Şimdi Ara

Civic (LPG) Yakıt Tüketimi? (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.162
Cevap
10
Favori
464.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk 285 km :) benzin göstergesi: 10,8 lt/100 km lpg: 30,7 lt: km'ye 26 kuruş (benzin sarfiyatı hesaplanmamış hali)
    yalnız canımı sıkan 44 lt denen deponun 30 lt alması. onun dışında memnunum çok şükür...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asirac

ilk 285 km :) benzin göstergesi: 10,8 lt/100 km lpg: 30,7 lt: km'ye 26 kuruş (benzin sarfiyatı hesaplanmamış hali)
    yalnız canımı sıkan 44 lt denen deponun 30 lt alması. onun dışında memnunum çok şükür...

Abicim senin arabaya küçük tank takmışlar benim simit şeklindeki tank 52 litre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asirac

ilk 285 km :) benzin göstergesi: 10,8 lt/100 km lpg: 30,7 lt: km'ye 26 kuruş (benzin sarfiyatı hesaplanmamış hali)

Hocam senle verilerimiz aynı.
    Ben aracı alalı 2 ay 3500km oldu.
    İlk ay 1750km yaptım.Tam 1 ayı doldurduğu gün lpg taktırdım.
    Dün 2.ay doldu.Tesadüf lpgde de aynı 1750km yaptım.
    O yüzden hesaplama yapmak için en doğru zaman.Hem benzin hem lpg fişlerini saklamıştım.zaten bundan sonrada hesaplama yapmayı düşünmüyorum.
    İlk 1750km benzin ort 9,3litre ( ~42kuruş)
    İkinci 1750km lpg ort 10,4litre (~26kuruş) güzergahlar aynı %70şehiriçi+%30 çevreyolu otoban.
    Km de 16 kuruş tasarruf ile 11-12bin km de Lpg kendini amorti ediyor.
    Bu arada benim de tank 44litre.30litreden fazla almadı.Zaten %80 mantığı ile 35 litre max.olmalı.Tabanda hep 1-2 litre kalır diyorlar.Belki ilerleyen zamanda 31-32 litreye çıkar.Fazla takılmıyorum.

• hiç benzine gerek duymayan lpg li motor icat etseler ne güzel olur
    var olan benzin deposunu lpg tankı olarak kullanırız
    hem bagaj kurtulur, hem dolum ağzı sorunu kalmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

hiç benzine gerek duymayan lpg li motor icat etseler ne güzel olur

bahsettiğin olaya az kaldı. tsi motorlarda yeni denemeler var %100 gaz ile çalışan. hatta benzin deposunu söküyorlar mış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatchet

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

hiç benzine gerek duymayan lpg li motor icat etseler ne güzel olur

bahsettiğin olaya az kaldı. tsi motorlarda yeni denemeler var %100 gaz ile çalışan. hatta benzin deposunu söküyorlar mış.

Tabi bilim insanlarının ulaştıkları sonuçlar vardır. Ama Lpg de durum farklı sıvı olan yakıt gaz haline geçip öyle kullanılıyor. Bunun için araba ısınanakadar bir miktar benzin kullanıyor. Gerçi insan oğlu neyi istemişte yapmamışki bunuda yapar, basıncı azaltır buharlaşmayı arttırır. Her problemin bi çözümü var sonuçta.

• Japonun biri de harbi suyla çalışan motoru icat etmiş
    bir düzenek suyu oksijen ve hidrojenine ayrıştırıyor, bu işlem sırasında
    çok yüksek bir enerji açığa çıkıyor, motor de bu enerjiyi kullanıyormuş
    egzostan çıkan atık ise bildiğin su buharı
  • Arkadaşlar ben 2012 civic yeni lpg taktırdım 1 gün oluyo ancak benzinliyken gösterdiği yakıt menzili kayboldu sizlerde aynı problem var mı lpg de göstermesi gerekiyor mu yakıt menzilini ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: berko77

Arkadaşlar ben 2012 civic yeni lpg taktırdım 1 gün oluyo ancak benzinliyken gösterdiği yakıt menzili kayboldu sizlerde aynı problem var mı lpg de göstermesi gerekiyor mu yakıt menzilini ???

Dostum selam,

Hayır göstermez, çünkü göstergeler tamamen benzine odaklı çalışır. Hatta LPG ile giderken bile benzinin azaldığını, sonra tekrardan kendi kendine göstergenin düzeldiğini göreceksin, panik yapma, herşey normal ;)
  • Teşekkür ederim ilgilendiğin için onu anladım fakat gösterge komple kayboldu şimdi benzinide göstermiyo lpg takan ustayı aradım getir aracı bi daha bakalım dedi bende haftasonu yola gidiyorum kafamı kurcalıyo bu durum
  • Lpg için ayrı bi gösterge takılamazmı bir yerlere
  • Civiclerde lpg de yol alırken benzin ibresi düşme durumu olmuyor samandirali oldugundan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berko77

Teşekkür ederim ilgilendiğin için onu anladım fakat gösterge komple kayboldu şimdi benzinide göstermiyo lpg takan ustayı aradım getir aracı bi daha bakalım dedi bende haftasonu yola gidiyorum kafamı kurcalıyo bu durum

O göstergelerin gitmesi normal degil, yine size benzinle gidermiş gibi degerler verir.
    Bir ayar sorunu var galiba hallolur yola falan çıkarsanız bir problem çıkartacağını sanmıyorum.

• Gecen cumartesi 2009 elegance aracima brc lpg sistemi taktirdim.. ilk dolumda aldigim 30 liralik lpg ile sehirici 85 km yaptim ve arac benzine gecti.. Bu cok fazla degilmi? 100 km ye 14 litre gibi bir sonuc çıkıyor

• lpg taktıran pek çok arkadaş aynı dertten müzdarip... nerede bunun ekonomisi o zaman...
  • Benim 2013 Eco premium 7.7-8.3 arası oldu hep.
    4500 u geçtim.
    Ankara şehir içi dur kalk trafiği ve Çevre yolu karışık.

• ya arkadaşlar dün ilk defa yeni taktırdıgım lpg ile yola gittim ve 500 kilometre yola gaz ile beraber ceyrek depo benzin yaktı ustayı aradıgımda siz ibreye inanmayın o aslında yakmaz gibi saçma bi cevap aldım sizlerdede böyle bi durum var mı şimdiden pişman olmus gibiyim 50 bin lira verip araba alıyosunuz 2000 lik lpg arabayı bu hale sokuyo
  • onaylanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caucass -- 26 Mayıs 2013; 16:19:32 >
  • Mesajların çoğu bilgilendirici olmuş teşekkürler. Ancak herkesten rica ediyorum lütfen krş hesabı yapıp paylaşımda bulunmayın. Ayda en az 1 kere lpg fiyatı değişen ve üstelik istasyondan istasyona değişen fiyat politası uygulayan güzelim ülkemde tüketim değerlerini kuruş hesabı olarak paylaşmak ne kadar mantıklı. Benim gibi ilerde civic sahibi olmayı düşünenler için krş hesabı hiç bir şey ifade etmiyor.

Aracım Astra g %70 çevre yolu %30 ş.içi 9.5/100 km lpg tüketimi
    Yazında aylık 6 lt benzin tüketmekteyim.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.