Şimdi Ara

Civic dusmanligi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
1
Favori
15.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Civic malzeme kalitesi çok kötü bir araç. Onun dışında turbolu arabaya alışan atmosferik civic ile uzun yolda çok üzülür aldığına pişman olur.
  • ben oldum olası renault kullanıcısıyım,

ilk otomobilimi 2000 yılında aldım renault megane idi

ikinci aracım ticari renault kangoo idi

üçüncü aracım fluence

arasıra reno koltuğundan kalkıp kardeşlerimin sahip olduğu vw golf 7.5, seat leon, audi Q2 ye de biniyorum

ayrıca ortağımda bulunan vw tiguan ve iki yeğenimde bulunan yeni kasa civic ve yeni kasa corollayı kullanma imkanı da buldum

peki reno ile aralarında ne fark görüyorum ?

hangi markadan daha çok etkilendim ?

hangi marka için keşke bende de olsa dedim ?

objektif bir biçimde bu saydığım araçların içinde oturuş sürüş pozisyonu olarak beni en çok etkileyenve keyif veren honda civic oldu

sağlamlık bana verdiği güven ve tokluk hissi olarak da vw golf ve tiguan hoşuma gitti

sportif anlamda da adeta araç la bütünleştiğimi hissettiğim ve çok rahat akıp giden arabalar da audi Q2 ve seat leon fr oldu

bakın objektif bir biçimde hislerimi paylaştım ne eksik ne fazla hissettiklerim böyle

pekii bugün 200 binliram olsa ne yapardım ?

sanırım yeni kasa golf 8 in elektrikli hybrid seçeneklerini beklerdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vomitory -- 31 Aralık 2019; 12:37:37 >

• tuketici06 kullanıcısına yanıt
    Yav şunları muhatap alıp yazmayın. Honda fetişi tedavisi zor hastalık.
    Arkadaşın önceki kasa civic e bindim. C sınıfında daha kötü bir araca binmemiştim yeminle. Açık ara çöptü. Egea kat kat kaliteli bir araçtır buna göre.
  • 1)Sorunsuzluk: Kesinlikle katılıyorum. Bir çok Avrupalı otomobile göre çok daha az masraf çıkarıyor.

2)Tasarım: Bence bir çok Avrupa otomobili Civic'ten daha yakışıklı. Hem iç, hem de dış dizaynda. Megane 4, Golf ilk vereceğim örnekler. Tabii ki zevkler ve renkler...

3)Ekonomi: LPG konusunda eski üretim motoru son noktaya getirdiğinden gerçekten iyi tüketim değerleri sunuyor. Turbo motorda ise diğer rakipleriyle benzer tüketime sahip. Dizelde ise Fransız rakiplerinin gerisinde.

4)Konfor: Bu açıdan Vw Grup sedanlarını tek geçerim maalesef. Octavia karşısında şansı yok.

5)Kaporta-Güvenlik: Bu konuda bir standarta ulaştı artık otomobiller. Benim için aracın içindeki insan hayatı en önemlisidir. Megane 2 ön çamurluklar plastik fakat bence güvenlik konusunda geride değildi.

6)Fiyat: En olumsuz yanı ve bence Honda alınmaması için tek sebep. Al satçıların eline düşmüş durumda araç. 2 ay aradım istediğim aracı alamadım. 2 ay sonunda fiyatlar 5bin lira arttı. Ciddiyim. :)

Civic iyi hoş fakat hastası olmadıkça alınmayacak bir araç bence. Rakipleri gerçekten dişli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shkoksal -- 31 Aralık 2019; 13:38:10 >

• Eski şahinciler şimdi civicci oldular. Kullanıcılarından dolayı arabaya da ısınamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

3 serisinin rakibinin Accord olduğunu ben biliyorum. Onu Civic ana konusuna dadanan senin gibi fanboylara söylemen lazım. Ne işleri var acaba Civic ana konusunda?

Alıntıları Göster
    Burada ona buna sataşacağına kendilerine sormayı denesen?
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    güzel bir değerlendirme yapmışsınız.Tasarım ve octavia kıyasına katılmıyorum
  • 41 plakali civic gördüm mü değil şerit güzergah değiştiriyorum.
    Allah hepsinin belasini versin.
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    vallaha mı?

eee?
    hadi abisi ergenus sayfalarına devam et .Burası eziklik nağraları dinlenecek yer değil
  • Vomitory kullanıcısına yanıt
    seviyeli yorumunuz için teşekkürler.istediğimiz de bu zaten.Her aracın eksiği fazlası var.Birini yuceltip diğerini gömmek anlamsız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nacila

Fc5 in yarattığı yankı çok büyük oldu kanka..

Bu videoları ne çabuk unuttunuz.

Şimdi ne oldu ?? Ne değişti

Alıntıları Göster
    Yuh be arkadas. Showroom da bekleyen, daha trafiğe cikmamis 0 araçlarda bile göçük var.

Arabaları hafifleticez diye resmen soytariya döndü bu japonlar. Artik yeni bı akim başladı sektörde, aracın sadece şasisine önem ver, geri kalan heryer çer çöp yap geç... Sonra baktiginda euroncap te 5 yıldız aldı mı aldı... Ee sonrası?

Neymiş efendim ağırlık azaltıp emisyon ve yakıt dusurulcekmis. Eskiden sektörün bı şerefi haysiyeti vardı. Otomobil dediğin duruşuyla, ağırlığıyla, dokunduğunda verdiği güven ve tatmin hissi ile göz doldururdu.Şimdikiler süslü kağıttan uçurtma...

• zotacing kullanıcısına yanıt
    bu yorum inan bana başlıktan katbe kat rezil bir yorum olmuş.Hangi saçmalığa cevap versem bilemedim.Çağ dışı dediğiniz motoru daha dün çıkan ford da kullanıyor focusunda.Yani biraz aklı başında yorum yapın.Kullandığınız arac civic değil diye rezil olmanın anlamı yok
  • The Division Bell kullanıcısına yanıt
    he he
    öyle tamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: zed

Burada ona buna sataşacağına kendilerine sormayı denesen?

Alıntıları Göster
    Kimseye sataştığım yok konu hakkındaki fikrimi yazdım. Mesajımı alıntı yaparak sataşan sensin.

Trollük yapanlara da neden yapıyorsun diye sorduk tabi ki ama biz sorduk diye utanıp yaptıklarından vazgeçeceğini zannetmiyorsundur sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Civic'in motor seçeneği yok mu ?
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Tmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Yav şunları muhatap alıp yazmayın. Honda fetişi tedavisi zor hastalık.
    Arkadaşın önceki kasa civic e bindim. C sınıfında daha kötü bir araca binmemiştim yeminle. Açık ara çöptü. Egea kat kat kaliteli bir araçtır buna göre.
    Piston kıran Opele daha binmemişsiniz o zaman daha hocam
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.