Şimdi Ara

Citroen DS Divine Concept

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Citroen DS Divine Concept

  Citroen bünyesinde ortaya çıkan Divine DS, 2014 Paris Otomobil Fuarı’ nda sergilemek üzere yeni bir konsept olarak tanıttı. Markanın çıkış yeri olan Paris’ te tasarlanan Divine DS, güncel modellerle hiçbir detayı ortak olmayan yepyeni bir tasarıma sahip. Metal elemanların kendine sıkça yer bulduğu dış tasarım, ani ve keskin köşeleri, geniş kıvrımları ve güçlü çizgileri ile bir konsept otomobilden beklenen görüntüyü sunuyor. Divine DS’ in ileride direkt bir üretim modeline dönüşmesi düşünülmese de konseptin DS markasının tasarım yönünü sergilemek için tasarlandığı söyleniyor.

   Citroen DS Divine Concept

  Citroen'in DS arkaya doğru eğimli olan elmas seklini andıran tasarımlı tavanı açılabiliyor ve arkayı gösteren kamerası açığa çıkıyor.

   Citroen DS Divine Concept

  Tamponda da üç parçadan oluşan hava girişleri, ızgara ve farların hizasındaki bu üç parçanın üst kenarları ana ızgaranın krom çerçevesi ile vurgulanıyor. İnce uzun yan aynaları gövdeye bağlayan kollar kaput üzerine uzuyor, ve kaputtaki tepecikleri ayıran çizgilere birleşiyor. Bu sayede bir başka tasarım ögesi burundaki ziyafete davet ediliyor.Izgaranın kaplamasına da dikkat etmek gerekli. DS logosunu saran ve tüm krom çerçeve içindeki alanı dolduran karesel parçacıklar, DS logosundaki D harfinin simetrisinden elde ediliyor. Üç boyutlu bu karesel parçalar birbirlerinden bağımsız şekilde havada duruyormuş gibi görünüyorlar. Sert ön kısmın ardından yan cephe daha huzurlu görünüyor, ki bu bile oldukça agresif bir tasarım.

  http://otogunlukleri.blogspot.com.tr/2014/10/citroen-ds-divine-concept.html
   Citroen DS Divine Concept Citroen DS Divine Concept Citroen DS Divine Concept • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.