Şimdi Ara

Citroen C5 hakkında bilgi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
12
Favori
249.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar meraba passat hayalimizden dsg sanzuman yuzunden vazgectik ve bi akrabanin 2011 citroen c5 executive sine alici olacagiz benim merak ettigim c5 in en dolu paketi hangisi ve full olanla executive arasindaki fark nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil0202

Arkadaslar meraba passat hayalimizden dsg sanzuman yuzunden vazgectik ve bi akrabanin 2011 citroen c5 executive sine alici olacagiz benim merak ettigim c5 in en dolu paketi hangisi ve full olanla executive arasindaki fark nedir?

Hayırlı olsun. Siz kaça anlaştınız? Bende 2008 Dizel C5 sp xp olması lazım 130 binde 28 bin TL'ye komşun bırakıyor. Alayım mı? Yakıt durumu nasıl? Güvenliği vs. 28 bine alınır mı? Kaza değişn yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maholin79 -- 21 Nisan 2014; 13:41:12 >
  • fnurkan F kullanıcısına yanıt
    iyi günler bnde de 2.0 hdi exclusive var 2009 model gecenlerde aracı calıstrdıgımda ekranda lastıkte civi var diye ikaz göstrdi baktım lastıklere lifte kaldırıp kucuk kucuk saç parcaları vardı temizledım lastıklerde hava inmesi falan da yok fakat ıkaz bı turlu gıtmıyor aracı calıstırıp yuruyunce bı muddet sonra geliyo ıkaz hemn yardımcı olabılırsenız cok sevinirim.
  • Merhabalar, Öncelikle Aracı almadan önceki bana söylenen yorumlardan bahsedeyim, Araç elinde kalır ikinci eli yok filan. şuan bir c5 kullanıyorum ve çok memnunum hem yakıt hem komfor hemde performans açısından... kimin ne dediği değil sizin asıl ne istediğiniz önemli. ben çok memnunum... d sınıfı araçlar içerisinde en iyisi diye bilirim. ekonomi performans ve konfor...
  • Merhabalar...

4 günlük bir Citroen kullanıcısı olarak birkaç sorum olacak.

Öncelikle aracım 2007 model C5 1.6 HDI SX PK

Aynalar katlanıyor mu? Ayna ayarlama düğmesini ortaya getirip geriye doğru çekince katlanacakmış gibi bir resim var üzerinde ama benimki yapmıyor.

Aynalar ısıtmalı mı?

4ws var mı? Yani arka tekerler virajda hafif oranda dönüyor mu? (Wiki'de öyle yazıyor)

Motor soğukken kontağı çevirince yanan bir ısıtma lambası var mı? Bende yanmıyor. Araç dizel olduğu için olmalı diye düşünüyorum. Acaba lamba mı arızalı yoksa sistemde bir sorun mu var? Kontağı açtıktan sonra ne kadar beklemeliyim?

Kontağı açtıktan birkaç saniye sonra ekranda yazan "OIL OK" "Yağ tamam" anlamına mı geliyor yoksa "Mazot tamam - Isıtma Tamam" anlamında mı?

Aracın kullanma kılavuzu yok. Nereden bulabilirim? Internette yeni modellerinki var.

Şimdiden teşekkürler...

• Hangisi doğru merak ediyorum:

Ya hiç kimse Citroen kullanmıyor,

Ya hiç kimse Citroen'den anlamıyor.

:)
  • Bo foruma pek bakan yok, ama yine de ben kendime ait soruların birazını kendim cevaplayayım:

Geçen sabah -17C soğukta ısıtma lambası yaklaşık 10 saniye kadar yandı. Akabinde marşa basınca araba sorunsuz bir şekilde çalıştı.

Ekranda yazan "OIL OK" yazısı "YAĞ SEVİYESİ TAMAM" anlamına geliyormuş.

----------------

Şimdi soracağım soruya da cevap gelmeyecek ama yine de soracağım:

Bu araca hangi marka ve kaçlık motor yağı koymak uygun olur?

Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulugol

Bo foruma pek bakan yok, ama yine de ben kendime ait soruların birazını kendim cevaplayayım:

Geçen sabah -17C soğukta ısıtma lambası yaklaşık 10 saniye kadar yandı. Akabinde marşa basınca araba sorunsuz bir şekilde çalıştı.

Ekranda yazan "OIL OK" yazısı "YAĞ SEVİYESİ TAMAM" anlamına geliyormuş.

----------------

Şimdi soracağım soruya da cevap gelmeyecek ama yine de soracağım:

Bu araca hangi marka ve kaçlık motor yağı koymak uygun olur?

Şimdiden teşekkürler...

iyi de menüden dil seçeneğini türkçe yapsanız... bizim araçlar derdini türkçe anlatıyor.
  • İngilizce'de sorun yok. Benimki Türkçe bilmiyor :) Menüde Türkçe göremedim.

Ama o yazının ne demek istediğini çözdüm.

Teşekkür ederim :)
  • Arkadaşlar bende c5 2011 model 1.6 dizel aldim,fakat arada bluetooth telefon bağlantısını bir türlü çözemedim, eslestirmeyi nasıl yapıcaz, yardım edermisiniz..

• Bu arada kafama takılan bir konuyu size sorayım.

Arabanın sürücü kapısında dikiz aynasını katlamak için bir düğme var. Ancak ne yaptıysam aynaları bir türlü katlayamadım. Bu neden olabilir?

Aracımın arkada park sensörü için yer var ancak sensör yok (galiba). Çünkü çalışmıyor. Araç ben almadan önce arkadan darbeli olduğu için sensörler sökülmüş olabilir. Servisinde orjinal sensör taktırmak istemiyorum çünkü bildiğiniz gibi normalden çok daha pahalı oluyor. Buna uygun (uyumlu) park sensörü hangisidir? Önceki aracım hatchback olduğu için bu arabanın bagajının uzunluğuna henüz alışamadım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

Arkadaşlar bende c5 2011 model 1.6 dizel aldim,fakat arada bluetooth telefon bağlantısını bir türlü çözemedim, eslestirmeyi nasıl yapıcaz, yardım edermisiniz..

Kolay gelsin hocam. Kontağı çevirip araç çalışmaz haldeyken telefonun bluetooth'unu açın ve cihaz arama yapın. Citroen olarak çıkacaktır. Ona tıkladıktan sonra eşleştirme şifrenizi belirleyin -0000 1234 gibi basit şeyler- ve aynı şifreyi arabanın ekranında da girin. Artık telefon eşlendi. Kolay gelsin :)

• quote:

Merhabalar...

Aynalar katlanıyor mu? Ayna ayarlama düğmesini ortaya getirip geriye doğru çekince katlanacakmış gibi bir resim var üzerinde ama benimki yapmıyor.

Aynalar ısıtmalı mı?

4ws var mı? Yani arka tekerler virajda hafif oranda dönüyor mu? (Wiki'de öyle yazıyor)

Motor soğukken kontağı çevirince yanan bir ısıtma lambası var mı? Bende yanmıyor. Araç dizel olduğu için olmalı diye düşünüyorum. Acaba lamba mı arızalı yoksa sistemde bir sorun mu var? Kontağı açtıktan sonra ne kadar beklemeliyim?

Kontağı açtıktan birkaç saniye sonra ekranda yazan "OIL OK" "Yağ tamam" anlamına mı geliyor yoksa "Mazot tamam - Isıtma Tamam" anlamında mı?

Aracın kullanma kılavuzu yok. Nereden bulabilirim? Internette yeni modellerinki var.

Şimdiden teşekkürler...

Bir kaç sorunuza cevap verebilirim efendim.

Ayna katlama olayı opsiyonel olması lazım. Eğer aracınızda katlama olayı varsa kapılar kitlenirken aynalarda katlanır. Ayrıca bir olaya gerek yok.

Isıtma lambasından kastınız  Citroen C5 hakkında bilgi buysa ısıtma bujilerinden bahsediyorsunuz. Bildiğim kadarıyla ısıtma bujileri her dizel araçta bulunur. Her zaman devreye girmez. Bahsettiğiniz gibi çok soğuklarda devreye girer ve motorun sağlıklı çalışması için gerekli ortamı ayarlar. Kontağı açtıktan sonra genelde ben 10 sn kadar bekliyorum. Çevirdikten sonra kemerimi takıyorum telefonu bağlıyorum geçiyor o süre.

Oil ok demesi yağ tamam demek.

Dediğiniz gibi forum çok sessiz. Bizde c5i alalalı 3 hafta falan oluyor. Ben memnunum şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim. 😄

• o kadar çok yorum okudumki böyle giderse hiç bir araba alamıcammm.. arkadaşlar ben gözümü kapatıp citroen c5 1.6 e-hdi executive almaya karar verdim. Rabbim kararımı hayırlı eylesinnnn... kafam çok karıştı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete E.

quote:

Merhabalar...

Aynalar ısıtmalı mı?

Şimdiden teşekkürler...

Bir kaç sorunuza cevap verebilirim efendim.

Ayna katlama olayı opsiyonel olması lazım. Eğer aracınızda katlama olayı varsa kapılar kitlenirken aynalarda katlanır. Ayrıca bir olaya gerek yok.

Isıtma lambasından kastınız  Citroen C5 hakkında bilgi buysa ısıtma bujilerinden bahsediyorsunuz. Bildiğim kadarıyla ısıtma bujileri her dizel araçta bulunur. Her zaman devreye girmez. Bahsettiğiniz gibi çok soğuklarda devreye girer ve motorun sağlıklı çalışması için gerekli ortamı ayarlar. Kontağı açtıktan sonra genelde ben 10 sn kadar bekliyorum. Çevirdikten sonra kemerimi takıyorum telefonu bağlıyorum geçiyor o süre.

Oil ok demesi yağ tamam demek.

Dediğiniz gibi forum çok sessiz. Bizde c5i alalalı 3 hafta falan oluyor. Ben memnunum şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim. 😄

İlginiz için çok teşekkür ederim.

Isıtma bujisi lambası geçen sabah -17 C iken 10 saniye kadar yandı. Yani varmış :)

Peki yanmadığı zaman yine bir süre beklemenin faydası olur mu?

Ayna katlama için kapı kolundaki düğmesinin resmini veriyorum. Sarı daire içine aldığım düğmeyi geriye doğru çekince aynaları katlayacakmış gibi duruyor. Ancak yapmıyor.

Keşke bir de park sensörü tavsiye etseniz :)

Tekrar teşekkür ederim.
     Citroen C5 hakkında bilgi

• quote:

Orijinalden alıntı: bunyas1980

o kadar çok yorum okudumki böyle giderse hiç bir araba alamıcammm.. arkadaşlar ben gözümü kapatıp citroen c5 1.6 e-hdi executive almaya karar verdim. Rabbim kararımı hayırlı eylesinnnn... kafam çok karıştı...

Sıfır mı alacaksınız yoksa ikinci el mi? Eğer ikinci el alacaksanız temizini alın, arkanıza bakmayın.

Şimdiden hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete E.

quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

Arkadaşlar bende c5 2011 model 1.6 dizel aldim,fakat arada bluetooth telefon bağlantısını bir türlü çözemedim, eslestirmeyi nasıl yapıcaz, yardım edermisiniz..

Kolay gelsin hocam. Kontağı çevirip araç çalışmaz haldeyken telefonun bluetooth'unu açın ve cihaz arama yapın. Citroen olarak çıkacaktır. Ona tıkladıktan sonra eşleştirme şifrenizi belirleyin -0000 1234 gibi basit şeyler- ve aynı şifreyi arabanın ekranında da girin. Artık telefon eşlendi. Kolay gelsin :)

Tesekkurler..

• mulugol kullanıcısına yanıt
    Isıtma bujileri gerekmedikçe devreye girmiyor. Ben bir kere devreye girdiğini gördüm açıkçası.
    Ben dediğim gibi kontağı çevirdikten sonra lambaların sönmesini bekliyorum. Telefonu arabaya bağlama emniyet kemerini bağlama derken 10 sn falan geçiyor öyle çalıştırıyorum arabayı.

Gösterdiğiniz düğmeyi gördüm ancak yorumlayamamıştım hocam. Yarın deneyip size sonucu ileteyim.

Park sensörü derken hocam? 😅

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.