Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1419. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.893
Cevap
179
Favori
1.738.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14171418141914201421
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2011-2013 model arası otomatik vites C4 1.6 e-HDi Confort Plus paket araç almayı düşünüyorum. 130bin tl civarında şu an piyasa. Bu araç için yorumlarınız nedir?

• DaldanSarkanElma kullanıcısına yanıt
    C4 de en önemli unsur baktığınız yaş aralığında bakımları özellikle km bazlı olarak hangi kmde neler yapılması gerekiyorsa tam ve ilgili yerlerde yapılmış olanını bulmak lazım... yoksa araçta elektronik aksam olarak yoğun kullanıldığı için ve sürprize açık bir araç... mcp şanzıman da çevrenizde bu konuya hakim ustanın olması lazım yoksa işi bilmeyen ustalar da sıkıntı çekersiniz..manuel şanzımana göre masrafı biraz daha pahalıdır... sonra da araçtan soğumanız an meselesi olur...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • turhanaltan T kullanıcısına yanıt

yok hocam almadık...

• Merhaba,

2014 model C4 1,6 VTİ confort plus aracın yakıt tüketimi ne kadar ortalamada ?

kısa bilgi verebilecek var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: escaba

C4 de en önemli unsur baktığınız yaş aralığında bakımları özellikle km bazlı olarak hangi kmde neler yapılması gerekiyorsa tam ve ilgili yerlerde yapılmış olanını bulmak lazım... yoksa araçta elektronik aksam olarak yoğun kullanıldığı için ve sürprize açık bir araç... mcp şanzıman da çevrenizde bu konuya hakim ustanın olması lazım yoksa işi bilmeyen ustalar da sıkıntı çekersiniz..manuel şanzımana göre masrafı biraz daha pahalıdır... sonra da araçtan soğumanız an meselesi olur...

Hocam anlattığınız gibi araba bulmal şu devirde çok zor, o yüzden şansıma güvenip alacağım malesef :(

Kocaeli'nde oturuyorum fakat bir ayağım İstanbulda. Anadolu yakasında sanırım iyi bir usta bulurum gibime geliyor.

• DaldanSarkanElma kullanıcısına yanıt
    O zaman Citroën club gibi facebook sayfalarından usta da bulabilirsiniz... Bende 2013 comfort plus vardı manuel vites.. iyi güzeldi boya değişen yoktu ama önceki sahibinde hor kullanılmış, o yüzden baya usta tanışım olmuştu :) daha öncesinde de 2010 c3 üm oldu ama tüm bakımları yetkili serviste yapılmış, sileceğine kadar... önceki sahibi titizdi.. onda rutin bakımları hariç sanayiye giç gitmedim..onu satarken çok üzülmüştük o yüzden bakım ve hor kullanılmamış olanı bulmak aracı da çok sevdirir... inşallah gönlünüze göre araç bulabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: DaldanSarkanElma

Selamlar,

2011-2013 model arası otomatik vites C4 1.6 e-HDi Confort Plus paket araç almayı düşünüyorum. 130bin tl civarında şu an piyasa. Bu araç için yorumlarınız nedir?

bende 2011 model confort plus manuel var 122000 de 82000 de aldım valla bugune kadar onden bir ses problemim oldu 4 usta biri bursada önerilen adamlardan birde rot balans cı bulamadı sorunu kendim çözdüm sadece plastik kelepce ile hatta biri direksiyon kutusunu degiştirecegiz dedi 40000 km dir hiç bir elektronik problemi yaşamadım bakımdan bakıma götürdüm sadece arabayı değiştirmek için tek nedenim sedan araç almak onun haricinde sorunsuz bindim tabi sans birazda bu işler

• Citroen C4 II ve DS4 2011-2017
    Arkadaşlar iyi hafta sonları diliyorum öncelikle. Soruma gelecek olursam benim direksiyon pompasını tutan kauçuk takozlar patladi bunlarin sıfırını nerden bulabilirim . Pompa takılı olduğu şaseye temas edince robotik ses veriyor içeri ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • araç ilk çıktığında konu epey canlıymışta şuan biraz zayıflamış sanırsam :) ankara içi eli işe yakışan işini düzgün yapan. fiyatları makul usta önerisi verebilir misiniz ? debriyaj ile alakalı bir sorunum var.

• yasincalis kullanıcısına yanıt
    Ankara Otomotiv Battal Usta ve Vatan Citroen Cemal Usta... İkisi de alanında çok iyidir

Ankara otomotivde Cevdet abiyi görüp selamımı iletirseniz fiyatta da elinden geleni yapar, orijinal parça kullanırlar

Turgay usta da otosay yetkili servise geri döndü o da iyidir otosay'da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 9 Haziran 2021; 12:30:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Ankara Otomotiv Battal Usta ve Vatan Citroen Cemal Usta... İkisi de alanında çok iyidir

Ankara otomotivde Cevdet abiyi görüp selamımı iletirseniz fiyatta da elinden geleni yapar, orijinal parça kullanırlar

Turgay usta da otosay yetkili servise geri döndü o da iyidir otosay'da

bu mesajı kaydedeyim de inşallah yolumuz düşmez de tanışmayız :D gideceğim zaman burdan bakar gider bir tanışırız.

Şu kadarını söyleyeyim, sadece tanışmaya bile gidilebilecek insanlar iyi esnaftır hepsi, Ankara bu konuda çok şanslı, istediğiniz zaman özelden numaranızı iletirseniz konumlarını ve telefonlarını da gönderirim

Argos subaru citroen'de geçen ay baskı balata seti değiştirdim, eli işe yakışan kısmına itafen öneririm

• Seckin2 S kullanıcısına yanıt

hocam aracınız neydi sizin ? fiyat ne kadara mal oldu ? birde subaru diyor biri japon biri fransız ustamızın her iki markada da ustalığı mı var yoksa 2 ayrı usta mı çalışıyor.

2015 mk2.5; Euro5 dizel mcp6 baskı balata volant set halinde değişti, işçilik dahil 5bin civarı tuttu. Birkaç usta var, Subaru ve psa grubunda tecrübeliler.

• 2012 c4 aracım var. bugün su seviyesini kontrol ettiğimde max ile min arasındaydı. arabayı 2.5 senedir kullanıyorum hiç ekleme yapmadım, eğer yapılıyorsa yıllık bakımda yapılıyordur. Acaba zamanla azalması normal midir? Son bakımı 11 ay önce yaptırdım ve sonrasında 4.5 bin km şehir içinde trafikte kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 26 Haziran 2021; 12:49:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

2012 c4 aracım var. bugün su seviyesini kontrol ettiğimde max ile min arasındaydı. arabayı 2.5 senedir kullanıyorum hiç ekleme yapmadım, eğer yapılıyorsa yıllık bakımda yapılıyordur. Acaba zamanla azalması normal midir? Son bakımı 11 ay önce yaptırdım ve sonrasında 4.5 bin km şehir içinde trafikte kullandım.

Eksiltme yapmaması lazım. Kaçak vardır. Genleşme kabının kapağını iyice sıkıp kontrol edin hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selamlar bende 2011 model 1.6 thp c4 var 67 bin km de arabam bir kaç aydır motor arızalı servise gidin uyarısı veriyor fakat uyarıyı verdiği gibi de sönüyor yani anlık olarak yapıyor bunu gidişinde çalışmasında hiçbir sıkıntı yok neden olabilir bu durum servisi aradım arıza ışığı yanıkken gelin bakalım diyor ama sürekli yanmıyor yanınca da hemen sönüyor ne yapmak lazım yardımcı olabilirmisiniz?

Ayrıca bu ayın 9 unda 4 adet bobin buji ve tüm sıvı ve filtre bakımlarını yaptım fakat bu hatayı almaya devam ediyorum.

• Selamlar arkadaşlar bilmiyorum hemen yazdığımı gören arkadaş olurmu triger seti malzemelerinin orijinalliği ni nasıl anlarız parçaların üzerinde rulmanlar devir daim? Kutu orijinal parçaya ait

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Citroen C4 II ve DS4 2011-2017

Merhaba arkadaşlar , yakın zamanda C4Exc Aracımın ekranımdaki Devir saatinin/Vites ekranının olduğu bölümde(sadece o yuvarlakta) arka renkli ışıklandırma söndü. Fotoğraf eklentisindeki Mavi Işık söndü..

bunu İstanbul'da yapabilecek birisi var mı, ya da daha önce böyle birşey başına gelen arkadaş var mı?

Teşekkürler,

• 
Sayfa: önceki 14171418141914201421
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.