Şimdi Ara

Citroen C4 ne kadar kötü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
0
Favori
64.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni bir araç almak üzereyim. Yılbasından önce C4 110 beygir dizel aracın test sürüşünü yaptım ve tam anlamıyla araca tutuldum.
    Ancak almak üzere oldugum araca en fazla su an 23 milyar verebiliyorum.
    O yuzden de C4 aşkım yarıda kesilmiş oldu derken bir C4 bayii ne girdim ve tekrar (krediyle alabilirim belşki) diye düşünerek pazarlıga oturdum.
    1.si yeni yıl kampanyası hala devam etmiyor ancak yeni fiyatlar eskisinden farklı değil.
    şikayetimvar.com dan c4 hakkındaki şikayetleri okudum. Birçok kişi aynı dertten muzdarip.. servis sıkıntıları ve kalitesiz malzeme ile üretimden sıkıntılar..
    Ve diğer araçlara göre de daha fazla şikayet almış..
    Benim tutuldugum araç nasıl bir araçtır?
    bir de ben alırsam 1.6 benzinli almayı düşünüyorum. o nasıldır?

• çoğu C4 lerin kapı camı fitilleri düzgün oturmuyor.
    kaputu açtığında kabloların izolasyonuda soketten 2 cm yukarda kalmış.yani bir işe yaramıyor.
    (komşunun aracı)
    bu bir işçilik sorunu mesela.

ama tipi ve iç dizaynı çok hoşuma gidiyor.
    param olursa seçeneklerim arasında.
    tabiki HDI 110 luk olanı
  • kablo izolasyonu demek ki eskiden gelen bir sorun çünkü benim 99 model pejo 306 arabamdada bahsetttiğiniz gibiydi
  • Aracın tasarımı çok hoş. Özellikle arkasını ben çok beğendim. Bunun dışında O sabit direksiyon göbeği beni çıldırttı. sürüş keyfi de güzel. Şahsen megane2 lerden daha iyi gibi geldi bana.

Yalnız çok nazik bir araç. Titiz bir kullanıcı değilsen kafandan sil derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 11 Ocak 2007; 22:25:50 >
  • Bende de c4 hastalığı vardı bir ara test sürüşüne gittim fakat o andan sonra senin aksine araca soğudum iyice.Bilmiyorum benim bindiğim aracamı özeldi ama arabanın ses gelmedik yeri yoktu.
  • www.c4fanclub.com adresindeki foruma bakmanı tavsiye ederim, Otomobillere meraklı C4 sahiplerinin bulunduğu bir forum.
    Orada C4 ile ilgili sorunlar da olmak üzere bir sürü bilgiyi bulabilirsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nyhang

Selamlar,
    Yeni bir araç almak üzereyim. Yılbasından önce C4 110 beygir dizel aracın test sürüşünü yaptım ve tam anlamıyla araca tutuldum.
    Ancak almak üzere oldugum araca en fazla su an 23 milyar verebiliyorum.
    O yuzden de C4 aşkım yarıda kesilmiş oldu derken bir C4 bayii ne girdim ve tekrar (krediyle alabilirim belşki) diye düşünerek pazarlıga oturdum.
    1.si yeni yıl kampanyası hala devam etmiyor ancak yeni fiyatlar eskisinden farklı değil.
    şikayetimvar.com dan c4 hakkındaki şikayetleri okudum. Birçok kişi aynı dertten muzdarip.. servis sıkıntıları ve kalitesiz malzeme ile üretimden sıkıntılar..
    Ve diğer araçlara göre de daha fazla şikayet almış..
    Benim tutuldugum araç nasıl bir araçtır?
    bir de ben alırsam 1.6 benzinli almayı düşünüyorum. o nasıldır?

Birşey sormak istiyorum sana. 23000 ytl sini peşin verince Citroen olarak anlaşmalı bankalarıyla ne gibi kredi olanakları sunuyorlar??? Bilgilendirirsen sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yarbay -- 12 Ocak 2007; 11:22:09 >

• servisi pahali onun disinda bir sorunu yok......
  • Kardeş merak etme. Aracı almadan önce bende şikayet var daki biçok şikayeti okudum. o siteye bakarsan zaten sorunusz hiç birşey yok. Ben de 1 ay kadar önce C4 1.6 sxpk aldım... Çokta memnunum.. Bide fanclubımız var..www.c4fanclub.com.. Kafana takılan şeylerin tamamını ordan öğrenebilirsin...
  • ben hertarafını beğendim bir yeri hariç: kapı içleri tamamen plastik. çok ufak bir kumaş kısım var. bu da arabayı biraz kalitesiz gösteriyor.
  • servis bakımları biraz pahalı C4 ün gerisi hakkında sorun yasamazsın ama keske 1,6 Hdi alabilsen cok cok daha seversin aracını binmeye doyamazsın
  • bi türlü alısamadim o dijital km ye yoksa sahane bir arac
  • eger o direksiyonu normal olsaydı 1,6 dizel arac baktıgımda listemde olurdu ama direksiyon hiç hosuma gitmedi...
  • Bende c4 sxpk kullanıcısıyım aracı alalı 1 yıl oldu.Amartisörleri değişti garantiden zaten c4 lerin amartisörleri sesli çalışıyor onun içinde değişim yapıyorlar.yol tutuşu çok iyi birde çok güvenli bir araç ben gayet memnunun arabama binmekten zevk alıyorum. Yedek parçaları ve servis ücretleri diğer emsallarinden bi farkı yok aşırı pahalı değil. ben en son 10000 bakımına girdim yağ+polenve hava fitresi+rütin muayene + diğer işlemler(su, conta v.s) hepsi 190 ytl tuttu . bence gayet normal bir rakam. arkadaşın pailo sunu geçen gün götürdük oda 175 tuttu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1956sukru

Bende c4 sxpk kullanıcısıyım aracı alalı 1 yıl oldu.Amartisörleri değişti garantiden zaten c4 lerin amartisörleri sesli çalışıyor onun içinde değişim yapıyorlar.yol tutuşu çok iyi birde çok güvenli bir araç ben gayet memnunun arabama binmekten zevk alıyorum. Yedek parçaları ve servis ücretleri diğer emsallarinden bi farkı yok aşırı pahalı değil. ben en son 10000 bakımına girdim yağ+polenve hava fitresi+rütin muayene + diğer işlemler(su, conta v.s) hepsi 190 ytl tuttu . bence gayet normal bir rakam. arkadaşın pailo sunu geçen gün götürdük oda 175 tuttu.

hocam aynı bakım pejo hemde 30000 bakımı ama yapılanlar aynı 76 ytl

• quote:

Orjinalden alıntı: __RaVe__®

quote:

Orjinalden alıntı: 1956sukru

Bende c4 sxpk kullanıcısıyım aracı alalı 1 yıl oldu.Amartisörleri değişti garantiden zaten c4 lerin amartisörleri sesli çalışıyor onun içinde değişim yapıyorlar.yol tutuşu çok iyi birde çok güvenli bir araç ben gayet memnunun arabama binmekten zevk alıyorum. Yedek parçaları ve servis ücretleri diğer emsallarinden bi farkı yok aşırı pahalı değil. ben en son 10000 bakımına girdim yağ+polenve hava fitresi+rütin muayene + diğer işlemler(su, conta v.s) hepsi 190 ytl tuttu . bence gayet normal bir rakam. arkadaşın pailo sunu geçen gün götürdük oda 175 tuttu.

hocam aynı bakım pejo hemde 30000 bakımı ama yapılanlar aynı 76 ytl

Ooooo baya iyimiş size göre biz baya para bayılmışız

• bu rakamlar değişken sanırım.
    bende de opel corsa var direksiyonda bir sorun vardı. Direksiyonda elektronik bir parça varmıs. Orijinalini takalım dediler 1,5 milyar!! allahtan çıkma buldum. Ona da 400 YTL bayıldım. Normal bakıma da 180 verdim.

Bu arada 10 YTL nin kredi karşılığı hatırladıgım kadarı; 1280 * 12 aydı.
  • c4 için ilk ilk olumsuz eleştiri bütün testlerden dijital göstergelere sahip olması özellikle gecikmeli hız bilgileri ve asılsız arıza uyarıları c4 ve c5 kronik hastalığı test yıllıgında okuduğum bir şey ise beni çok şaşırttı aracı kullanırken (tabi bu 1.6 hdı dizel c4 idi) debriyaja basıldığı zaman motordan tıkırtılar gelmeye başlamıştı (büyük olasılıkla şanzıman sorunu) ilk akla gelen test aracımı arızalı diye düşündüler ama aynı şeyi bikaç 1.6 hdı c4 ile denediler hepsi aynı sesi verdi sıfır bir araç alıyorsun ve motordan tıkırtılar geliyor bu çok büyük bir can sıkıcı olay..

tasarım on numara bir tasarım ama c4 tasarımına yakışan işçiliğe sahip değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_kolay -- 12 Ocak 2007; 18:50:15 >
  • ben iki senedir VTR ye biniyorum Türkiye ye yeni gelmişti.Soylenenlerin ve araba hakkında ki duyumların nerdeyse tamamı doğru.Arabayı arkadaşlarıma satmayı teklıf ettığımde bedava versen almayız dıyorlar .daha ne dıyeyım.
  • Birkaç kronik sorunu dışında Dizel 110hp lik motoru ve görünüşü iyi bir araç, fakat fiyatı nedir şu an?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.