Şimdi Ara

Civic dusmanligi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
1
Favori
15.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla 1 bucuk yil one 54,500₺ ye civic almistim gecen hafta 78 e satmadim piyasasi cok iyi ayrica sanziman 10 numara yakit desen zira oyle bence cok guzel araba her anlmada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dublex06

Valla 1 bucuk yil one 54,500₺ ye civic almistim gecen hafta 78 e satmadim piyasasi cok iyi ayrica sanziman 10 numara yakit desen zira oyle bence cok guzel araba her anlmada
    Civic in sahibi gelmiş

• Piyasada güncel araçlar içinde en fazla yakan benzinli araç Civic.
    Tüp takılmasa satış yapması ihtimal dışı .

• quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

Civic ile A6yı karşılaştırmadım daha iyidir dedim hocam. Üstelik tüplü modeli.

Bugünde tam şu aracı 100bine alıcaktım, satıldığını öğrenince çok üzüldüm. Şuan arayıştayım hocam.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-hataya-hayirli-olsun-2002-model-otomatik-vites-degsensiz-tertemz-770065546/detay

Alıntıları Göster

değişensiz dediği aracın ön ızgarası değişik. ayrıca arkasında honda ve civic yazıları yazmıyor. ederi en fazla 25.

bu arabaya bu parayı verene allah akıl fikir versin.

• son iki aracı civic olan bir aile babası olarak objektif yorum yapacağım. 2008 modelini 5 yıl kullanıp kasımda sattım. yerine farklı bir çok model araç baktım ama kafama en uyan yine civic oldu, gittim 2017 modelini aldım. öncelikle benim için araba demek a noktasından b noktasına güvenli, sorunsuz ve düşük yakıt tüketimiyle transfer demektir. bir de tabi ki Türkiye'de yaşıyoruz, her an paraya ihtiyaç olabilir ve arabanı nakite hızlıca çevirebilmen gerekir. bu nedenle piyasasının da iyi olması gerekir benim aracımın. hepsini birleştirince benim için ideal araç civic oldu yine.

ergen gibi arabayı karalayanlara ya da fan boy gibi ölümüne savunanlara asla bakmam. kendi kriterlerim neyi uygun görüyorsa onu alırım. gerisi laf-ı güzaf.
  • valla her türlü düşmanım honda...
  • 1 seneye yakin atmosferik olanina bindim kiralik sirket araci olarak. Esekten farki yok saga sola vur gitsin. Konfor,performans,yalitim sifir sifir sifir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zed

3 serisinin rakibi Accord. Civic'in BMW deki karşılığı 1 serisidir. Hem 3 serisinde sadece 1.6 motor yok.
    Senin gibi fanboylar anlamaz bunu

Alıntıları Göster
    1 ve 3'ün neresi kıyaslanıyor? 1 serisini alan eski fd6 sahibi arkadaşım bile pişmanım minnacık araba bu dedi. 1 serisi ile kısmen hatchback kıyaslanabilir, ama onda da çoğu konuda civic hatchback üstündür. Fiyat/performans ise kıyaslanamaz. Sport+ donanıma denk gelen bir bmw mantıksız fiyatlara çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

Sorunsuzluktan sonrasını okumadım. Sanayide 5 araçtan 3ü civic kalan 2 si de tofaş.

Atmosferik civic oturup konuşulacak bir araç bile değil.
    22 yıldır 3. civic aracı kullanıyoruz. Standart malzemeler hariç bir sorun çıkarmadı. Dsg yüzünden yolda sorun yaşamayan vosvosçu duymadım neredeyse.

Bu arada arabam turbo motorlu honda ve senin aracını muhtemelen fena yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slim Charles

Civicler de gocuk reise kadar torsiyondu. Corolla da ayni sekil son kasasina kadar torsiyondu. Yani yeni model alacaksaniz ikisi de bagimsiz eski model alacaksaniz ikisi de torsiyon.

Alıntıları Göster
    Dünyadan haberin yok. Civic fd6'dan beri çift salıncaklı bağımsız süspansiyon kullanıyor. Sallamadan önce araştır öyle yaz : https://www.auto-data.net/tr/honda-civic-viii-sedan-1.6-i-vtec-125hp-17146

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Piyasada güncel araçlar içinde en fazla yakan benzinli araç Civic.
    Tüp takılmasa satış yapması ihtimal dışı .
    10bin km ortalamam 6.0. Yasal limitlerin altına pek inmeden sürerim. Ara sıra bazılarının aklını alırım.
    Araç 1400 kg 182 beygir. Ve benzinli araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

1 ve 3'ün neresi kıyaslanıyor? 1 serisini alan eski fd6 sahibi arkadaşım bile pişmanım minnacık araba bu dedi. 1 serisi ile kısmen hatchback kıyaslanabilir, ama onda da çoğu konuda civic hatchback üstündür. Fiyat/performans ise kıyaslanamaz. Sport+ donanıma denk gelen bir bmw mantıksız fiyatlara çıkar.

Alıntıları Göster
    Cevap verdiğim alıntıyı oku. Sonra benim cevabımı bir daha oku. Eğer uyandıysan anlayacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

Dünyadan haberin yok. Civic fd6'dan beri çift salıncaklı bağımsız süspansiyon kullanıyor. Sallamadan önce araştır öyle yaz : https://www.auto-data.net/tr/honda-civic-viii-sedan-1.6-i-vtec-125hp-17146

Alıntıları Göster
    Arkadaşın 93 model Civic'i bile bağımsız süspansiyonlu. Fd6'dan başlamadı.

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Ortalama hız kaç ?

Belli ki şehir içine girmiyor araç, normal değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Yerli üretim ne kadar kaliteli olabilir kelimesi ne demek anlamış değilim. Niye dandik olacakmış ki bir araba yerli üretim diye. Bu fabrikayı insanlar kafasına göre kurmuyor, malzemeleri sistemi gelişi güzel seçilmiyor, her bir aşamada belli kriterler varken sırf Türkiye’de ki fabrika da üretildi diye dandik mi oluyor yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: zed

Cevap verdiğim alıntıyı oku. Sonra benim cevabımı bir daha oku. Eğer uyandıysan anlayacaksın.

Alıntıları Göster
    Okudum merak etme. Doğru dediğin tek şey 3'ün gerçek rakibi accord.

1 serisi rezalet bir otomobil bu arada. Hem minnacık, hem takır tukur ediyor her yeri. Atıp tutan değilim binen biriyim.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Bursa şehir içi. İstanbul'da köprü trafiği ile Ataşehir'den 1. köprüden gidip Ortaköy gezip 2. köprüden gelip 6 küsür yakmışlığım var gayet de seri soldan giderek.

Bursa'da ağır trafikte max 6.5 yazdı 30 km yol yaptıktan sonra. Tepe çıkan yerlerde anlık olarak 7 8 yapıyor sonra yol düzelince rakam azalıyor.

Gidemezsin diyenlere video atarım dediğimde hepsi geri vites yaptı. Herkes araba kullanmayı bilecek değil elbette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slim Charles

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Civic ve focus 2007'den beri çift salıncak kullanıyor, arabanın arkasına bakmak yeterli teknik veriye gerek yok.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.