Şimdi Ara

Citroen vites kutusu arizasi c3

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
7.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Citroen vites kutusu arizasi

2012 model c3 otomatik arac kullanıyorum. Aracım dur kalk trafikte ara ara vites kutusu arizasi veriyor. Fakat uzun yolda herhangi bir sorun yok. Arac o hatayı verince kenara bir yere çekiyorum 1-2 saat bekliyorum hata düzeliyor sorunsuz yoluma devam edebiliyorum. Nedeni hakkında bilginiz var mıdır? Bilgisayara bağlayınca herhangi bir sorun çıkmıyor. Isınınca veya böyle dur kalk trafikte bu sorunun olmasının nedeni nedir yardimci olabilir mısınız.Daha önce basına gelen var mı?

Sanziman yagi , baskı balata vb. sorun neden kaynaklanabilir. Arac sadece çok sıkışık trafikte bunu vermektedir. 45 50 günde bir vermektedir.

Teşekkürler,

• ma5 yönlendirilmiş düz vites kutusu olduğu için şanzıman yağından kaynaklanıyor. otomatik şanzıman yağı doldurmuşlardır o yüzden yapar. normal manuel şanzıman yağı koyduracaksınız. gear oil yazar kutusunda
  • Aracı bilgisayara bağladık. Hata kodu p1755 kavrama aktivatör pozisyonu kontrol - sıkışmış - aralıklı şeklinde bir hata verdi. Muhtemelen sanziman robotundan dediler. Bu konu da bir bilginiz var mıdır ?
  • o şanzımanda 2 tane robot var ama . biri debriyajda diğeri viteste. kavrama yazıyosa debriyaj robotudur ama balata ve bilya aşındığı için mesafe hatasıda olabilir.
  • 2014 model c3 otomatik arac kullanıyorum. Aracım dur kalk trafikte ara ara vites kutusu arizasi veriyor. Fakat uzun yolda herhangi bir sorun yok. Arac o hatayı verince kenara bir yere çekiyorum 1-2 saat bekliyorum hata düzeliyor sorunsuz yoluma devam edebiliyorum. Nedeni hakkında bilginiz var mıdır? Bilgisayara bağlayınca herhangi bir sorun çıkmıyor. Isınınca veya böyle dur kalk trafikte bu sorunun olmasının nedeni nedir yardimci olabilir mısınız.Daha önce basına gelen varmı

Teşekkürler,
  • 34istanbul19 3 kullanıcısına yanıt
    Merhaba 2009 C4 otomatik dizel aracım. Hafif önden temas nedeniyle tanır gördü.
    Serviste sensör nedeniyle klima soğutma fanı arızası vardı uyardım sobra yaptılar. Ama obd2 cihazında otomatik sansuman kısmında bu hata kodunu veriyor silmeme rağmen Türkçesi debriyaj sıkışmış anlamındaki hata kodu ile
    Yağ basıncı düşük p0868 hata kodu veriyor
    Hiç bir gidişte cekiste anormallik yok. Kabloyu mu söktüler unuttular takmayı. Sensör mu bozuk. Sigorta mi atiktir
    Fikri olan varmı
    Böyle rezalet servis mi olur ya.araci yaptıktan sonra bir makinaya bile takmamislar insan bakıma gelen araci kaza sonrası beyninde ne hata kodları var bakmaz mi
    Koskoca autoking güya
    Ankara subes
    Citroen vites kutusu arizasi c3

• Hocam sorunu çözdünüz mü?? Ayni sorun benim araçta da var..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.