
    *100000 km
    *Arka tampon, ön tampon, ve kaput değişmiş.
    *2010 model

38000 lira.

Siz olsanız hangi sebeplerle, hangi aracı seçerdiniz? Özellikle Cruze kullananların yorumlarına çok ihtiyacım var.

Tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Chevrolet cruze bence bahsettiğin civic alınmaz hocam dijital klima önenli olsada cruze alırdım ben

Ekleme yapayım cruze u 1 sene sonra satarım diyorsanız ikisinide bırakın başka araç bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazda Motor Corporation -- 5 Temmuz 2015; 20:08:08 >
  • egelidost kullanıcısına yanıt
    Kağıt üzerinde Cruze daha yeni daha hasarsız ve çok daha az km yapmış olduğundan mantıklı görünüyor, diğer yandan ülkemizde Civic çılgınlığı var ve muhtemelen ilerde daha kolay satılabilecek bir model.

Enişteniz kendi eniştem gibi araçlarına karşı aşırı titiz biriyse :) markaya olan ilgim yüzüden sanırım Civic i alırdım, ama yukarda da dediğim gibi Cruze kağıt üzerinde her açıdan daha mantıklı duruyor.
  • Cruze kullandınız mı? Kullandıysanız hantal olduğunu düşünüyor musunuz?

• Enistenizle pazarlık edin. Ön kaput degisikmis hem de...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cruze güzel araç motoru hakkında bilgi vermemişsin ama 1.6 olduğunu düşünüyorum. Bu kadasa 1.4 140bg bir mtorda var. İki araba arasında sürüş zevki ve kalite olarak elbetteki honda öndedir ama kilometre ve kondisyon olarak bakılınca honda pek çekici değil bence. Şahsen ben olsam hondaya karar verseydim en azından premium donanım ve hasarsız bir araç bakardım. Cruze konusunda eskiden çok haksızca konuşuldu ama artık firma ülkeden çıkmışken ikinci eli gittikçe zayıflayacaktır. Keyif senin ama diğer alternatiflerede gözat mutlaka.

• Civic
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Kağıt üzerinde Cruze daha yeni daha hasarsız ve çok daha az km yapmış olduğundan mantıklı görünüyor, diğer yandan ülkemizde Civic çılgınlığı var ve muhtemelen ilerde daha kolay satılabilecek bir model.

Enişteniz kendi eniştem gibi araçlarına karşı aşırı titiz biriyse :) markaya olan ilgim yüzüden sanırım Civic i alırdım, ama yukarda da dediğim gibi Cruze kağıt üzerinde her açıdan daha mantıklı duruyor.

Eniştem tam da dediğiniz gibi.

• Cruze ve civic kıyaslamasında bence her türlü civic. Çünkü lpg uyumlu, ikinci eli daha hızlı.

Cruze lpg sorunlu. Her ne kadar kaliteli kit olsa da ben sorunsuz binebilen pek duymadım. Yakıtı çook çok yüksek. Daha narin masraflı araç.

İftar öncesi cümle kurmakta sıkıntı çeksem de düşüncelerimi yazmak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemrek -- 5 Temmuz 2015; 20:14:06 >
  • Araba normalde 40000 ve üzerine gidiyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: notredame_kamburu

Cruze güzel araç motoru hakkında bilgi vermemişsin ama 1.6 olduğunu düşünüyorum. Bu kadasa 1.4 140bg bir mtorda var. İki araba arasında sürüş zevki ve kalite olarak elbetteki honda öndedir ama kilometre ve kondisyon olarak bakılınca honda pek çekici değil bence. Şahsen ben olsam hondaya karar verseydim en azından premium donanım ve hasarsız bir araç bakardım. Cruze konusunda eskiden çok haksızca konuşuldu ama artık firma ülkeden çıkmışken ikinci eli gittikçe zayıflayacaktır. Keyif senin ama diğer alternatiflerede gözat mutlaka.

Motor 1.6 lpg'li, 124 beygir.

• quote:

Orijinalden alıntı: egelidost

Her inen yolcunun arkasından koltuğu da siliyor mu?

İki araç arasında Civic in performans ve ekonomi potansiyeli daha yüksek olacaktır hem, bunu da düşün.
  • 33 35 ver civic al

• egelidost kullanıcısına yanıt
    Olsun siz istemeden enisteniz önermis size. Bir güzellik yapar diye düsündüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Her inen yolcunun arkasından koltuğu da siliyor mu?

İki araç arasında Civic in performans ve ekonomi potansiyeli daha yüksek olacaktır hem, bunu da düşün.

Abartmıyorum yazın bir ağacın altına çekiyor arabayı, oraya güneş gelince başka yere çekiyor. Sırf bu iş için apartmandan çıkıyor, geri geliyor.

Çocuklara plajda damacana ile duş aldırıyor.

• quote:

Abartmıyorum yazın bir ağacın altına çekiyor arabayı, oraya güneş gelince başka yere çekiyor. Sırf bu iş için apartmandan çıkıyor, geri geliyor.

Çocuklara plajda damacana ile duş aldırıyor.

aracın teknik bakımlarını da aynı titizlikle yaptıysa 100.000km Civic in özellikle motoru için çok değil.
  • Cruze'un otomatiği sorunlu mu acaba? Bir de hantal olduğu söylentisi var.

• Ben olsam ikisinide almam,

Civic 100000 km 3 parça değişen ve Dream modeli.

Cruze,hantal çok yakıyor piyasadan çekildiler 2.eli zayıfladı.

Opel Astra Classic III bakın derim 2013 model çok temiz düşük km lerde tonla var piyasada.Biraz pazarlıkla çok temizleri alınabilir.

http://www.sahibinden.com/opel-astra-1.6-essentia?a5_min=2013
  • Cruze çok yakar binmeye korkarsın. Civicin çok ciddi bi hasarı yoksa alınır binilir.

• quote:

Cruze'un otomatiği sorunlu mu acaba? Bir de hantal olduğu söylentisi var.

Otomatiği sorunlu değil,hantal da değil tecrübe ile sabit
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.