Şimdi Ara

Citroen c5 aircross mu Peugeot 3008 mi (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
5
Favori
103.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkürler. Alır almaz kaput filmi yaptırmayı dusunuyorum. Eski aracın kaputuna gelen taşlar yüzünden sitkim siyrilmisti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kauris

Fransızlara bulaşma başın ağrır.

TUCSON al bence Hyundai kalitesinden ve mühendisliğinden şaşma
    Hocam tucson kullanicisi misiniz?
    Gecenlerde tusconu baya bi inceleme sansim oldu. Arac tipik hyundai kalitesizligini girtlagina kdar yasatiyor. Begendigim tek sey multimedya paneliydi.
    Ozellikle o tusconun direksiyon simidi kalitesizligi hakkinda kimse nedne bir sey soylemiyor anlamiyorum. Yol tutus ve frenler yine sinifta kaliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayansame

Gecenlerde tusconu baya bi inceleme sansim oldu. Arac tipik hyundai kalitesizligini girtlagina kdar yasatiyor. Begendigim tek sey multimedya paneliydi.
    Ozellikle o tusconun direksiyon simidi kalitesizligi hakkinda kimse nedne bir sey soylemiyor anlamiyorum. Yol tutus ve frenler yine sinifta kaliyor.

Alıntıları Göster
    Bende tucson için hep öyle düşünmüşümdür. Kalitesiz görünüyor diyordum. Aksine kullananlar ve test edenler bu konuda hiç kötü birşey söylememişlerdi. Deri koltukları bile çin işi koltuk kaplaması gibi duruyordu. Demek ki benimle aynı görüşte başkaları da varmış.

• CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Bizde kimse malini kotulemez ki hocam.
    Hyundai araclari tasarim olarak cok guzel ama digrr hersey vasat bence.(multimedyasida guzel)

Tusconun direksiyon simidini begenen varsa acikcasi inanmam. Oyle kotu malzeme ve kalinlik olamaz. Liste fiyatunda cok iyi bir indirim yaptilar ,arkadasim istemesine ragmen aldirtmadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayansame -- 18 Eylül 2019; 16:11:24 >
  • Peugeot 3008 ve Citroën C5 aircross bir kaç ufak karşılaştırma.

(Geçmişte 3008 active ve allure elegance pack kullanmıştım, C5 Aircross aracımı Pazartesi teslim aldım.)

Peugeot 3008 İncelemelerim :

Citroën C5 Aircross incelemelerim :

(2019 model Citroën C5 Aircross FEEL ADVENTURE 1.5 BlueHDi aracımın inceleme videolarıdır.)

C5 Aircross Şerit Takip Asistanı (65 km/h üzerinde sistem devreye girmekte)

Citroën C5 Şerit Takip Asistanı çalışma şartları ve özellikleri. (Lane assist)

Citroen c5 aircross mu Peugeot 3008 mi

--------

Bir kac fotoğraf :

(Citroen c5 aircross Araç menü ayarları, gösterge renk değiştirme, şerit takip desteği, arka koltuk kullanımı, gece aracın içten ve dıştan görünüşü, yol bilgisayarı, trip 1, trip 2, anlık tüketim gibi bir çok konu hakkında fikir vereceğini düşünüyorum, yorum ve inceleme istekleriniz ile yeni videolar çekebilirim)

https://www.youtube.com/playlist?list=PLa9J4Oph6Q9ZiulECYPfLacANzMYS5EZO

*Kanala üye olabilirseniz sevinirim, maddi bir beklentim olmamakla birlikte özellikle kısa çektiğim videoların daha fazla kişiye ulaşmasını isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 25 Eylül 2019; 10:29:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

Kodiaq style dan donanımlıdır c5 ama kalite durumu işi değiştirir. 10lt rahat yakar tabi 250 bin veren onu düşünür mü bilmem. Kodiaq da yağlı tip dsg olduğundan gönül rahatlığı ile alınabilir. 2 si arasında kalsam yine kodiaq alırdım. Karoq ile kalsam c5 alırdım.
    2 aracım eat6, bir aracım eat8 tam otomatikti, (bir aracım c200d'deki 7 ileri tam otomatik-sorunlu çalışıyordu yazılım ile duzeltilmişti) eat6/eat8 hiç bir aracımda ben veya benzer araca sahip cevremde sorun yasayan olmadı, ama çift kavrama kullanan birden çok arkadaşım sorun yaşadı ve çok yüksek masraflar ile tamir ettirdiler, bu noktada skoda, seat, vw, hyundai,kia gibi çift kavramaların tamamı canlı bomba elinizde ne zaman patlayacağı belli değil. Bence şartlar ne olursa olsun tam otomatikten şaşmayın.
    *Çift kavrama doğası gereği dur kalk trafikte ısınıyor, eğer istanbulda veya yoğun trafikli bir şehirdeyseniz çift kavrama kötü bir secim olur, ama anadoluda kullanım için uygun olabilir. (Kia'daki bir dostum 'abi kötü değil çift kavramamız ama bir otomatik vites değil yoğun trafikte yine ısınma yapıyor' dedi.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 18 Eylül 2019; 19:57:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hayansame

Alıntıları Göster
    Kardeşim konuda Range Rover vs. Lincoln konuşulmuyo adam citroen ve pejo demiş. Hyundai kalitesi bin basar fransız markalara açık ve net
  • quote:

Kardeşim konuda Range Rover vs. Lincoln konuşulmuyo adam citroen ve pejo demiş. Hyundai kalitesi bin basar fransız markalara açık ve net

Alıntıları Göster
    Kac aracınız hyundai? kac aracınız Citroen veya Peugeotdu?

her gruptan araba kullandım neredeyse bu 11 veya 12ci aracım genelde sıfır alır 15000km kadar binerim.

Hyundai i30 tecrubemi ozetlemek gerekirse ucuz malzeme kalitesi ile yüksek (fazlaca) donanım için tercih etmistim, yanılabiliyor olabilirim ama 128hp dizel full otomatik, güçsüz ve hissis kullanım veriyordu, yakıt tüketimide çok yüksekti. Sonrasında gectigim eat6 115hp stabilitesine hayran kalmıştım. An itibariyle ucuza daha cok donanim veriyor ise hyundai olabilir ama sizin belirttiginizin aksine bir kalite farkı var.

• Bu sınıfın lideri 3008'dir. Bunun üstü yok.
    Diğer firmalar biat edip elini öpmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 18 Eylül 2019; 20:11:10 >
  • Leon79 kullanıcısına yanıt
    Ben hepsini biliyorum merak etme Bende eat6 da var dsg de.
  • Arkadaşlar selamlar
    Mükemmel otomobil yoktur. Daha doğrusu vardır. Ancak para kısıtı olmayanlar için vardır.
    Kısaca bizler gibi para konusunda hesap kitap yapanlar için, para dışında diğer kısıt ihtiyaçlardır.
    Bu noktada kişi kendi ihtiyacına ve cebindeki paraya göre faydasını maksimize etmeye çalışır. 3008 isteyen içerdeki malzeme kalitesine bakar, tucson isteyen görünüşüne ve heybetli duruşuna bakar, c5 aircross isteyen konforlu sürüşüne bakar vs vs. Markalara göre bunu çeşitlendirebiliriz. Bu araç daha iyi diğer araç daha kötü demek bence ön yargılı bir yaklaşım olur. Keza bana göre konfor ve donanım ön planda olduğu için c5 aircross seçtim. Diğer arkadaş belki alman olsun diyecek ve donanımsız benzinli tiguanı alacaktı.
    Bu noktayı atlamamamız açısından kısa açıklamayı yapmak istedim.
  • Leon79 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kazasız belasız.. aracı pazartesi teslim aldım demişsiniz, ilk lansman doneminde yani Eylül başında stokta olan arabalardan aldınız değil mi? Yoksa 2. Parti araçlar halen yolda diye biliyorum. Bir soru; Arac park halindeyken kapılari actiginizda ses çıkıyor mu alarm yada korna gibi? Eski arabamda avm otoparklarında cok ise yarıyordu :)
  • Bayinin 10 gündür olan bir araçtı, park halinde çalışırken kapı açmadım ama dener bilgi veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 19 Eylül 2019; 6:42:15 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bu sekilde yaklasimlar hic mantikli ve akilci degil hocam
    Sizin gibi duz mantik kurarsam
    Daha dunki cocuk , genc yastaki guneykoreliler. Yuz yildir arac yapan fransizlarla mi yarisacak?
    Citroenin tarihine bakin isterseniz...

Aerodinamiden bir haber hyundai araclari. Ayriyeten malzeme kaliteside hep vasat. Ses yalitimi konusu, uzar gider... Bir insan nasil hyundai över anlamiyorum. Hyundai firmasinda mi calisiyorsunuz. Maliniza lafmi konduramiyorsunuz "? Hyundai i20 ve getz araclarimiz var. Hyundai i30da kullandim tusconda sonatoyada bindim. Hislerim hep ayni... BASTAN SONA vasatlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayansame -- 19 Eylül 2019; 0:11:0 >

• Arabalar bitti vs vs diyorlar ama c5 aircross alan pek yok. 3-4 kisi. ki lansman fiyati efsane aslinda..
  • hayansame H kullanıcısına yanıt
    Merak eden arkadaşlar için bunu da ekleyeyim.
    Tucson geyik testi....

https://www.youtube.com/watch?v=9zY8mjktndo&feature=youtu.be

Aynı test için diğer arabaların sonuçlarına km77 kanalından bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mail777

Arabalar bitti vs vs diyorlar ama c5 aircross alan pek yok. 3-4 kisi. ki lansman fiyati efsane aslinda..
    Doğrudur, bağlantıda olduğum bayilere gelen ikinci parti araçlarda bitti, renk ve donanım takip ediyordum, satın alma kararım sırasında mavi, siyah, kırmızı olan bayimdeki araçlar iki günde satıldı şu an sadece siyah kaldı ellerinde gibi.
  • Sorulmuştu.

*Sesi maalesef kaydedemedim ama viteste araç kapısı açılırsa sesli görüntülü uyarı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

Merak eden arkadaşlar için bunu da ekleyeyim.
    Tucson geyik testi....

https://www.youtube.com/watch?v=9zY8mjktndo&feature=youtu.be

Aynı test için diğer arabaların sonuçlarına km77 kanalından bakabilirsiniz.
    PSA modelleri Hyundai-Kia grubuna göre daha başarılı görünüyor.
    GrandladX,3008 81 ile girmişler.
    c5 de çok iyi görünüyor, hatta 84 le girmişler, sadece biraz yatmış araç, o da konfor odaklı olduğu içindir..

• quote:

Orijinalden alıntı: Miu

PSA modelleri Hyundai-Kia grubuna göre daha başarılı görünüyor.
    GrandladX,3008 81 ile girmişler.
    c5 de çok iyi görünüyor, hatta 84 le girmişler, sadece biraz yatmış araç, o da konfor odaklı olduğu içindir..

Alıntıları Göster
    İspanyolca konuşan kişinin söylediğine göre de evet yatma var ancak araç güvenlik sistemleri çok güzel bir şekilde aracı toparlıyor ve riski ortadan kaldırıyor. Tam çevirisi şöyle;

"Aircross yumuşak bir araç, ancak ani ve beklenmedik hareketlere çok hassas ve kontrollü şekilde cevap veriyor. ESP işini kusursuz yapıyor. 84 km hızlarda bile kontrol halen çok kolay ve stabilite bozulmuyor. Araçtaki küçük sıçramalar sorun yaratmaz."

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.