DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Civciv nerden alabilirim?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
31
Cevap
1
Favori
10.939
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Civciv nerden alabilirim?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      225 Mesaj
      19 Mayıs 2011 01:03:27
      Biraz garip gelebilir ama civciv nerden alabilirim arkadaşlar? petshopta falan bulunur mu?

• Yarbay
      2484 Mesaj
      19 Mayıs 2011 01:06:18
      Pazarlarda da satıyorlar..
      Petshopdanda alabilirsin. Sana tavsiyem biraz büyümüş civciv al.Küçükler hemen ölüyor

• DH Yönetici
      26641 Mesaj
      19 Mayıs 2011 01:07:41
      Bazıları çok tipsiz oluyor. ♥

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Gigabyte GTX 780 WindForce 3X OC Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-29 CL9 RAM || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Corsair H110 Sıvı Soğutma Kiti || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Karti || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone XTD Gaming Mouse || Sony Playstation 4 Pro 2 TB Upgraded || Sony Playstation VR || LG 60UF850V 60" 4K TV || Apple iPad Pro 12.9'' 128 GB Wi-Fi Gold with Apple Pencil || Motorola Moto 360 Smart Watch

• Yarbay
      2416 Mesaj
      19 Mayıs 2011 01:08:47
      Civcivler en fazla 2 hafta dayanıyor maalesef. Nereden bulabileceğin hakkında bir fikrim yok ama sevilebilecek bir hayvan beslemeni öneririm, civciv elden kaçıyor pek elde tutamazsın. Tavşan ya da hamsteral tüylü küçük birşey istiyorsan.

then after all
      i sense the end is dawning
      these lunatics deny the truth
    • Teğmen
      225 Mesaj
      19 Mayıs 2011 01:11:24
      Tavsiyelerinizi dinleyeceğim de biraz büyümüş derken 2-3 haftalık gibi mi yoksa bir ölçütü var mıdır? bir de tek yaşamaz demişler, 1 3 5 7 tane falan, illa 2 4 6 tane mi alacağım ne alaka?

• Yarbay
      2975 Mesaj
      19 Mayıs 2011 01:13:08
      Honda civic sandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2095 Mesaj
      19 Mayıs 2011 01:13:45

quote:

Orijinalden alıntı: rrainmaker

Civcivler en fazla 2 hafta dayanıyor maalesef. Nereden bulabileceğin hakkında bir fikrim yok ama sevilebilecek bir hayvan beslemeni öneririm, civciv elden kaçıyor pek elde tutamazsın. Tavşan ya da hamsteral tüylü küçük birşey istiyorsan.

Sürekli eline alıp mıncırırsan civcivi dayanmaz tabii. Küçük almassan piliç olana kadar besledikten sonra kesip yersin. Ama sürü halinde alman lazım ki uyurken birbirine sarılsınlar Ve de bence alma, pisliği çok olur ev kümese döner, bi de kutuya koyarsan sürekli atlamaya çalışıp seni deli ederler, aralarında bir büyük olan varsa diğerlerini rahatsız ederler vs. iyi hatırlıyorum bi tanesi yüzünden kutuyu klasörle ikiye ayırmıştık. bi tanesi karanlık köşede düşünüyor diğer 10 civciv gece lambasının yanına dizilmiş yatıyor, klasörle ayırırken birtanesinin kafasına çarptırmışım yaralanmış hayvan en sonunda hepsini birine vermiştik pisliklerinden bıkınca.

Sana önerim amacın ne bilmiyorum ama boşver.

• Teğmen
      225 Mesaj
      19 Mayıs 2011 01:14:05

quote:

Orijinalden alıntı: ten_don

Honda civic sandım

Uyku vakti

• Teğmen
      225 Mesaj
      19 Mayıs 2011 01:17:27

quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

Alıntıları Göster

Sürekli eline alıp mıncırırsan civcivi dayanmaz tabii. Küçük almassan piliç olana kadar besledikten sonra kesip yersin. Ama sürü halinde alman lazım ki uyurken birbirine sarılsınlar Ve de bence alma, pisliği çok olur ev kümese döner, bi de kutuya koyarsan sürekli atlamaya çalışıp seni deli ederler, aralarında bir büyük olan varsa diğerlerini rahatsız ederler vs. iyi hatırlıyorum bi tanesi yüzünden kutuyu klasörle ikiye ayırmıştık. bi tanesi karanlık köşede düşünüyor diğer 10 civciv gece lambasının yanına dizilmiş yatıyor, klasörle ayırırken birtanesinin kafasına çarptırmışım yaralanmış hayvan en sonunda hepsini birine vermiştik pisliklerinden bıkınca.

Sana önerim amacın ne bilmiyorum ama boşver.

Piliç olması ne kadar sürer? bir de gece öterler mi alışkanlıkları nelerdir ne yapar bu hayvanlar, gece neden ışık yakıyoruz ki

• Yarbay
      2095 Mesaj
      19 Mayıs 2011 02:09:54

quote:

Orijinalden alıntı: LauterLust

Alıntıları Göster

Piliç olması ne kadar sürer? bir de gece öterler mi alışkanlıkları nelerdir ne yapar bu hayvanlar, gece neden ışık yakıyoruz ki

gece neden gece lambası kullandığımızı hatırlamıyorum çünkü besleyeli 8 yıl oldu. gece ötmezler çünkü üzerine örtü örtersin ve sarı bir yumak halini alıp uyurlar. piliç olması ne kadar sürer bilmiyorum ama bahçeli evin yoksa piliç olana kadar bıkar verirsin herhalde, veya ölürler. ne yaptıklarına gelince, kendi halinde öterler veya kutudan çıkmaya çalışırlar ne yapmalarını bekliyordun ki bir de benim cevaplarım çok sağlıklı değil çünkü hatırlamıyorum o kadar sene öncesini ama sen neden istiyorsun ki civciv beslemek?

• Teğmen
      183 Mesaj
      19 Mayıs 2011 10:49:13
      gittiğim arkadaşın evinde vardı, evi bok götürüyodu onlarda nasıl öldürsek diye plan yapıyolardı boşver alma bence

• Yüzbaşı
      752 Mesaj
      19 Mayıs 2011 10:50:27
      Eminönünden çiçek pazarı mı hayvan pazarımı ne orada var

Ama bende aldım 3gün yaşatabildim.Sonra ölünce üzüldüm garip oldum

Gece ışık yakılmasının sebebi.Hassas hayvanlar gece soğunda üşüyebiliyorlar.Bir ampulün ısısı onlara fazlasıyla yetiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blizzard Days -- 19 Mayıs 2011; 10:52:19 >

• Yüzbaşı
      489 Mesaj
      19 Mayıs 2011 10:51:57
      eminönüde her türlü hayvan bulabilirsin

Bu hayat benimse eğer kimse karışamaz ve bilirim ki herkesle dost olunmaz.. Aşka gelince bir kere sevdim işte, bir daha işim olmaz.
      (C.Süreya)
    • Binbaşı
      1727 Mesaj
      19 Mayıs 2011 11:05:50
      Napican civcivi git hamster falan al cok heves ettiysen.Onu da alma bence pislik yapio hepsi ugrasmaya degmez

• Yüzbaşı
      387 Mesaj
      19 Mayıs 2011 11:08:04
      Bende 15 tane var bahçede besliyorum

• Android Beta Kullanıcısı
      2739 Mesaj
      19 Mayıs 2011 11:19:49
      Bugüne kadar beslediklerimin hepsini horoz/tavuk yaptım.
      Küçükken sadece üşüyünce öterler. Öyle bir durumki, hepte üşürler.d

çözümü yuvalarına cam kavanoz içinde sıcak su koymaktır. Hepsi gider ve sabaha kadar sesleri çıkmaz. Merak etmeyin kavonaza yapışıp ölmezler.
      Biraz büyüdüklerinde yemlerini günde 3 ögün şeklinde siz vermeye başlayın.

ASUS G75VW | Intel i7-3630QM | 12GB DDR3-1600Mhz | NVIDIA GTX 670M | 17.3" LED-FHD or SAMSUNG 46F7000 | 256GB SAMSUNG 840 PRO SSD | 750GB 7200RPM HDD | Windows 7 Home Premium 64 Bit | A4TECH BLOODY V7 Lazer Mouse | SOL 100MBIT
    • Yarbay
      4628 Mesaj
      19 Mayıs 2011 11:27:47
      Bi masa lambası alın ona 100w'lık ampül takın hayvanların kaldığı kutunun üstünden sarkıtın ısınma sorunu çözülür.

• Yarbay
      2323 Mesaj
      19 Mayıs 2011 11:31:32
      Ankara'da Tarım ve Köyişleri'nde veriyorlardı İstanbul da var mı öyle bir yer şube falan gibi?

• Yüzbaşı
      359 Mesaj
      19 Mayıs 2011 11:33:02
      Ben pazardan almıştım Çok iyi bakmıştım hiçbiri ölmedi büyüyünce bakamadım.Bizde bahçesi olan komşuya verdik,verdikten 1 hafta sonra kesip yemişler

• Yarbay
      21606 Mesaj
      19 Mayıs 2011 11:42:38

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.