Şimdi Ara

Civic (LPG) Yakıt Tüketimi? (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
1.162
Cevap
10
Favori
464.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 60 TL LİK LPG İLE AŞAĞI YUKARI 28 LİTRE 220-230 km yol gidebiliyorum. bitince yine alıp kontrol ediyorum. şehir içi kullanım istanbul normalmidir ne dersiniz?
  • mbparikan M kullanıcısına yanıt
    Oldukça iyi ve normal bir tüketim. Benim de benzer ve bazen daha az olmakta.
  • frhtkrgln F kullanıcısına yanıt
    laguna bile at arabası gibi kalır hondanın yanında
  • Arkadaşlar 1.6 dream manuel almayı düşünüyoruz donanım bizim için yeterli.125 hp 152 tork. Lpg takılacak.59,500 fiyat aldık.Kafamıza yattı.Sizce makul mu? Lpg yakıtı ve motor performansı nasıl.Pişman eder mi?
  • 2011 otomatik. Lpg ile uzun yolda bilgisayar 6-6, 5 litre yaziyor.denedim 1 litre kadar eksik olcuyo. 7.5 litre yaksa , lpg 2 lira desek, 15 kurus yakar. Daha ne olsun.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Civic (LPG) Yakıt Tüketimi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resimde gorunen deger kirikkalenin cikisindan kirsehir cikisina kadar yaptigim olcum. Hiz 100- 110 arasi. Duzlerde hizi sabitledim rampalarda kendim ayarladim. Bu arabalarda yumusak kullanimda yakit cok dusuyor, agresif kullanimda uçuyor.

• bende de 2011 otomatik var. lpg 15 kuruş civarlarında uzun yolda. ama şehir içi çok dalgalı oluyor. aşırı trafiğe takılmadıktan sonra sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarı&kırmızı

bende de 2011 otomatik var. lpg 15 kuruş civarlarında uzun yolda. ama şehir içi çok dalgalı oluyor. aşırı trafiğe takılmadıktan sonra sıkıntı yok.

Karsilastirmalarda ben hic sehiricine bakmam. Hangi sehirde yasadigin hatta ayni sehirde olsan bile nerede bindigin onemli. Ben bulundugum sehirde sehirici 7 litreyide gördüm 11 litreyide. Kullanim tarzi ayni olmak sarti ile
    . Sadece guzergah farkli. O yuzden uzun yol karsilastirmalari daha saglikli bence.

• Bende uzun bir sabır sürecinden sonra Skoda Fabia aracıma LPG taktırdım (BRC) 50 TL yakıt ile şuan 125 km ve tek ışık yanıp sönüyor tamamı şehir için merakla bekliyorum :) Sonucunu
  • Merhaba arkadaşlar,

2005 civip otomatik ep2 tek kapı aracıma mayıs ayında brc kit taktırdım ümraniye üç el otoda. ilk 500 km den sonra dur kalklarda vuruntu yapmaya başladı servise gittim bujileri değiştirdim sorun düzeldi. yakıt tüketimimi de paylaşayım sizinle tüm kullanımı istanbul içinde kartal-bostancı-ümraniye arasında trafikte yaptım.

22.05.2016 KARTAL OPET 29.65 LT - 2,07 TL/LT - 61,35 TL - 336 KM TL/KM = 0,18 KRŞ
    28.05.2016 KARTAL SHELL 33.57 LT - 2,07 TL/LT - 69,49 TL - 313 KM TL/KM = 0,22 KRŞ
    04.06.2016 KARTAL SHELL 34.05 LT - 2,07 TL/LT - 70.48 TL - 298 KM TL/KM = 0,24 KRŞ
    11.06.2016 KARTAL OPET 34,66 LT - 2,07 TL/LT - 71.76 TL - 302 KM TL/KM = 0,24 KRŞ
    16.06.2016 KARTAL OPET 33,70 LT - 2,07 TL/LT - 69,76 TL - HENÜZ BİTMEDİ
    TOPLAM 165,63 LT - 2,07 TL/LT - 342,84 TL - 1249 KM + ŞU ANDA DEPODA OLAN

Lpg uyarı sesi gelince alınmıştır. Bu arada benzini fullemiştim dün 19 tl lik benzinle fullendi tekrar. aracı 2. depodan sonra eşim kullanmaya başladı o yüzden biraz fazla yakmaya başlamış km de.

• son depoda 297 km gitti
    buradan çıkardığım sonuç bol trafikte araç 290-340 km arası gidiyor ve ortalama 22-25 krş arsı yakıyor. istanbul trafiği için bence gayet yeterli 40-45 krş ları görmüş birisi olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbparikan

60 TL LİK LPG İLE AŞAĞI YUKARI 28 LİTRE 220-230 km yol gidebiliyorum. bitince yine alıp kontrol ediyorum. şehir içi kullanım istanbul normalmidir ne dersiniz?

ben kendime göre düşünüyorum normal gözüküyor eğer aracın otomatikse

benim aracım 2011 civic otomatik,prins lpg takılı

depom 35 litre alıyor

35 litreye 300-310 km şehiriçi gidiyorum

şehirdışında ise yanlış hatırlamıyorsam 350 km kadar gidiyor
  • benzinden şaşmam....ne lpg ne dizel....daima benzin
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

benzinden şaşmam....ne lpg ne dizel....daima benzin

aslında en güzeli benzin bende seviyorum benzinli arabanın tadı başka oluyor ancak türkiye şartlarında senede 15 bin üzeir yapıyorsanız gerçekten lpg karlı oluyor

bende nerdeyse yarı yarıya bir tasarruf mevcut
  • FD6 2009 otomatik,
    5-6 kez devamlı 30-TL'lik gaz aldım 2.18'den. 13-14 litre arası gaz ediyor. Çoğunu da Shell'den aldım, birini Total'den aldım.
    En az giden 120 km, en çok giden 135 km yaptım.
    Ortalama 25 kuruş ediyor ve hepsi şehir içi kullanımı, sürekli dur kalk, trafik ışığı falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan737

quote:

aslında en güzeli benzin bende seviyorum benzinli arabanın tadı başka oluyor ancak türkiye şartlarında senede 15 bin üzeir yapıyorsanız gerçekten lpg karlı oluyor

ama benzinlinin kullanım zevki, performansı vs...aradaki farka değer bence
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serkan737

quote:

ama benzinlinin kullanım zevki, performansı vs...aradaki farka değer bence

son günlerde lpgyi unuttum ama para gittikçe sanırım gene benzinliyi unutacağım :)

• Arkadaşlar benzinli otomatik 100 km de ortalama kaç litre yakiyor fark çok mu fazladir LPGli ile?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 28 Temmuz 2016; 12:06:38 >
  • Şehir içi cok görecelidir. Benim yaşadığım yer küçük bir yer ve araba hiç düz yol görmez. Genelde kısa mesafe giderim, ise gidersem oda git gel 22 km falan. Bu durumda yaz aylarında 10 litre civarı yakıyor. 11 de oluyor bazen.

Uzun yolda 7-8 litre arası (130-150 hız)

5-6 litre yakar uzun yolda (90-95 sabırlı kullanım)

1 kere Adapazarı'ndan otobana girip gerede den çıkmıştım ve sürekli 170+ hızda. O zaman en fazla yaktığım uzun yoldu. Litre olarak hatırlamıyorum ama 22 kuruş yakmıştı.

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.