Şimdi Ara

citroen sizce nasil araba? (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
2
Favori
164.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle herkese sonsuz sevgi ve saygılar. Arkadaşlar kısa bir zaman içerisinde araba alacam. istedeğim araba Golf 5 ti fakat bazı maddi sorunlar yüzünden hayalim suya düştü. geçenlerde bir arkadaşımın arabasına bindim. Citroen C 4 tü. ve gerçekten çok beğendim. eve gelip netten biraz fiyat araştırması yaptığımda bütçemin bu araba için uygun olduğunu gördüm ve C 4 almaya karar verdim. Fakat ben genelde alman arabalarından yanaydım. Citroen hakkında pek bir bilgim yoktu. Burada sizlerin yorumlarını okudum ve sayenizde bir nebzede olsa bilgilendim. bunun için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Fakat bir konuda kararsızım. C4 ün hangi modelini tavsiye edersiniz. daha doğrusu hangi motor şeçeneği iyidir. bu konuda yorumlarınıza cidden ihtiyacım var. ilgi gösterip benim için vaktinizi ayırırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla....
  • Genel cevaptır, gücünün yettiği en iyisini alacaksın

.oO°Oo.
  • Eğer gücün yetiyorsa C4 1.6 HDİ MCP almanı tavsiye ederim..
    Ayrıca Citroenler ile ilgili daha çok bilgi almak istersen imzamdaki sitemize bekleriz senide...:)

quote:

Orjinalden alıntı: cefriy

öncelikle herkese sonsuz sevgi ve saygılar. Arkadaşlar kısa bir zaman içerisinde araba alacam. istedeğim araba Golf 5 ti fakat bazı maddi sorunlar yüzünden hayalim suya düştü. geçenlerde bir arkadaşımın arabasına bindim. Citroen C 4 tü. ve gerçekten çok beğendim. eve gelip netten biraz fiyat araştırması yaptığımda bütçemin bu araba için uygun olduğunu gördüm ve C 4 almaya karar verdim. Fakat ben genelde alman arabalarından yanaydım. Citroen hakkında pek bir bilgim yoktu. Burada sizlerin yorumlarını okudum ve sayenizde bir nebzede olsa bilgilendim. bunun için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Fakat bir konuda kararsızım. C4 ün hangi modelini tavsiye edersiniz. daha doğrusu hangi motor şeçeneği iyidir. bu konuda yorumlarınıza cidden ihtiyacım var. ilgi gösterip benim için vaktinizi ayırırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla....

• Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. bu arada benim alacağım 2006 model filan olacak. yani ikinci el. cevaplarınızda bunu gözönünde bulundurursanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: warlordz1984

Haklısın o konuda opel cok daha iyi bir araba bende aksini sölemiorum 2 takla attım hala yasıorum :) bence cok ama cok saglam bi araba egerkı citroenle yapmıs oLsaydım ciddi sorunlar yasayabılırdım buda opelin ne kdr saglam oldugunu açıklıyor...

citroen  sizce nasil araba?

opel sağlam olabilir bişey diyemeyeceğim ama citroende o taklayı atmazdın gibi geliyor....
  • arkadaşlar acaba 2002 model citroen saxo 1.5 dizel çok sorun çıkartırmı kullanan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eymen4545

arkadaşlar acaba 2002 model citroen saxo 1.5 dizel çok sorun çıkartırmı kullanan varmı?

Çok sorun çıkartacağını sanmam,zaten küçücük araba. Ama ben olsam VW Polo modellerine bakardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kgann

quote:

Orijinalden alıntı: eymen4545

arkadaşlar acaba 2002 model citroen saxo 1.5 dizel çok sorun çıkartırmı kullanan varmı?

Çok sorun çıkartacağını sanmam,zaten küçücük araba. Ama ben olsam VW Polo modellerine bakardım.

Aynı paraya dizel Polo alabilcek mi :)
  • 60.000 kmde enjektör bitiren 50.000 kmde debriyaj bitiren 20.000 bile fren balatası gitmeyen teknolojinin nimetlerini mümkün olduğunca kullanmayan ford (2 sene öncesine kadar hangi modellerinde esp standart veya isteğe bağlı alınabiliyordu abs ile güvenlik tamamlanmıyor) :)) bu arada hatırlatayım tüm 1.4 tdci ford motorları psa grub tarafından yapılıyor ben ford da kullandım fiat da opel de vw de ama ilk defa bir citroen sahibi oldum gerçekten geriye kalanların hepsi boş kaldı sende bir dene öyle karar ver dostum

quote:

Orijinalden alıntı: NIGHTBOY

CITRÖEN LE FORD U KIYASLANMAZ ARKADAŞLAR,FORD HER ŞARTTA CITRÖENDEN ÜSTÜN ARABA
    quote:

Orjinalden alıntı: HeaDMasH

arkadas focus dan canın yandı sanırım yada içinde ukte kaldı 2 konudada gördümki sürekli focuslara bi laf atma cabasındasın...ha eğerki ben yanlış anladımsa affola

• evet citroen olsaydı o taklayı atmaz arabanın sağlamlığını öğrenmemiş olurdun

quote:

Orijinalden alıntı: ibokozan

quote:

Orjinalden alıntı: warlordz1984

Haklısın o konuda opel cok daha iyi bir araba bende aksini sölemiorum 2 takla attım hala yasıorum :) bence cok ama cok saglam bi araba egerkı citroenle yapmıs oLsaydım ciddi sorunlar yasayabılırdım buda opelin ne kdr saglam oldugunu açıklıyor...

opel sağlam olabilir bişey diyemeyeceğim ama citroende o taklayı atmazdın gibi geliyor....

• kardeşim buradaki citroen kullanıcılarının çoğu aracını yarış arabası olarak kullanmıyor tren rayının üretildiği malzemeyi ve vectranın şasesinin ham halini hayatında gördünmü de aynı olduğunu idda ediyorsun tren rayı pik döküm çeliktir araçlarda rulo sac kullanılır burda olay sürat değildir araçların fiyat fayda ve kullanım zevkleri ve maliyetleridir o çok met ettiğiniz opelden 3 tane 0 km 2 tane 2 el kullandım ilaç için birtanesi de problem çıkartmasın corsa aldık ön takım dağıtmaktan servis bizden fazla kullandı easytronic olanının aldık şanzıman arızalarını opel merkez servis bile düzeltemedi 1.2 benzinlisini aldık 2.0 motor araba gibi yakıt harcıyordu ticarisini aldık 90.000 de motor yaptık vectra aldık elektronik sistem arızasından kafayı yedik daha sayayımmı opel mi bir daha asla şunu da itraf edeyim daha yeni citroen sahibi oldum bu aracın şu anda sadece kullanım rahatlığından yakıt azlığından ve yol tutuşundan memlunum aynı zamanda 2004 model 1.9 tdi audi a6 sahibiyim inanın c3 picasso daha rahat geldi hele şu modifiyeli gsi sahibi arkadaş sen git başka formlarda takıl galiba seni bir citroen fena ezdi kuyruk acını çıkartmaya çalışıyorsun yada citroeni olan birine tav oldun hırsını almaya çalışıyorsun modifiyeli arabadan bahsececeksen sen youtube ye cıvıc turbo yaz bir seyret sonra konuşalım ok herkeze hayırlı günler ........ unutmayın herkezin sahip olduğu araba dünyanın en iyi arabasıdır çünki onlar bizim arabalarımız ulaştığın araba en iyi arabadır saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: gsi.team

abi saxo kullandım ki arabada full modifiye var bilirsiniz vts ler gayet süratli arabadır belkide citroenin en süratlisi neyse.. ben opeldeki zevki alamadım bana 120 den sonra hiç güven vermedi araba ve heryerinden ses geliyor çıtır çutur artı kaportasını sac kalınlığını inceledinizmi? şase sine dikkatli baktınızmı mesela GM bir zaman çıkardığı GT modellerinde yani vectra GT lerde şaseyi tren rayında kullanılan malzemenin aynısından üretiyordu.. mukavemetini ve dayanıklılığını siz düşünün? E tabi İnsanların kendi fikirleridir bu ama benim fikrim Citroen hiç bir zaman güç, ve dayanklılık konusunda hatta araba konusunda opeli yakalayamaz.. e tabi ,bu benim düşüncemdir

Not: Ayrıca siz Astra gsi kullanmışınız bu konuyu çok rahat bilmeniz gerek tecrübelisiniz hocam? GSİ ın anlamını bilirsiniz...

Sevgi ve Saygılarımla Herkese

• selamlar arkadaslar 2004 model citroen C3 1.4sx alıyorum gök mavisi renginde... ne dersiniz iyi yapmısmıyım? arac 87000de boyada da yok değişen de yok... sadece 87000km'nin vermiş oldugu vites topuzunda hafif soyulmalar var sanırım 2004 model bi araba da gayet normal bir sorun ne dersiniz? önerilerinizi alabilirmiyim? bir de fiyat 13600 sıkı bir pazarlık sonucu bu kadar dusurebildim...
  • Pejo olmasa dahada iyi olacak.
  • valla agalar bence citroen müthiş arabalar tasarlıyor üretiyor özellikle teknolojik açılar bugün diğer araç firmalarına gözle görülür bir biçimde fark atmış durumda ha dayanıklığını bilemem ama yol tutuşu harika diyorlar en beğenmediğim özelliği ise üst tarafının biraz basık olması (örn. c4 ) bu sorun çözülürse iyi olur araba dediğin ferah olmalı bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: goztepeli_TR

YA ARKADAŞLAR BEN SAXO VTS 1.6 16V diyorum başka da bişi demiyorum...İNSAN Bİ KERE BİNDİMİ SÜRDÜMÜ Bİ DAHA DA BIRAKAASI GELMİYOR...İYİ Kİ ALMIŞIM... BİR DE ZENGİN Bİ PETROLCU KIZI BULUNCA OF OF OFFFF.....

ALLAH KAZASOZ SURÖE EYLESIN KARDES

10 000 TL EN FAZLA 12 000 TL CIVARINDA CİTROEN SAXO TEMİZ 1.4 1.6 16V BENZINLI YADA DIZEL VARMIDIR?
    VARMIDIR DIYORUM KUSURA BAKMAYIN SAHIBINDEN DE BAKTIM GUZEL ARAC YOK.
    SU ARACI GORDUM RESMEN HARIKA ALLAH KAZASIZ BINDIRSIN SAHIBINI
    YADA BU SEKILDE RAAC VARMIDIR?

MESELA ORNEK:

http://www.modifiyem.com/garaj-resim/citroen-saxo-26-b.jpg

• cıtroen 1numARA
  • slm ben sitenini yeni üyesiyim bendede c4 var ama şu yağmur sensörü olayını çözemedim.aracımı 2. el aldım ön camı değişmiş acaba sorunlumu çalışma sitemi koldan nasıl oluyor .yazarmısınız.
  • citroen citroen iken harika idi, pejo aldıktan sonra mafetti
  • Aşırı uç yorumları hangi araç için olursa olsun dikkate almam.Neden mi?Her aracın + ve - leri vardır + lar hangisinde çok ise yada bize göre daha avantajlı ise o araba alınır.Yani önce kriterlerimi belirlerim ondan sonra kriterlerime uygun olan arabayı ararım.Şimdi öncelikle C4 ü daha önce hiç kullanma fırsatım olmadı ama şoförlüğüm de kötü değildir çok şükür.Dışarıdan baktığım kadarıyla yola yatkın bir araba olduğunu ve 1.6 HDI 110 BG motorun yüksek torku sayesinde çekiş açısından çok çok tatmin edeceğini düşünüyorum.İlerde araba alacağım zaman düşünebileceğim bir araç olarak görüyorum.Görüşlerinizi belirtirken sebep sonuç ilişkisi içinde net kavramlar üzerinde ifade ederseniz daha iyi olur.Aracı hiç tanımayan bir vatandaş olarak ben dikkate almam çok kötü olarak gösteren kişi ile yere göğe sığdıramayarak abartan kişiyi.1.6 HDI 110 BG manuel vites için Ayrıca merak ettiğim bir konu olarak pnömatik süspansiyon sistemi C4 te var mı?En dolu modeli hangisidir ve hangi özellikler mevcuttur?Yakıt tüketimi şehir içi ve şehir dışı kaç litredir?Bagaj hacmi kaç Llitredir?Motor da bildiğimiz kayışlı sistem mi yoksa zincirli sistem mi var?Zincirli olanlar daha uzun km gidiyor ve bakım maliyetini daha da düşürüyor diye biliyorum.İnternet sitesindeki fiyatları çok şişirdikleri için temiz full 1.6 HDI 50 bin km altında boyasız değişensiz kazasız 2006-2007-2008 modellerinin fiyatları hangi aralıktadır?Çok soru sordum kusura bakmayın.Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Uçuk kaçık argo kelimelerle cevap yazacak olan arkadaşlar yazmasın yetişkin ve söylediğini mantıklı şekilde açıklayan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

• Arabamın değerini düşürüyorsun.

O malum firma perakende fiyatlarını milim aşağı çekmeyecek, ama benim başım sıkıştığında bu tür negatif propagandalar yüzünden bir kaç bin lira daha kaybedeceğim.

Kendi malının (sıfır ve ikinci el farketmeden) değerini bu kadar düşüren yorumlar Çin malı araba sitelerinde bile yok.

.oO°Oo.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.