Şimdi Ara

Citroen Xantia hakkında ne düşünüyorsunuz? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
28.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim de zamanında hasta olduğum bir araçtı.

Almayı düşünmesem de kullanmayı isterdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Şuan sıfır 2012 model diye satılan çoğu arabayı bagajına alır taşır, gider mamak çöplüğüne atar.

İnip-kalkma özelliği mevcut ve konfor-genişlik olarak harika birşey. Tek sıkıntı belki parçası zor bulunuyor olabilir.

Daha detaylı yazılacak çok özelliği var. Ama en önemlisi araç performans-kalite-konforu aynı anda sunuyor.

Hidropnömatik özelliği zaten harika tekrar edeyim. Bu araçla çoğu aracın aynı hızla giremediği viraja girmeniz mümkündür. Çok iyi yol tutuşu olan bir araç. Zaten belli bir hızdan sonra hıza orantılı yere yapışıyor. Ama en iyi konforlu kullanım olayı orta kademedir. Diğer kademeler performansı artırır ama konforu düşürür. Kullananlar bilir.

• citroen harbiden iyi arabalar üretiyor saygım büyük. hani donanım donanım diyoruz ya bu adamlar yaparsa tamam. diğerleri taklit ediyo 3-5 seneye bozuluyor.

ama citroenin yedek parçaları pahalı malesef.

keşke ülkemizde eski model araçlar amerikadaki gibi ucuz olsada alıp binip hurdaya göndersek.

ben mesela r12 toros sedan kullanmak istiyorum ama nereden bulacağım gerekirse atarım 40-50 liralık gaz hevesimi alırım. çocukluğumdan beri aşırı bir toros sevgisi var içimde ileride alıp tamamen orjinal parçalarla (motor , süspansiyon hariç ) türkiyenin en iyi torosunu toplamayı düşünüyorum (225 lik lastik sert süspansiyon ve kaputun altına 2.0 fsi motor attınmı tamamdır ). hepsi paraya bakan işler para olursa yapılabilir.

önceden e30 toplamayı düşünüyordum ama artık tamamen apaçileşen bir araba malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 5 Ekim 2011; 5:10:27 >

• Citroen xsaralar hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordinaryus19

Citroen xsaralar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Citroen konusunda Xsara başlığı mevcut.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertandogann -- 6 Ekim 2011; 14:18:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: custi

Bir süre Xantia kullanmış birisi olarak üç-beş kelam edeyim:
    1-Sürüş konforu çok iyidir, yol tutuşu ve virajlarda yüksek hızda inanılmazdır.

2-İç mekanın kullanımı açısından kötüdür. Eşya koyacak yer bulamazsınız.

3- Hidrolik süspansiyon etkileyicidir-araba yükselip alçalmaktadır-, lakin; bu sistem bozulursa(bendeki gibi) yetkili serviste bile tamir ettiremeyebilirsiniz. O yüzden ya yakınızda bundan anlayan bi usta bulundurun, ya da bu sistemini bozmayın!

4-Parçaları pahalıdır, ama bulunur. Araştırıp yan sanayi parça tedarikçilerinden alın, kesinlikle servisten parça almayın. (Örnek: Ben 'Sifer' denilen bi parçayı yetkili sevisten sordum, tanesi 750 tl idi, ben aynısını 60 tl ye sıfır olarak aldım -4 adet lazımdı- )

5-Sağlamını, uygun bi fiyata bulursanız, binilebi
    lecek gü
    zel bir araçtır.

Sayın @custi,

Xantia kullanmış birini bulmuşken (gerçi bir üst gam) size sormak istiyorum;

XM hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Elimde bir Baccara projesi var. Sonrasında bir XM düşünüyorum.

Full vsx ile full 3.0 v6 24v aynı donanım mı olur, yoksa bir kaç eksiği mi kalır?

Saygılar.

• Böyle bir arabam olsaydı,milletle iddiaya girip parayı bulurdum.Kim inanır ki bir arabanın 3 tekerlek üstünde gideceğine
  • ewet arkadaslar bayagı bı yorum yapılmıs xantia kullanıcısı olarak yorum yapmak ıstedım sımdıye kadar bındıgım en ıyı araba buydu arkadaslar bende 98 model 2.0i 16v xantia var arabayı eylul ekım gıbı aldım arka sıferlerı arızalıydı 220 lıraya 2 adet aldım kendım taktım :) 180 lıraya 306 gti diski aldım kendı balatasını aldım kendım taktım 110 lıraya valeo marka orjınal kalorıfer petegını aldım kendım taktım :D suradyatorune orjınalıne 1100 tl dedıler hurdacıdan 40 lıraya aldıgım hangı araca aıt oldugunu bılmedıgım bı radyatoru uydurdum 50 tl ye kendım taktım karım 1050 tl :D sımdı fan davlumbazını 190 tlye aldım takıyorum surus acısından bunun gıbı konforlu bı arabaya daha bınemıycegınıze emın olabılırsınız :) mola vermeden 1900 km yol geldım en ufak bı yorma olmadı resmen ucan halı :) gucunede degınelım

1.4 honda civic tek kapı vtec le kalktım o benzınde ben tupte gozum kapalı elıne verdım :)
    1.6 2008 seat leonla kalktım o benzınde ben tupte rahatlıkla elıne verdım daha adam farları kapatıyo debrıyaj tazelıyodu arkamda :D
    hyundai fx coupe elıne verdim :) ınanılmaz guclu bı motora sahıp bı araba emın olun pısman olmazsınız ama tek sorun arabayı yapacak ustanızın saglam olması her ustaya teslım edemezsınız bu arabayı

• quote:

Orijinalden alıntı: ertandogann

geçenlerde birinde citroen bx vardı bana demişti bunlar 3 tekerlede gidebiliyor ben gülüp geçmiştim gerçekten çok şaşırdım

• Gerçekten sölediğiniz gibi bx, cx ve xm bunlar citroeni dünyaya duyuran araçlar. Bunlar yerlerini sırasıyla xantiaya, oradan c5'e, cx ve xm de c6'ya yerlerini braktılar.
    Benim merak ettiğim şu: Xantia fomuna baktığım zaman pek sıkıntı veya ariza yazan yok. Bx daha eski olduğu için daha fazla yazan olabilir. Bu sitede 62 sayfadan gidiyor mesela. Xantia da pek yazan yok. Kullanan mı az yoksa pek ariza mı vermiyor?
    Ama c5 öyle değil. Özellikle 2006 ve sonralarından çok şikayetler yazılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZNGN 61

Gerçekten sölediğiniz gibi bx, cx ve xm bunlar citroeni dünyaya duyuran araçlar. Bunlar yerlerini sırasıyla xantiaya, oradan c5'e, cx ve xm de c6'ya yerlerini braktılar.
    Benim merak ettiğim şu: Xantia fomuna baktığım zaman pek sıkıntı veya ariza yazan yok. Bx daha eski olduğu için daha fazla yazan olabilir. Bu sitede 62 sayfadan gidiyor mesela. Xantia da pek yazan yok. Kullanan mı az yoksa pek ariza mı vermiyor?
    Ama c5 öyle değil. Özellikle 2006 ve sonralarından çok şikayetler yazılıyor.

Merhaba ARkadaşım Citroenin eski modelleri tam anlamıyla bir sağlamlık abidesi diyebilirim hatta ds ve cx modelinin sağlamlığından dolayı firmayı iflasın eşiğine getirdiğini duymuştum. bende bir turbo dizel xantia kullanıcısı olarak aracımdan çok memnunum. gerçek bir xantia sahibi aracını değerinin çok altına vermez eğerki düşük fiyatlara bulunan bir xantia varsa o aracın altından kolay kolay kalkılmaz.. sevgiler..

• Cevabınız için teşekkür ederim. Şu anda 2003 kangom var inşallah borcu bitince dizel bir xantia'ya geçeceğim nasip olursa. Zannedersem bir yıl sürer borcunu ödemek.
    Bx düşünüyordum fakat haliyle 90 model civarları olduğu için "ya gelirken süspansiyonda ariza olursa" diye düşüncelerim beni bundan hep alıyokdu. Yürüyen aksam olsun motor olsun o konuda tecrübem var. Bunların süsbansiyonları hakkında sadece bu forumdan öğrendiklerim var.
    c5 II yani 2005 ve üzerine paramız mümkün değil. c5 I yani 2004'e kadar zorlanarak alınabilir ama bu modeller hakkında malesef ne burada ve ne de citroentürk forum sitesinde bilgi bulamadım. 2006 ve üzeri c5'lerde kronik volan ve bir takım arizalar var. Bilmiyorum sizin bu c5'in 2002, 2003 ve 2004 modelleri hakkında bilginiz var mı.
    Geriye bir xantia kalıyor. Onun hakkında pek ariza sıkıntısı okumadım. Sadece amörtisör kulelerine dikkat edip lastikleri eskimeden değiştirmek. Bunu kullandığınız için mutlaka bilgliniz vardır.
    Bu arada sizi bulmuşken xantia'nın otomatik şanzımanlısını tavsiye eder misiniz? Bir de benim almayı düşündüğüm xantia 1998 ve üzeri. Bu düşüncem nasıl. Hayırlı günler ve sürüşler. Allah'a emanet olun. Trabzon'dan yazıyorum.

• kısaca ben kendi aracımın masraflarını yaptırmaya kalksam bana Adan Zye Araba 20bin TLye gelir.. ve 2 haftamı alır .. sizden gelecek yorumlar çok önemli bugün yarın takas yapmayı düşünüyorum
    özellikle de Citroen kullanmış genç bir arkadaşımız AlperAKBİLGİ'den yorum yapmasını rica ediyorum
  • Sayın @kellesh,

Benim bu güne kadar Citroën' im hiç olmadı, bu sebeple yorumda bulunamam. Ben de TEMİZ bir xm arıyorum. Makyajlı kasa temiz ful bir xm bulursam kaçırmam! Xantia' ları hiç bilmiyorum, xm den gayri citroën benim için yalan! :)

Xm in rakibi Renault 25 Baccara aracım var, keyif için almıştım. Bu araçtan aldığım tadı hiç bir arabada yaşamadım. Tek kusuru biraz yakıyor!

Yaşadığınız muhitte, usta, parça, trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurunuz. Araçlar belki taş gibidir, hiç arıza yapmayabilir, siz de aracınızı çok dikkatli kullanabilirsiniz ama ...nın biri gelip çarptığında, başınız çok ağrıyabilir.

Ben, sırf bu yüzden, sapa sağlam bir r25 i yedek parça olsun diye aldım, kenara çektim.

Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlıyorum .. bende vazgeçtim gibi bişey oldu .. mercedesi yaptırıp binerim olmadı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut4.bahtiyar

Sayın @kellesh,

Benim bu güne kadar Citroën' im hiç olmadı, bu sebeple yorumda bulunamam. Ben de TEMİZ bir xm arıyorum. Makyajlı kasa temiz ful bir xm bulursam kaçırmam! Xantia' ları hiç bilmiyorum, xm den gayri citroën benim için yalan! :)

Xm in rakibi Renault 25 Baccara aracım var, keyif için almıştım. Bu araçtan aldığım tadı hiç bir arabada yaşamadım. Tek kusuru biraz yakıyor!

Yaşadığınız muhitte, usta, parça, trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurunuz. Araçlar belki taş gibidir, hiç arıza yapmayabilir, siz de aracınızı çok dikkatli kullanabilirsiniz ama ...nın biri gelip çarptığında, başınız çok ağrıyabilir.

Ben, sırf bu yüzden, sapa sağlam bir r25 i yedek parça olsun diye aldım, kenara çektim.

Saygılar.

Hayırlı günler. Araba.com sitesine dün benzinli bir xm geldi. Kilometresi az. Bir bakın isterseniz. Düşünceniz devam ediyorsa tabiki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mesut4.bahtiyar

Sayın @kellesh,

Saygılar.

Hayırlı günler. Araba.com sitesine dün benzinli bir xm geldi. Kilometresi az. Bir bakın isterseniz. Düşünceniz devam ediyorsa tabiki.

Sayın Trabzonlu hemşehrim, ZNGN 61,

İlginiz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz ilan, Esenlerde KBL 59 plakalı araç mı? Sahibi, aracın 83.000 Km' de olduğunu belirtmiş. Evet Km düşük ama araç full değil. Sanırım 2.0 motorlarda en full'u, Turbo ct vsx executive versiyonu oluyor. XM ilgim halen devam etmekle birlikte, henüz bir XM almış değilim. Umarım, beğeneceğim bir araç denk gelir.

Bu arada, beni derinden sarsan bir kaybımın ardından, yaklaşık 8-9 aydır ilgilenmediğim Baccara projesine ufaktan devam etmeye başladım. Baccara' mın sunroof' u yoktu. Bu hafta kısmetse, sırf sunroof için bir R 25 satın alıyorum. Aracın sadece fotoğraflarını gördüm. Bu hafta nakliye ile gelecek. Sunroof' u alıp, arabayı parçalayıp, parçalarını satacağım. İşime yarayabilecek bazı parçaları da kendime ayırabilirim.

İlginize tekrar teşekkür ederim. Yine, XM ile ilgili bir gelişme olursa, bana bildirmenizi rica ederim.

Saygılar.

• Teşekkür ederim. Allah hayırlısını nasip etsin.
    Ayrıca nakliye kolay olabiliyor mu? Merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZNGN 61 -- 9 Mayıs 2012; 10:19:28 >
  • quote:

Teşekkür ederim. Allah hayırlısını nasip etsin.
    Ayrıca nakliye kolay olabiliyor mu? Merak ettim.

Nakiye işini profesyonel olarak yapan insanlar var. 5 binek araç kapasiteli büyük kamyonlarla bu işi yapıyorlar. Türkiye' nin hemen her yerine çalışıyorlar.

Nakliye ücra bir yerden/bir yere yapılacaksa, ya o tarafa bir iki araç daha çıkmasını bekleyeceksiniz ya da tek araç taşıyabilen çekicilerden bir tane ayarlayacaksınız.

Çok sorun değil.

Saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.