Şimdi Ara

Civic dusmanligi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
1
Favori
15.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Citroen c4 var, ayrıca ikinci el dizeli bile fiyat yönünden ucuz Civic e göre. Üstelik c sınıfı, ama işte yerden yere vuruluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jocker35 J kullanıcısına yanıt
    Çok iddia etmeyeceğim hocam iki aracı da kullanmadım. Araştırmalarım, kullanıcı görüşleri sonucunda bu kanıya varmıştım.

• Valla Honda nefretim bu forumdaki Sağlıksız Honda fanatikleri sayesinde başladı. Cidden baydilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    Octavia mı? Şirkette 2 tane Octavia var.Yalıtım ve süspansiyon konforu berbat.

Hayatımda gördüğüm en kötü torsiyon olabilir.Ama yol tutuş, tüketim, vites geçişleri ve donanım olarak diyecek birşey yok.

• AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt
    Çok ilginç, ben bire bir kıyas yapamadığım için öyle geldi sanırım. Kullanmadım sağ koltuktaydım fakat gayet konforlu gelmişti.

• Ekonomi hariç diğerleri faso fiso.Arabanın ön tasarımına C segmentinde rakip yokken arka stop tasarımı ve C sütünü göz kanatıyor.

Yalıtım desen klasik uzakdoğu.Lastik-yol sesi olduğu gibi içerde.Rüzgar sesi Avrupalılara göre kötü.Motor atmosferik ve sesi güzel olduğu için yalıtım önemsiz.

Hadi diğer kasalar bi nebze sorunsuz olsa da FC5 sorunsuz falan değil.

FC5 in en baba kronik sorunu yüksek hızda frene basınca titremesi.Dalga geçtiğimiz Egea da bile yok.

• shkoksal kullanıcısına yanıt
    Rüzgarın normalde yan aynalar sebebiyle ön camdan gelmesini beklersin normal olarak.Fakat Octavia da rüzgar ilk olarak arka camdan geliyor.

4 ayrı koltuğunda da 8-9 aydır yolculuk ettim, kullandım her seferinde arka camları kontrol ediyorum.

Ön tarafta oturduysan normal sana konforlu gelmesi.Arka taraf sıkıntılı zaten.Çok çabuk bam güm ediyor.Eşiği çok kısa.

Biz o civicci apaçilere asfaltta gülüyoruz. Götümüzle gülmeye değmez çnkü.

Palavrayı da aracınızı sanayiye çekerken, herşey yolunda diye siz sıkarsınız. Biz hayatımızdan memnunuz gönlünüz rahat olsun.

• Hepsini anlarım da,Civic mı Corolla dan daha sorunsuz ?

• SPHAR3X kullanıcısına yanıt
    Hocam bu araçlar hassas makineler. Hart hurta gelecek alet değiller. Vtec motor zaten artık miadını doldurdu. 1.0 tsi makineler bile 110bg gibi güçleri şaka olsun diye üretiyorlar.
    Malzeme kalitesi konusunda forumda açılan konular zaten ortada.

Memleketin seçtiği yeni tofaş bunlar. Sayısı çok olsa da adam gibi kullananın arabası belli oluyor. Etrafta çelik jantsız spoilersiz kıçı başı dağılmamış civic yokki. Girin atatürk oto sanayiye, sefaköye, esenyurda heryer civic.

Hangi sorunsuzluk, hangi az tüketim , hangi kalite ?

Sen hayatı youtube dan takip etmeye devam et. Gerçekler sokakta çık bak. Senin gibi birine cevap yazdığımıza şükret çünkü değecek bir karaktere sahip olsan oturur adam akıllı bi üslupla yazarsın.
    Başka kapıya gidecek olan sensn.

Sizin turbolu civcivler , c kasa corsa ya kafa tutamıyor bize mi tutuck hahahah.

• Kişi kendinden bilir işi. Elin ürettiği metal yığınına düşman olacak kadar kafayı yemedik çok şükür.
    Hee bu arada. Şahine takın turboyu. Civicten daha ucuza aynı hızı yaparsınız hocam.ses desen aynı ses.Şanzuman filan da takılmayın öyle şeylere.

Biz senede bir servise uğruyoruz şükür, başka kapılara gidenler genelde götü başı tutmayan civicler 😂

• Baslıgı yanlıs yazmıssın.Nedir Bu Civic fanatikligi ya da Ben de Bir Civic Fanatigiyim olmalıydı.
    Ayrıca uslubun da rezalet duzeltmeni tavsiye ederim.

1.Sorunsuzluk
    100 bine Civic de dahil sıfır arac yok.Ayrıca o Atmesferik Benzinli ve CVT gibi bir otomatige sahip Civic in kampanyalı Fiyatı 147.500TL ve O fiyata o secenekler yok sadece Hyundai var,Renaultu var,Fiatı var vs CVT saglam bir sanzıman mıdır bilemem ama Scooter mantıgı ve butun incelemelerde Cift Kavramaya karsı bile daha az begenilen bir sanzıman...
    Kimin az sanayiye ugrayacagını da net olarak su diyemezsiniz.

2.Tasarım
    Tasarım dedigin gibi gorecelidir.Ve FC5 Kasaya kadar tasarımlarda Civic in on plana cıkacagını sanmıyorum.Cok daha guzel tasarımlara mevcut aracların oldugunu insanlar soyleyecektir.

3.Ekonomi
    "Bırakın o "eski motor hede hode"felan diye gevezelenen cahilleri "iste uslubun neden rezalet oldugunun ilk gostergesi bu saygısızca kurulan Cumle, Eski Motor Atmosferik diyenler Motorun 20 yıldır aynı oldugunu soyleyenler yanlıs mı soyluyor.Toyota da da benzer motor var.

Ayrıca "Ekonomi" son derece dikkatli secilmesi gereken bir kelime...Tuketim ile Maliyet farklı seyler...Civic Atmosferik 1.6 125 BG 152 Tork Motor cok fazla yakan motorlardan biri oldugu icin ve incelemelerde ozellikle de cok guvendigim Kim Gecer sitesi dahil İst. yogun trafiginde 13LT leri goren bir motor Fabrika Verisi de 8.6-9.2 arasında olan bir motor dolayısı asla Tutumlu bir motor degil insanlarda bu motora genel olarak yuksek tuketiminden dolayı Benzinli binmek istemedikleri icin "MECBUREN,MECBURİ OLARAK" LPG ye yoneliyorlar.Tuketimi son derece yuksek olan eski teknolojili turbosuz motor ancak LPG ile binilebilir bir hale geliyor.

Sorunsuzluk konusu ise arastırılıp verilerle ortaya konması gereken bir konu...Misal bu Atmosferik ve Tuplu Motor Mjet gibi 500.000 KM leri devirebiliyor mu?

4.Konfor
    Yalıtım kotu ama konfor yalıtım demek degildir.Focusun yol tutusu daha iti ama icinde dayak yiyordum vs Bunlar muallakta kalan seyler...

5.Kaporta-Guvenlik

"honda Türkiye süreci yönetememistir doğrudur.Ama böyle ucuz palavraları kullananlar kendileri gibi cahillerin olduğu ortamlarda kullansınlar. " Bir baska saygısız ve berbat uslup daha...
    Honda Turkiye onunde eylemler yapıldı.Honda severler magdur olduklarını belirttiler.Ama en ufak bir karsılık alamadılar.Araclara para ile kopuk sıkılıp geri verildi.Honda Japonya olaya dahil olamaz mıydı?

Ayrıca tek 5 yıldız alan arac Civic degil bircok marka-model mevcut...

6.Fiyat
    Fiyat pahalı,Servis Bakım Ucretleri Pahalı geriye ne kalıyor?

Honda Forumunda vardı 40.000KM bakımına Benzin LPG Otomatik Civic e 2200 istedi servis diye Velev ki dogru ise baska marka-modelde 1000-1300 TL arasında yaptırabilecegin bakımı cok daha yuksek fiyata yaptırıyorsun.Ekonomiklik nerede kaldı?Sonra LPG Filtre fiyatı nedir?
    Ayrıca Bazı Servislerde Orj. Honda Yagı cok pahalı oldugu icin muadil yag kullanıp yuksek fiyattan fatura ediyorlar diye sikayet edenler de vardı Civic forumunda, sonra 15.000-20.000KM de Dizel bakım aralıkları diger firmalarda mevcut iken sanırım Civic de 10.000KM de birmis.Bu da ekstra maliyet degil mi?
    Diger yandan bu bakım ucretleri ile 6 Yıl Garanti Avantaj mı Dezavantaj mı?

İnsanlar genel olarak hangi kriterlere gore arac secerler?Yaygın Servis Agı,Uygun Bakım Ucretleri,Uygun Parca Fiyatları,Yakıt Tuketimi cogu insan icin en onemli kriterlerdir.

Yuksek yakıt tuketimi olan Atmosferik Benzinli arac ekonomik midir?LPG li aldıgında buna +2 LT LPG farkı ve Bakım Maliyeti ekleyeceksin.
    Dusuk aralıklarda bakıma giren Dizel Ekonomik midir?
    Parca fiyatı her zaman inanılmaz pahalı olan Japon aracları ne kadar ekonomiktir?
    2021 de Fabrika Kapandıktan sonra aracların gelmesinde,parca ve servis maliyetinde degisiklik olması muhtemel midir?Bu zaten normalde pahalı olan servis ve parca fiyatlarını daha pahalı ve bulunması daha zor yapar mı?
    Dun satısta olan Jazz 1.5 Atmosferik bugun yok.Buna yarın yeni model ve motorlar eklenir mi?

"Trafikte kendinizin olmayan her arabaya çamur atmak ancak cahil cühelâ takımının işidir.""Tok kapı sesli golf bey smalloverlap testinde civicten daha dusuk not almis.Hemde dumynin kafası hava yastıkları arasından kayarak araç konsoluna vurmakta"

Bu bir celiski midir?Madem her araca saygın var ve usluplu elstiriyorsun hani nerede o elestiri?Golf un tek ozelligi TOk Kapı Sesi Mi?Ya da baska markaların?

• Türkiyede civic fanatikliği olduğu kadar forumda da gereksiz bir civic düşmanlığı var.2.El piyasası hakkında yorum yapmayacağım o ayrı bir konu direkt araç hakkında yorum yapacağım.Bazı arkadaşlar 1.6atmosferik motoru yerden yere vuruyor evet haklısınız hantal bir motor fakat bu aracı tercih edenler zaten lpg taktırıp ekonomi yapmak için seçiyor.İsteyen gider 1.6idtec alır isteyen 1.5 182ps turbo modelini alır kimse kimsenin kafasına silah dayamıyor 1.6atmosferik alsın diye.Biz aracı teyzem için aldık kendisi down sendromlu ve senede 4-5 sefer İstanbul'a gidip geliyoruz Ordu'dan.Git gel 350 lira yakıyor yakmıyor ve arkası çok geniş olduğu için rahat rahat yolculuk ediyor kendisi.Aynı bagaj hacmini ve arka genişliği sunan pek bir araç yok malesef.
    Yol sesi ve kaporta zayıflığı konusunda haklısınız cidden işçiliği kötü ve hızlı dağılan bir araç zaten kimse de tank diye tabir etmiyor kendisine.Fakat fiyatı göz önüne alındığında gayet uygun bir araçtı en azından biz alırken.70 Bin liraya elegance paket 2018 model aldık ötv indirimli, ötv indirimsiz 110 bin lira civarı olması lazımdı.Aynı fiyatlara aynı dolulukta bir araç yoktu malesef.Son olarak konfor denilen şey yol sesinden ibaret değil bence araç gayet konforlu ve rahat yolculuk edilen bir araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schrödinger Kedisi -- 31 Aralık 2019; 14:56:59 >

• Bir markayı modeli sevmemek düşmanlık mı oluyor bunu anlayamadım.

Civic'i hiç beğenmiyorum. Çünkü tasarımı kötü en azından bana hitap etmiyor. Sadelikten son derece uzak. Malzeme kalitesini ve işçiliğini hiç beğenmiyorum. İçinde herhangi bir kalite hissi yok. Motorları son derece demode. Ne performans sağlıyor ne ekonomi.

Şimdi bunları dedim diye düşman mı oldum? Herkesin beğeni ve ilgi alanı farklı.
  • Konu nedir anlamadım bana garip geldi ama Japonların araçlarının özellikle mekanik kısımları olmak üzere, elektrik aksamı sorunsuz olur. Gerisi kalitesiz konforsuz ve hatta sekilsiz, yakışıksız olabiliyor. Bu sorunlar giderilince çok iyi araç olacakları aşikar.

• Eee hani vutututu yok 😄
    Arkadaş bu civic sadece hastalık. Eskiden uygun fiyata iyi bir araçtı şimdide yatırım gözüyle bakılıyor başka birşey değil.
    Vtec se aynı sistem lancerde mvec olarak var.
    Hemen hemen japon araçlarında var zaten bu sistem.
    Son olarak 1998 model civic 240 binde 3 değişen komple boyalı araca 40 bin tl istediklerini gördü bu gözler bu arabayı kafamda karalamaya yettti açıkcası.
    45 bin tl ye 2010 2012 arası güvenlik ve sorunsuzluk olarak civicten daha iyi araçlar var.
    Cruze 1.6 atmosferik kullanıyor civic gibi sadece vtec yok. İkiside 125 bg ve ncaptan tam puan almış bir araç.
    Lancer var 2008 model köpekbalığı mvec var vtec ile aynı sistem. Evo X platformu var arabada.
    Mazda 3 var sorunsuzluksa daha sorunsuzluk. Hemde hız sabitleyici sunroof felan full araç.
    Hele hele fd6 lara 80 bin tl istiyorlar hemde değişenli 240 bin üzeri araçlara. 80 90 bine ne araçlar var.
    Bazılarımızın gözü açılınca hemen civic düşmanlığı konuları gelmeye başladı 😄😄👍

• quote:

Orijinalden alıntı: Schrödinger Kedisi

Türkiyede civic fanatikliği olduğu kadar forumda da gereksiz bir civic düşmanlığı var.2.El piyasası hakkında yorum yapmayacağım o ayrı bir konu direkt araç hakkında yorum yapacağım.Bazı arkadaşlar 1.6atmosferik motoru yerden yere vuruyor evet haklısınız hantal bir motor fakat bu aracı tercih edenler zaten lpg taktırıp ekonomi yapmak için seçiyor.İsteyen gider 1.6idtec alır isteyen 1.5 182ps turbo modelini alır kimse kimsenin kafasına silah dayamıyor 1.6atmosferik alsın diye.Biz aracı teyzem için aldık kendisi down sendromlu ve senede 4-5 sefer İstanbul'a gidip geliyoruz Ordu'dan.Git gel 350 lira yakıyor yakmıyor ve arkası çok geniş olduğu için rahat rahat yolculuk ediyor kendisi.Aynı bagaj hacmini ve arka genişliği sunan pek bir araç yok malesef.
    Yol sesi ve kaporta zayıflığı konusunda haklısınız cidden işçiliği kötü ve hızlı dağılan bir araç zaten kimse de tank diye tabir etmiyor kendisine.Fakat fiyatı göz önüne alındığında gayet uygun bir araçtı en azından biz alırken.70 Bin liraya elegance paket 2018 model aldık ötv indirimli, ötv indirimsiz 110 bin lira civarı olması lazımdı.Aynı fiyatlara aynı dolulukta bir araç yoktu malesef.Son olarak konfor denilen şey yol sesinden ibaret değil bence araç gayet konforlu ve rahat yolculuk edilen bir araç
    Civic fanboylarının burnundan kıl aldırmaması, olayı bu noktaya getiriyor. Zeytinyağı gibi hep yukarı çıkma durumları var. (Diğer markalarda da var ama konu Civic)
    Otomobillerle hiçkimsenin sorunu olduğunu sanmıyorum. Kaldı ki Civic, kendini Dünya'da ispatlamış sağlam bir otomobil.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.