Şimdi Ara

Civic 1.5 turbo 182 beygir motor (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
177
Cevap
1
Favori
29.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cvt gitmiyor diyen cahilleri buraya alalim. Cahil youtuberlar dahil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bu ülkede cahillere acayip bir özgüven geldi. Ağzı olan bir şeyler sallıyor. Vosvoscular bmwciler 1.5 turbo çıktığından beri forumu virüs gibi sardılar. Nedense hepsinin sesi solu kesildi.

Hala cvt'yi eski motorsiklet vitesi sanıyorlar. Daha da kötüsü, arabadan anladığını iddia eden youtuberlar böyle derse, cahil halk ne desin. Yorumlara hep yazdım, gitmediğini iddia eden varsa gelsin video çekelim dedim. Bi kişi bile çıkmadı, sağ olsun arkadaş videoyu çekti ve tartışmalari bitirdi.

Hepsi papağan gibi : "cvt güç törpülüyor."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleepingawake -- 9 Eylül 2020; 14:28:15 >

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Ben direk bunu atıyorum
    Gitmeyen arabaya bak
    https://www.youtube.com/watch?v=41Hy_nukzbo&feature=youtu.be

• Cvt'de şu anda cevaplanmayan tek soru dayanıklılık. Şöyle bir beş sene geçince resim netleşir.

• münzevii M kullanıcısına yanıt

2008 model crv vardı, lpg'li. 280binde sattık bir tanıdığa. Muhtemelen 340k olmuştur km'si. CVT şanzımanı vardı. Hiçbir şey olmadı. Ama siz bi 5 sene daha bekleyin bence de :) mümkünse ardına bi 5 sene daha...hiç yaklaşmamak kaydıyla :)

• bayfeynman B kullanıcısına yanıt

Merhaba.

CRV modellerindeki şanzıman tipiyle ilgili bir bilgi yanlışlığınız var.

İzninizle düzelteyim:

CVT şanzıman CRV modellerinde ilk kez 1.5 turbo benzinli motor ile 2018 model yılından itibaren kullanılmaya başlanmıştır.

2008 model CRV'lerde CVT şanzıman kullanılmamıştır.

Hatta ülkemizde de ilk kez 1997 yılında satılan ilk nesil CRV'lerden son olarak 2015 yılında satılan 4. nesil CRV'lere kadar hiç bir CRV modelinde CVT şanzıman kullanılmamıştır.

2.0 benzinli CRV modellerinde 1997-2006 yılları arasında 4 ileri tam otomatik (4 A/T), 2007-2015 yılları arasında da 5 ileri tam otomatik (5A/T) şanzıman kullanılmıştır.

Not: Sıklıkla yanlış kullanıldığı için yazıyorum: CVT şanzımanlar yapıları gereği tam otomatik şanzıman değildirler.

Yarı otomatik (robotize) de değillerdir.

Tamamen ayrı bir kategoride değerlendirilirler.

Selamlar.

• Ben 1.5T manuel almayı düşünüyorum fakat bu motorda yağ ve benzin karışmasıyla ilgili bir sorun varmış sanırsam. Bunu tecrübe eden arkadaş oldu mu?

• Valla bende araştırma yaptım yurtdisinda baya sorun yaşayan var ama bizde pek yok yads tespit eden yok. Bu arada bu araçların piyasası da daha bir yavaş, sanıyorum bu sorundan dolayı insanlar daha temkinli ama benim bütün favoriler 1.5 turbo civic bilemiyorum nasıl olacak.

• Bende manuel ve biraz performanslı bir araç arıyorum. En uygun aday da bu araç o yüzden aramalarıma çokça düşüyor. Kararsız kaldım baya.

• yokedici_destroyer kullanıcısına yanıt

YouTube da "oil dilution" diye aratın bolca sonuc var, adamlar yağ değişimini daha sık yapmayı önermisler.

Ama adamların kendi garajı var ,biz ne kadar becerebiliriz bilemiyorum.

Bu arada bu motor artık cr v de accord da da kullanılıyor, honda nin bu kadar marka modele koyduğu motorun arkasında her türlü duracağını düşünüyorum.

Yoksa marka imajını ciddi zedeler.

• ghostiki kullanıcısına yanıt

Forumda bu sorunla karşılaşmış biri var mı acaba hiç duydunuz mu? DH'de ne zaman turbo civic ve yağ meselesiyle ilgili konulara baksam VAG ve Hondacı atışması görüyorum. Bende manuel jetta tsi kullanıcısıydım, bu civic gerçekten çok ilgimi çekiyor ama kronik motor sorunu olan bir araçla da uğraşmak istemiyorum açıkçası.

• yokedici_destroyer kullanıcısına yanıt

1.5T 182 PS CVT 1 yıldır kullanıyorum. Tek bir sıkıntı yaşamadım. Çok tatlı bir motor, tavsiye ederim.

• bu videodaki Civic neden gitmiyor? bir de yazılımlı olacak.

Oğuzhan YILDIRIMyoutube
    Arkadaşlar herkese selamlar, öncelikle kanala abone olup videoyu beğenirseniz sevinirim. Kanalın büyümesi için desteklerinize ihtiyacım var. Instagramda 54passatb8 hesabına hepinizi beklerim orada 55 bin kişiyiz.
    https://youtube.com/watch?v=HgCeIuysWBE&feature=share&utm_source=EKLEiJECCKjOmKnC5IiRIQ
  • Arkadaşlar araç nasıldır? Hala kullanıyor musunuz? Almak isteyen arkadaş alabildin mi? Biraz bilgi almak istedim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mahmut_emmi kullanıcısına yanıt
    1.3tce megane kadar yürüyor çok da abartmamak lazım 1.5t civici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosasaurus -- 9 Şubat 2023; 21:10:56 >
  • mosasaurus kullanıcısına yanıt

Megane beygir gücüne göre çok güzel gidiyor ama civic kadar yürümesi çok zor. Ağır olsa bile beygir farkı çok fazla.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=IXosvWIiXV8&feature=youtu.be

izleyin hocam bende çok şaşırdım 1.5t civicin kısada beygirine göre hantal olduğunu biliyordum ama bu kadar olduğunu bilmiyordum

• mosasaurus kullanıcısına yanıt

Bu videoyu biliyorum ama civicin neden o kadar geri kaldığını anlamadım. Aynı araçların giulettali videosu var mesela, orada daha iyi yürüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=AR8cunG_eiQ&feature=youtu.be

Civic biraz modifiyeli. Ön tamponda eklemeler var. Arkada rüzgarlık. Bunlar aerodinamigi düşüren şeyler. Etkisi olmuştur.

Aynı kanalda yeni kasa 129hp LPG'li civic var mesela. O da çok gerisinde kalmıyor megane in. Yeni kasa 1.5 civicte daha gelişmiş cvt var. Yeni kasa civic 182hp olsa fark çok belirgin olur.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.