Şimdi Ara

Citroen C4 lastik ebatları için bir görselleştirme yaptım, tavsiye ederim, bir bakın :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
19.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

C4'ün lastik değişim zamanı yaklaşıyor, "jantları değiştirmeden 225/55/16 taktırırsam nasıl görünür?" sorusuna yanıt olsun diye biraz uğraştım, standart lastik ölçüsü 205/55/16 ve diğer boyların karşılaştırmalı görselleştirmesi bu şekilde oluyor.

Ne dersiniz, 225/55/16 gayet güzel değil mi?

Ölçeklendirme için şuradan faydalandım;
    http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Oldukça hassas hesaplarla görüntüleri oluşturdum, tam olarak böyle gözükmesi gerek.

Citroen C4 lastik ebatları için bir görselleştirme yaptım, tavsiye ederim, bir bakın :)

• yalnız c4 ler için 225/55/16 diye bir lastik ölçüsü olmaz.orjinal 205/55/16 uygun alternatifler 205/50/17,225/45/17 ölçüleridir.bunun dışındaki ölçüler yol tutuş,yakıt tüketimi vs açısından uygun değildir.
    daha fazla bilgi için (lastikcim.com-lastik jant hesaplama link)
  • Merhaba,

Teknik olarak imkansız mı, yoksa mümkün ama sakıncalı olduğunu mu düşünüyorsunuz?
    Trafikte, taksicilerde vs farklı ebatlarda birçok lastik kullanıldığına tanık olunuyor.
    Jantı büyütmeden 1 cm lik büyüklük kritik bir soruna yol açar mı?

Muhabbetle
  • http://www.jant.com.tr/jant-lastik-hesaplama.htm

Uygunluğunu şuradan test edebilirsiniz. Tabanı 225 yapmak istiyorsanız, 225-45-17 yahut 225-40-18 kullanmanız daha iyi olacaktır.

Bunun haricinde olur mu ? Tabiki olur. 255 te takarsınız takmasına. Fakat yukarıda arkadaşın söylediği gibi bir çok yapıyı değiştirmiş olursunuz ve sağlıksız bir durum oluşur.
  • 3.5cm yay taktırın.

225 taban olarak da 225/50/r16 takın. 10 numara olur.
  • buda benden olsun çok net değil ama
     Citroen C4 lastik ebatları için bir görselleştirme yaptım, tavsiye ederim, bir bakın :) Citroen C4 lastik ebatları için bir görselleştirme yaptım, tavsiye ederim, bir bakın :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.