Şimdi Ara

Civic 2011 vsa ve arıza lambası beraber yanıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: asiruhfear , asiruhfear Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
9.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araba teklemeye başladı son zamanlarda, LPG li aracın sübap ayarı gelmiştir, yaptır dediler. Ben de buradaki bir ustaya götürdüm,yaptı. Sonra araba daha da teklemeye başladı. Usta, LPG ayarı yapılacak dedi. Ona götürdüm ben de. Daha da kötü oldu. Yani elleyen usta daha da bozdu. Bugün sabah iş yerine geldim kenara çektim. Arabada aşırı bir titreme ,tekleme, vsa lambası yandı, arıza lambası devamlı yanıp söndü ve araba hiç gaz yemedi. Şöyle ki gaza sonuna kadar bastığım halde 2000d e kadar çıkabildi.Kapatıp açtım tekrar düzeldi ama. Servise gidene kadar başka bir sorun çıkarır mı ki? Bilen bir arkadaş var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuriciftcioglu -- 21 Mart 2016; 11:18:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vsa yaniyorsa fren sisteminde de bir sikinti olabilir. Keske direk servise cekseydiniz.

Kasko varsa cekici cagirin yetkili servise cekin. Yada duruma gore yavas yavas da yol alinabilir.

• Bu arada benzine aldiginizda da yapiyor mu tekleme?

• Gs_KuRTuLuS kullanıcısına yanıt
    hocam benzine aldığımda yapmıyor. aslında bir kaç kez, çok tekleme yapınca benzine almıştım ve yine teklemişti. bunun haricinde benzinde tekleme yapmıyor. Bugün özel bir servisi aradım, adam, 'bunu yapan ustaya bir sor kaça kaç yapmış ayarı diye' dedi. sordum, 25-30 dedi, tekrar arayıp söyledim. olmaz hemen aracı getir dedi. anlamadığım, bugüne kadar yanmayan vsa lambası neden yandı ve ara. hiç gaz yemedi. şimdi ilçeden konyaya 160 km gideceğim, umarım yolda bırakmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuriciftcioglu

hocam benzine aldığımda yapmıyor. aslında bir kaç kez, çok tekleme yapınca benzine almıştım ve yine teklemişti. bunun haricinde benzinde tekleme yapmıyor. Bugün özel bir servisi aradım, adam, 'bunu yapan ustaya bir sor kaça kaç yapmış ayarı diye' dedi. sordum, 25-30 dedi, tekrar arayıp söyledim. olmaz hemen aracı getir dedi. anlamadığım, bugüne kadar yanmayan vsa lambası neden yandı ve ara. hiç gaz yemedi. şimdi ilçeden konyaya 160 km gideceğim, umarım yolda bırakmaz.

Sorun çözüldü mü acaba?
    Sıkıntı neymis.

• Hocam arabanın tekleme sorunu çözüldü. Ama nasıl çözüldüğünü anlayamadım. Yapan usta, 'sübap ayarını yaptım, benden önce yapan arkadaş kapağın altına LPG kablosu borusu vs birşeyler sıkıştırmış onlarında koparmış o yüzden ,onu da düzelttim oldu dedi' sonra LPG yi ayarlamaya gittim, geç çalışma sorunu olduğunu söyledim. LPGci ' araba stop halindeyken biryerinden motora gaz kaçırıyordur o da boğuyordur, onu başka bir gün getirin akşamdan, araç burda kalsın, bi bakalım hallederiz' dedi. Velhasıl tekleme sorunu halloldu ama geç çalışma halen devam ediyor. Benim aklıma gelen ise,
    Ya ateşleme bobini,
    Ya buji
    Ya LPG cinin dediği.

• Arabayi aksam stop etmeden bi 30 saniye benzinde çalıştırın o sekilde stop edin. Sabaha tekrar calistirnak istediğinizde kolayca calisirsa buji degildir bence, o zaman lpg ile ilgili bir sorun olabilir.

• Tamam hocam teşekkür ederim, hemen bu akşam deneyeceğim, bakalım nasıl olacak. İnş sadece LPG ile ilgili birşeydir de sıkıntısız hallederiz.

• denedinmi, nasıl oldu, düzelmişmi
  • nuriciftcioglu kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı durum bende de var siz ne yaptınız çözebilildiniz mi sorunu

• Çözüldü hocam, ben yukarıda anlattıklarım haricinde birşey yapmadım. Tavsiye olarak şunu diyebilirim, çevrendeki honda ustalarını sor soruştur, en iyi usta hangisiyse Ona götür, sübap ayarlarını yaptır. Durum düzelir. Kışın soğuk aylarda eğer ki çalışma zorluğu, uzun marş süresi falan olursa şayet, gazda değil benzinde stop et akşamdan, motor yağına dikkat et, bujileri kontrol et.

• Hocam ben bugün ustaya götürdüm contasi yanmış dedi şu eksiltmede vardı yarın yaptıracam inşallah düzelir

• Hangi contayı kastetti ki? Benim ki de bugün 2 defa geç marş aldı.

• Silindir contasi bende de geç alma oluyordu usta buji erini söküp baktı üçüncü yuvada su bırikmisti sizin araçta radyotorde şu eksiltme var mı ?

• Bildiğim kadarıyla yok. Bugün bakımdan geldim. Orjinal honda şanzıman yağı falan koyuldu.. o geç marş alma de muhtemelen lpg denmiş, çünkü benzinde Hiç yapmıyor. Neyse, aracı liftle kaldırdılar, bir baktım sağ arka tekerleğin iç tarafı sıfıra inmiş, dış taraf çok fazla bir aşınma yok, yeniye yakın. Diğer lastiklerde de bir sıkıntı yok. Tek bir lastikte bu kadar bariz bir erime nasıl olur merak ediyorum, daha 20000 de falan lastikler. Bu sorunu düzeltmenin de maliyeti ne olur bilen bir arkadaş var mı ki?

• selamün aleykum merhaba aynı sorunla bende karşı karşıyayım su an ama ne yapababılırım yardımcı olurmusunuz 543 577 66 04

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.