Şimdi Ara

>> Citroen Saxo Kullanıcıları << (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
6
Favori
146.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende de dizel saxo var. Mazot benzin gibi değil benzin katkı yağ falan kabul etmez. Ama mazotta durum farklı kırsal mazotta yağ fazla oluyor karışım yapıyorlar bu da sizin daha fazla km gitmenize sebep oluyor daha iyi yeniyor çünkü araç yoktan düşmüyor ama aracın motoruna enjektörlerine ve pompasına zararlı bence shell den kullanmaya devam etmelisiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bu yaz başı aracımın Klimasina bakim yaptırmak istedim aracım 2001 model citroen saxo aracı kışın aldığım için henüz bir yaz geçirmemiştik. Neyse gazı basıldı filtresi değişti klima soğutuyor. Ancak 1 hafta sonra söyle bir sıkıntı oldu araç sürekli olarak klimayı açıp kapatıyor. 5-10 saniyede bir ve çok can sıkıyor. Yeniden gittim tüm bağlantıları kontrol edildi sensörler, kompresör ve diğer önemli tüm akşamlar ama birşey çıkmadı. Gazı olması gerektiği seviyede ama termostat sürekli olarak devreden çıkarıyor ve tekrar devreye sokuyor o çit çit sesini duyabiliyorsunuz. Kompresör kasnakta doğal olarak tak tak diye tutup bırakıyor. Birde söyle birşey söyleyeyim 2 bin devri geçinde bunu nadiren yaparken rölanti sürekli yapıyor yani rölantide nerdeyse hiç soğutmuyor. Bunun nedeni ne olabilir, neler etkiler ve akünün zayıf olması bunu doğurur mu (hiç ölçüm yapmadım bilmeden soruyorum) birde şarj dinomosunun buna etkisi var mıdır ? Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten çok can sıkıyor. Özellikle Antalya da araba kullanılmaz oluyor.

• RedForce24 R kullanıcısına yanıt
    hocam aynı kullanımda ilk depoda 4 litreye yakın bir tasarruf oldu , bir depo eurodizel seri kullanımda şehir içi 40 litre ile 750 km. altına düşmezken , kırsal motorinde 850 civarı km yapabiliyorum artık.

enjektör ve pompaya zarar vereceğini düşünmüyorum,turbosuz kara düzen motor olduğu için.

yinede bir sıkıntı çıkarsa editlerim .
  • irfanconi İ kullanıcısına yanıt
    Turbo ile enjektör ve pompanın bir alakası yok söyle ki yağ oranı yüksek motorin daha koyu kıvamda oluyor daha katı yani böyle olunca pompa ve enjektör memelerine zararı oluyor ama tabiki tercih sizin bu Soyledigim sadece saxo dizel için geçerli değil tüm dizel araçlar için gecerli

• RedForce24 R kullanıcısına yanıt
    yağ oranı tespitinize katılıyorum demek istediğim bu arabalarda ki yeni nesil motor değil. pompa ve enjektörleride buna göre dizayn edilmiştir diye düşünüyorum.

motor gürültüsü bile yarı yarıya azaldı arabanın .
  • arkadaşlar citroen saxo elektrik şeması wiring diagram lazım elinde olan arkadaşlar paylaşabilirlermi acaba ?
  • tamircihasan T kullanıcısına yanıt
    http://https://www.automotive-manuals.net/citroen/ bu linkten ulaşabilirsin dosyayı indirmen yeter umarım ıstediğin bilgiye ulaşabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: RedForce24

Merhaba arkadaşım bende de aynı sorun var sağ sol salıncak ve viraj kolu değişti sıkıntı kalmadı. Henüz yaptırmadıysan baktırmanı tavsiye ederim
    Sorun aks mis aks degisince sorun cozuldu tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhabalar. İlk arabam olarak citroen saxo 1.6 vts almak istiyorum. Bir tane buldum tam istediğim gibi. Yazılımla 140 hp olmuş ama arabada 2.vites senkromeçi değişecek. Başka ufak tefek sorunları varmış onlarıda zamanla yaptırırım diye düşünüyorum. Öncelikle şehir içi ne kadar yakar? Yardımcı olursanız sevinirim.
    https://www.facebook.com/marketplace/item/2362789590630207/?ref=messenger_banner
    Araç bu değerli yorumlarınızı bekliyorum.

• Mr. Mra M kullanıcısına yanıt
    Benim size şahsi tavsiyem ufak tefek sorunları varmış yaptırırım demeyin gerçekten sorun oluyor bir yerini yapıyorsunuz başka yer çıkıyor düzen sorunu oluyor sağlam çalışmaya başlayan parca diğerini bozuyor çok Hassaslar

Ayrıca ben citroen kullanmadan parca pahalılığını bilmiyordum bir teker bilyasini 85 lira verdim Bir devir daime 130 lira verdim yani neredeyse birçok markanın iki katı bu rakamlar güncel

Iyi düşünün derim alırken uygun fiyata alıyorsunuz sonrasında orasını yaptır burasını yaptır çıkıyor rakam çıkıyor

Bende bir klima sorunu var bir allahın kulu bulamadı birde öyle enteresan bir araç bunlar kimse çözemedi mesela

• merhaba arkadaşlar ,

1998 model saxo 1.4 sx araç aldım lexia bağlantı oldğu için OBD2 çevirici kablo ve ELM 327 blutoot bağlantı cihazı aldım.

aracımda hararet göstergesi yok o yüzden bağlanıp bakmak istedim çünkü motor gitti yeni motor yaptık herneyse

bağlanamıyorum araca yardımcı olabilecek varmıdır ?
  • Arkadaslar merhaba,

2001 1.4 saxo, arac bi depo benzinle ortalama 600 km yol gidiyor. Ortalama 45 kurus yakiyor. Sizce bu normal mi? Fazla yakiyor gibime geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lvnttzlu

Arkadaslar merhaba,

2001 1.4 saxo, arac bi depo benzinle ortalama 600 km yol gidiyor. Ortalama 45 kurus yakiyor. Sizce bu normal mi? Fazla yakiyor gibime geliyor.
    Aracin fabrika degeri sehir ici yakit tuketimi 100km/8.8lt

Bu verilerle hesaba vurursak fabrika verisine gore 600 kmde 52.8 lt yakit yakmaniz gerekiyor.

Siz ise 600 kmde 45 lt yakit yakmissiniz(bir depo benzin 45lt yanlis bilmiyorsam)

Neden fazla yaktiginizi dusundunuz anlamadim.

Not:benzinli versiyonu baz alinmistir

• slm arkadaslar 2003 1.5 dizel aracıma 2 depo bes bes katkı koyduk sonrası eksozdan cok kotu koku gelıyor cam acıkken ıcerde gozlerm boz yanıyor. basına gelen varmı.. bırde sabah ılk calısmada ısınasıya kadar sarsındılı calısıyor vıdes kolu sallanıyor. aarac cekısen düsdü.. diyer konularda bende dizellerdeki sorunlarınıza yardımcı olurum .. barca.bulma konusunda. 4 senedır bu arac bende .huyunu suyunu bılırım cogunlukla.. bunu cozemedik.. basına gelen yazsın tskler
  • Saxo 98 model polen filtresi nerede acaba??

• on kabutu acın sağ sılecek aldında siyah bilastık var aldında o bilastık yağmursuyu girmesın diye konmus kalıfer ve kilima fanı ıslan masın filıtre bulamassanız elekdırık subür kesi torbası bez olan dan beyaz kesip koya bilirsiniz.. deyısım yabin ..fan taha ıyı ufler..
  • Farukabi61 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• S.a arkadaşlar saxo sağ arka kapı çıtasını sökmüşler her yerde aradım bulamadım ne yapabilirim bir fikir verin lütfen

• Merhaba arkadaşlar 98 model sıralı sistem saxo var araç rolanti de ve durmaya çalıştığım zaman aracımı gazdan çekip debriyaja bastığım anda sönüyor bunu ara ara yapıyor bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

• arkadaşlar merhaba. 1.4 sx saxo almak istiyorum. lakin kafamda soru işaretleri var. gunluk il ve ilce arası gidiş geliş 120km yol yapacak. sizce yakıt, sorunsuzluk ve rahatlık bakımından uygun bi arac mı yoksa bu fiyat bazında baska onerileriniz varmı.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.